Липень 2018

Кокотюха, А.А. Колекція гадів [Текст]  : [детектив] / А.А. Кокотюха. – К. : Грані-Т, 2008. – 144 с. – (Дивний детектив- 08).

Коли розум і сила не просто знаходять спільну мову, а й стають партнерами, – жди успіху. Навіть якщо доводиться протистояти не кому-небудь, а директору власної школи, який і без того має на тебе зуб. Навіть якщо для того, аби подолати зло, мусиш на якийсь час прикинутися злодієм чи зрадником. Навіть якщо в ході розслідування стикаєшся віч-на-віч зі страшним заморським гаддям… Та юні шукачі пригод, герої чергових повістей Андрія Кокотюхи з серії «Дивний детектив», успішно долають і ці випробування.

 

 

Кокотюха, А.А. Мисливці за привидами [Текст]  : [детектив] / А.А. Кокотюха. – К. : Грані-Т, 2008. – 144 с. – (Дивний детектив- 08). 

Створити привида, виявляється, легко. Наприклад, такого, як Лихе Око. Потрібно мати при собі лише малярський пензлик, банку з фосфором і перепустку до шкільного хімічного гуртка «Алхімік». От і все. Переполох гарантований! Але розкриття таємниці страховиська потребує надзвичайної кмітливості, точності в розрахунках і залізної логіки, якою володіють лише справжні мисливці за привидами.

 

 

 

 

Пастушок і король ельфів та інші скандинавські казки [Текст]  / укл. Г. Матвєєва. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 240 с. – (Літай-килим. Казки народів світу). 

Збірка казок перенесе дітлахів до країв, де мешкають велетні й тролі, королі та шляхетні ельфи, чаклуни й хоробрі мисливці.

 

 

 

 

 

Кокотюха, А.А. Клуб боягузів [Текст]  : [детектив] / А.А. Кокотюха. – К. : Грані-Т, 2009. – 144 с. – (Дивний детектив- 08).

Літня подорож до Львова приносить нові враження, нових знайомих і… нові пригоди. Цього разу нашим героям доведеться розплутувати загадку Клубу Боягузів – таємничого об’єднання, яке виявляється… Проте не будемо розкривати всі секрети… Та на цьому пригоди не закінчуються. Адже залишається ще так багато літа! Що б ви зробили, якби випадково врятували дочку мільйонера, яка, втім, виявляється не зовсім дочкою і, здається, веде якусь свою гру… Заплутані історії, захоплююча інтрига та добрий гумор – усе це ви знайдете в нових детективних історіях Андрія Кокотюхи.

 

 

Золотоволоска та інші європейські казки [Текст]  : уклад. А. Фрезер. – Х. : Книжковий клуб ” Клуб сімейного дозвілля”, 2017. – 240 с. : іл. – (Літай-килим. Казки народів світу). 

Сідайте зручніше на нашому килимі-літаку, скоро він відправляється в чарівний світ народних казок! У казковій подорожі ви зустрінете прекрасних принцес і хоробрих лицарів, мудрих королів і злих королев, спритного злодія і добру чаклунку.

Герої австрійських, польських, французьких і чеських казок не дочекаються зустрічі з вами, щоб розповісти свої чарівні історії.

 

 

Мак, О. Каміння під косою [Текст]  : для серед. шк. віку / О. Мак. – 4-те вид. – К. : УВС ім. Ю. Липи, 2017. – 198 с.

Повість Ольги Мак “Каміння під косою” вперше вийшла в Канаді з нагоди 40-річчя Голодомору в Україні і, як відзначала критика, “читалася як щось неймовірне, недійсне… З жахом кружляла думка: “Невже ж письменниця це все сама пережила?”…

Повість визнано за “найкращий твір для молоді з Голодоморської тематики”.

 

 

 

Грінченко, Б.Д. Твори [Текст]  : з іл. юних худож. / Б. Грінченко. – Верхньодніпровськ : Дніпровець, 2015. – 48 с. : іл. 

Цікаві та повчальні твори відомого українського письменника Бориса Грінченко, проілюстрували ваші однолітки – тож тепер, читати байки, казки та вірші буде ще цікавіше.

 

 

 

 

Грінченко, Б.Д. Казки [Текст]  : з іл. юних худож. / Б. Грінченко. – Верхньодніпровськ : Дніпровець, 2015. – 64 с. : іл.

Казки видатного діяча української культури Бориса Грінченко для дітей, ілюстровані юними художниками, будуть цікаві молоді, вчителям і батькам.

 

 

 

 

Портер, Е. Полліанна [Текст]  : пер. з англ. / Е. Портер. – Х. : Ранок, 2017. – 272 с. : іл.

Повість про дівчинку з дивним ім’ям Полліанна, написана в 1912 році американською письменницею Елінор Портер, миттєво стала улюбленою книгою дітей по обидва боки Атлантичного океану. Яскраві й живі образи героїв, драматичне розповідання, присмачене м’яким гумором, глибока людяність — усе це відразу ж поставило «Полліанну» в один ряд із кращими зразками світової дитячої літератури. Героїня повісті маленька сирота — зуміла змінити життя цілого містечка й відкрити серця його мешканців. А відбулося це насамперед тому, що вона вміла любити, вірити, сподіватися й дарувати радість. Із тих пір уже кілька поколінь юних читачів захоплено співпереживають пригодам Полліанни, а книга Елінор Портер продовжує своє довге життя.

 

Денисенко, Л. Майя та її мами [Текст]  : роман / Л. Денисенко. – К. : Видавництво для дітей, 2016. – 55 с.

«Майя та її мами» – спільна робота «Видавництва», Лариси Денисенко (текст), Марії Фої (ілюстрації) за підтримки Представництва Фонду імені Гайнріха Бьолля. Ідеться про толерантність на рівні сім’ї та прийняття різних сімей у соціумі. В українській дитячій літературі ці теми донині старанно оминалися. Це історія сімнадцяти різних родин на прикладі одного невеличкого класу. Орієнтовний вік читачів – учні молодших класів. Майя вчиться у школі, і в кожного з її однокласників своя історія, своя родина. Данилка виховує тільки мама з самого народження, у Софійки Другої один тато та дві мами, а в Софійки Третьої – одна мама, а тато зник на війні. Але діти лишаються дітьми, і для них саме їх родина найкраща. Водночас вони поважають родини інших учнів. Всі різні, але всі рівні. «Ми часто використовуємо словосполучення “традиційна родина”, забуваючи про те, що в кожної дитини своя особлива історія і родина. Чиїсь батьки розлучені, в когось з’явився новий тато або нова мама, когось виховує бабуся, хтось живе з мамою та тіткою, хтось звик жити з однією мамою чи одним татком; в когось два тата або дві мами, а деякі діти чекають на родину і живуть в дитячому будинку, – ділиться Лариса Денисенко. – Власне, ця книга про те, що головне, щоб дитина жила в любові і почувалася захищеною безвідносно того, який склад її родини і скільки в неї батьків». Книга розрахована на читачів віком від 6 років.

Мельник, П. Дивовижна подорож Соні й Асі до Скандинавії [Текст]  : дит. пригод.- фантаст. повість / П. Мельник. – Кропивницький : Імекс- ЛТД, 2016. – 104 с. : іл. – (Кулінарна казка).

Як звичайний збірник маминих рецептів міг стати чарівним? Чому звичайна дівчинка Софійка опинилась так далеко від рідного дому й стала учасницею незвичайних небезпечних пригод, і коли вони завершаться? Чи помиряться Страшко й Чудернацький Олень? Чи зможуть дві дівчинки врятувати від голоду ціле плем’я, і що з ними після цього станеться? І як це звичайна кішка заговорила?! Про ці, та багато інших речей, юні читачі зможуть дізнатись з фантастичної пригодницької повісті «Соня й Ася в Скандинавії» – першої з циклу кулінарних казок.

 

Мельник, П. Дивовижна подорож Соні й Асі до Давнього Єгипту [Текст]  : дит. пригод.- фантаст. повість / П. Мельник. – Кропивницький : Імекс- ЛТД, 2017. – 84 с. : іл. – (Кулінарна казка). 

Як звичайний збірник маминих рецептів міг стати чарівним? Чому звичайна дівчинка Софійка опинилася так далеко від рідного дому й стала ученицею незвичайних небезпечних пригод, і коли вони завершаться? Як це звичайна кішка заговорила і про що можуть розмовляти звичайні жуки-скарабеї? Чому жахливі хижаки слухалися дівчинку Іті? Чи вдасться Софійці й Асі врятувати від головорізів сім’ю фараона Аменемхета Другого та як спекти Головний Хліб і приготувати Найсмачніше пиво? Про ці та багато інших речей юні читачі зможуть дізнатися з фантастичної пригодницької повісті ” Дивовижна подорож Соні й Асі до Давнього Єгипту” – другої з циклу кулінарних казок.

 

Прохасько, М. Куди зникло море [Текст]  : для мол. шк. віку / М. Прохасько; Т. Прохасько. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2015. – 88 с. : іл. 

Велика кротяча родина зібралася в далекі краї – туди, де тепло і росте виноград, з якого на зиму можна заготувати багато поживних родзинок. Удома, в Буковому лісі, залишилися тільки Муркавка, Повз і Мартіна. Але дітям не лячно самим, бо ж у них є друзі – бобреня Загата, білки Жужіка та Ержіка, – з якими кожен день сповнений несподіванок і пригод. Тим паче, що до Букового лісу завітала знаменита співачка Соня Садова, а разом із нею – справжня детективна історія… До речі, коли дочитаєте до кінця, на конверті знайдете сюрприз – спеціальний QR-код, за яким зможете завантажити сторінку і знайти цілий альбом пісень неперевершеної Соні Садової (у виконанні неперевершеної Дани Винницької)!

Прохасько, М. Життя і сніг [Текст]  : для мол. шк. віку / М. Прохасько; Т. Прохасько. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2017. – 48  с. : іл. – (Книги- картинки).

На світі є ліс. У лісі є нора. У норі живуть кроти. Яке їхнє життя? Чим воно відрізняється від життя інших тварин? Чи є щось таке, що об’єднує усіх? Ви можете так ніколи й не дізнатися цієї таємниці. Але ця книжка пропонує вам спробувати. «Життя і сніг» – це книжка-картинка за мотивами книжки з картинками «Хто зробить сніг». Новий формат з новим поглядом, новими акцентами і новими відтінками. Головним викликом для авторів стало розповісти стару історію трохи іншими засобами, де картинки набувають стрункішого значення, де випадковість перетворюється на закономірність і структурованість, а слова, яких стає значно менше, укладаються в нову мову – лаконічну і виважену.

Прохасько, М. Хто зробить сніг [Текст]  : для мол. шк. віку / М. Прохасько; Т. Прохасько. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2015. – 72  с. : іл.

Ця книжка унікальна, з якого боку не поглянь. Перший спільний літературний проект подружжя Прохаськів, перша дитяча книжка Тараса Прохаська та перший досвід Мар’яни Прохасько у ролі ілюстратора. Тепла казка по родину кротів та їх тринадцять кротенят, про дружбу та взаємодопомогу, про турботу та домашній затишок, а також про те, хто насправді робить сніг…

 

 

Керролл, Л. Аліса в країні Див. Аліса в Задзеркаллі [Текст]  : казки / Л. Керролл; пер. з англ. Г. Бушиної. – Х. : Книжковий клуб ” Клуб сімейного дозвилля”, 2017. – 208 с.

Маленька Аліса опиняється у казковому світі, де мешкають шахові королі та королеви, говіркі тварини та химерні істоти, що співають дивних пісень. Спочатку дівчинка боїться їх, та невдовзі щиро приязниться і нісенітниці набувають для неї сенсу.

 

 

 

 

 

Кононенко, Є. Бабусі також були дівчатами [Текст]  : [повість] / Є. Кононенко. – К. : Грані-Т, 2010. – 96 с. – (Дивний детектив- 08). 

Несподівана родинна історія, котру потроху «розплутують» сучасні підлітки, починає впливати й на їхні не менш заплутані стосунки. Виявляється, інколи необхідно уважно придивитися до того, що пережили і як вчинили твої рідні за півстоліття до твого народження, аби зрозуміти, як жити тут і зараз. Відома українська письменниця, авторка «Нелі, що ходить по стелі», продовжує оповідати про сучасність, у якій молодим буває непереливки, коли вони відкривають логіку подій і формують свої уявлення про добро і зло.

 

 

Голобородько, В.І. Віршів повна руковичка [Текст]  : поезія / В.І. Голобородько. – К. : Грані-Т, 2010. – 80 с. – (Сучасна дитяча поезія).

Дивовижний світ поетичних образів відомого поета молода київська художниця перетворила у візуальну несподіванку: своєрідність «верлібрів для малят» при розгляданні нашої книжки перетворюється в тиху радість споглядання. А коли, десь на середині збірки, призвичаїшся до незвичних за композицією та виконанням малюнків — хочеться зазирнути на наступну сторінку, щоб прочитати вірш, який викликає здивування й усміх.

 

 

Палійчук, О. Іван- космонавт [Текст]  : вірші : для дітей дошк. та молод. шк. віку / О. Палійчук. – К. : Боривітер, 2015. – 61с. : іл.

Вірші Олекси Палійчука вчать любити Батьківщину, рідну мову, виховують гідні людські риси. Його книжка – це багате розмаїття тем і поетичних образів,  які допоможуть маленьким читачам зрозуміти, чому треба берегти природу, стежити за порядком у хаті і в класі, бути добрим товаришем. Тут і про нашу столицю, її красу і роль у житті країни, і про Батьківщину, державні символи незалежної України – герб і прапор.

Для читачів дошкільного та молодшого шкільного віку, а також для вихователів і вчителів, оскільки за тематикою книжка орієнтована на навчально-виховні програми дитсадків та шкіл.

 

Жолдак, Б. Казкарик, або Казковий конструктор [Текст]  / Б. Жолдак. – К. : Грані-Т, 2008. – 48с. : іл.

Шановні батьки! Просимо вас полишити хатню педагогіку, усі свої надзвичайно важливі дорослі справи, і прислухатися до своєї малечі. Можливо саме в цей момент вона відкриває для себе справжню скарбничку див – казкарство. Складати казковий конструктор дитина починає змалечку, і часто вигадані слова нічого не означають. Хоча вони й найважливіші. Чому? Бо такі слова – найперші на Землі.

 

 

 

 

Лущевська, О. Втеча [Текст]  / О. Лущевська. – К. : Грані-Т, 2011. – 24 с. – (Книготерапія). 

Хто, скажіть-но, в дитсадочку не боїться щеплення? Ще б пак: щойно в коридорі з’являються лікарі й медсестри в білосніжних халатах, як і найсміливішому з-поміж нас неодмінно захочеться… втекти! Утекти якнайдалі, сховатися в шафі, підкупити товариша цукеркою, заритися з головою у м’якенькому ліжечку, як Івась Круть із оповідання Оксани Лущевської, – щоб ніхто-ніхто не знайшов і в жодному разі не зробив це страшне ЩЕП-ЛЕН-НЯ! Одначе його неодмінно треба зробити, щоб не захворіти! А щоб оте капосне слово не видавалося вашому малюкові аж таким жахливим, – пропонуємо батькам і дітям разом познайомитися з новою книжкою із серії «Книготерапія».

Дикі квіти [Текст]  : 50 найвідом. видів : міні- енциклопедія : пер. з англ. / ТОВ “Видавнича група КМ БУКС”. – К. : КМ БУКС, 2016. – 56 с. : іл.

За допомогою цього довідника ви зможете розпізнати 50 найвідоміших видів диких квітів. Ви дізнаєтеся про їхні основні ознаки та територію поширення. Для широкого кола читачів.

 

 

 

 

Дикі тварини [Текст]  : 50 найвідом. видів : міні- енциклопедія : пер. з англ. / ТОВ “Видавнича група КМ БУКС”. – К. : КМ БУКС, 2016. – 56 с. : іл.

У цьому довіднику описано 50 найвідоміших видів диких тварин — ссавців, птахів, риб, земноводних і плазунів. Ви дізнаєтеся про спосіб життя і особливості будови різних тварин, а також про те, де розповсюджений той або інший вид.

 

 

 

 

Українські народні казки. Казки Наддніпрянщини [Текст]  / запис., упоряд. і літ. опрац. М. Зінчук. – Чернівці : Букрек, 2015. – 364 с. : іл. 

Чергова книга унікальної 40-томної серії українських народних казок. У це видання ввійшли фольклорні твори, занотовані 2009 року переважно від жителів Київської області.

 

 

 

 

Гончар, Л. Пам’ятниці Предків [Текст]  / Л. Гончар; мал. Р. Найди. – К. : Самміт-Книга, 2015. – 352 с. : іл. 

Події часів Золотого Віку здавна переповідалися біля родових багать нащадками огнищан. Повість «Симаргл і Великий Перехід» — це легенда про древнього і могутнього чарівного звіра Симаргла, що міг обертатись соколом, туром, псом і навіть людиною. Він добровільно прийшов на допомогу племені народичів, коли їх покликала у нові землі Велика Богиня, рятуючи від небувалої посухи. «Вовчиці Вирію» —про древній орден жінок-войовниць, які в безкраїх степах першими приручили коня, а «Руса — з атлантів» та «Подорож Апі» третя й четверта із серії історично-фантастичних повістей, де йдеться про часи, давніші за пам’ять — у них діють нові й знайомі вже персонажі. У повістях частково використані сюжети невідомих досі легенд про народичів-трипільців, занотованих Русланом Найдою на Київщині на початку1990-х…

Сучасна дитяча енциклопедія [Текст]  : весь світ знань в одній книжці / гол. ред. В. Олександров; пер. с англ. Р. Фещенко. – К. : Країна Мрій, 2012. 

“Сучасна дитяча енциклопедія” — чудовий довідник з різних галузей знань для дітей від дев’яти років. У книжці багато кольорових ілюстрацій і цікавих фотографій. Матеріал, об’єднаний у десять тематичних розділів, викладено ясно і доступно. Ця енциклопедія добре прислужиться для шкільного навчання й дозвілля. Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

 

 

 

Японські народні казки [Текст]  : для молод. шк. віку / упоряд., вступ. слово та переказ з яп. І. Дзюби; іл. О. Михайлової- Родіної. – К. : Веселка, 2017. – 151 с. : іл. – (Казки народів світу).

Збірка найпопулярніших казок японського народу, в яких відображено його побут, звичаї, прагнення та ідеали.

 

 

 

Дванадцять місяців 2016 [Текст]  : настіл. книга- календар : для мол. та серед. шк. віку / упоряд. І. Бойко. – К. : Веселка, 2015. – 199 с. : іл. 

Новий випуск цього популярного збірника присвячено Києву. Вірші, казки, оповідання, науково-пізнавальні і документальні розповіді, різноманітні цікавинки дозволять і дітям, і дорослим здійснити мандрівку столицею України, завітати до київських храмів, музеїв, театрів, навчальних закладів, дізнатися про минуле і сучасне міста, а також про те, як багато важив Київ у житті видатних українських митців.

 

 

 

Барзотті, Е. Атлас світу для дітей [Текст]  / Е. Барзотті. – Х. : Фактор, 2016. – 96 с. : іл. 

Цей атлас відкриє дитині дивовижний і непізнаний довколишній світ: вона вирушить у захопливу подорож різними країнами, дізнається цікаві факти про їх населення й визначні пам’ятки, а також про різноманітних тварин, що населяють нашу землю.

 

 

 

Українські народні казки [Текст]  / упоряд. Л. Мірошніченко; малюнки Ю. Галіцина. – К. : Веселка, 2015. – 175 с. : іл.

«Українські народні казки» – це книжка на всі часи і для кожної родини. Близько тридцяти казок разом у добірці від Національного видавництва дитячої літератури “Веселка”. На 176-ти сторінках ви знайдете всі улюблені українські казки, щедро оздоблені яскравими та колоритними ілюстраціями художника Юрія Галіцина.

 

 

 

 

Шкляр, В.М. Помста Баби Яги [Текст]  : оповідання з паралел. пер. на англ. мову / В. Шкляр. – Л. : Апріорі, 2017. – 76 с. : іл. + укр. та англ. мовами. 

Письменник Василь Шкляр та художник Кость Лавро створили нову подарункову книжку для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку. Це збірка яскравих оповідань про перше входження дитини у складний світ людських взаємин. Про пізнання добра і зла, які тісно сусідують як у реальному житті, так і в чарівній казці. Видання містить паралельний переклад оповідань англійською мовою, що неабияк прислужиться розумненьким дітлахам, котрі вивчають найуживанішу іноземну мову.