Смілянська А . Другого липня стартує вступна кампанія [Текст] / А. Смілянська // Голос України – 2018.- № 117(27 черв.).- С.10.
Васильева Е. Новации вступительной кампании [ Текст] / Е. Васильева // Вечерняя Одесса .- 2018.- № 69-70 (27 июня).- С.4.
2 по 25 июля пройдет регистрация электронных кабинетов абитуриентов. Прием заявлений и документов начнется 12 июля.
В этом году новая криптографическая защита электронных кабинетов поступающих может несколько замедлять работу системы при регистрации кабинета или первом входе с нового устройства — компьютера, планшета, смартфона. В веб-браузере поступающего автоматически будет устанавливаться специальное программное обеспечение, которое сделает невозможным любую модификацию, удаление третьими лицами данных, внесенных поступающим в кабинет.
Во вступительной кампании-2018 будет шесть основных новаций.
- Унифицирован перечень конкурсных предметов для каждой конкретной специальности: «украинский язык и литература» — обязательный для всех абитуриентов, второй предмет — фиксированный, третий предмет поступающий выбирает из двух альтернативных. А вот перечень предметов для поступления только на контракт определили сами вузы.
- Зачисляются сертификаты ВНО 2016, 2017 и 2018 годов (по иностранным языкам — только 2018-го).
- Региональный, сельский и отраслевой коэффициенты изменены. Региональный для вузов Киева составит 1 (в случае поступления в вузы столицы абитуриент не будет получать никаких дополнительных баллов). Для вузов Донецкой, Житомирской, Кировоградской, Луганской, Николаевской, Сумской, Херсонской, Хмельницкой, Черниговской областях, перемещенных вузов — 1,04, в других случаях — 1,02.
Сельский коэффициент (для абитуриентов, которые зарегистрированы в селах не менее двух лет до дня завершения подачи заявлений о поступлении и которые в год поступления получили полное общее среднее образование в школах, находящихся на территории сел) увеличен для поступающих на аграрные специальности: 1,05; на другие специальности — 1,02.
Отраслевой коэффициент (для специальностей, которым оказывается особая поддержка): 1,02. В отличие от 2017 года, он будет распространяться и на заявления второй приоритетности.
- В этом году можно подавать только 7 заявлений на 4 специальности.
- Установлено минимальное количество баллов — 150 — по второму и третьему конкурсным предметам для поступления на три медицинские специальности: «Стоматология», «Медицина», «Педиатрия».
- Вместо творческих конкурсов на некоторые педагогические специальности, журналистику и отдельные специализации дизайна введены творческие зачеты.
С 25 июня в МОН открыты «горячие линии» и приемная по вступительной кампании-2018. Телефоны (понедельник — пятница с 9.00 до 18.00): +38 (044) 287-89-29; +38 (068) 951-25-13; +38 (050) 550-54-11; 0800504425 — БЕСПЛАТНО.
Головко О. На абітурієнтів чекають новації [Текст] / О. Головко // Урядовий кур’єр .- 2018.- № 69-70 (27 июня).- С.4.
2 липня в Україні розпочинається вступна кампанія. У Міністерстві освіти і науки розповіли про її цьогорічні особливості.
Вступна кампанія 2018-го передбачає 6 основних новацій. За словами міністра освіти і науки Лілії Гриневич, цього року новацій найменше порівняно з останніми кількома, та вони є. І здебільшого спрямовані на вдосконалення чи відшліфування нововведень, впроваджених торік.
Отже, йдеться про такі новації:
Уніфікація обов’язкових предметів ЗНО
Для спеціальностей уніфіковано обов’язкові предмети ЗНО. Так, якщо в попередні роки виші самі обирали, за якими предметами зараховувати в заклад, то цього року все уніфіковано під конкретну спеціальність. Тобто вже не може бути так, що для вступу на «Журналістику» в ЗВО в Києві потрібно один перелік результатів ЗНО, а для вишу в Миколаєві — інший. Конкретний список визначено Умовами прийому.
«Така новація потрібна для того, щоб полегшити вступникові свідомий вибір того, з яких предметів він складає ЗНО, залежно від спеціальності, на яку прагне вступити. Умовами прийому визначено перелік конкурсних предметів у форматі «Українська мова та література» — обов’язковий для всіх вступників, другий предмет — фіксований, третій — вступник обирає з двох альтернативних. Це не стосується небюджетних конкурсних пропозицій, для яких перелік конкурсних предметів визначили виші», — пояснює профільний міністр.
Зарахування сертифікатів ЗНО 2016-го, 2017-го та 2018 років (з іноземних мов — тільки 2018-го).
«Останніми роками Український центр оцінювання якості освіти робить тести так, щоб вони були порівнювані між собою. Це дало змогу в цьогорічній вступній кампанії зараховувати результати одразу трьох років — 2016, 2017, 2018. Винятком буде лише ЗНО з іноземної мови, оскільки цього року формат тесту змінено — до нього додано аудіювання», — повідомила Лілія Гриневич.
Регіональний, сільський та галузевий коефіцієнти змінено за результатами вступної кампанії 2017 року
Конкурсний бал розраховуватиметься традиційно за формулою. Механізм коефіцієнтів працює так, що він домножується на загальний результат вступника.
Коефіцієнти встановлені таким чином:
- Регіональний коефіцієнт: для вишів Києва становитиме 1 (тобто в разі вступу в заклади столиці абітурієнт не отримуватиме жодних додаткових балів) для ЗВО в Донецькій, Житомирській, Кіровоградській, Луганській, Миколаївській, Сумській, Херсонській, Хмельницькій, Чернігівській областях, переміщених закладів вищої освіти — 1,04; в інших випадках — 1,02.
- Сільський коефіцієнт (для вступників, які зареєстровані в селах не менш ніж два роки до дня завершення подачі заяв про вступ та які в рік вступу здобули повну загальну середню освіту у сільських школах): збільшено для вступників на аграрні спеціальності — для них він становитиме 1,05; на інші спеціальності — 1,02.
- Галузевий коефіцієнт (для спеціальностей, яким надано особливу підтримку): становить 1,02 і, на відміну від 2017 року, поширюватиметься також на заяви з другою пріоритетністю.
Зменшення кількості заяв на бюджетні місця
Вступник може подавати для участі в конкурсі за бюджетне місце: з 9 заяв на 4 спеціальності у 2017-му до 7 заяв на 4 спеціальності у 2018 році.
«Цьогоріч для конкурсу на бюджетне місце вступники на бакалаврат подаватимуть 7 заяв на 4 спеціальності, що на 2 заяви менше, ніж торік. Ми це зробили для того, щоб вступники свідоміше ставилися до свого вибору. Досвід 2017-го показує, що вступники часто відмовляються від бюджетного місця, яке отримали за 9 пріоритетом, і обирають контракт», — цитує роз’яснення міністра офіційний сайт МОН.
Мінімальний прохідний бал на медичні спеціальності
Встановлено мінімальну кількість балів — 150 — з другого та третього конкурсних предметів для вступу на три медичні спеціальності: «Стоматологія», «Медицина», «Педіатрія».
«Це була конкретна вимога Міністерства охорони здоров’я, що відповідальне за всі медичні виші. Таку новацію хотіли запровадити ще торік, але оголосили про неї пізно, і вступники не мали можливості враховувати цю вимогу під час планування того, які ЗНО здавати і які спеціальності обирати. Тому ми відтермінувати цю новацію на рік і всіх завчасно попередили, що поріг 150 балів для профільних предметів обов’язково діятиме на вступній кампанії 2018-го», — наголосила Лілія Гриневич, коментуючи новацію під час прес-конференції.
Творчі заліки замість творчих конкурсів
Замість творчих конкурсів на деякі педагогічні спеціальності, журналістику та окремі спеціалізації дизайну запроваджено творчі заліки.
«Фундаментальна відмінність полягає в тому, що творчий залік — це, по суті, допуск до конкурсу. Тобто людина отримує «зараховано» або «не зараховано», а далі конкурс відбувається серед допущених осіб, але за результатами виключно зовнішнього незалежного оцінювання. Це допомагає уникнути зловживань, а також зняти зайве навантаження із вступників та вишів, адже творчі заліки можна проводити не безпосередньо під час вступної кампанії, коли всі перебувають у напруженому стані, а протягом півроку до неї», — розтлумачила міністр.
А всі відповіді на запитання щодо ступу-2018 можна отримати на сайті МОН або за телефонами гарячої лінії.