Книги, які найкраще читати влітку

 Через насичений шкільний графік не встигаєш читати? Літо саме час для нових книг. Адже до осені потрібно прочитати безліч всього. Познайомся з книгами, які “зроблять” твій настрій літніх канікул.

  

Грьонтведт, Н. Суперліто : повість / Н. Грьонтведт; пер. з норв. Н. Іваничук. – Львів. : Вид-во Старого Лева, 2017. – 344 с.

Уда (вже знайома читачам за книгою «Привіт, це я!») знову повертається, з новим щоденником і новими історіями про своє суперліто. Дівчинка подорослішала – і в неї тепер купа справ: випускний у молодшій школі, шкільна закоханість, канікули в літньому таборі, пригоди і… ще одна закоханість? Сторінки щоденника швидко заповнюються: Уда записує туди свої вагання й сумніви і переконується, що щасливі й нещасливі миті в житті завжди поруч.

Чейнані З  Школа добра і зла : роман / З.Чейнані; пер. з англ. Т. Марунич. – К.: Ранок, 2017. – 608 с.

У Гавалдоні всі батьки тремтять від жаху. Повертається Директор легендарної Школи Добра і Зла, щоб назавжди забрати двох дітей до світу казки. І щоразу його вибір непередбачуваний. Проте Софі, білявка у рожевому платті і кришталевих черевичках, упевнена, що вона буде обрана для Школи Добра. Та й на місце майбутньої злої чаклунки вже обране дитя — Агата. Чорні сукні, думки про смерть і неприязність до всіх — хіба ці якості не прямий квиток до Школи Зла?
Але все сталося не так, як гадалося: долі дівчат помінялися місцями. Можливо, це підказка для відгадування загадки, ким Софі та Агата є насправді?

 Чейнані З.  Школа добра і зла. Світ без принців : роман / З.Чейнані; пер. з англ. Т. Марунич. – К.: Ранок, 2017. – 528 с.

Софі та Агата повертаються до Гавалдона. Тепер, коли Директора Школи знищено, дівчата можуть прожити своє «Довго і Щасливо» вдома. Але щасливе закінчення казки не таке райдужне, як уявляла собі Агата. Вона розуміє, що любов подруги не зможе замінити кохання принца, і потай від Софі хоче повернутися назад. Бажання Агати відкриває портал до Школи. А точніше, до Школи Хлопців і Дівчат. Союз Агати і Софі зруйнував правила чарівного світу, об’єднав принцес із відьмами, чарівників із принцами. До чого призведе ця зміна, і чи зможуть подруги повернути втрачену школами рівновагу, не втративши одна одну…

 

 Цілик, І. МІСТОрія однієї дружби : повість / І. Цілик . – Л. : Вид-во Старого Лева, 2016. – 152 с.

Кожен пізнає рідне місто по-своєму. Можна читати історичні розвідки, можна дозволити гіду розповідати тобі про давнє й минуле. А можна самому вирушити в мандри містом, прислухатися до його таємничого голосу і вивчати знаки, які воно тобі подає. Саме так і зробила десятирічна Таня – героїня повісті письменниці та кінорежисера Ірини Цілик. Таня знайомиться з Києвом і дізнається чимало його таємниць, адже її гід – голос самого міста. Справді кінематографічну та містерійну «МІСТОрію» намалювала Марися Рудська.

 

Десятирічна Данка обожнює плавати, вода — її стихія. Дівчинка має супермету на літо — перепливти річку в її містечку. Проте боїться, що Бодя, який закохався в неї по вуха і скрізь за нею ходить, завадить їй здійснити задумане. Щоб спекатися хлопчиська, вона просить місцевого графітчика Скретча вдати її бойфренда. Та чи найкращий це план?.. Читайте у новій повісті О. Лущевської «З води у воду» (Лущевська О. З води в воду: повість / О.Лущевська . – Л. : Вид-во Старого Лева, 2017. – 128 с. )

 

 

Рибалко, М.  Марічка і Червоний Король. Останній перелесник: повість / М. Рибалко. – Л. : Вид-во Старого Лева, 2017. – 213 с.                                                                                              

Марічка і її друзі знову потрапляють до світу Червоного Короля. (Див. «Марічка і Червоний Король. Подорож туди, де сніг», «Марічка і Червоний Король. Місто непокірних»). Хто такий Перелесник? Могутній Король чи бентежна істота, яка шукає свого місця у світі? Навіщо йому Марічка? Він викрав її вночі і просить допомоги у подоланні екологічного лиха. Незабаром Марічка зрозуміє, що словам Перелесника не можна вірити, і вирушить у дорогу. Андрій – звичайний хлопець-школяр. Принаймні, він сам так вважає. Однак випадкова зустріч із Марічкою змінить його життя і відкриє неймовірну таємницю.

 

   У книзі В. Кемерона «Життя і мета собаки» (Кемерон В. Життя і мета собаки: роман / В. Кемерон; пер. з англ. А. Яновська. – Х.: Книжковий клуб ” Клуб сімейного дозвілля”, 2017. – 240 с.) ви зустрінете і самотність, і перше кохання, і сімейні драми, і кумедні ситуації… Словом, усі перипетії людського життя очима чотирилапого, який хоч і не розуміє людської мови, проте бачить людей наскрізь.  У 2017 р. роман був екранізований.

 

Малетич Н. Щоденник Ельфа : сб. оповід. / М. Рибалко. – Л. : Вид-во Старого Лева, 2017. – 176 с.                                                                                   

Всі діти – ельфи. Принаймні такими вони народжуються. А коли починається їхнє школярське життя тут вже прозорі крила мають набути сили, аби політ вирізнявся прикметами висоти, переможності, товариської підтримки й звичайного порозуміння з колишніми ельфами – батьками. Герої оповідань Наталки Малетич ходять вулицями різних міст і вчаться в різних школах, і вподобання у них неоднакові, та все ж вони багато в чому схожі, коли прагнуть самостійності у вчинках чи втрапляють у халепу. І навіть якщо ви не вважаєте себе ельфом, книга все одно про вас.