Підліткове кохання: книжки про перші поцілунки і не тільки


Від пристрасті до ненависті, від комедії до трагедії, від Еросу до Танатосу — пропонуємо вашій увазі добірку найцікавіших підліткових повістей та романів про найсокровенніше, про перше кохання. Кохання, що може приносити радість і біль, спонукає творити та нищити, мріяти й зневірюватися.

 Йорт В. Йорген + Анна = любов: роман / В. Йорт; перекл. з норв. Н. Іваничук. Львів : Вид-во Старого Лева, 2014.- 160 с.

Анна непосидюща, весела десятилітня дівчинка, яка понад усе любить таємниці, лазити по деревах і гасати на велосипеді. Та ось у її класі з’являється новачок, Йорґен, і звичний світ Анни перевертається догори дриґом, бо вона вперше в житті закохується. На її шляху стають численні суперниці, але Анна готова на все, щоб здобути прихильність Йорґена. Бо ж коли йдеться про кохання, усі засоби дозволені, хіба ні?

Ґрьонтведт Н.  Абсолютно нецілована: роман / Н. Ґрьонтведт; перекл. із норв. Н. Іваничук. Львів: Вид-во Старого Лева, 2015.- 320 с.

Героїня Уда Андреа Стоккгейм – вже знайома українським читачам за книгою «Привіт, це я!» – знову пише про себе, свою найближчу подругу Геллє, молодшу сестричку Ерле, тата й маму, шкільних друзів. І… про свої перші закоханості. Словом, про всі-всі найпотаємніші таємниці, про які можна писати в чудовому новенькому записнику-щоденнику, який замикається на ключик.

 Старк У. Диваки і зануди: повість / У. Старк; перекл. зі швед.  Г. Кирпи. Львів: Вид-во Старого Лева, 2015.- 160 с.

Симоні – дванадцять, і в її житті повно прикрощів: мама зв’язалась із занудою Інґве, через переїзд у нове помешкання треба змінити школу і покинути друзів, ще й зник улюблений пес Кільрой.  У новій школі Симона мимоволі стає… Симоном, і їй навіть подобається спершу видавати себе за хлопця. Таємницю дівчинки знає лише дідусь-дивак. Але справжні проблеми починаються, коли Симона закохується…

Вілсон Д. Дівчата закохані: повість/ Д. Вілсон; пер. з англ. В. Чернишенка. – Тернопіль: Навач. книга – «Богдан», 2013. – 192 с.

Це історія про трьох подруг, які мріють про хлопців, закохуються, тусуються і роблять ще купу речей, якими переймаються сучасні дівчата їхнього віку. Одна з них постійно фліртує та водить хлопців табунами, інша потрапляє під вплив збоченця, а головна героїня листується з меншим хлопцем, а усім каже, що зі старшим красунчиком. Що з цього вийде — знає лише Господь Бог і Джаклін Вілсон                                                                                                                 

 Купріян О. Солоні поцілунки: повість / О. Купріян. – К.: ВЦ «Академія», 2016. – 128 с.

«Солоні поцілунки» — про відкриття себе і переживання чотирнадцятилітньої дівчини. Про болісні зміни в її стосунках з однолітками і дорослими. Про перші досвіди самостійності, цілком недитячі розчарування і сльози. «Чемним» дівчатам і хлопцям, а тим паче їхнім батькам читати не рекомендується.

Біла Н. Крута компанія: повість / Н. Біла. – К. : ВЦ «Академія», 2017. – 160 с.

Є люди, після зустрічі з якими треба вимити руки з милом. І, як на зло,— саме вони стають першими досвідами. Але завжди можна сказати собі і їм: «Пасажири, поїзд далі не їде. Звільніть вагони».
Ненаситне «Я» юних героїв повісті хаотично рветься пізнати себе в собі й себе в іншому, бо вже так хочеться щастя. І в певний момент до них приходить усвідомлення, що кожен крок, навіть помилковий, не забирає можливості зробити ще один — правильніший.

Ровелл Р.  Елеанор і Парк: роман / Р. Ровелл; пер. з англ. С.  Колесник. – Х.: Виват, 2016. – 432 с.

Ця книжка — історія пронизливого кохання двох підлітків-аутсайдерів, яка в підсумку стає хронікою подолання життєвих перипетій. Адже «вона пішла, і тепер приходить лиш у мріях і мареннях, у друзках дежавю…» Чи зможе він її повернути?


Ашер Д. Тринадцять причин чому: роман  / Д. Ашер; пер. з англ. М. Торяника. – К.: Видавнича група КМ-БУКС, 2016. — 288 с.

Історія про справжнє кохання, якого так і не було, і про несправжнє, що буквально зруйнувало життя. Історія, яка переконує читачів у тому, що кохання неможливе без розуміння, підтримки й емпатії. Історія надзвичайно щемлива, бо в ній немає навіть надії на щасливий фінал. Так-так, головна героїня роману померла, а головний герой так і не наважився сказати їй три заповітних слова.

 

Дуже сподіваємося, що від цих книг ви отримаєте справжне задоволення!