Книжки, які треба прочитати цієї осені

  На осінь, як на понеділок, завжди будуються великі плани. Віримо, що ви включите в них і знайомство з новими книгами, з якими ви можете познайомитися в нашій бібліотеці. Виберіть ті, без яких ваша осінь буде не такою цікавою.

Морозенко Н. Я закохалася: повість  / Н.  Морозенко. — К. :  ВЦ «Академія», 2017. — 128 с.

Осінь, що їх змінила, — цих дітлахів, цей гімназійний клас, який стоїть на порозі дорослості, — розпочалася ще влітку. Тобто з літа  у бабусиному селі розпочинається оповідь про Віру і Ваську.  Вони дуже різні… Коли починається осінь і в їхньому класі з’являється новенький, Віра одразу в нього закохується. Симпатичний, дотепний, впевнений у собі. А що він типовий «мажор», син міністра, звиклий усього бажаного досягати з допомогою грошей і зв’язків, так це не одразу помітно стає… «Я закохалася» — це не приватна історія однієї дівчинки. Це історія дорослішання цілого класу, бо більшість подій, які тут розгортаються, зачіпають не тільки окремих дітей,  а й цілий колектив.

 

 Біла  Н.  Крута компанія : повість  / Н.  Біла . — К. :  ВЦ «Академія», 2017. — 160 с.

Є люди, після зустрічі з якими треба вимити руки з милом. І, як на зло,— саме вони стають першими досвідами. Але завжди можна сказати собі і їм: «Пасажири, поїзд далі не їде. Звільніть вагони».
Ненаситне «Я»  юних героїв повісті хаотично рветься пізнати себе в собі й себе в іншому, бо вже так хочеться щастя. І в певний момент до них приходить усвідомлення, що кожен крок, навіть помилковий, не забирає можливості зробити ще один — правильніший.



Теремко В.
16 весна: повість  / В. Теремко . — К. :  ВЦ «Академія», 2018. — 128с.                                                                                                                                                                                                                                                               

Дуже буйно увірвалася їхня шістнадцята весна. Непросто збагнути себе вже інакшими, дати лад емоціям і втриматися від звички по-дитячому перекушувати недитячі проблеми. Життя спонукає до вчинків…

 

 

 Лілік О.  Чорний дощ : повість  / О. Лілік . — К. :  ВЦ «Академія», 2018. — 128 с. 

  Ця повість про підлітка, який опинився на роздоріжжі почуттів і бажань. Про те, що любов може бути не тільки прекрасним переживанням, а й руйнівною хворобою — все в людині і від неї залежить.                                                                                                                                                                                                                                                           

 

 Гриценко Н. Тінь на порозі : повість-фентезі  / Н. Гриценко . — К. :  ВЦ «Академія», 2018. — 224 с.                                                                                                                          

Коли невідомо, кому вірити, коли вибір — підкоритися чужій волі чи зникнути, коли приходить загроза нестерпного минулого, Томаш знаходить у собі сили поборотися за себе й тих, хто близький йому. Але все в житті має жорстоку ціну…

 

 


  Гридін С.  Віраж
: повість  / С. Гридін . — К. :  ВЦ «Академія», 2018. — 128 с.

  Розмірені дні, сповнені звичайних людських радощів і батьківської любові, раптово руйнує негідник. Під колесами автомобіля, за яким був нашпигований наркотою мажор, загинуло все — єдина донечка, віра в людей і бажання жити. Ним керує нестримна жага помсти, але несподівані обставини виводять на крутий життєвий віраж.    

 

 


  Рутківський В.
  Щирик зі Змієвої гори : казкова повість  / В. Рутківський . — Львів: Вид – во  Старого Лева,  2018. — 256 с.                                                                                                                                                                                                                              

Ця повість є заключною частиною казкової трилогії, до якої входять повісті «Бухтик з тихого затону» та «Гості на мітлі». Кожні чотириста літ прокидається страшний Змій Горинович і вирушає на полювання. Разом зі своїм другом Костієм Безсмертним вони не тільки розбишакують по довколишніх горах, а й викрадають хлопця, який приїхав у гості до карпатських родичів. На допомогу людській дитині приходять герої з попередніх казок В. Рутківського.

 

 Рижко  О.   Дівчина з міста : повість  / О.  Рижко . — К. :  ВЦ «Академія», 2018. — 144 с.                                                                                                             

Доля робить крутий віраж і закидає Тіну в незвичні обставини, незнайому школу й до чужих людей. Її там не чекають і не розуміють. Перед нею постає необхідність вибору — сховатися в самотність чи перемогти страх, знайти нових друзів і першу любов.

 


Шавлач
 А.   У полоні болю : повість-трилер / А. Шавлач . — К. :  ВЦ «Академія», 2018. — 160 с.

Приязний незнайомець насправді є безжальним монстром. І від того життя різко змінюється, роздвоюється душа. І вже незрозуміло, де істинні почуття, а де потворне бажання. Вона втратила все- владу над собой і навіть своє ім’я, і невідомо, чизбереже душу.

 

 

 

Сайко  О.   Нетутешній : повість / О. Сайко . — К. :  ВЦ «Академія», 2018. — 128 с.

Ця повість – про самотнього й дивного хлопця-годинникаря. Про намагання втекти від минулого з його ілюзіями, марними очікуваннями та розчаруваннями. Про пошук життєвого сенсу й любові. Про те, як важливо навчитися розуміти час. І слухати своє серце.                                                                                                                  

 

 

Мацко  І.   Кава по- дорослому : повість / І. Мацко . — К. :  ВЦ «Академія», 2018. — 128 с.

Коли тобі років 15, ти шалено  прагнеш атрибутів дорослого життя — бо тобі здається, що в дорослих все якось простіше, все розкладено по поличках, а в головах — порядок, а не мотлох, як у тебе. Але коли куштуєш те доросле життя на смак, то починаєш розуміти, що не варто спішити змінювати улюблене какао з зефірками на чорні гірку  «каву по-дорослому». Просто тому, що воно смакує тобі краще. І — поки є така можливість — треба цим смаком, цією солодкою юністю насолоджуватися.

 

Читаємо! А далі, як завжди, ще буде…