Минуле сьогодення береже

2018 рік Президентом України оголошено «Роком охорони культурної спадщини в Україні».

25 жовтня в Одеській обласній бібліотеці для юнацтва відбувся обласний фокус-семінар з теми: «Наша спадщина: де минуле зустрічається з майбутнім» з метою підвищення кваліфікації працівників бібліотек області. Програма була насичена: доповіді, консультації, виступи з досвіду роботи, презентації, майстер-клас із проведення бібліотечної екскурсії.

Все вдалося завдяки учасникам заходу. Висловлюємо подяку директору Музею історії і розвитку українського козацтва Шпаку Сергію Васильовичу, керівникам відділів Одеського історико-краєзнавчого музею Любинському Ігорю Олександровичу та Росохатській Ірині Леонідівні за змістовні, насичені виступи. А також Петровій Наталії Олександрівні, заступнику декана з навчально-виховної роботи факультету історії та філософії ОНУ ім. І. І. Мечникова за наданий посібник «Українознавчий компонент у навчально-виховному процесі».

Дякуємо Тирлишкіній Анжелі Олександрівні, заст. директора з виховної роботи за співпрацю з бібліотекою. Яскраве книжкове дефіле студентів Одеського професійного ліцею технологій та дизайну в одязі з українськими мотивами було прийнято з оваціями.

Виступи колег з області були цікаві, емоційні, супроводжувались яскравими презентаціями. Теми різноманітні: «Соціальні партнери бібліотек по збереженню культурної спадщини», «Просування краєзнавчих ресурсів бібліотеки», «Створення куточків народознавства, міні-музеїв в бібліотеках як тенденція збереження духовно-моральних традицій народної культури», «Збережемо мову Шевченка – мову української нації», «У пошуках артефактів», «Народні свята», «Вишиванка – символ Батьківщини, дзеркало народної душі», «Слава козацька вічно жива» та інші. Частина з них буде розміщена на нашому каналі в Youtube, а також на сайті  (Презентації бібліотек Одеської області).

Дякуємо всім, хто надав свої роботи для оформлення зали. Особлива подяка Мазуровій Світлані Степанівні, керівнику гуртка декоративно-прикладного мистецтва “Рукоділля” Центру дитячої та юнацької творчості «Евріка».