Підліткам – для душі і сердця

У підлітковому віці вже не цікаві дитячі книги, і ще не цікаві дорослі. Якщо поза шкільною програмою залишається час і бажання читати, то ось класні книги  для вас, дорогі друзі!

Мацко І.  Перехідний вік… моєї мами : повість / І. Мацко.  К. :  ВЦ «Академія»,  2017 .-128 с.

Ніби несподівано до Алі прилетіли її тринадцять. І знову все стало якимось дивним — світ, друзі, події в сім’ї і навіть сама собі. Несподівано для себе Аля відчула перше кохання, до неї прийшли зовсім не дитячі думки про життя і цінність кожної людини. Найсильніше вразило Алю її ж відкриття, що перехідний вік переживають не тільки підлітки. Виявляється, в її мами — також перехідний період, теж непростий. І в неї є свої таємниці. Мама, долаючи свої труднощі, доростає до розуміння, що її дочка вже майже доросла — інша, ніж була дитиною. І вони починають спілкуватися не просто як мама з дочкою, а як подруги.

Мацко І.  Кава по-дорослому : повість  / І. Мацко.  К. :  ВЦ «Академія»,  2018 .-128 с.

Книга “Кава по-дорослому” – про дівчину, якій складно зрозуміти, чому люди не вміють ладити з людьми і чому потрібно собою доказувати свою любов. Вона шукає кохання, а наражається на грубе поводження з собою. Розчарування, здається, знищать її. Але за крок до того, щоб загубити себе в собі і серед тих, хто зруйнував себе, їй відкривається шанс для іншого життя.

Гридін С.  Не – ангел : повість  / С. Гридін.  К. :  ВЦ «Академія»,  2018 .-144 с.

«Не-ангел» відкриває ще одну грань складного життя юної особистості у власному світі і на межі зі світом дорослих. Багато що мучило Олеся: важко сприймав батька; обурювався, чому така терпляча з ним мама; пережив біль утрати. А потім — вулиця з усіма її загрозами і зовсім не схожими на шкільні колючими уроками.

 

 

 

Рижко О.  Дівчина з міста : повість  / О. Рижко.  К. :  ВЦ «Академія»,  2018 .-144 с.

Доля робить крутий віраж і закидає Тіну в незвичні обставини, незнайому школу й до чужих людей. Її там не чекають і не розуміють. Перед нею постає необхідність вибору — сховатися в самотність чи перемогти страх, знайти нових друзів і першу любов.

 

 

Рижко О.  Знає тільки Мару : повість  / О. Рижко.  К. :  ВЦ «Академія»,  2018 .- 128 с.

 Шестеро підлітків влаштували нічну адреналінову екскурсію — міським підземеллям.У кожного свої причини. Серж мріє стати дигером. Ігор попався «на слабо». Лесі не терпиться довести власну дорослість. Яну погнало «розбите» серце. Мару отримала такий подарунок, та й була ще одна причина… Міка потребує грошей, тому й узявся їх супроводжувати. А ще є Рум — крутий дигер і загадкова особистість. Він — категоричний, розсудливо-рішучий і небагатослівний. Підземелля — його стихія. Рум знає про нього все. Перебування на межі життя і смерті випробовують їх усіх. Хтось панікує, впадає у відчай, хтось уперто шукає вихід і сили пробиратися далі, навіть закохується… А невмолимі хвилини наближають небезпеку. У цьому спресованому часі кожен відкриває в собі себе несподіваного. Кожен поривається збагнути себе. Кожен хоче стати іншим.

 Теремко В.  16 весна : повість  / В. Теремко .  К. :  ВЦ «Академія»,  2018 . – 128 с.

Дуже буйно увірвалася їхня шістнадцята весна. Непросто збагнути себе вже інакшими, дати лад емоціям і втриматися від звички по-дитячому перекушувати недитячі проблеми. Життя спонукає до вчинків.

 

 

    Лілік О.  Чорний дощ : повість  / О. Лілік .  К. :  ВЦ «Академія»,  2018 . – 128 с.                                                                                                                       

Ця повість про підлітка, який опинився на роздоріжжі почуттів і бажань. Про те, що любов може бути не тільки прекрасним переживанням, а й руйнівною хворобою — все в людині і від неї залежить.

 

 

                                                                                                                                                      

   Грищенко С.  Винятки із правил : повісті, оповідання  / С. Грищенко .  К. :  ВЦ «Академія»,  2018 . – 128 с.

Три історії про тих, хто ступає в дорослість. Про випробування розчаруваннями, поразками і перемогами. Їхні герої живуть у спокусах пізнати все, не думаючи про наслідки. Ще не вміють дати лад своїм бажанням й опиняються перед викликами, які примушують жахнутися.

 

 

    Сайко О.  Нетутешній : повість / О. Сайко .  К. :  ВЦ «Академія»,  2018 . – 128 с. 

  Історія про хлопця, який прийшов у світ диваком. Жив самітником. Ремесло годинникаря навчило відчувати час і розпізнавати його в мові годинника.