Нові надходження. Січень 2019

Старк, У. Маленька книжка про любов [Текст]  : повість / У. Старк; пер. з швед. Г. Кирпа. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2017. – 160 с. : іл.

Напередодні Різдва може трапитися чимало див. На Фреда, героя «Маленької книжки про любов», чекає чимало омріяних подарунків. Навіть якщо тато на війні, не вистачає їжі і хлопець майже перед канікулами отримує догану від директора, все, чого він найбільше хоче, здійсниться.

У повісті відомого шведського письменника Ульфа Старка — багато світла й любові, і цей настрій книжки дуже точно відтворила в ілюстраціях Марія Фоя.

 

 

Старк, У. Диваки і зануди [Текст]  : роман / У. Старк; пер. з швед. Г. Кирпа. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2017. – 160 с.

Симоні – дванадцять, і в її житті повно прикрощів: мама зв’язалась із занудою Інґве, через переїзд у нове помешкання треба змінити школу і покинути друзів, ще й зник улюблений пес Кільрой.  У новій школі Симона мимоволі стає… Симоном, і їй навіть подобається спершу видавати себе за хлопця. Таємницю дівчинки знає лише дідусь-дивак. Але справжні проблеми починаються, коли Симона закохується…

Ющук, І. Троє на Місяці [Текст]  : повість / І. Ющук. – К. : Грані-Т, 2010. – 240 с.

Як можна поєднати граматику і фантастичні пригоди юних українців на Місяці? Виявляється, зі скрутного становища й у космосі можна вийти переможцем, коли дбати про друга і пам’ятати про силу рідного слова.

Та коли ви поринете в карколомні пригоди трьох друзів – не забудьте разом із ними розв’язувати граматичні задачі, щоб збагнути, про що мовиться у важливих шифрованих повідомленнях. Тим паче, що ті таємничі письмена ще не раз вам у житті знадобляться – найперше на іспитах і тестах з української мови.

Мотт Фуке, Ф. де ля Ундина [Текст]  : повість : пер. з нім. / Ф. де ля Мотт Фуке. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. – 160 с. – (Світовид).

Казкова повість «Ундина» (1811) — найвідоміший твір німецького письменника епохи романтизму Фрідріха де ля Мотт Фуке — належить до класики світової літератури. В основі повісті — сюжет із германської міфології про чарівну ундину — звабливого духа води, що закохується в прекрасного юнака. Твір, написаний у дусі середньовічного лицарського роману, сповнений елементів фантастики й подекуди справді нагадує казку.

Рибалко, М. Марічка і Червоний Король. Місто непокірних [Текст]  : [2-га кн. трилогії] / М. Рибалко. – Л. : Вид-во Старого Лева, 2016. – 255 с. : іл. – (Дивовижні світи).

Марічка і її друзі знову потрапляють до світу Червоного Короля. Але тепер тут панує таємничий тиран Імператор. Він контролює майже цілий світ. Тільки Зелене Королівство відгородилося від нової цивілізації. Але син Зеленого Короля Перелесник приєднується до бунтівників, які прагнуть скинути владу Імператора. Чи зможе Марічка з друзями допомогти бунтівникам – читайте у другій книжці трилогії Марини Рибалко «Марічка і Червоний король».

Янссон, Т. Літня книжка [Текст]  : повість / Т. Янссон; пер. Н. Іваничук. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2017. – 160 с.

Софія з бабусею і татом проводять літо в хатинці на острові, оточені природою і майже на безлюдді. Тут неспішно минають дні, узбережжя обвівають вітри й оминають рибацькі човни, вряди-годи навідуються нечасті гості, а морем до берега прибиває залишені кимось «скарби». Бабуся з онукою вибираються на прогулянки і говорять про все на світі: про птахів і квіти, про Бога і страхи, про ночівлю в наметі, забобони, нестерпних родичів. І хоч вони й словом не згадують про найважливіше: про смерть мами і самотність, — любов і взаємне прийняття пронизують кожну хвилину їхнього маленького затишного літа.

Вдовиченко, Г. 36 і 6 котів-детективів [Текст]  : для молод. та серед. шк. віку / Г. Вдовиченко. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2017. – 144 с. : іл. 

36 і 6 котів повертаються! І тепер у котів-танцюристів з’явився новий талант – до дряпопису. Їхні картини прикрасили стіни господаревої кав’ярні, але ненадовго… Стався злочин. Хто візьметься розслідувати дивне зникнення? Хто розкриє таємницю вісьмох липових дощечок? 36 і 6 котів-детективів беруться до справи…

Дерманський, О. Чудове Чудовисько [Текст]  : [казк. повість] / О. Дерманський; іл. М. Паленка. – 12-те вид. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 288 с. : іл.

У новій захоплюючій повісті Сашка Дерманського розповідається про незвичайне знайомство дівчинки Соні з чудовиськом Чу. За кілька місяців Чу мусить заробити сім подяк від людей, бо інакше його закинуть у Країну жаховиськ. Безліч пригод і небезпек спіткає героїв, але справжня дружба творить справжні дива…

 

Дерманський, О. Чудове Чудовисько і Погане Поганисько [Текст]  : [казк. повість] / О. Дерманський. – 7-ме вид. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 288 с.

Пригоди Чудового Чудовиська і дівчинки Соні тривають! Улюблений дитячий письменник Сашко Дерманський зумів і Майдан відстояти, і третю частину трилогії дописати! Та ще й яку!.. Блискучі діалоги, живописні характери, природна й багата художня мова яскраво засвідчують, що Сашко Дерманський гідно продовжує літературні традиції наших веселих класиків — від Котляревського й Гоголя до Остапа Вишні і Всеволода Нестайка… Нова порція смішних, моторошних і захопливих пригод чекає на тебе. Погане Поганисько готове звоювати усіх нас, але в сучасній Україні так багато відважних малих і великих героїв, що навіть абсолютне зло не завжди має шанс на перемогу…

Дерманський, О. Маляка і Навіжений дракон [Текст]  / О. Дерманський; іл. В. Богданюк. – 2-ге вид. – Вінниця : Теза, 2018. – 160 с. : іл. – (Маляка Кн.2)

Що ти зможеш заподіяти велетенському Навіженому драконові, який… ковтає бабусь? От і Маляка не знала, що їй робити. Як рятувати Малячину бабусю від Навіженого дракона? Тільки з друзями — Драґо і Пиптиком. Але чи встигнуть?

Андерсен, Х.К. Казки [Текст]  / Х.К. Андерсен. – Х. : Фолио, 2017. – 347 с. – (Шкільна бібліотека української та світової літератури).

Пропонуємо Вашій увазі найкращі казки відомого майстра слова, Ганса Крістіана Андерсена.

Процюк, С. Про Василя Стефаника, Карла-Густава Юнга, Володимира Винниченка, Архипа Тесленка,Ніку Турбіну [Текст]  : повісті : для мол. та серед. шк. віку / С. Процюк. – К. : Грані-Т, 2008. – 96с. : іл. – (Життя видатних дітей).

Книжка для всіх, хто вчиться долати житейські перешкоди. Відомий український письменник Степан Процюк із притаманними йому запалом і пристрастю оповідає про те, як «поміж курми і зорями» проминало дитинство неперевершеного новеліста Василя Стефаника; у яку бездонну криницю снів поринав щоночі майбутній психіатр і філософ Карл-Ґустав Юнґ; як хвацько вмів хлопчаком бешкетувати письменник і перший керівник Українського Уряду Володимир Винниченко; як переростав власну долю один із найсумовитіших митців початку ХХ століття Архип Тесленко; урешті, наскільки «недитячим» виявилося дитинство російської поетки Ніки Турбіної.

13 різдвяних історій [Текст]  : [мала проза сучас. укр. письменників] / упоряд. М. Савка. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2013. – 176 с.

Ці 13 різдвяних історій від сучасних українських письменників насправді дуже різні, і водночас вони взаємно доповнюють одна одну, як пазли великого полотна. Як саме життя. Як, зрештою, Різдво для кожного з нас, яке містить у собі значно більше сенсів, аніж традиційна картинка родинної ідилії – довкола столу з дванадцятьма стравами. Тут реальність і містика, гумор та іронія, філософське осмислення буття і трепетне світло любові, яка є істинним проводирем, як Вифлеємська зірка – крізь темінь різдвяної ночі. Автори: Дзвiнка Матiяш, Костянтин Москалець, Софiя Андрухович, Галина Вдовиченко, Марiанна Кiяновська, Мар’яна Савка, Андрiй Бондар, Сергiй Жадан, Iрена Карпа, Христя Венгринюк, Оксана Луцишина, Лариса Денисенко, Андрiй Курков.

Йорт, В. Йорген+ Анна= любовь [Текст]  : роман / В. Йорт; пер. з норв. Н. Іваничук. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2017. – 160 с.

Анна непосидюща, весела десятилітня дівчинка, яка понад усе любить таємниці, лазити по деревах і гасати на велосипеді. Та ось у її класі з’являється новачок, Йорґен, і звичний світ Анни перевертається догори дриґом, бо вона вперше в житті закохується. На її шляху стають численні суперниці, але Анна готова на все, щоб здобути прихильність Йорґена. Бо ж коли йдеться про кохання, усі засоби дозволені, хіба ні?

Ільченко, О. Смертельний круїз [Текст]  : [детектив] / О. Ільченко. – К. : Грані-Т, 2008. – 128 с. – (Дивний детектив- 08).

Довідавшись про літературний конкурс, п’ятеро друзів-однокласників вирішують написати спільними зусиллями детектив. А от про що він і чи переміг твір на конкурсі, дізнаєшся з нової книги Олеся Ільченка, до якої увійшло дві розповіді про те, як писати і переписувати детективи на свій смак. Тож ти матимеш нагоду навчитися створювати власні захоплюючі історії та насолодитись уже існуючими.

Нестайко, В.З. Чарівні казки: Ковалі щастя, або Новорічний детектив; Чорлі [Текст]  : [для дітей дошк. і молод. шк. віку] / В.З. Нестайко; худож. В. Дунаєва. – К. : КМ- БУКС, 2016. – 72 с. : іл.

Чаклун Зландій спить і бачить, аби всі довкола ніколи не почувались щасливими. Завдяки злочинним діям чаклуна зникають Ковалі Щастя, щастинки-золотинки і чарівне ковадло. До справи береться детектив Бровко Барбосович. А от зачаклованому принцу Орландо взявся допомогти не відомий детектив, а звичайний хлопчик Айк. І повірте, обидві ці казки матимуть щасливий кінець! Для дітей дошкільного та молодшого шкільного віку.

Богат, В. У спекотній Африці [Текст]  / В. Богат. – К. : Грані-Т, 2008. – 88 с. : іл. 

Шановні батьки, ваша дитина, напевне, щодня безліч разів промовляє слова «чому?» та «як?». А часто й сама відповідає на свої питання, вражаючи вас неповторно образним мисленням. Книга відомого педагога Володимира Богата в українському перекладі допоможе дитині щоразу здійснювати нові відкриття. Разом із розумною черепахою, яка всіляко підштовхує маленьке левенятко до розгадки, ваша дитина здійснить справжній творчий пошук. І, можливо, малюк сам підкаже вам несподіване рішення. Тому книга особливо стане в пригоді під час підготовки до школи, адже дитина вчитиметься чіткіше висловлювати думки та зрозуміє, що з будь-якого складного становища завжди можна знайти вихід.

Найкращі казки світу [Текст]  : у 3-х кн. для дошк. і молод. шк. віку / переказ. Л. Цілик; худож. А. Джанікян. – К. : Рідна мова, 2018. – (Найкращі казки).

Кн.1 : Троє поросят. Червона шапочка. Кіт у чоботях [Текст]. – 2018. – 48 с. : іл.

Кн.2 : Бременські музиканти. Попелюшка. Золота гуска [Текст]. – 2018. – 48 с. : іл. 

Кн.3 : Принцеса на горошині. Гидке каченя. Хоробрий кравчик. Хлопчик- Мізинчик [Текст]. – 2018. – 48 с. : іл. 

«Давай я розкажу тобі казку!» — ці слова просто магічні. Дитина заспокоюється, в її оченятах спалахує цікавість, і ви разом поринаєте в дивовижний світ КАЗКИ…

Найкращі народні казки [Текст]  : у 2-х кн. для дошк. і молод. шк. віку / худож. М. Баликін та ін. – К. : Рідна мова, 2018. – (Найкращі казки).

Кн.1 : Колобок. Колосок. Лисиця і журавель. Їжак та заєць. Цап та баран. Солом’яний бичок. Казка про Івасика- Телесика [Текст]. – 2018. – 48 с. : іл.

Кн.2 : Двоє жадібних ведмежат. Котик і півник. Пан Коцький. Коза- дереза [Текст]. – 2018. – 48 с. : іл.

Про тварин: казки [Текст]  / упоряд. Л. Демська-Будзуляк; худ. К. Іванова. – К. : Грані-Т, 2008. – 72 с. : іл. – (Українські народні казки з вузликами).

Мабуть, ще не доводилося маленьким допитливим читачам діставати цікавинки з чарівних вузликів. А нова серія «Українські народні казки з вузликами» якраз стане у пригоді розумникам і їхнім батькам, які мають змогу ще раз відкрити для себе глибину і мудрість народної казки. Для дітей молодшого та середнього шкільного віку.

Чарівні: казки [Текст]  / упоряд. Л. Демська-Будзуляк; худ. К. Гриньов. – К. : Грані-Т, 2010. – 64 с. : іл. – (Українські народні казки з вузликами).

Нова книга із серії «Українські народні казки з вузликами», зі сторінок якої ви помандруєте в захоплюючий світ українських чарівних казок, у яких сміливі та мудрі герої зазнають незвичайних та небезпечних пригод. Перша книга із цієї серії, що схвалена для використання у загальноосвітніх навчальних закладах. Проте їм завжди на допомогу приходять вірні друзі, а золотогривий кінь здатний не лише захистити, а й здобути для свого володаря бажану перемогу. На темні сили очікує неминуча поразка, бо справедливість не на їхньому боці. Не обійдеться у цій дивовижній подорожі й без чарівних вузликів, які поповнять вашу скарбничку знань новими цікавинками.

Побутові: казки [Текст]  / упоряд. Л. Демська-Будзуляк; худ. Ю. Мітченко. – К. : Грані-Т, 2008. – 64 с. : іл. – (Українські народні казки з вузликами).

У цій книзі ви зустрінетеся з кумедними героями побутових казок – мудрими та не дуже, хитрими, дотепними й довірливими. Добрий гумор і повчальна сатира – це той веселий світ, куди вас поведуть клубочок та вузлики цього разу.

Тувім, Ю. Пташине радіо [Текст]  : поезія / Ю. Тувім. – К. : Грані-Т, 2010. – 64 с. : іл. – (Дитяча іронічна поезія).

Вірші, які дібрала й переклала українською відома львівська поетка Маріанна Кіяновська, пам’ятає не одне покоління польських дітей. М’яка іронія, кумедні образи, добрий гумор, несподівані сюжети – це Юліан Тувім, один із найславетніших поетів сусідньої Польщі, який добре знався на тому, що цікавить малят. Відтепер і юні українці, довіряючи хвацькому перекладу й оригінальним ілюстраціям, дізнаються про те, як можна мудро всміхатися витребенькам, капостям та витівкам панів, панночок і підпанків, а головне – як весело про все це оповідає «пташине радіо».

Нарубина, Є. Найдовша колискова, або Зелений кіт [Текст]  / Є. Нарубина. – К. : Грані-Т, 2010. – 240 с. 

Що може бути миліше за Хороший Настрій! Так, саме той солодкий-солодкий і теплий-теплий Хороший Настрій, який приходить тоді, коли мишеня пере пелюшки, мураха підмітає, качка смажить деруни, лисеня нарізає яблучка й грушки на смачнюще варення, а кішка, муркочучи, заколисує немовля… Тоді оченята заплющуються самі – бо саме так звучить Найдовша Колискова, яку створили для вас поетеса Єва Нарубина і художниця Тетяна Ніколаєнко.

Проць, Т. П’ять дарів [Текст]  / Т. Проць. – К. : Грані-Т, 2008. – 152 с. : іл. – (Золотий лелека).

Кожна людина неповторна, обдарована своїм унікальним талантом. Але всі ми однаково підкорені життєвим обставинам, які випробовують нашу щирість, силу волі, здатність співпереживати. Ця книга оповідає про життя дітей, які відкрили в собі незвичайні здібності. «Дар Божий – це не тільки велика радість, а й непросте випробування», – переконує авторка. Герої потрапляють у складні ситуації, вихід з яких підказує лише серце. Такі, здавалося б, буденні проблеми як уміння слухати одне одного, підтримати в потрібну хвилину, зрозуміти і прийняти своє покликання постають тут з новою силою, набувають нових відтінків і гостроти. Повість стане в нагоді не лише юним читачам, а й батькам, які прагнуть виховати дитину в дусі християнської моралі.

Костюк, В. Казкові таємниці [Текст]  : казки для дітей серед. віку / В. Костюк; Прилетіла ластівонька [Текст]  : вірші для дітей / Н. Костюк. – К. : Укр. письменник, 2016. – 80 с. 

До збірки В. Костюка, відомого й потужного гумориста, ввійшли оригінальні казочки для дітей середнього віку. В них – відгук як минулих сивих віків (князі, чужинці – ординці, народні образи – чаклуни, чарівники, злюки, ворожки), так і нинішніх «казкових часів», в яких завше стикається Добро зі Злом. Звичайно, завдяки різним чарам перемагають «світлі сили» життя, їх уособлюють юні дійові особи, як хлопчик Стоголик, його сестра Либідь, Незнайко, ліричний герой зі своїм татком і дідусем Словом, юному читачеві не доведеться скучати над цією книжкою. Тим більше, що вона написана соковитою мовою! Має гострі карколомні сюжети.

Добірка Н. Костюк багатьох поетичних книг складається із віршованих казочок та невеликих дитячих шкіців. У кожній казочці, написаній жваво, повчально із гуморком, юний читач знайде своєрідну поетичну деталь – цікавинку чи історичну подію, заради чого писався той чи інший твір. Письменниця добре знає й відчуває народну творчість, тому і дух її творчості близький до народного. Кожен твір добірки спонукає до співпереживання з ліричними героями, брати від них усе найкраще.

Пуряєва, Н. Про Омеляна Ковча, Івана Павла ІІ, Олександра Меня, Далайламу XIV, Валерія Марченка [Текст]  : повісті : для мол. та серед. шк. віку / О. Гаврош. – К. : ГраніТ, 2012. – 160с. : іл. – (Життя видатних дітей). 

Книга Наталії Пуряєвої розповідає про національну, релігійну, людську толерантність, про вміння молитися, розуміти і прощати. Про те, що всі люди взаємопов’язані, навіть коли часово чи територіально віддалені один від одного.

Доля пов’яже і героїв цієї книжки міцними невидимими нитями. Далай-ла-ма XIV стане близьким другом Івана Павла II, Голови Католицької Церкви, який все життя покладе на пошуки та зміцнення зв’язків між усіма релігіями світу, адже спільним для них є одне – Бог-Любов. Цю саму ідею все життя проповідуватиме також православний російський священик Олександр Мень. У далекому Казахстані, на засланні ув’язнений журналіст Валерій Марченко отримає листівку з портретом Івана Павла II, а згодом його мама звернеться до Понтифіка з проханням заступитися за ув’язненого сина. Іван Павло II клопотатиметься перед радянським урядом про звільнення журналіста, проте йому відмовлять. Греко-католицького священика Омеляна Ковча під час візиту в Україну Папа Римський Іван Павло II проголосить блаженним священномучеником, і той поповнить сонм українських святих. Як і Далай-лама, блаженний Омелян Ковч в умовах жорстокого переслідування проситиме молитися за ворогів.

Смаль, Ю. Цікава хімія. Життєпис речовин [Текст]  / Ю. Смаль. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2016. – 112 с. : іл. 

Ця книжка, читачу, про те, що оточує тебе, а також про те, що ти не можеш побачити… Про світ атомів, молекул, речовин та їхніх перетворень. Найдрібніші атоми, кольори, таємничі реакції, вибухи, смішні та цікаві історії — усе, що я могла б тобі розповісти про хімію — все тут. Читай, навчайся та дізнавайся. Нехай ця книжка стане тобі добрим другом.

Потерянко, Ю. Альберт Ейнштейн [Текст]  / Ю. Потерянко. – К. : АгенціяІРІО“, 2017. – 104 с. : іл. – (Видататні особистості. Біографічні нариси для дітей).

Книга «Альберт Ейнштейн» — це книга-біографія, яка розповість дитині про унікального вченого ХХ століття, котрий за допомого мислених експериментів вивів на новий рівень всі знання про Всесвіт. Навіть якщо фізика завжди здавалася складною, в цій книзі малеча побачить її з іншої – цікавої сторони.

Усіма відкриттями Ейнштейна ми користуємося сьогодні, його праця стала поштовхом для інших вчених створити на основі його теорій телевізор, комп’ютер, фотоапарат. Усім цим ми можемо користуватись завдяки тому, що колись Альберт Ейнштейн відстояв право бути не таким як усі. Вченого, котрому не давались багато шкільних предметів, котрий був небагатослівним, почали запрошувати у всі університети світу, щоб почути його видатні лекції.

Розповідь про великого вченого дає зрозуміти, що бути не таким як усі – це унікальний дар, розвиваючи який, ви можете відкрити у собі здібності до улюбленої справи. А коли любиш те, чим займаєшся, то ти дійсно щаслива людина!

Ільченко, О. Дерева [Текст]  / О. Ільченко. – К. : Грані-Т, 2010. – 72 с. : іл. 

Книга про дерева? Дивний задум, та лишень із першого погляду. Справді, ми настільки звикли до цих велетенських рослин, так призвичаїлись бачити їх повсюдно, що, як правило, не задумуємось не лише про їх назву, а й навіть про вік. Не кажучи вже про те, як і коли вони з’явились отут — край дороги, біля будинку, за перехрестям.

То ми, принаймні, почнемо цю розмову, складну, але несподівану й цікаву, – про історії деяких видів дерев, які живуть поряд із нами, в нашій країні, про їхні види, про те, як виглядають їхні силуети, і чим відрізняються їхні кора, гілки, листя, плоди, квіти.

Ільченко, О. Жуки та інші поважні особи [Текст]  / О. Ільченко. – К. : Грані-Т, 2011. – 56 с. 

Страшний на вигляд рогач із велетенськими рогами і милий бедрик, улюбленець дітвори; оспіваний шевченковим генієм хрущ, без якого неможливо уявити чарівних українських вишневих садків, і містичний скарабей – священна істота в стародавніх єгиптян; дивовижний світлячок і химерний богомол; співоча цикада і прудка бабка…

Усі вони, а також іще чимало жуків та інших поважних істот є героями цієї книжки, якою відомий письменник Олесь Ільченко та видавництво «Грані-Т» продовжують серію пізнавальних оповідей про таємничий світ природи.