У МОН озвучили умови вступу-2019 до ліцеїв і коледжів

Лагідна М. У МОН озвучили умови вступу-2019 до ліцеїв і коледжів [Текст] / М. Лагідна // Урядовий курєр . – 2018 .  – 29 листоп.

Прийом документів на молодшого спеціаліста в 2019 році почнеться 1 липня, вступники на базі 11 класів подаватимуть заяви в електронній формі, а на базі 9 — у паперовій.

Такі правила затверджені Умовами прийому на навчання для здобуття освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста в 2019 році, що були опубліковані та офіційно набули чинності 27 листопада 2018 року, повідомляє прес-служба Міністерства освіти та науки.

«На денну форму навчання на основі 9 класів прийом заяв та документів триватиме з 1 до 13 липня. Після цього — з 14 до 21 липня — проводитимуться вступні іспити, творчі конкурси та співбесіди. Варто зазначити, що 2019-го для зазначеної категорії вступників вперше творчі конкурси можуть проводитись у два тури, кожен з яких може оцінюватись окремо. Список вступників, що отримають рекомендації до зарахування, оприлюднять до 12-ї години 23 липня, а саме зарахування відбуватиметься до 29 липня — за державним чи регіональним замовленням, до 1 серпня — за кошти фізичних або юридичних осіб. На контракт також можливе буде додаткове зарахування до 30 серпня», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що вступники мають подати паперову заяву до приймальної комісії, додавши до неї необхідні документи. Їх перелік визначається Умовами прийому, а також Правилами прийому конкретного закладу освіти.

Вступники на базі 11 класів з 1 липня зможуть зареєструвати свій електронний кабінет та підвантажити в нього необхідні документи. 10 липня буде відкрита можливість подання електронних заяв. Їх прийом триватиме до 22 липня — для тих, хто вступає на основі співбесіди, вступних іспитів, творчих конкурсів, до 29 липня – для тих, хто вступає лише за сертифікатами ЗНО. З 23 до 28 липня проходитимуть вступні іспити, а 23—25 липня — співбесіди.

Однією з новацій буде те, що для вступників на бюджетні місця творчі конкурси проводитимуть до початку прийняття заяв — з 1 до 10 липня. Щоб дати конкурсів не збігалися в різних закладах освіти, вони повинні будуть заздалегідь затверджувати графік та погоджувати його з МОН. З 11 до 22 липня можуть проводитись додаткові сесії творчих конкурсів для вступників на контракт.

Вступникам на базі 11 класів варто звернути увагу, що 2019-го для вступу прийматимуться сертифікати ЗНО 2017, 2018 та 2019 років з усіх предметів, крім англійської, французької, німецької та іспанської мов. З іноземних мов можна подавати сертифікати лише 2018, 2019 років у будь-якій комбінації.