Вересень 2017

Сапковський, А. Відьмак. Меч призначення [Текст]  : роман / А. Сапковський; пер. з пол. С. Легези. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 288 с.

Тепер Ґеральт знає, що таке кохання, знає, що він здатен на людські почуття і на найбільшу самопожертву… У його житті з’являється маленька зеленоока Цірі. На королівства, які століттями воювали лише за перенесення межових знаків, нападає страшний ворог із-за південних гір. І відьмаку все одно: чия ллється кров – людей, дріад чи ельфів…

Сапковський, А. Відьмак. Останнє бажання [Текст]  : роман / А. Сапковський; пер. з пол. С. Легези. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 288 с.

Від Яруги до Драконячих гір мандрує один з останніх відьмаків – Ґеральт із Рівії. Він зустрічає людей та істот, які чимось дуже нагадують персонажів відомих казок, і намагається зрозуміти, чи залишилося в ньому самому хоч щось від людини. А може, він – тільки додаток до двох своїх мечів: звичайного залізного та відьмачого, з карбованим руків’ям та срібним клинком, який колись стане для нього мечем призначення…

Сапковський, А. Відьмак. Хрещення вогнем [Текст]  : роман / А. Сапковський; пер. з пол. С. Легези. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 384 с.

Поки світ магів оговтується після катастрофи на Танедді, а королівства людей та ельфів готуються розпочати нову війну, відьмак Ґеральт, ледве одужавши від ран у Брокілоні, вирушає на порятунок Цірі. Однак де її шукати, якщо Вежа Чайки зруйнована вщент, а у снах про названу дочку відьмак бачить зовсім не те, що переповідають про її долю? Мандруючи в компанії поета Любистка, напівдріади Мільви, нільфгардця Кагіра та п’ятсотлітнього вампіра Реґіса Ґеральт зрозуміє: він не може більше миритися з ріками крові, що проливаються навкруги. Люди і ельфи тепер лютіші за створінь, з якими його навчено битись. Пройти хрещення вогнем і врятувати тільки Цірі відьмаку вже не досить…

Сапковський, А. Відьмак. Володарка озера [Текст]  : роман / А. Сапковський; пер. з пол. С. Легези. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 576 с. 

Зеленоока Цірі продовжує пошуки Ґеральта і Йеннефер, вона стрибає поміж світами в пошуках відповідних часу й місця. Усі світи різні — безпроблемні, де можна перепочити, і проблемні, де її то наздоганяють ельфи, то замахуються на життя аборигени. У рідному світі Цірі, далеко в майбутньому, є ті, які прагнуть допомогти їй виконати призначене. Німуе — Володарка Озера — залучає силу снячих, щоб з’ясувати суперечливі моменти легенди про відьмака й відьмачку та спрямувати Призначення у правильному напрямку.

А тим часом іде війна між Нільфгардом й нордлінгами. І невідомо, що чекатиме на відьмака, його друзів і знайомих у кінці шляху…

Магія Анджея Сапковського — у його вмінні з ліризмом і сарказмом створити уявний світ, кожен з мешканців якого, кожне місце і кожна подія настільки нагадують нам світ реальний, сучасний, що відірватися від книжок неможливо. Саме тому героїчна сага про відьмака посідає четверте місце за накладами у Польщі, нагороджена преміями імені Януша Зайделя, преміями SFinks, а 2010 року Анджей Сапковський отримав почесну нагороду Європейського співтовариства наукової фантастики EuroCon «Ґранд Майстер».

 

Абгарян, Н. Манюня [Текст]  : повість / Н. Абгарян; пер. з рос. В. Прокопович; худож. Т. Філатова. – К. : Рідна мова, 2016. – 384 с. : іл.

«Манюня» — світла, пронизана сонцем і запахами східного ринку та напрочуд смішна розповідь про дитинство, про двох дівчаток-підлітків — Наріне і Манюню, про грізну й добру Ба — бабусю Манюні та про їхніх родичів, які постійно потрапляють у кумедні ситуації.

Це те саме тепле, пустотливе і сповнене веселих пригод дитинство, що його кожна людина згадує, як найщасливіші миті життя.

Барікко, А. Море- океан [Текст]  : роман / А. Барікко; пер. з італ. Ю. Григоренко. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 350 с.

Багатогранний твір – водночас пригодницький роман, поема в прозі, філософська притча і навіть трилер. Найкрасивіший роман сучасної італійської літератури. Морське узбережжя – не земля і не море, місце, якого ніби не існує… Самотній готель на березі моря-океану, де господарюють лише діти… Хто вони – красуня Діра з постарілими очима, Дуд, Дітц, Дол, які навіюють сни? Яких втомлених, зачудованих гостей покличе доля сюди? Те, що трапиться, буде жахіттям, та поки – двоє у пітьмі й поцілунки…

Лу, Е. Органіст [Текст]  : роман / Е. Лу; П. Амундсен. – Х. : Фоліо, 2014. – 311 с. – (Карта світу).

В «Органісті» (2006) Ерленд Лу у співавторстві з Петтером Амундсеном — органістом, підприємцем, людиною, яка має безліч різнобічних талантів, — на основі ретельного аналізу текстів Шекспіра та інших матеріалів намагається розкрити загадку його особистості. Чи міг стратфордський лихвар й неосвічений актор-аматор Шакспер написати драми та сонети, які увійшли до скарбниці світової літератури за автор­ством Шекспіра? Про що свідчить знайдений у його творах «шифр Френсіса Бекона»? І яке відношення до всього цього мають таємничі розенкрейцери?.. Відповіді на ці та багато інших запитань шукайте на сторінках «Органіста».

Браун, Д. Інферно [Текст]  : роман / Д. Браун, Д. Браун; пер. з англ. В. Горбатька. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 608 с.

Цей роман було названо найкращим твором Дена Брауна! Автор, як завжди, приготував для нас роман з божевільним сюжетом, де світ класичних витворів мистецтва замінює реальний, а читач поринає у небезпечні перегони з часом.

9 кіл. 7 гріхів. 1 таємниця. Професор Ленґдон приходить до тями у лікарні, не пам’ятаючи нічого, навіть як тут опинився. У кишені він знаходить першу підказку, проте це лише початок. Адже невідомий ворог випереджає його на крок.

Ніффенеггер, О. Дружина мандрівника в часі [Текст]  = The time travelers wife : роман / О. Ніффенеггер; пер. з англ. Н. Хаєцької. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 592 с. 

Де бере початок їх кохання — юної студентки художнього коледжу і 28-річного бібліотекаря? Бо ще з дитинства Клер знала, що їй судився саме цей чоловік, відколи вперше побачила його — сорокатрирічним. Бо з дитинства знала його таємницю: Генрі — мандрівник у часі… Усе їх кохання буде зустрічами і розлуками, щастям і болем. Раз за разом Генрі зникатиме з її життя, закинутий у минуле… Пронизлива історія про кохання, що заблукало у часі, і життя з відчуттям нескінченності, що перемагає смерть.

Палагнюк, Ч. Задуха [Текст]  : роман / Ч. Палагнюк; пер. з англ. В. Горбатька. – Х. : Фоліо, 2011. – 318 с.

Що? Ви збираєтеся прочитати цю книжку? Але навіщо?! Адже Чак Палагнюк відверто попереджає: «Те, що тут написано, вам не сподобається відразу. А далі буде ще гірше. Це дурна історія про дурного хлопчиська»… «Дурний хлопчисько» — це такий собі Віктор Манчіні. Він працює живим експонатом в етнографічному музеї. А ще він «підробляє», розігруючи напади задухи в дорогих ресторанах. Люди, які врятували Віктора, відчувають свою відповідальність і допомагають йому грішми. А ще Віктор — сексоголик, який намагається позбутися звички бажати «тут і зараз» усіх жінок, які потрапляють йому на очі. А ще він, можливо, Син Божий… Досить? Адже вас попереджали… Однак пізно, ви вже взяли цю книгу в руки і ви її прочитаєте.

Єлінек, Е. Коханки [Текст]  : роман / Е. Єлінек; пер. з нім. І. В. Андрущенко. – Х. : Фоліо, 2012. – 223 с. – (Карта світу).

Ельфріда Єлінек (нар. 1946 р.) — відома австрійська романістка, драматург, поет і літературний критик, лауреат Нобелівської премії у галузі літератури 2004 року. Одна з найпровокаційніших письменниць XX століття. У видавництві «Фоліо» у 2012 році вийшов друком роман Е. Єлінек «Піаністка». «Коханки» (1975) — один з кращих творів австрійської письменниці. Це жорстка й об’єктивна розповідь про дві цілком протилежні жіночі долі в сучасному світі. Бріґітта і Паула — дві дівчини, одна з міста, інша із села, проте для обидвох кохання, сім’я і секс — лише засоби, аби пробитися в житті, в житті, в якому кожна з них матиме високу «купівельну спроможність».

Кіз, Д. Таємнича історія Біллі Міллігана [Текст]  : роман / Д. Кіз; пер. с англ. О. Стусенко. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 512 с.

Вперше в українському перекладі! Цього ранку він прокинувся від того, що лягаві вдерлися в будинок і звинуватили у зґвалтуванні трьох жінок. Але він впевнений, що не робив цього! Принаймні не пам’ятає. Але чому? Можливо, якась із двадцяти трьох особистостей, що мешкали у його свідомості, замовчувала цей факт? Психіатри ще не стикалися з такою хворобою. Чи скоїв Мілліган усі ці злочини, чи він талановитий актор, який пошив усю Америку в дурні? Таємнича історія, яка ґрунтується на реальних подіях.

Естерхази, П. Небесна гармонія [Текст]  : роман / П. Естерхази. – Х. : Фоліо, 2014. – 480 с. – (Карта світу).

“Небесну гармонію” (2000) називають одним з найколоритніших європейських романів за останні 50 років. В ньому Петер Естерхазі – нащадок аристократичного роду – з іронією і характерним угорським сумом змалював історію своєї сім’ї, знаменитої угорської родини, що протягом століть переживала і високий злет, і різке падіння.

 

Фейхтвангер, Л. Сім’я Оппенгеймів [Текст]  : роман / Л. Фейхтвангер; пер. з нім. І. Маненка. – Х. : Фоліо, 2016. – 380 с.

… Німеччина на початку 30-х, на зорі становлення фашистського режиму. Оппенгейми – відома берлінська родина, власники меблевої фабрики, спадкоємці свого прославленого прадіда, що вірою і правдою служив своїй вітчизні, як і вони самі. Оппенгейми люблять свою країну і пишаються нею, своєю Німеччиною, ось чому їм складно повірити в те що вони водномить стали ворогами свого народу, що знайомі відвертаються від них, а можновладці звуть їх не інакше як непотріб і звинувачують їх у смертних гріхах та будь яких власних промахах. Вони довгий час жили на німецькій землі, не замислюючись усерйоз хто ж вони є – німці чи євреї, стали жидами яких позбавляють усього і відправляють у концтабори.

Муракамі, Х. Танцюй, танцюй, танцюй [Текст]  : роман : у 2-х т. / Х. Муракамі. – Х. : Фоліо, 2005.

Т.2. – 2006. – 319с.

Твори Харукі Муракамі (нар. 1949 р.) вже понад тридцять років підкорюють серця та вражають уяву мільйонів читачів в усьому світі. Народився письменник у великому японському портовому місті Кобе. Закінчив відділення класичної драми престижного університету Васеда. Його перу належать романи «Слухай пісню вітру», «Китайський більярд 1973», «Погоня за вівцею», що разом з «Танцюй, танцюй, танцюй» склали тетралогію, об’єднану загальним героєм, який є часткою ланцюга таємничих подій. Молодий журналіст стає важливою ланкою в долях багатьох людей, пов’язаних єдиним комутатором — ЧОЛОВІКОМ-ВІВЦЕЮ, який дає малозрозумілу пораду…

Борхес, Х.Л. Вигадані історії [Текст]  : оповідання / Х.Л. Борхес; пер з ісп. В. Шовкуна. – КМ- Букс : 2016. – 192 с.

“Вигадані історії” вперше опубліковано у 1940 році; До збірки увійшли оповідання, що їх між собою пов’язують теми – сни, лабіринти, бібліотеки, дзеркала, вигадані письменники, філософія і релігія.

 

Борхес, Х.Л. Алеф [Текст]  : оповідання / Х.Л. Борхес; пер. з ісп. В. Шовкуна. – К. : КМ- Букс, 2016. – 192 с.

Хорхе Луїс Борхес відомий і як поет, і як прозаїк. За свій вагомий внесок у літературу він був пошанований премією Сервантеса — найпрестижнішою літературною нагородою в іспаномовних країнах. Твори цього уславленого аргентинського письменника — унікальне явище в літературі. За зізнанням самого автора, його новели — «це «постскриптум до всього корпусу світової літератури». Переклад з іспанської В. Шовкуна.

Кальдерон, Е. Єврей із Шанхая [Текст]  : роман / Е. Кальдерон; пер. з ісп.О. В. Григорович. – Х. : Фоліо, 2015. – 223 с. – (Карта світу).

Еміліо Кальдерон (нар. 1960 р.) вирішив написати книжку про кохання. Тому він помістив своїх персонажів в екзотичну країну Китай. Ну, не зовсім у Китай, а в шанхайське гетто та в 1943 рік. Своїми героями він зробив єврейське подружжя — Нору та Леона Блюменталів, які приїхали до Шанхая у 1939 році, коли місто ще було вільним портом і зберігало всю свою чарівність, а тепер опинилися у «відведеному районі для біженців без громадянства». Літня людина Леон за таємничих обставин гине, залишаючи Нору — прекрасну молоду єврейку — в тяжкому становищі. На допомогу їй приходить іспанський консул Мартін Ніболі — її давній шанувальник. А щоб надати консулу героїчного ореолу, автор робить його рятівником китайської проститутки на ім’я Духмяна Хмарка, відданої на поталу японській солдатні. Ця вдячна панночка допомагає консулу вистояти у боротьбі з шефом таємної поліції негідником Фукудою, стає подругою Нори та розплутує таємницю вбивства Леона Блюменталя.

Кальдерон, Е. Секрет порцеляни [Текст]  : роман / Е. Кальдерон; пер. з ісп. Н. Я. Стрілець-Запотічної. – Х. : Фоліо, 2015. – 154с. – (Карта світу).

Протягом століть однією з найголовніших таємниць Китаю була формула виготовлення порцеляни, вироби з якої в Європі коштували надзвичайно дорого. Мабуть, кожен з тодішніх королів мріяв отримати цю формулу, щоб розбагатіти. У 1707 році таке завдання від короля Іспанії отримав торговець порцеляною Деміан Оссоріо. Для цього він повинен був дістатися Китаю і… стати китайцем: вивчити мову, звичаї країни, змінити зовнішність. Попри страшні випробування, неодноразово ризикуючи життям, Деміан виконує завдання. Але він не знає, що саме в той час на замовлення Августа II Саксонського над секретом порцеляни працює алхімік Йоганн Фредерік Беттґер. Кому з них буде належати відкриття, що назавжди змінить не тільки торгівельні відносини між старою Європою і Піднебесною, але й їхні життя?

Зануссі, К. Стратегії життя, або Як з’їсти тістечко і далі його мати [Текст]  / К. Зануссі; пер. з пол. Л. Хворост. – К. : Довженко Букс, 2016. – 356 с. : іл. 

Кшиштоф Зануссі (нар. 1939 р.) — видатний польський режисер, сценарист і письменник, лауреат Каннського кінофестивалю (1980 р.), одержав спеціальний приз МКФ у Венеції 1982 року, а в 1984-му — головний приз того ж фестивалю, у 2000-му — Гран-прі XXII Московського кінофестивалю і у 2005 році — премію ім. Параджанова «за внесок у світовий кінематограф» на Єреванському міжнародному кінофестивалі.

«Стратегії життя, або Як з’їсти тістечко і далі його мати» (2015) — нова книжка мемуарів Кшиштофа Зануссі. в якій він дає поради молодому поколінню, як досягнути вершин у творчому житті.

Автор посилається не лише на приклади із власного життя, але й оздоблює видання сюжетами зі своїх кінострічок. До кожного розділу додаються кьюаркоди, за якими можна подивитись в Інтернеті уривки з фільмів режисера, що ілюструють той чи інший сюжет, описаний у книжці.

Руссо, Ж.-Ж. Сповідь [Текст]  / Ж.-Ж. Руссо; НАН України. Ін-т літ. ім. Т. Г. Шевченко; пер. з фр. В. М. Верховня. – Х. : Фоліо, 2014. – 666 с. – (Бібліотека світової літератури).

Жан-Жак Руссо (1712-1778) – видатний французький філософ епохи Просвітництва. Його “Сповідь” найвідоміший автобіографічний роман у світовій літературі, який уже понал двісті років привертає увагу широкого читацького загалу. Свій останній твір Руссо вважав дослідженням людської душі. Відтворюючи події свого життя та власні переживання, філософ оголює “всю правду своєї натури”, включаєчи найінтимніші та найбрудніші її лабіринти.

 

Лакло, Ш. Де Небезпечні зв’язки [Текст]  : роман / Ш. де Лакло; Манон Леско [Текст]  : А. Прево. – Х. : Фоліо, 2014. – 602 с. – (Бібліотека світової літератури).

“Небезпечні зв’язки” Шодерло де Лакло (1741-1803) і “Манон Леско” абата Прево (1697-1763) є найкращими зразками французської художньої прози XVIII століття і свідчать про важливий етап у становленні реалістичного роману як жанру.

Герої “Небезпечних зв’язків” де Лакло – представники дворянської аристократії – вражають своєю бездушністю, розбещеністю та брехливістю.

“Манон Леско” абата Прево – дивовижна історія кохання кавалера де Ґріє і Манон Леско – свого часу набула великого розголосу, адже вперше героїнею роману стала жінка легкої поведінки.

Ці романи витримали іспит часом і вже понад 200 років викликають зацікавлення читачів у всьому світі.

Д”Аннунціо, Г. Насолода [Текст]  : роман / Г. Д”Аннунціо; НАН України. Ін-т літ. ім. Т.Г. Шевченка; пер. з італ. В. Й. Шовкуна. – Х. : Фоліо, 2014. – 380 с. – (Бібліотека італійської літератури). 

Поет, письменник, льотчик- ас, який у п’ятдесят два роки літав на бомбардувальнику, Габріеле Д’Аннунціо (справжнє призвище рапаньєтта; 1863-1938) був одним з яскравіших і найвідоміших італійських письменників кінця ХIХ – початку ХХ століття. Сучасники називали його IL Poeta, як Данте. Еротика, смерть і краса – головні теми його творчості. Рорман “Насолода” (1889), в основу якого покладено традиційний конфлікт між справжнім коханням і чуттєвою насолодою, приніс авторові славу романіста і по праву вважається взірцем знаменитого стилю Д”Аннунціо. Андреа Сперелі – молодий спадкоємець аристократичного роду, що мешкає в елегантному палаццо Дзуккарі в центрі вічного міста. Життя Андреа у вишуканому світі дорогоцінного антикваріату приречене на вічну “спрагу насолоди” і на колекціонування розкішних предметів мистецтва та красивих жінок, що проходять через його альков і щезають, залишаючи йому лише нудьгу та прагнення неймовірних пригод.

Кальдерон де ла Барка, П. Стійкий принц. Дама-примара [Текст]  : п’єси / П. Кальдерон де ла Барка; Ін-т літ. ім. Т.Г. Шевченко НАН України; пер. з ісп. С.Ю. Борщевського. – Х. : Фоліо, 2013. – 251с. – (Бібліотека світової літератури).

Один із найвизначніших драматургів Іспанії XVII століття Педро Кальдерон де ла Барка (1600 — 1681) прожив довге й цікаве життя, у якому примхливо поєдналися гуманітарна освіта, військова служба, духовний сан, високе положення про королівському дворі й талант драматурга. Він створив понад 120 комедій і драм, які належать до найвищих досягень світової драматургії.

До видання увійшли ранні твори Кальдерона — історична драма “Стійкий принц” (1628) та комедія “Дама-примара” (1629), які чудово демонструють яскравий талант іспанського драматурга.

Бернгард, Т. Холоднеча. Старі майстри [Текст]  : роман, комедія : пер. з нім. / Т. Бернгард. – Х. : Фоліо, 2013. – 474 с. – (Бібліотека світової літератури).

Поліція вилучала його книжки, міністри оголошували його душевнохворим, критики пророкували його творам швидке забуття… Томас Бернгард (1931 — 1989) — enfant terrible австрійського суспільства другої половини XX століття, «голос правди», «мізантроп», «альпійський Беккет». Він дозволяв собі говорити все, що думав, і так, як вважав за потрібне. «Холоднеча» (1963), перший роман, відразу приніс письменникові визнання. Це багатопланова розповідь про людські страждання, про достоїнство особистості, про тяжке існування людини у просторі, де панує холод самотності та відчуженості. Прозова комедія «Старі майстри» (1985) «розважає» читача дошкульною критикою держави, її інституцій, а також доскіпливим перечитуванням канону, на якому побудовано західну культурно-освітню традицію. Мова Бернгарда близька до музикальних структур, а твори читаються на одному подиху, ще нікого не залишивши байдужим.

Макіавеллі, Н. Державотворець [Текст]  / Н. Макіавеллі. – К. : Арій, 2015. – 224 с. – (Антологія мудрості).

“Державотворець” – це політичний трактат, який являє собою збірник правил успішної політичної діяльності, створений з історчного та практичного досвіду існування людської природи, що залишається незмінною за всіх політичних устроїв, які проходять природний цикл розквіту та занепаду.

Книга рекомендована для широкого кола читачів,політиків,а також усіх тих,кому цікаво дізнатися,на яких принципах управління базується політична діяльнісь у сучасному світі.

Альєнде, І. Оповідки Еви Луни [Текст]  : оповідання / І. Альєнде; пер. з ісп. С. Борщевського. – Л. : Вид-во Анети Антоненко, 2016. – 256 с.  

«Оповідки Еви Луни» – перша книжка сучасної чилійської письменниці Ісабель Альєнде, що виходить в Україні.

Двадцять три її оповідки – це історії кохання й зради, честі та безчестя, дружби й ворожнечі. Це історії різних людей, об’єднані багатою уявою, образною мовою та дотепністю відомої письменниці, якій, як і її героїні, новітній Шахразаді на ім’я Ева Луна, не загрожує немилість найвимогливішого читача.