Страшно… Цікаво… І не відірватись!

Експерти стверджують, що молода читацька аудиторія – складна, оскільки її важко здивувати й зацікавити. Однак у світі є сотні книжок, що здобули популярність саме завдяки читацькій активності підлітків.

Бредлі А. Трава, що сумку ката обвива : роман / А. Бредлі; пер. з англ. Ю.Максимейко . – Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля» , 2018 . – 192 с.
Це друга книга про Флавію де Люс, яку написав канадський письменник Алан Бредлі. Вона вперше була опублікована в 2010 році. Пригоди непосидючої дівчинки та її конфронтація з сестрами продовжуються! Кілька років тому в лісі знайшли повішеного хлопчика. Поліція так і не змогла з’ясувати, чи це був нещасний випадок чи вбивство. Яке ж було здивування мешканців селища, коли в театральній постановці лялька виявилася копією загиблого Робіна! Згодом несподівано на очах у всіх помирає лялькар. Розслідування його чудернацької смерті відкриває похмурі таємниці, які вже давно канули в небуття – це ж просто відмінний спосіб провести вільний час. Так вважає Флавія. Тим більше, коли минулі злочини пов’язані з теперішніми. Що саме сталося? Як? Хто винний? Чому? Тільки Флавія може з цим впоратися…

Террі Т. Перезавантаження : роман / Т. Террі; пер. з англ. І. Вернигора . – Київ: #книголав, 2018. — 400 с.
Психологічний трилер «Перезавантаження» є першою частиною трилогії «Обнулена». Кайла у свої 16 років опинилася у світі тиранії й несправедливості. Дівчина нічого не пам’ятає зі свого минулого, оскільки її пам’ять стерли. Ту ж саму процедуру «перезавантаження» пройшли й тисячі інших людей. Але чомусь саме Кайла бачить нічні жахіття, в яких заховані ключі до її минулого життя. Чим більше згадає дівчина, тим більша небезпека її очікує.

Нельсон Д. Я віддам тобі сонце: роман / Д. Нельсон; пер. з англ. Д. Березіна. — Харків: Віват, 2018. — 384 с.
Цей роман допомагає зрозуміти який неоднозначний, строкатий та мінливий наш світ. Ви прочитаєте цікаву історію про близнят – Джуд і Ноа. Вони дуже близькі, однаково тонко відчувають красу навколишнього світу, між ними існує мало не телепатичний зв`язок. Водночас вони дуже різні: сестра – товариська, активна й популярна довговолоса красуня, а брат – дивакуватий юний художник заглиблений у творчість. Очима близнят читач побачить світ, який стрімко змінюється. У ньому підліткові так важко знайти себе і своє місце, відстояти власне право бути інакшим. Ця книжка про сім`ю, про міцний зв`язок між близнятами, та про вибір дорослих який впливає на долі дітей. А також про кохання та його руйнівну і цілющу силу, про біль якого воно може завдати.

Л. Лоурі. Хранитель : роман/ Лоурі Л.; пер. з англ. О. Стукала. — Харків: Читаріум, 2018. — 240 с.
Світ Джонаса прекрасний. Все під контролем. Немає війни та страху перед болем. Ніхто не ставить запитань. У ньому не існує конфліктів. Немає безробіття. Немає соціальної нерівності. Немає вибору. Кожній людині призначається роль в спільноті, згідно його талантам і здібностям. Але, у гармонії є своя ціна і її доводиться платити.
Коли хлопчикові Джонасу виповнюється дванадцять років, він отримує особливе призначення. Його навчанням буде займатися загадкова людина. І тільки вони двоє знатимуть правду про плату за ідеальний світ…

 

Д. Раян. Нерв: роман / Раян Д.; пер. з англ. М. Пухлій. — К.: КМ-Букс, 2017. — 320 с.
Ві – дівчина з небагатої сім’ї. Їй дуже потрібні гроші на навчання та й взагалі на прожиття. Тому Ві зареєструвалася в онлайн-грі, за участь в якій платять легкі гроші. Однак із кожним раундом завдання ускладнюються. Вийти з гри – означає втратити всі зароблені гроші. Згодом закінчити гру за власним бажанням стає зовсім неможливо. Ві опинилася у пастці, за нею спостерігають тисячі глядачів. Єдиний шанс врятуватися – виграти.

Д. Грін. Черепахи аж до низу: роман / Грін Д.; пер. з англ. М. Пухлій. — К.: КМ-Букс, 2017. — 296 с.
Ейза Голмс – звичайний 16-річний підліток із незвичайною проблемою. Дівчина панічно боїться бактерій. Їй здається, що мікроби всюди, і вона неодмінно підхопить якусь «заразу». З часом нав’язливі думки переросли для головної героїні у психічні проблеми. Та попри це, Ейза намагається жити звичайним життям. Щоб трохи відволіктися, дівчина погоджується на пропозицію подруги почати власне розслідування у справі зниклого мільярдера. На кону – 100 тисяч доларів. А може, і щось більше за гро ші…

А. Бракен. Темні уми: роман / Бракен А.; пер. з англ. Ю. Грігоренко . — Харків: Книжковий Клуб «Клуб Сімейного Дозвілля» , 2018 . – 400 с.
Коли Рубі прокинулася у свій десятий день народження, щось у ній самій і в її житті назавжди змінилося. І ця зміна виявилася такою жахливою, що через кілька днів дівчинку вже доправили у Термонд – спеціальний «реабілітаційний» табір для незвичайних дітей. Рубі вижила після загадкової епідемії та набула надприродних здібностей, які поки що не може контролювати. Вцілілих дітей за ступенем загрози для суспільства ділять на Зелених, Жовтих, Синіх, Помаранчевих і, найнебезпечніших, Червоних. Майже шість років, проведених у Термонді, Рубі маскувалася під Зелену, а тепер їй загрожує викриття та смерть… Що чекає на Рубі?

 

Думаємо, ці книги не залишать вас байдужими, тому дуже рекомендуємо прочитати!