Нові надходження – книги травень 2019

Седлачек, Т. Економіка добра і зла [Текст] : слідами людських пошуків: від Гільгамеша до фінансової кризи / Т. Седлачек; пер. з чес. Т. Окопної. - Л. : Видавництво Старого Лева, 2017. - 520 с.Седлачек, Т. Економіка добра і зла [Текст] : слідами людських пошуків: від Гільгамеша до фінансової кризи / Т. Седлачек; пер. з чес. Т. Окопної. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2017. – 520 с.
Якщо ви шукали книжку про економіку, яка не лише написана легко й доступно, а є зрозумілою навіть неспеціалістам, де сама економіка постає пригодницькою подорожжю, наприкінці якої знайдемо аргументи для глибших роздумів про світ та роль людини в ньому, то дослідження Томаша Седлачека — саме те. Це неординарний погляд на наукову дисципліну, яку більшість із нас стереотипно вважає «сухою».
Автор — чеський економіст, радник президента Вацлава Гавела у 2001–2003 роках — у своєму дослідженні сміливо виходить за межі економіки та поєднує її з історією, філософією, психологією та давніми міфами.

Максвелл, Дж. 21 беззаперечний закон лідерства [Текст] / Дж. Максвелл; пер. с англ. Т. Фролова. - Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2017. - 320 с. - (Щоб вести за собою).Максвелл, Дж. 21 беззаперечний закон лідерства [Текст] / Дж. Максвелл; пер. с англ. Т. Фролова. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 320 с. – (Щоб вести за собою).
Дотримання яких законів може перетворити людину на лідера, за яким підуть інші? Як не сплутати лідерство зі статусом, привілеями і владою?
Книга визнаного міжнародного експерта з менеджменту, лідерства та тренера з особистісного розвитку Джона Максвелла у кожній новій главі розкриє зміст чергового беззаперечного закону, формуючи простий та потужний список принципів, що допоможуть досягти успіху у будь-якій галузі. Кожен з них – це також і історія людини, яка досягла чогось, або зазнала катастрофи, не дотримавшись очевидних для лідера правил: Авраам Лінкольн, що з найбездарнішого військового командира став найбільшим реформатором Америки, брати Мак-Дональд, що не могли подолати бар’єр у 15 ресторанів, Стів Возняк, який зазнав би поразки без Стіва Джобса, тендітна мати Тереза, до якої дослухалися перші особи світу. Навіть взявши на озброєння кілька з інструментів, запропонованих автором, ви зможете досягти набагато більше.
Кусумано, М. Стратегії геніїв [Текст] = Strategy rules : п’ять найважливіших уроків від Білла Гейтса, Енді Гроува та Стіва Джобса : пер. с англ. / М. Кусумано; Д. Йоффі. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 256 с.
Як стають видатними стратегами? Ґейтс, Ґроув і Джобс були першими «бізнес-зірками» в сучасному світі технологій. Аналізуючи їхній тридцятирічний досвід управління компаніями сукупною вартістю в 1,5 трильйона доларів — Microsoft, Intel та Apple — автори цієї книжки сформулювали п’ять основних правил, що виявилися спільними в їхньому стратегічному плануванні та дозволили випередити конкурентів, які цими принципами нехтували. Саме ці правила допомогли стільниковому телефону iPhone далеко посунути індустріальних гігантів Nokia та BlackBerry, крихітній компанії Microsoft із Сіетла взяти гору над своїм головним замовником — на той час найдорожчою у світі компанією IBM, а майже збанкрутілій фірмі Intel здолати японців, корейців та європейців у боротьбі за світове лідерство в новій революційній технології — виробництві мікропроцесорів.
Ця книжка — путівник найкращими сторінками досвіду стратегічного планування, управління та практичної діяльності, який дозволить будь-кому стати ефективним стратегом, як Ґейтс, Ґроув чи Джобс.
Шер, Б. Мистецтво мріяти. Як отримати те, чого насправді бажаєш [Текст] / Б. Шер; Е. Готтліб. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 432 с.
«Мета цієї книги — зробити вас переможцем» — так уперше звернулася до читачів 1978 року колишня офіціантка та 44-річна самотня мати двох дітей Барбара Шер. За майже 40 років її перша з семи книг-бестселерів була видана мільйонами примірників та стала справжньою біблією для коуч-тренерів по всьому світі. Написані легко та натхненно, її книги допомогли мільонам людей стати успішними, краще зрозуміти себе й здійснити свої мрії, перетворивши їх на чіткі цілі та зробивши їх реальністю. Пригадайте, ким ви мріяли бути, допоки життя не внесло жорстких корективів, якими талантами були обдаровані. І дайте відповідь на непросте запитання: «Ким би ви могли стати?» Цікаві й оригінальні вправи допоможуть визначитися з цілями, розробити та візуалізувати стратегію їх досягнення та навчать долати труднощі. Переборіть свій страх, відпустіть минуле й рухайтеся вперед, бо життя надто коротке, а ваш унікальний потенціал надто цінний, аби марнувати його. Невпинно мрійте, міцно стійте ногами на землі та втілюйте свою мрію в життя!
Ньюмеєр, М. Zag [Текст] = Заг : найкращій посібник із брендингу / М. Ньюмеєр. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2017. – 191 с.
Чому назва бренду така важлива для реклами? Як виділитися серед безлічі імен? Що робити, щоб бренд запам’ятали та купували? Книга «Zag. Найкращий посібник з брендингу» відповість на ці та багато інших питань!
Лалу, Ф. Компанії майбутнього [Текст] / Ф. Лалу; пер. з англ. Р. Клочка. – Х. : Книжковий Клуб ‘Клуб Сімейного Дозвілля’, 2017. – 543 с.
Якою має бути компанія майбутнього, яка стане найкращою у своїй сфері? Повну та актуальну відповідь на це питання дав американський консультант та бізнес-тренер у книзі «Компанії майбутнього». Завдяки книзі «Компанії майбутнього» ви дізнаєтеся: чому теперішні організаційні моделі обмежені що таке «жовті компанії» та «бірюзові компанії» про поширені хибні судження щодо самоорганізації як управляти конфліктами та нейтралізувати їх про чотири методи, пов’язані з досягненням цілісності … та багато іншого!
Аслунд, А. Велике переродження [Текст] : уроки перемоги капіталізму над комунізмом / А. Аслунд; Дянков С. та ін. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2015. – 438 с.
Падіння комунізму 25 років тому трансформувало політичний та економічний ландшафт у понад двох десятках країн Європи та Азії. У цьому виданні політичні лідери, науковці та політики дають оцінку урокам, здобутим із «великого переродження» капіталізму та виявляють вдалі політичні стратегії і тактики, щоб допомогти країнам здійснити перехід до стабільних та успішних ринкових економік. Також у цій книжці обговорено приклади країн, що знову повернулися до політичного та економічного авторитаризму. Автори цих есеїв доходять висновку, що найкращі результати отримували лідери, що мали візію та бажання вдаватися до сміливих кроків приватизації державних підприємств та дерегуляції. Одначе нещодавнє відкочування назад у Росії та Угорщині кидає тінь на спадок перехідного періоду, що розпочався чверть століття тому. Ідея книжки виникла у Будапешті впродовж 6-7 травня 2014 р. під час дводенного симпозіуму експертів та практиків, які розмірковували про минуле та майбутнє реформ.
Марценюк, Т.О. Гендер для всіх [Текст] : виклик стереотипам / Т.О. Марценюк. – К. : Основи, 2017. – 256 с.
Чи знаєте ви, що в Україні зарплата жінок у середньому на 30 % менша, ніж зарплата чоловіків, і що тут досі є перелік кількасот професій, заборонених жінкам? У якій сфері, на вашу думку, дискриміновано чоловіків? Чи розбираєтеся ви, що таке сексизм, ейджизм, ромофобія? Саме ці важливі і нагальні питання порушуються в книзі. Це видання як для тих, хто лише побіжно чув про гендерні питання, так і для експертів. Авторка розповідає про суспільні нерівності та допомогає знайти їх вирішення.

Аджемоглу, Д. Чому нації занепадають [Текст] : походження влади, багатства та бідності / Д. Аджемоглу; Д. Робінсон; пер. з англ. О. Дем’янчука. – 2-ге вид., випр. – К. : Наш формат, 2017. – 440 с. : іл.
Економіст, професор Гарвардського університету Дарон Аджемоґлу і політолог, професор Чиказького університету Джеймс Робінсон взялись знайти відповіді на запитання: чому одні країни — багаті, а інші — бідні? Чи сприяють економіці природні умови і культурний рівень населення? Який політичний устрій допомагає розвитку економіки, а який її знищує? В своїх дослідженнях Аджемоґлу та Робінсон спираються на історичні факти, економічні показники і вивчення політичних режимів різних країн світу. Вони виводять декілька правил, дотримання яких розвиває потужну економіку і стимулює розквіт всіх сфер людської діяльності, а ігнорування цих правил призводить до деградації і поступового занепаду. Висновки, до яких приходять вчені, універсальні і справедливі для всіх країн, незалежно від їх географічного положення, культурного або цивілізаційного минулого. «Чому нації занепадають? Походження влади, багатства і бідності» — книга, виплекана критикою, відмічена в рейтингах бестселлерів Wall Street Journal та New York Times, рекомендована до читання найвпливовішими людьми сучасності — Біллом Гейтсом та Марком Цукербергом.
Брікер, Дж. Йди за мрією. Все можливо [Текст] = Everything is possible : роман / Дж. Брікер; Ш. Берк. – Х. : Книжковий клуб ” Клуб сімейного дозвілля”, 2017. – 224 с.
Вона народилася без ніг і була в той же день покинута батьками. Лікарі не вірили, що вона колись зможе просто сидіти… Сьогодні Джен Брікер — чемпіонка студентської олімпіади з гімнастики, актриса шоу Брітні Спірс, повітряна акробатка, що літає на шовкових полотнах високо над землею і об’їздила пів земної кулі — розповість свою вражаючу історію. Віддана любов прийомних батьків — щоб жити без страху і без обмежень! Віра у власну «суперсилу» — щоб своїм прикладом надихати мільйони людей йти до своєї мрії, не шукаючи виправдань в обмежених можливостях. Бо якщо немає ніг, щоби йти, треба взяти у долі крила!
Малащенко, В. О. Деталі машин [Текст] : проектування елементів механ. приводів : навч. посібник / В. О. Малащенко; В. В. Янків. – Л. : Новий Світ-2000, 2017. – 264 с.
Викладено матеріали стосовно завдань, основних вимог і послідовності курсового проектування деталей машин. Подано приклади розрахунків і конструювання зубчастих, черв’ячних, пасових і ланцюгових передач. Третій розділ посібника містить необхідний довідковий матеріал для курсового проектування.
Посібник призначений для студентів всіх спеціальностей, які виконують контрольні роботи та курсове проектування з деталей машин.

Пєтков, С.В. Охорона громадського порядку [Текст] / С.В. Пєтков. – К. : Видавничий дім “Скіф”, 2017. – 120 с.
В сучасних умовах необхідно зважено підходити до реформаційних процесів будь-якої сфери. Тим більше, коли це стосується громадського порядку та громадської безпеки. Запропоноване видання має стати грунтом для подальших змін не тільки в нормативно-правовому полі України, але й у свідомості самих нормотворців, від яких залежить юридичне супроводження процесу побудови громадянського суспільства. В науково-популярному дослідженні підіймаються гострі дискусійні питания, робиться спроба знайти помилки в системі соціально-правових аксіом за якими побудоване сучасне українське суспільство. Науково-популярне видання стане у нагоді всім, хто цікавиться актуальними питаниями охорони громадського порядку.
Історія світової культури [Текст] : навч. посіб. для студ. ВНЗ / за ред. Л. Т. Левчука. – 3-тє вид., перероб. і допов. – К. : Центр учбової літератури, 2017. – 368с.
Навчальний посібник відбиває логіку розвитку світової культури, її роль у прогресі людства, а також специфіку людини як продукту біологічної та культурної еволюції. Побудований відповідно до спрямованості лекційного курсу матеріал посібника дає змогу опанувати рух культуротворення від доісторичних періодів до складних суперечливих процесів культури XX століття. Для студентів вищих закладів освіти, викладачів, учителів.
Поріцька, О.А. Духовна культура українців: народна демонологія у загальнослов’янському контексті (XIX – XX ст.) [Текст] : монографія / О.А. Поріцька; [авт. передм. М. В. Попович]; Київ. нац. ун-т культури і мистецтв. – К. : Ліра-К, 2017. – 164 с.
Пропонована читачеві праця – одна з перших у вітчизняній етнології, яку присвячено питанням української народної демонології, що вивчається в контексті слов’янської міфології, а це дає можливість вийти дослідниці на компаративістичний рівень етнокультурних досліджень. Авторка досліджує принципи номінації міфологічних персонажів, приписувані їм функції та предикати, локалізацію тощо, здійснює їх класифікацію. Типологія міфологічних персонажів дозволила виявити їх просторове поширення, рівень збереженості уявлень про народну демонологію в Україні та на теренах Славії. Робота побудована на великій джерельній базі, зібраній як попередніми генераціями українських та зарубіжних учених, так і на власних експедиційних матеріалах; використано архівні матеріали з України, Польщі, Росії. Монографія буде цікавою для етнологів, фольклористів, лінгвістів, культурологів та усіх, хто цікавиться народною духовною культурою.
Косяк, В.А. Людина та її тілесність у різних формах культури [Текст] : навч. посіб. для студ. ВНЗ / В.А. Косяк. – Суми : Університетська книга, 2017. – 318 с.
Людська тілесність розглядається як багатовимірний соціокультурний феномен у пізнавальному просторі філософської антропології й філософії культури. Простежуються взаємовідносини тілесного і духовного начал у їх взаємних, історично сконструйованих людською свідомістю зближеннях і віддаленнях, пов’язаних із самопізнанням людини в міфології, магії та містиці, релігії, софійності, естетиці, соціології, культурології та спорті. «Людина тілесна» аналізується також у парадигмі психотілесної (духотілесної) єдності, що є пріоритетною в синтезі знань про людину. Посібник адресований студентам і викладачам вищих навчальних закладів, а також всім, хто цікавиться проблемою людини.
Шаповал, Ю.І. Торкнутись історії [Текст] / Ю.І. Шаповал; АН України; Ін-т політ. і етнонац. досліджень ім. І.Ф. Кураса. – 2-ге вид., допов. – К. : Парламентське вид-во, 2017. – 504 с.
Це нова монографія ученого із міжнародним ім’ям, чиї праці незмінно знаходять високу оцінку і фахівців-істориків, і широкого кола читачів, що цікавляться вітчизняною історією та політикою. Талановитий популяризатор історичних знань у своїй книзі торкається складних дискусійних питань трагедії Голодомору та Бабиного Яру, ролі євреїв в ГПУ / НКВД України та історії Української Повстанської Армії, сталінської доби та десталінізації історичної свідомості, здобутків та втрат незалежної України. Щойно вийшовши з друку, робота Ю. Шаповала викликала чимало дискусій та суперечок. Книга відкриває нові обрії як для істориків, так і для широкого читацького загалу.
Смірнов, О.Ю. Медична біологія [Текст] : енцикл. довідник / О.Ю. Смірнов; Сум. держ. ун-т. – К. : Ліра- К, 2017. – 508 с.
Довідник містить близько 4100 термінів і визначень, що вивчаються в кур- сі медичної біології, – з генетики, цитології, екології, еволюції, паразитології, а також низку медичних і загальнонаукових термінів, включаючи синоніми. Книга суттєво доповнює наявні підручники й допоможе читачеві в самостійній роботі з навчальною й науковою літературою. Для студентів і викладачів вищих медичних навчальних закладів III–IV рівнів акредитації, учнів медичних училищ, учителів біології, абітурієнтів.
Криль, Я.А. Матеріалознавство [Текст] : тлумач. словник : в 2-х т. / Я.А. Криль; О.Р. Флюнт; Г.В. Криль; за ред. проф. Я.А Криля; Івано-Франків. нац. техн. ун-т нафти ігазу. – Л. : Новий світ-2000, 2017. – (Вища освіта в Україні).
Словник містить понад 10000 термінів-статей по основних розділах матеріалознавства як галузі науки і виробництва, а також суміжних йому наукових дисциплін та галузей промисловості.
Для наукових та інженерно-технічних працівників технічних спеціальностей, спеціалістів у галузі інформатики, викладачів та студентів вузів.
Юнг, К.Г. AION: Нариси щодо символіки самості [Текст] / К.Г. Юнг; пер. з нім. К. Котюк; наук. ред. укр. вид. О. Фешовець. – Л. : Астролябія, 2016. – 432 с.
Книга Карла Ґустава Юнґа (1875-1961) «Аion» належить до найважливіших пізніх творінь автора і розвиває проблематику, опрацьовану в його збірці нарисів «Архетипи і колективне несвідоме». Опираючись на широку експлікацію християнської, гностичної та алхімічної символік, автор пояснює архетип психічної цілості, самості, історично пов’язуючи його з постаттю Христа, яка, на його думку, є символом всеохопної цілості під час християнського Еону, синхроністичного Великому місяцеві Риб. Основним мотивом такого пояснення є намагання допомогти модерній людині дати собі раду із властивими їй знекоріненням та світоглядною дезорієнтацією, що постійно загрожують небезпекою утопічних психозів. Книга буде цікавою не лише для психологів та психотерапевтів, але й для філософів, релігієзнавців, антропологів, мистецтвознавців, а також усіх, хто прагне збагнути часто приховані від ока основи нашого існування.
Війна і міф. Невідома Друга світова [Текст] : 1939-1945 / за заг. ред.: О. Зінченка, В. В'ятровича, М. Майорова; Укр. ін-т нац. пам'яті. - Х. : Книжковий Клуб 'Клуб Сімейного Дозвілля', 2016. - 272с. : іл.Війна і міф. Невідома Друга світова [Текст] : 1939-1945 / за заг. ред.: О. Зінченка, В. В’ятровича, М. Майорова; Укр. ін-т нац. пам’яті. – Х. : Книжковий Клуб ‘Клуб Сімейного Дозвілля’, 2016. – 272с. : іл.
Співробітники Українського інституту національної пам`яті досліджують документи тієї доби. Дізнайтеся правду, яку приховували від нас! Чи правда, що пакт Молотова–Ріббентропа був вимушеним кроком для СРСР? Чи завжди Радянський Союз був непримиренним противником нацистів? Чи правда, що українські націоналісти масово винищували євреїв під час війни, особливо у Львові та Бабиному Яру? Сталін узгоджував військові дії з Гітлером? Бандера був агентом спецслужб нацистів? Кримські татари масово дезертирували на початку війни? На ці теми ще 30 років тому боялися говорити навіть із рідними!
Кралюк, П.М. Князі Острозькі [Текст] : [ Костянтин Іванович (1460-1530); Василь- Константин (1526-1608)] / П.М. Кралюк. – Х. : Фоліо, 2012. – 121 с. – (Знамениті українці).
Історія меценатства – одна з найцікавіших сторінок минулого, тому що приховує в собі чимало загадкових, а подекуди драматичних людських доль. На жаль, так історично склалося, що наша земля в епоху своєї бездержавності, ставала «ласим шматком» для інших, більш могутніших держав, котрі насаджували свої права, закони, звичаї та релігію. Ревними боронителями православної віри та української культури були князі Острозькі. Видання Острозької Біблії у 1581 р., створення Острозької друкарні, заснування Острозької академії сприяли, тому, що русини-українці змогли зберегти свою етнічну, культурну, і пов’язану з ними конфесійну православну ідентичність.
Корчак, Я. Як любити дитину [Текст] / Я. Корчак; пер. с пол. О. Замойської. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 207 с.
Кожне слово цієї праці випромінює любов до дітей! Книжка, яку повинні прочитати всі батьки або ті, хто лише планують ними стати! Головна ідея педагогіки Корчака – повага до дитини, до її думок і бажань, усвідомлення, що всі діти різні, що вони мають право вибору. Вдумливий психолог відкриває мотиви переживань і вчинків дітей, пояснює складні процеси формування особистості. У книжці немає догматичних наказів та суворих рекомендацій, але є відповідь на запитання, які ставлять собі всі батьки, – що значить любити дитину та як це робити.

Барб-Ґалль, Ф. Як розмовляти з дітьми про мистецтво [Текст] / Ф. Барб-Ґалль; пер. з фр. С. Рябчук. – 2-ге вид., перероб. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 176 с. : іл.
Простими словами і в зручній формі авторка підказує, як навчити дітей “бачити” картину, розуміти її і відчувати. На найбільш поширені й актуальні питання запропоновано лаконічні відповіді, покликані задовольнити цікавість і заохотити до нових пошуків. Це конспект, путівник, довідник і мистецький альбом водночас, який можна ретельно вивчати вдома, нашвидкоруч гортати у транспорті чи розглядати в парку. Книга адресована не лише натхненним батькам і педагогам, які прагнуть змалку зацікавити дітей світом мистецтва, – вона й для тих допитливих читачів і читачок, які ніяк не знаходили часу його пізнати.
Барб-Галль, Ф. Як розмовляти з дітьми про мистецтво ХХ століття [Текст] : від модернізму до сучас. мистецтва / Ф. Барб-Ґалль; пер. з фр. С. Рябчук. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2016. – 176 с. : іл.
Щоб продовжити захопливу бесіду, розпочату в бестселері «Як розмовляти з дітьми про мистецтво», авторка пропонує ознайомитися з творчістю сучасних художників і по-справжньому зрозуміти й полюбити мистецтво, яке може здаватися найскладнішим для розуміння. Для цього вона радить забути про всі упередження та ярлики, відкинути непевність – і показує, як довіритися художникам, як перейнятися кожним, навіть найхимернішим, твором; вчить дивитися, бачити і… просто насолоджуватися. Книга зацікавить батьків та педагогів, які творчо підходять до розвитку дітей, а також – без жодних сумнівів! – усіх тих, хто хоче пізнати й оцінити мистецтво ХХ століття так щиро і відкрито, як діти. В оформленні обкладинки використано фрагмент роботи Сема Френсіса «Білизнá кита». Це видання було здійснено за підтримки Програми сприяння видавничій справі «Сковорода» посольства Франції в Україні / Французького інституту в Україні та видавничих програм Французького інституту.

Загальна психологія [Текст] : хрестоматія : навч. посіб. для студ. ВНЗ / О.В. Скрипченко; Л.В. Долинська; З.В. Огороднійчук. – 3-тє вид. – К. : Каравела, 2016. – 640с. – (Українська книга).
Дане видання є першою хрестоматією з загальної психології, укладеною в Україні. її основою є дослідження українських психологів у галузі проблем загальної психології, радянських психологів-методологів та зарубіжних дослідників, які відображені як в монографічних роботах, так і в окремих статтях. Принцип відбору матеріалу, яким керувалися укладачі, полягає не у виділенні текстів з метою охарактеризувати досягнення психологічної науки, а у виборі матеріалів, які відповідають певним темам типової програми з загальної психологи і доступних для сприймання і аналізу студентами. Отже, цей навчальний посібник має доповнити існуючі підручники з загальної психології І дати можливість викладачам організовувати самостійну роботу студентів над текстами.
Для студентів вищих педагогічних навчальних закладів.
Національно-патріотичне виховання дітей та молоді [Текст] : навч.-метод. посібник / Н.М. Богомолова; О.В. Князєва; М.Г. Коротюк та ін. – К. : ОВК, 2016. – 148 с.
У книзі розкрито особливості створення та функціонування молодіжного спортивно-патріотичного товариства. Авторами доведено необхідність розвитку позашкільного виховання молоді у вигляді молодіжних організацій, напрямками діяльності яких є всебічний розвиток особистості і сприяння розбудові демократичного суспільства в Україні. В книзі розглянуто ряд юридичних та організаційних питань, пов’язаних з організацією молодіжного спортивно-патріотичного товариства і його впливом на формування особистості підростаючої людини. Робота, підготовлена на основі сучасної законодавчої бази та системного аналізу багатолітнього історичного досвіду українського народу, стане в нагоді керівникам молодіжних організацій, шкільним організаторам, викладачам та студентам педагогічних та юридичних факультетів, а також всім, хто не байдужий до майбутнього нашої держави.
Посудін, Ю.І. Біофизика [Текст] : підручник / Ю.І. Посудін; Нац. ун-т біоресурсів і природокористування України. – К. : Ліра- К, 2017. – 471 с .
У підручнику наведені основні положення, закони та теорії з курсу загальної фізики для студентів ветеринарних, сільськогосподарських, екологічних, лісогосподарських та інших спеціальностей, для яких фізика не є домінуючою дисципліною, але які мають справу з вивченням живих організмів та оточуючого їх середовища. Підручник може бути також використаний студентами біологічних, медичних та педагогічних спеціальностей. Розглянуто фізичні процеси, що відбуваються у живому організмі, та механізми, які становлять основу життєдіяльності людини, тварини та рослини під впливом навколишнього середовища. Викладено проблеми дії зовнішніх фізичних факторів на живі організми та їх здатності реагувати на ці фактори. Приділено увагу принципам дії та можливим застосуванням сучасних фізичних методів та приладів у практичній діяльності майбутнього спеціаліста. Підручник містить приклади розв’язування практичних біофізичних проблем, контрольні завдання для перевірки засвоєння матеріалу студентами та контрольні запитання, відповіді на які студенти зможуть дати у разі ознайомлення із відповідними розділами підручника. Довідковий матеріал представлений у додатку. Підручник призначений для студентів вищих навчальних закладів.
Іванюта, Т.М. Економічна безпека підприємства [Текст] : Навч. посіб. / Т.М. Іванюта; А.О. Заїчковський. – К. : Центр учбової літератури, 2009-К. – 256 с.
В даному навчальному посібнику розглянуті сутність та складові елементи економічної безпеки держави, регіону, підприємства. Викладені основи правового регулювання комерцйної таємниці за кордоном та у вітчизняному законодавстві. призначена для студентів економічних, юридичних спеціальностей, менеджерів. маркетологів, керівників підприємств, співробітників служб економічної безпеки підприємств.
Далай-Лама. Шлях лідера [Текст] : бізнес, буддизм і щастя у взаємопов'язаному світі / Далай-Лама; Л. ван ден Майзенберг; пер. з англ. А. Ващук. - Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. - 216 с.Далай-Лама. Шлях лідера [Текст] : бізнес, буддизм і щастя у взаємопов’язаному світі / Далай-Лама; Л. ван ден Майзенберг; пер. з англ. А. Ващук. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 216 с.
У час стрімкого розвитку економіки завдання лідера давно вийшло за межі звичної максимізації прибутку, бо нині важливо приймати правильні рішення, які принесуть користь та щастя працівникам, клієнтам, контрагентам компанії, врешті усім, на кого впливає її діяльність. А також – формувати і розвивати цінності, що дозволять змінити світ на краще. Саме про це книжка «Шлях лідера», яка є натхненним маніфестом для впровадження змін в управлінні на кожному рівні компанії й не тільки. Аби впоратися зі світовими проблемами економіки та довкілля, потрібен тип лідера, який бачить речі такими, якими вони є насправді, і розуміє взаємозв’язок між діями компанії та їхніми впливами на світ.
Кралюк, П.М. Півтори тисячі років разом [Текст] : спільна історія українців і тюркських народів / П.М. Кралюк. - Х. : Фоліо, 2018. - 282 с. : іл. - (Великий науковий проект).Кралюк, П.М. Півтори тисячі років разом [Текст] : спільна історія українців і тюркських народів / П.М. Кралюк. – Х. : Фоліо, 2018. – 282 с. : іл. – (Великий науковий проект).
У новій книзі П. Кралюка йдеться про непрості стосунки між українцями та їхніми предками й тюрками. Автор показує, що це були відносини між двома цивілізаціями (землеробською й кочовою), які часто мали конфронтаційний характер. Однак існувало й чимало прикладів «взаємодоповнення» та співробітництва. Звертається увага на історію відносин між слов’янським населенням нинішніх українських земель й аварами, булгарами, печенігами, половцями, торками, татарами, турками тощо. Особливо акцентується увага на стосунках між українським козацтвом, з одного боку, та Кримським ханством та Османською імперією, з другого. Показано, що в генезисі українського етносу помітну роль відіграли тюрки, а українська культура має чимало тюркських елементів.
Давиденко, Г.Й. Історія зарубіжної літератури середніх віків та доби відродження [Текст] : навч. посіб. для студ. ВНЗ / Г.Й. Давиденко; В.Л. Акуленко. - К. : Центр учбової літератури, 2017. - 248 с.Давиденко, Г.Й. Історія зарубіжної літератури середніх віків та доби відродження [Текст] : навч. посіб. для студ. ВНЗ / Г.Й. Давиденко; В.Л. Акуленко. – К. : Центр учбової літератури, 2017. – 248 с.
Запропонований навчальний посібник висвітлює історію західноєвропейського літературного процесу періоду середніх віків та доби Відродження. Призначений для студентів гуманітарних і філологічних факультетів вищих навчальних закладів, які вивчають курси “Культурологія” та “Історія зарубіжної літератури”, а також стане в нагоді викладачам та вчителям зарубіжної літератури.
Давиденко, Г.Й. Історія зарубіжної літератури ХVІІ - ХVІІІ століття [Текст] : навч. посіб для студ. ВНЗ / Г.Й. Давиденко; М.О. Величко; Глухів. держ. пед. ун-т ім. С.М. Сєргєєва- Ценського. - 2-ге вид. перероб. та допов. - К. : Центр учбової літератури, 2017. - 292 с.Давиденко, Г.Й. Історія зарубіжної літератури ХVІІ – ХVІІІ століття [Текст] : навч. посіб для студ. ВНЗ / Г.Й. Давиденко; М.О. Величко; Глухів. держ. пед. ун-т ім. С.М. Сєргєєва- Ценського. – 2-ге вид. перероб. та допов. – К. : Центр учбової літератури, 2017. – 292 с.

Давиденко, Г.Й. Історія зарубіжної літератури ХІХ- поч. ХХ століття [Текст] : навч. посіб. для студ. ВНЗ / Г.Й. Давиденко; О.М. Чайка; Глухів. держ. пед. ун-т ім. С.М. Сєргєєва- Ценського. - 3-тє вид. - К. : Центр учбової літ., 2017. - 400 с.Давиденко, Г.Й. Історія зарубіжної літератури ХІХ- поч. ХХ століття [Текст] : навч. посіб. для студ. ВНЗ / Г.Й. Давиденко; О.М. Чайка; Глухів. держ. пед. ун-т ім. С.М. Сєргєєва- Ценського. – 3-тє вид. – К. : Центр учбової літ., 2017. – 400 с.
Посібник складається із чотирьох розділів. У першому розділі подається навчальна програма курсу “Історія зарубіжної літератури ХІХ – поч. ХХ ст.”, варіанти “Робочої програми”, перелік художніх текстів для обов’язкового читання і вивчення напам’ять. У другому розділі студентам запропоновані лекційні матеріали з кожної теми, які передбачено робочою програмою. Після теми подаються питання для самоконтролю. Розділ третій – практичний курс, побудований як аналіз одного окремого твору. Четвертий розділ – додатково – бібліографічний. У ньому подаються додаткові навчальні матеріали: логічні схеми, ілюстрації, карти, словник термінів і понять, бібліографія. Посібник стане в нагоді студентам гуманітарних факультетів вищих навчальних закладів освіти.
Екологічна безпека [Текст] : навч. посібник / за заг. ред. В.П. Петкова. - К. : КНТ, 2017. - 216 с.Екологічна безпека [Текст] : навч. посібник / за заг. ред. В.П. Петкова. – К. : КНТ, 2017. – 216 с.
Навчальний посібник присвячений дослідженню проблем екологічної безпеки. Сформульовано низку конкретних пропозицій та рекомендацій щодо вдосконалення чинного законодавства України, яке регулює правовідносини у сфері екологічної безпеки. Адресований науковцям і практикам, а також тим, хто цікавиться проблемами екологічної безпеки.
Кузьма-Качур, М.І. Основи краєзнавства [Текст] : навч. посібник / М.І. Кузьма-Качур; М.В. Горват; Мукач. держ. ун-т. – К. : Ліра- К, 2017. – 256 с.
У посібнику подано матеріали до опрацювання курсу «Основи краєзнавства», розкрито науково-теоретичні засади краєзнавства, форми, методи та засоби краєзнавчої роботи у початковій школі, що допоможе студентам збагатити когнітивну складову загальної професійної підготовки та застосовувати здобуті знання під час практик й у професійній діяльності. Значна увага надана комплексній краєзнавчій характеристиці Закарпатської області. Зміст та структура посібника дозволяють забезпечити як аудиторні, так і самостійну роботу студентів. Посібник розрахований для студентів вищих навчальних закладів, викладачів та широке коло зацікавлених читачів.
Савченко, В.А. Проект "Україна". Махновська трудова федерація (1917- 1921 рр.) [Текст] / В.А. Савченко; худож-оформ. В.М. Карасик. - Х. : Фоліо, 2018. - 298 с. : іл.Савченко, В.А. Проект “Україна”. Махновська трудова федерація (1917- 1921 рр.) [Текст] / В.А. Савченко; худож-оформ. В.М. Карасик. – Х. : Фоліо, 2018. – 298 с. : іл.
Віктор Савченко – відомий український історик і публіцист, автор понад тридцяти книг, добра половина з яких так чи інакше пов’язана з «махновською темою». Ще 1990 року він заявив про необхідність перегляду ставлення до «махновського феномену» в історичній науці. ? Образ шаленого батька Махна та двозначний термін «махновщина» відбилися в пам’яті народній ще за часів гуляйпільської вольниці. Як не намагалися в СРСР малювати його «бандитом і погромником», через сто років про Махна пам’ятають, йому створюють пам’ятники й меморіальні дошки. Але чи тільки безстрашними рейдами і військовими талантами уславився козацький нащадок? Головною метою махновського руху (1917-1921 рр.) було створення ідеальної України – без начальників та панів, без державної бюрократії, експлуатації, принижень… Махновці намагалися збудувати нове суспільство – Українську Трудову федерацію, і здавалося, їм таки вдалося почати це будівництво… Але немає ідеальних людей і неможливо перестрибнути через епохи, війни, зламавши основи цивілізації. Історія існування «махновської України» – це не тільки захоплюючий історичний міф, а досвід проб і помилок, героїзму і романтизму, історія нації, що народжувалася для історичного прориву.
Пінішко, В.С. Ціно- і тарифотворення [Текст] : навч. посіб. / В.С. Пінішко. - Л. : Магнолія 2006, 2017. - 303 с. - (Вища освіта в Україні).Пінішко, В.С. Ціно- і тарифотворення [Текст] : навч. посіб. / В.С. Пінішко. – Л. : Магнолія 2006, 2017. – 303 с. – (Вища освіта в Україні).
Навчальний посібник структурований на чотири теми. У першій темі “Основи ціно- і тарифоутворення” ціни і тарифи та їх формування розглядаються на макрорівні, теоретичні засади яких служать фундаментом і стартовим рубежем для наступних тем, в яких ціно- і тарифоутворення переносяться на мікрорівень, тобто на рівень суб’єктів ціно- і тарифоутворення у різних галузях і сферах національної економіки. Третя тема “Система контролю за цінами і тарифами” виокремлена. У тему включений моніторинг цін і тарифів.
Посібник призначений для самостійного вивчення навчальних дисциплін “Ціни і ціноутворення”, “Цінова політика”, “Тарифи і тарифні системи” та дисциплін аналогічного профілю.
Посібник стане добрим помічником викладачам загальноекономічних дисциплін, аспірантам, науковцям.

Харчова біотехнологія [Текст] : підручник / Т.П. Пирог; М.М. Антонюк; О.І. Скроцька та ін. - К. : Ліра-К, 2017. - 408 с.Харчова біотехнологія [Текст] : підручник / Т.П. Пирог; М.М. Антонюк; О.І. Скроцька та ін. – К. : Ліра-К, 2017. – 408 с.
У підручнику систематизовано та викладено всі аспекти харчової біотехнології: використання мікроорганізмів і продуктів їхнього метаболізму в харчових технологіях (молочні ферментовані продукти та промислові заквашувальні культури для їх одержання, ферментовані м’ясні вироби, хлібобулочні вироби, алкогольні та безалкогольні напої, ферментовані продукти рослинного походження, вільні від глютену харчові продукти); традиційні та нові продукти мікробного синтезу як харчові добавки (поліглутамінова кислота, лактулоза, лактобіонова кислота, лікопін, астаксантин, лютеїн, 2-фенілетанол, полісахариди гелан, пулулан, курдлан тощо) та сучасні біотехнології їх одержання; переваги та недоліки, а також законодавча база використання генно-модифікованих організмів у харчових виробництвах. Призначений для студентів вищих навчальних закладів, що навчаються за напрямом «Біотехнологія», та споріднених напрямів («Харчові технології та інженерія», «Технологічна експертиза та безпека харчової продукції», «Біологія»), а також для спеціалістів, які працюють у галузі біотехнології та харчових технологій.
Балабанова, Л.В. Логістика [Текст ] [Текст] : підручник для ВНЗ / Л.В. Балабанова; А.М. Германчук; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського; Ін-т екон. і управління. - Л. : Магнолія 2006, 2017. - 368 с. - (Вища освіта в Україні).Балабанова, Л.В. Логістика [Текст ] [Текст] : підручник для ВНЗ / Л.В. Балабанова; А.М. Германчук; Донец. нац. ун-т економіки і торгівлі ім. М. Туган-Барановського; Ін-т екон. і управління. – Л. : Магнолія 2006, 2017. – 368 с. – (Вища освіта в Україні).
Підручник присвячено актуальним теоретичним і методико-прикладним питанням здійснення логістичної діяльності на підприємствах. У підручнику розкрито концептуальні основи логістики та логістичного менеджменту, визначено категоріальний апарат логістики; розглянуто особливості логістичного підходу до управління матеріальними потоками в сфері постачання, виробництва і розподілу; висвітлено специфіку управління запасами в логістиці, визначено місце складу і транспорту в логістиці, а також висвітлено економічне забезпечення логістики та її значення у підвищенні фінансової стійкості і конкурентоспроможності підприємства.
Підручник призначено для студентів, магістрантів, аспірантів, викладачів ВНЗ, наукових працівників, керівників та фахівців підприємств, які цікавляться питаннями логістики.