Новинки української прози Книжкового Арсеналу – 2019

«Книжковий Арсенал» – щорічний проект Національного культурно-мистецького та музейного комплексу «Мистецький Арсенал», що має на меті популяризацію читання. Він показує літературу не лише як ринковий продукт, але й як частину сучасного стилю життя, важливу складову інформаційного простору.

Рафєєнко В. Мондеґрін. Пісні про смерть і любов: роман / В. Рафєєнко . – Чернівці: Меридіан Черновіц, 2019. – 192 с.
«Мондеґрін» – це, за словами письменника, ліро-епічна поема про життя переселенця в Києві. Тут йдеться про донеччанина Габу, який з початком війни на Донбасі, переїжджає до столиці України. У книзі автор ставить чимало питань, пов’язаних із національною ідентичністю українців, мовою, культурою і світосприйняттям. Протягом усього роману героєві не дає спокою кобиляча голова, яка є втіленням його дитячих страхів. Що вона символізує, належить дізнатися читачу. Як і зробити різні, не завжди приємні висновки про те, хто ми і куди прямуємо.

Дністровий А. Б-52 : роман / А. Дністровий . – Київ: ВЦ «Академія», 2019. – 256 с.
Це дотепний і динамічний роман про чоловіка в кризі середнього віку. Досить неординарний за натурою і стилем життя, успішний топ-менджер, аналітик і драматург Мирослав Шефер наражається на любов до юної анархо-феміністки, і це руйнує його колишній світ. Він – достоту як партійна еліта з радянського світу – випиває життєві соки з інших, щоб продовжувати своє існування. Але світ змінюється. І чи буде для Шефера місце в цьому новому світі?

Бабкіна К. Мій дід танцював краще за всіх: збірка оповідань / К. Бабкіна . – Київ: Видав. дім «Комора», 2019. — 144 с.
Ця книжка в першу чергу про прийняття минулого. Про те, як події та обставини впливають на нас незалежно від того, чи знаємо ми про них. Про тяглість і зв’язок поколінь, бажання любові та прийняття, самотність як наслідок або як причину. Про втрати – осмислені чи неосмислені, виправдані чи безглузді. Та, головне, про те, що навіть самотнім, відкинутим, поламаним теж можна вижити і жити, бо, попри все, завжди залишається можливість врешті стати щасливим.

Сенцов О. Жизня : збірка оповідань / О. Сенцов ; перекл. з рос. С. Осоки. – Львів : Видав-во Старого Лева, 2019. — 160 с.
Це книжка для всіх, хто досі не знайшов відповіді на запитання, чому Олег допомагав українським військовим у Криму, чому відкрито говорив про розв’язану Росією війну в Україні, чому розпочав голодування і не просив про помилування. Ці тексти знайомлять нас з автором у період важливих для нього внутрішніх пошуків і змін, коли він прагне зрозуміти, хто він, яким шляхом піде далі і з якого більше ніколи не зійде.

Гримич М. Клавка : роман / М. Гримич . – Київ: Нора-Друк, 2019. – 336 с.
Дія відбувається у Спілці письменників України і в київському письменницькому будинку «РОЛІТ» у 1947 році, у рік, коли відбувся сумнозвісний Пленум, відомий в історії через розгром української літератури, зокрема Максима Рильського та Юрія Яновського. Учасники подій по-різному вийшли з нелегкої етичної ситуації – хто з високо піднятою головою і посмішкою на устах, а хто в ганьбі і досмертних докорах сумління.

 

Кононенко Є. Слово свого роду : збірка есеїв / Є. Кононенко . – Львів: Видавництво Анетти Антоненко, 2019. – 144 с.
Ця книжка не лише про містерію творення, письменництво, феміністок і християнок, Перелесника та земних чоловіків, дітей і батьків, кохання й любов, ненависть і зради…

 

О. Фоззі. Червоні Хащі : роман / О. Фоззи . – Львів: Видавництво Старого Лева, 2019. – 224 с.
Ця книжка про те, як віднайти загублений або забутий чи вичерпаний роками сенс життя. Це історія мешканців будинку для людей похилого віку, який стоїть посеред лісу біля Черкас. Богдан Васильович Ковтун, колишній шкільний вчитель, приїжджає туди доживати віку. І раптом починає проживати нове, не зовсім зрозуміле йому життя. Там він зустрічає Йосипа Старенького, Журбу, Рибу та найкращого в світі пса. А ще стає свідком та учасником інтриг, дружби та ворожнечі, хитромудрих витівок, пустотливих радощів, зворушливого самозречення, подвигів та щемливої людяності, якої то бракує, то раптом стає несподівано багато.

А. Чех. Район «Д» : роман / Чех А. – Чернівці: Меридіан Черновіц, 2019. – 320 с.
«Район «Д» прекрасно описує Черкаси на межі переходу від Радянського Союзу до незалежної України: сімейні історії, радощі та проблеми, виїзди за кордон та відмови залишати свій дім, відповідальність та авантюризм, дружба та зрада… 17 живих історій про те, що зробило українського письменника Артема Чеха таким, як ми його знаємо, – мужнім, проникливим і щирим – про район «Д» та тих, без кого він був би просто районом…

Карпа І. Добрі новини з Аральського моря: роман / І. Карпа .- Київ : Книголав, 2019. -592 с.
Новий роман Карпи – це історії чотирьох українських жінок у Франції. Кожна з них шукає щось своє: юна красуня Богдана – пригод і розваг, досвідчена й виважена Рита – свободи й сімейного затишку, колишня рок-музикантка Хлоя прагне спокою, а енергійна «феменка» Маша – самореалізації та слави. Стосунки й секс, пошуки себе, травми, інтриги та вбивства – вир емоцій зашкалює. Та поки є справжні почуття, дружба й підтримка – доти є і надія на «добрі новини», що неодмінно надходять навіть після найбільших катастроф.

Харчук О. Мертві: збірка малої прози / О. Харчук – Київ: Комубук, 2019. – 208 с.
Він молодий і переважно самотній. За спиною в нього пустка не надто щасливого дитинства й болюча втрата тієї єдиної особи, яка дарувала йому відчуття затишку й захищеності. Тому у минуле він озирається часто, однак із сумішшю ностальгії та болю. Його теперішнє буденне й безбарвне, зіткане з випадкових розмов за пляшкою пива, зустрічей, після яких залишається більше питань, аніж відповідей, і глухого, але майже відчутного на дотик розпачу. Його доросле життя не таке, як уявлялось у дитинстві, воно тисне й жене його далі, щодня змушуючи до непростого вибору. Він приголомшений і спантеличений, він не просто на роздоріжжі, схоже, він у загалі не впевнений, чи варто йти далі…