Нові надходження – книги липень 2019

. Таємне Товариство Ботанів, або Екстрим на горі Підстава Воронина, Л. Таємне Товариство Ботанів, або Екстрим на горі Підстава [Текст] : повість / Л. Воронина. – К. : Знання, 2018. – 141 с. : іл.
На світі є люди, котрі не уявляють свого життя без драйву. От і герой нової фантастичної повісті Лесі Ворониної «Таємне Товариство Ботанів» миттєво відгукується на запрошення взяти участь в екстремальних пригодах, що відбудуться на горі з дивною назвою Підстава. Адже після неймовірних подій, які довелося пережити Климові Джурі, рятуючи людство від хижих прибульців-синьомордів, він, здається, назавжди позбувся страху і готовий сторчголов кинутися у вир найнебезпечніших випробувань.
Хіба ж хлопець міг запідозрити, що листа із за­прошенням йому прислали не його побратими з Таємного Товариства Боягузів — Жук і Заєць, а в таборі «Екстремал» його підстерігає пастка? Що ж насправді відбувається на вершечку Підстави? Невже синьоморди залишили на Землі свої секретні бази? І врешті — що заховано у «місцях сили» серед прадавніх кам’яних мегалітів-кромлехів?
Мацко, І. Кава по-дорослому Мацко, І. Кава по-дорослому [Текст] : повість / І. Мацко. – К. : Академія, 2018. – 128 с.
Книга “Кава по-дорослому” – про дівчину, якій складно зрозуміти, чому люди не вміють ладити з людьми і чому потрібно собою доказувати свою любов. Вона шукає кохання, а наражається на грубе поводження з собою. Розчарування, здається, знищать її. Але за крок до того, щоб загубити себе в собі і серед тих, хто зруйнував себе, їй відкривається шанс для іншого життя.

Гриценко, Н. Тінь на порозіГриценко, Н. Тінь на порозі [Текст] : повість-фентезі / Н. Гриценко. – К. : Академія, 2018. – 224 с. – (Ім’я).
Томаш хотів бути звичайним хлопцем, але життя ввергло його в нестерпні випробування, які змусили інакше побачити світ і людей. Знущання над ним у родині, каторжні переживання і втеча з дому, самотність і страхітливі марення — куди вже гірше. Виснажливий головний біль, жахливі видіння переслідують його вдень і вночі.
У якийсь момент Томаш збагнув, що це не душевний розлад, а прояв рідкісної здатності впливати на людей. Прийняти себе таким означає для нього зустрітися зі страшною правдою про своє минуле. А усвідомлення власної сили спокушає Томаша помститися кривдникам. Та чи здатен він захистити себе й близьких, якщо для цього доведеться розправитися з фатальними помилками свого минулого…

Тринадцятий місяць у роціКирпа, Г. Тринадцятий місяць у році [Текст] / Г. Кирпа; передм. В. Шкляр. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2017. – 224 с.
Коли ростеш у незвичайній родині, в якій від тебе немає таємниць, як тут не бути трішки задорослою, як на свої 10 років? Коли твої батьки — письменники, дідусь і бабуся — колишні вчителі, мамині найближчі подруги — бібліотекарка і художниця, а менший двоюрідний братик щомісяця міняє професії — як тут не зростати допитливою й вигадливою дитиною? Катруся намагається зрозуміти світ дорослих, пізнати смерть, дружбу і брехню, почути все живе й неживе навколо, кожну травинку й комашку, дощ і вітер — і ділиться своїми спостереженнями з нами. З цих розповідей перед очима постає особливий і зворушливий світ дитинства, де як рівні зустрічаються діти й дорослі.

Купріян, О. Солоні поцілунки Купріян, О. Солоні поцілунки [Текст] : повість / О. Купріян. – К. : Академія, 2017. – 128 с.
Навіть і подумати не могла Мілка, що в день її чотирнадцятиліття вибухне стільки проблем. На межі краху опиниться все, що було ідеальним чи виглядало таким. Сім’я, в якій батьки роками після смерті сина не спілкуються. Чарівна зовнішність, якій бракує хіба що грудей більшого розміру. Високі оцінки, крім із кількох точних предметів. Близька подруга, якої не зрозуміти. Звабливий хлопець, який ще не знає себе. Запаморочливі французькі поцілунки із солоним присмаком сліз… Як склеїти те, що розбито вщент? І чи потрібно склеювати — чи не краще позбутися його? Коли дорослішаєш, усе стає таким заплутаним. Часом не можна ступити й кроку, щоб не скривдити чиїхось почуттів. Доводиться вибирати між трьома закоханими хлопцями.Визнавати свою провину. Гірко ридати. Сміятися до кольок у животі. Кохати не того, хто цього вартий. Отримувати по заслузі… Мілка та її друзі ходять до школи й на танці, кохають, сміються, помиляються. Потайки від дорослих п’ють алкоголь і думають про секс. Вони — звичайні підлітки зі звичайними проблемами й переживаннями. Шукають себе, і в них є одне літо для виправлення того, що виправити надзвичайно складно.
Бердт, В. Все починається в тринадцать Бердт, В. Все починається в тринадцать [Текст] : повість / В. Бердт. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2017. – 224 с.

Герої нової повісті Валентина Бердта – підлітки, які опинилися влітку в селі, розраховуючи на страшенну нудьгу. Натомість вони потрапляють у справжні пригоди, не раз навіть містичні – з нічними походами на цвинтар, духами померлих, відьмами, екстрасенсами та паранормальними подіями, від яких уже не занудьгуєш, а навпаки – наковтаєшся страху…

Мартін, Дж.Р.Р. Буря мечів

Мартін, Дж.Р.Р. Буря мечів [Текст] = A storm of swords : [роман] / Дж.Р.Р. Мартін; пер. з англ. Н. Тисовської. – К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. – 1152 с. : іл. – (Пісня льоду й полум’я Кн.3).
Перед вами третя частина знаменитої саги Джорджа Мартіна “Пісня льоду й полум’я”. “Буря мечів” – саме це очікує читача на сторінках роману. Причому найбільш гострий та безжальний меч тримає в руках автор. Незамінних героїв не буває, безсмертних також. Війна збирає свій кривавий врожай, та все більш наполегливо серед брязкоту сталі звучить голос магії. Кожен сам за себе.
У своїй пристрасті до реалізму Джордж Мартін не шкодує ніжні почуття читачів. Побут роздертої в клапті війною країни описаний в усіх подробицях: мародерство, розбій, голод, сварки і бійки усіх з усіма, міжусобиці дрібних місцевих панів, бруд, хвороби та інші напасті, що супроводжують військовий час. Куди не кинь оком, від Стіни до самого півдня – руїна. І на такому тлі надзвичайно яскраво виступають персонажі. Як їх змінить війна? Що вони втратять, а що віднайдуть?
Третя частина саги закрутить читача у вирі подій, пронесе крізь час і простір та захопить уяву від першої сторінки до останньої.
Мартін, Дж.Р.Р. Бенкет круків Мартін, Дж.Р.Р. Бенкет круків [Текст] = A feast for crows : [роман] / Дж.Р.Р. Мартін; пер. з англ. Н. Тисовської. – К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2016. – 832 с. : іл. – (Пісня льоду й полум’я Кн.4).
Фантастична сага “Пісня льоду й полум’я” давно завоювала серця читачів у всьому світі, перекладена більш як на 20 мов і продається мільйонними накладами. Четверта книга циклу – «Бенкет круків» – це перший крок до примирення у роздертому чварами королівстві, з руїн якого постають нові хисткі союзи й альянси, та поки переможці плетуть небезпечні інтриги, їх може зненацька заскочити справжній ворог.

Дерманський, О. Чудове Чудовисько в Країні Жаховиськ Дерманський, О. Чудове Чудовисько в Країні Жаховиськ [Текст] : [казк. повість] / О. Дерманський; іл. М. Паленка. – 9-те вид. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 288 с. : іл.

«Це друга книжка майбутньої трилогії «Чудове Чудовисько». Щиро вважаю, що цією повістю Сашко Дерманський починає справджувати найсміливіші надії на успіх нової української дитячої літератури… Після прочитання рукопису мене від радості аж розпирало. Засмучувало одне: я не мав з ким поділитися нею, адже на той час ніхто ще книжки не читав. Я зателефонував авторові і не менше двадцяти хвилин «оспівував» його нову повість. Тоді примчав додому і запропонував рукопис синові. Далі не спав до третьої ночі, вдоволено наслухаючи, як він нестримно сам до себе гигоче, і вгадував, про що саме він у цю мить читає. Я мало не пурхав, коли син, дочитавши, забіг до мене і ми напівпошепки — бо ж усі давно сплять! — смакували найефектніші епізоди і мріяли про український Голлівуд, адже «Чудове Чудовисько в Країні Жаховиськ» ще й надзвичайно кінематографічна річ… А тепер ось не можу дочекатися, коли цю книжку нарешті надрукують, щоб і ви, любі читачі, змогли втішно порозкошувати…» — Іван Малкович. Для обережного читання (щоб не надірватися від сміху).

Корній, Д. Петрусь химородник

 

Корній, Д. Петрусь химородник [Текст] : [повість] / Д. Корній. – К. : Теза, 2016. – 256 с.

У найчарівнішу пору року, на Івана Купайла, коли сходить на землю Сила Сварожа, коли превеликої моці набувають духи, добрі й лихі, Петрусеві доведеться шукати чарівну квітку папороті. І під час того іспиту від його мужності залежатиме доля не тільки людей, а навіть самих богів. Проти нього постане лихе воїнство підступної Мари. І пропав би Петрусь, згинув би… але ж серед його друзів – Домовик Дрім і Лісовик Пугач, Віла Жива й сестра її Стрига. Але ж так хочеться повернутися додому, та він не простий дванадцятирічний хлопчик, він — химородник.

Грищенко, Саша. Винятки із правилГрищенко, Саша. Винятки із правил [Текст] : повість, оповідання / Саша Грищенко. – К. : Академія, 2018. – 128 с.

У героїв повістей та оповідання різні історії, але вони багато в чому подібні, бо – юні. Живуть емоціями. Прагнуть справжності. Шукаючи дружбу, наражаються на підступність. Іноді безголово відриваються. Як уміють б’ються за себе і знаходять себе. У них свій вимір праведного і грішного. І так живуть.

Рижко, О. Знає тільки МаруРижко, О. Знає тільки Мару [Текст] : повість / О. Рижко. – К. : Академія, 2018. – 128 с.
Шестеро підлітків влаштували нічну адреналінову екскурсію — міським підземеллям. У кожного свої причини. Серж мріє стати дигером. Ігор попався «на слабо». Лесі не терпиться довести власну дорослість. Яну погнало «розбите» серце. Мару отримала такий подарунок, та й була ще одна причина… Міка потребує грошей, тому й узявся їх супроводжувати. А ще є Рум — крутий дигер і загадкова особистість. Він — категоричний, розсудливо-рішучий і небагатослівний. Підземелля — його стихія. Рум знає про нього все. І встигає врятувати наївну компанію від фатальної небезпеки. Є якась таємниця між ним і Мару, є натяки на їхнє майбутнє. Яким воно буде, Рум, мабуть, здогадується, а Мару — знає. А можливо, все навпаки. Бо є ще один хлопець, і чимось він цікавий Мару. Перебування на межі життя і смерті випробовують їх усіх. Хтось панікує, впадає у відчай, хтось уперто шукає вихід і сили пробиратися далі, навіть закохується і поривається здобути сексуальний досвід… А невмолимі хвилини наближають небезпеку. У цьому спресованому часі кожен відкриває в собі себе несподіваного. Кожен поривається збагнути себе. Кожен хоче стати іншим.
Кешеля, Д. М. Терен зацвівКешеля, Д. М. Терен зацвів [Текст] : оповідання-повість / Д. М. Кешеля. – К. : Академія, 2018. – 160 с. – (Ім’я).
Терпко розцвітає терен. Чіпко тримається корінням землі. Уперто впирається вітрам. Морози йому – ніщо. Багато бачив і витерпів він під копитами часу. Жодна сила не змогла винищити його. Уміє захищати себе терен. Обережним треба бути з ним – колючий. Мудрий він у своїй недоступності. Дивну силу має. Вабить очі й притягує думку. Красивий терен, коли цвіте. Манять до себе його ягоди, що пахнуть небесами. Чомусь і тривожать вони, як густі хмари. Бо крутий норов має. Не кожному спокій несе. П’янить і ранить, лікує і бентежить. І дає надію, як ніжно-сумна пісня, в якій він є. Таке й життя людей в оповіданнях і повісті цієї книжки. Весь час вони в роботі. У випробуваннях любов’ю, болем і сльозами. У тривогах за свої гріхи. І в молитвах до Бога. Вони красиві й тоді, коли щось і незграбно роблять. Добрі й ніжні, хоч комусь від того й болить. Життєлюбність не покидає їх і за мить до смерті. Бо вірять, що й на Небесах є життя. Отакі люди, з якими зрісся у своїй творчості Дмитро Кешеля. Мусимо їх любити. Бо не любити їх не можна. Гріх не любити їх. А терен таки зацвів.

Матіяш, Д. Марта з вулиці Святого Миколая Матіяш, Д. Марта з вулиці Святого Миколая [Текст] : повість / Д. Матіяш. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2017. – 240 с.

Повість Дзвінки Матіяш «Марта з вулиці Святого Миколая» адресована підліткам. Це історія дорослішання дівчинки, яка мріє стати художницею, становлення її як особистості. Це оповідь про життя її рідних і друзів, про творчість і натхнення, живопис і музику, любов і втрату. І про народження нового життя…

Сайко, О. НетутешнійСайко, О. Нетутешній [Текст] : повість / О. Сайко. – К. : Академія, 2018. – 128 с.

Ця повість про самотнього й дивного хлопця-годинникаря. Про намагання втекти від минулого з його ілюзіями, марними очікуваннями та розчаруваннями. Про пошук життєвого сенсу й любові. Про те, як важливо навчитися розуміти час. І слухати своє серце.

 

Теремко, В. 16 веснаТеремко, В. 16 весна [Текст]: повість / В. Теремко. – К. : Академія, 2018. – 128 с.
Дуже буйно увірвалася їхня шістнадцята весна. Непросто збагнути себе вже інакшими, дати лад емоціям і втриматися від звички по-дитячому перекушувати недитячі проблеми. Життя спонукає до вчинків. А вони ще такі, якими є їхні відчуття, розуміння обставин і стосунки з дорослими на різних дорогах. Дехто вже дивиться на все згори. Хтось зосереджений на переживаннях і звідти спостерігає за всім. А ще хтось застряв у наївності. У пошуках себе вони продираються крізь проблеми, травмуються і стають сильнішими. Починають усвідомлювати свою дорослість, долають себе колишніх — і це найбільші їхні перемоги. Пробудження чоловічого змушує хлопців думати не тільки про футбол, а й про те, що в країні війна. А сила жіночого вчить дівчат дослухатися до порухів своєї душі й відчувати несказане. Шістнадцята весна насилає закоханість, пізнавання чогось дивного в собі і відкриває жадану близькість. Ця весна вперто робить своє…
10 історій для хлопців

10 історій для хлопців [Текст] : [зб. оповідань] / упоряд. Н. Малетич. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2017. – 160 с.

Десятеро сучасних українських письменників розповідають про підліткове життя. Їхні герої – допитливі та по-юнацькому вперті, опиняються перед багатьма викликами й спокусами на порозі свого дорослішання. У цих дотепних та глибоких історіях – непрості стосунки з батьками, справжні та вдавані друзі, байдужість і розчарування, несподівані пригоди, перші симпатії, щоденні маленькі й великі перемоги… Коли емоції зашкалюють, коли хочеться бути «крутим» – чи вдасться героям розпізнати, що в житті справді важливе?

Дочинець, М.І. Криничар [Текст] : діяріюш найбагатшого чоловіка Дочинець, М.І. КриничарМукачівської домінії : роман / М.І. Дочинець. – Мукачево : Карпатська вежа, 2016. – 328 с.
“… Дорогий читальнику, наберися неспішності, як я зараз. будь терплячим, як, криничар, що довбає колодязь у кремінному перелозі. І матимеш відплату. Зчитуючи попасом мої душевні повіряння, мої життьові зарубки, дійдеш до головного. Я відкрию тобі секрет, як здобути те, чого домагаються всі – Багатство. Я відкрию тобі принаду двох головних свобод – звільнення від страху і від злиднів. Бо лише ці дві свободи владні привести до того, що керує світом і людьми. ось писемний діяріюш про мій світ – хиткий острівець у морі часу…”

"Кирило Кожум'яка" та українські легенди і перекази“Кирило Кожум’яка” та українські легенди і перекази [Текст] / упоряд . С. В. Мишанич. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2017. – 219 с. : іл. – (Світовид).
У збірці «Кирило Кожум’яка» та інші…» зібрано легенди і перекази, записані з уст старожилів із багатьох куточків України. Обидва жанри покликані зберегти свідчення про минуле краю. Виразно виявляється у цих творах зв’язок фантазійного з конкретними історичними подіями. Легенди та перекази завжди пропагують ідеї гуманності та соціальної справедливості. Фольклорні джерела народу невмирущі. Для широкого кола читачів.
Рутківський, В.Г. Щирик зі змієвої гори Рутківський, В.Г. Щирик зі змієвої гори [Текст] : казкова повість / В.Г. Рутківський. – Л. : Вид-во Старого Лева, 2018. – 256 с. : іл.
Кожні чотириста літ прокидається страшний Змій Горинович і вирушає на полювання. Разом зі своїм другом Костієм Безсмертним вони не тільки розбишакують по довколишніх горах, а й викрадають хлопця, який приїхав у гості до карпатських родичів. На допомогу людській дитині приходять герої з попередніх казок Володимира Рутківського. Ця повість є заключною частиною казкової трилогії, до якої входять повісті «Бухтик з тихого затону» та «Гості на мітлі». Прикметно, що за повість «Гості на мітлі» Володимир Рутківський потрапив у список пошани (Honour List 2018) найвидатніших письменників, художників та перекладачів у галузі дитячої літератури зі всього світу, який опублікувала Міжнародна рада з дитячої та юнацької книги (The International Board on Books for Young People — IBBY).
Пратчетт, Т. Колір магії Пратчетт, Т. Колір магії [Текст] : [фантаст. роман] / Т. Пратчетт; пер. з англ. Ю. Прокопець. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2017. – 320 с. – (Дискосвіт).
«Колір магії» – перший роман із серії «Дискосвіт» майстра інтелектуального фентезі Террі Пратчетта. Написаний у 1980-х роках, роман пародіює штампи тогочасної фантастики і дотепними натяками, грою слів та жартами закладає основи неповторного Пратчеттового стилю, який у пізніших творах проявить себе витонченою гострою сатирою. Роман відкриває один із циклів серії – «Ринсвінд» та є своєрідним ключем-підказкою до багатьох явищ Дискосвіту. Маршрут туриста Двоцвіта і його гіда Ринсвінда, чарівника-невдахи, малює своєрідну карту розмаїтого неозорого світу, з міфічними істотами, дивовижними рослинами, таємничими чарами й особливою ма­гією. Якого ж кольору ця магія, чи справді світ плаский, чи можна змінити свою долю і втекти від Смерті, якщо ти всього-на-всього фігурка у настільній грі, і ставки вже зроблено?
Пратчетт, Т. Химерне сайвоПратчетт, Т. Химерне сайво [Текст] : [фантаст. роман] / Т. Пратчетт; пер. з англ. Ю. Прокопець. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 304 с. – (Дискосвіт).
«Химерне сяйво» — це другий роман із серії «Дискосвіт», у якому продовжуються пригоди чарівника-невдахи Ринсвінда та першого на Диску туриста Двоцвіта, що розпочалися в «Кольорі магії». Зловісна червона зоря загрожує Дискосвіту знищенням. Друзі й не підозрюють, що саме Ринсвіндові, якому геть не вдаються чари, доведеться рятувати Диск від катастрофи. Дорогою їм трапляються дерева, що говорять, хатинка з пряника, друїди-«програмісти», варвари-коноводи, тролі, потвори з інших вимірів, чарівна мандрівна крамничка, а головне, доля дарує їм зустріч із легендарним героєм Дискосвіту! Террі Пратчетт вчергове ламає стереотипи про те, що героями можуть бути винятково красені у звабливому шкіряному одязі. І показує, що чари можуть цілковито зіпсувати чиєсь життя, а можуть — і подарувати нове.
Пратчетт, Т. МортПратчетт, Т. Морт [Текст] : роман / Т. Пратчетт; пер. з англ. О. Любарської. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 304 с. – (Дискосвіт).
Роман «Морт» відкриває цикл серії «Дискосвіт», у якому головним персонажем є Смерть. Та це не означає, що книжка моторошна, адже у світі Террі Пратчетта Смерть рибалить, філософує, любить кошенят і смачні страви, мріє про відпустку і врешті просто виконує свою роботу: доправляє душі в інший світ. Думки про відпочинок спонукають Смерть обрати собі в підмайстри сільського хлопця Морта. Чи впорається незграбний та не дуже здібний до господарювання Морт із завданнями по ту сторону життя і чи зможе опанувати непростий фах Смерті? Таке учнівство обіцяє хлопцеві кар’єрне зростання, поліпшення іміджу, розширення кругозору та численні відрядження. Однак Мортові співчутливість і романтичні захоплення можуть не тільки завадити роботі, а й поставити під загрозу цілісність світобудови.

Пратчетт, Т. Право на чари [Текст] : роман / Т. Пратчетт; пер. з англ. О. Михельсона. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2017. – 280 с. – (Дискосвіт).
Написаний у тонкій сатиричній манері роман «Право на чари» – це своєрідна спроба відомого своїми інтелектуальними головоломками Террі Пратчетта розхитати типовий для фентезі поділ магії на «високу чоловічу» і «приземлену жіночу». Це також своєрідний маніфест рівноправ’я – кожен і кожна в Дискосвіті має право творити правдиві чари. Кажуть, справжнім чарівником може стати восьмий син восьмого сина, та що як восьмою дитиною виявиться дівчинка? Доньці коваля Ескарині несподівано судилося стати першою у Дискосвіті чарівницею. Тепер їй доведеться вчитися контролювати свою силу, а також штурмувати стіни Невидної академії для чарівників, де ще ніколи не навчалися дівчата.

Пратчетт, Т. Правда Пратчетт, Т. Правда [Текст] : [фантаст. роман] / Т. Пратчетт; пер. з англ. О. Михельсона. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 456 с. – (Дискосвіт).
«Правда» – один із найяскравіших позациклових творів у серії «Дискосвіт» майстра гумористичних фентезійних романів Террі Пратчетта. Тонка межа між фактами й чутками, жарти й алюзії надійно вплітають «Правду» у сучасні реалії і творять майстерну сатиру на інформаційну сферу та суспільство загалом. А особлива, інтелектуальна і разом з тим проста філософія, несподівані стилістичні прийоми, натяки на класичні твори та явища поп-культури гарантують насолоду від читання. Пориньте у карколомні пригоди Вільяма де Ворда, засновника першої у Дискосвіті газети «Анк-морпоркський Час». Де Вордові доведеться експериментувати, боротися з конкурентом-таблоїдом та його вигадками, наживати впливових ворогів та створювати перші журналістські стандарти.

Нанетті, А. Чоловік, який вирощував кометиНанетті, А. Чоловік, який вирощував комети [Текст] : повість для серед. шк. віку / А. Нанетті; пер. з іт. А. Маслюха. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2016. – 152 с. : іл.

Невеличка хатинка поблизу гірського села — дім для Арно, Бруно та їх матері Міріам. Цей будиночок зазнавав радість та печаль, важких втрат та неймовірних віднайдень. Книжка «Чоловік, який вирощував комети» розповість про те, як легко дійсність переплітається з казкою, а мрії збуваються.

Ліндгрен, А. Пригоди Пеппі Довгапанчохи [Текст] : повісті / А. Ліндгрен; пер. з швед. О. Сенюк; худож. А. Джанік’ян. – К. : Ліндгрен, А. Пригоди Пеппі Довгапанчохи Рідна мова, 2017. – 312 с. : іл. – (Шедеври дитячої літератури рідною мовою).

Дівчинка, для якої затісні будь-які рамки, – фантазерка, бунтарка, жартівниця. Неймовірно сильна. Неймовірно щедра. І трішечки самотня. Хочеш подружити з нею? Тоді розгорни мерщій книжку уславленої шведської письменниці Астрід Ліндґрен і поринь у пригоди Пеппі Довгапанчохи – доньки капітана, який став найсправжнісіньким королем.

Керрол, Л. Пригоди Аліси у Дивокраї Керрол, Л. Пригоди Аліси у Дивокраї [Текст] : повість / Л. Керрол; худож. Є. Чистотіна. – Х. : Віват, 2018. – 126 с. : іл. – (Світ чарівних казок).

Ця книга сповнена чарівництвом і дивами — саме тим, чого нам так не вистачає в житті. Оригінальні герої, парадоксальні ситуації, цікаві діалоги — все це робить пригоди Аліси незабутніми. А завдяки позначеному іскристою фантазією майстерному перекладу і прекрасним ілюстраціям молодої художниці Євгенії Чистотіної ця книжка стане і справжньою окрасою домашньої бібліотеки, і прекрасним подарунком.
Ландсбергіс, В. Мишка Зіта Ландсбергіс, В. Мишка Зіта [Текст] / В. Ландсбергіс. – К. : Грані-Т, 2009. – 120 с. : іл. – (Сучасна дитяча проза).

Дивна, весела й сповнена мудрості казка про мишку на ім’я Зіта, яка спочатку була дуже несміливою, а потім із другом тарганом Алоїзасом Дзьобкою пережила кілька ризикованих пригод і вчинила не одну благородну справу. Це перше в Україні видання найулюбленішої книги литовських діток – «Мишка Зіта» Вітаутаса В. Ландсбергіса, в перекладі Дмитра Чередниченка.

Гріпарі, П. Дві паніГріпарі, П. Дві пані [Текст] : поезія / П. Гріпарі; пер. з фр. В. Каденка. – К. : Грані-Т, 2008. – 88 с. : іл. – (Дитяча іронічна поезія).

Французький прозаїк і драматург призначив зустріч одночасно двом цікавим й незвичним пані. Одна з них відома своєю хазяйновитістю та охайністю. У її хаті-кам’яниці завжди повно гостей, речей і різних цікавинок. Зате друга пані дуже красива і примхлива, тож ніяк не може дібрати собі пари… Знайомтеся, пані Баба-Незграба та пані Скарабівна.
Старк, У. Золоте серце Старк, У. Золоте серце [Текст] : для молод. і серед. шк. віку / У. Старк; пер. з швед. Г. Кирпа; худож. М. Кошулінська. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 64 с. : іл.

«Золоте серце» — повість про першу дитячу закоханість, про любов до музики і про те, як важливо навчитися грати серцем. А ще про те, як вміти любити когось по-справжньому, коли тобі лише дванадцять років. Людвіґ намагається з’ясувати, як же можна показати комусь свої почуття і як довести, що вони правдиві. Виявляється, любити когось — це не просто знати, які в цієї людини очі, волосся, руки. Це знати, яка в неї душа.

Бачинський, А.М. Детективи в Артеку, або Команда скарбошукачів Бачинський, А.М. Детективи в Артеку, або Команда скарбошукачів [Текст] : повість / А.М. Бачинський. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2017. – 191 с. : іл.
Герої повісті – тендітна юна скрипалька Оленка та її друзі – Антон, Сашко і Сергій під час відпочинку у таборі на березі Чорного моря випадково дізнаються про таємницю захованих неподалік коштовностей славнозвісної Міледі, героїні роману про трьох мушкетерів. Уночі друзі таємно вирушають на пошуки скарбу, але потрапляють у вир захоплюючих пригод. Їм доведеться здійснити небезпечну подорож у печеру контрабандистів, а також вступити у справжній двобій з викрадачами музейних цінностей. Хто переможе в одвічному двобої зла і добра – підступність і ненависть, чи щирість і дружба?..
Гербіш, Н. Пуанти для АнниГербіш, Н. Пуанти для Анни [Текст] : [повість для серед. шк. віку] / Н. Гербіш; худож. Ю. Пилипчатіна. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 56 с. : іл.
Анна має величезну мрію: дівчинка понад усе хоче стати справжньою балериною. Відколи вона побачила на сцені театру тридцять два магічні фуете, Анна робить усе, аби її мрія справдилася, загартовує і тіло, і характер. Та чи легко бути танцівницею? Зі сцени балет видається казкою, а за лаштунками він часом нудніший за шкільну фізкультуру. Разом з Анною читачі дізнаються, що таке релеве, реверанс, екзерсис, пліє, та розкриють інші балетні секретики. «Пуанти для Анни» — це ніжна та життєствердна історія про доброту, любов та родинне тепло.

Дерманський, О. Жменька тепла для мами Дерманський, О. Жменька тепла для мами [Текст] : для дошк. і молод. шк. віку / О. Дерманський; худож. Р. Попського. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2017. – 56 с. : іл.
Вкутане багатолітньою холоднечею місто вже давно не знало літа. Мерзенний пан Прищ, який захопив містян у крижаний полон, погрожує заморити холодом маму маленької Влади. Але ж як знешкодити джерело холоду, що тримає всіх на межі виживання, а найважливіше – де шукати джерело тепла? Щоб це з’ясувати, дівчинка вирушає до Сніголісу, де, кажуть, знайшли притулок відчайдухи, яких не лякає нелюдський мороз. Чи вдасться їй врятувати маму, а заразом і ціле місто від свавілля пана Прища? Чи зможе вона віднайти хоч жменьку тепла для любої матусі?

Волинь: енциклопедія, казка, гра / уклад. Ю. БєсєдінаВолинь [Текст] : енциклопедія, казка, гра / уклад. Ю. Бєсєдіна. – К. : Гамазин, 2016. – 64 с. : іл. – (Енциклопедія, казка, гра).

Що нам відомо про Волинь? Старовинні замки, таємничі підземні лабіринти, зруйновані фортечні стіни, залишки мурів і легенди — легенди про князів і героїв, королів та лицарів, про сміливців та відчайдухів… Хто розбере, що тут правда, що — вигадка?
Тепер ти сам, без сторонньої допомоги можеш це зробити.
У цій книжці ми зібрали казки та легенди волинян, і водночас — основну інформацію про історію, культуру та життя на Волині в давні часи і до сьогодні.

Галичина [Текст] : енциклопедія, казка, гра / уклад. Ю. Бєсєдіна. - К. : Гамазин, 2016. - 64 с. : іл. - (Енциклопедія, казка, гра).Галичина [Текст]: енциклопедія, казка, гра / уклад. Ю. Бєсєдіна. – К. : Гамазин, 2016. – 64 с. : іл. – (Енциклопедія, казка, гра).
Що нам відомо про Галичину? Львівські вулички, старовинні замки, кам’яні мури, князі й літописці, зелений шум Карпат і барвиста гуцульська вишивка, історії, скарби, таємниці… Хто розбере, що тут правда, що – вигадка? Тепер ти сам, без сторонньої допомоги можеш це зробити. У цій книжці ми зібрали казки та легенди Галичини, і водночас – основну інформацію про історію, культуру та життя в цьому регіоні від давнини і до сьогодні.
Знайомство з історією, географією та культурою Галичини для дітей середнього шкільного віку.
Крим [Текст] : енциклопедія, казка, гра / уклад. Ю. БєсєдінаКрим [Текст] : енциклопедія, казка, гра / уклад. Ю. Бєсєдіна. – К. : Гамазин, 2016. – 64 с. : іл. – (Енциклопедія, казка, гра).
Що нам відомо про Крим? Сонце, море, гори. Маленькі містечка, пишні палаци, військова слава Севастополя й загадки античного Херсонесу, легенди Бахчисараю та перекази Генуезької фортеці… Хто розбере, що тут правда, що – вигадка? Тепер ти сам, без сторонньої допомоги можеш це зробити. У цій книжці ми зібрали казки та легенди кримчаків, і водночас – основну інформацію про історію, культуру та життя в Криму в давні часи і до сьогодні.
Знайомство з історією, географією та культурою Криму для дітей середнього шкільного віку.

Полісся [Текст] : енциклопедія, казка, гра / уклад. Ю. Бєсєдіна. - К. : Гамазин, 2016. - 64 с. : іл. - (Енциклопедія, казка, гра).Полісся [Текст] : енциклопедія, казка, гра / уклад. Ю. Бєсєдіна. – К. : Гамазин, 2016. – 64 с. : іл. – (Енциклопедія, казка, гра).

Що нам відомо про Полісся? Столітні дуби, тремтливі осики, шовковий мох та сине дзеркало озер, чаклуни-лісовики, квітка папороті, заховані в хащах замки, скити, скарби… Хто розбере, що тут правда, що – вигадка? Тепер ти сам, без сторонньої допомоги можеш це зробити. У цій книжці ми зібрали казки та легенди поліщуків, і водночас – основну інформацію про історію, культуру та життя на Поліссі в давні часи і до сьогодні.

Донбас [Текст] : енциклопедія, казка, гра / уклад. Ю. Бєсєдіна. Донбас [Текст] : енциклопедія, казка, гра / уклад. Ю. Бєсєдіна. – К. : Гамазин, 2016. – 64 с. : іл. – (Енциклопедія, казка, гра).
Що нам відомо про Донбас? Промисловий район, багатство й бідність, шахти й терикони, чорне золото й чорні від вугільного пилу гірняки, біла сіль та білі посмішки донеччан… Хто розбере, що тут правда, що – вигадка? Тепер ти сам, без сторонньої допомоги можеш це зробити. У цій книжці ми зібрали казки та легенд Донбасу, і водночас – основну інформацію про історію, культуру та життя на Донбасі в давні часи і до сьогодні.
Знайомство з історією, географією та культурою Донбасу для дітей середнього шкільного віку.
Дерманський, О. Корова часу, або Нові пригоди вужа Ониська Дерманський, О. Корова часу, або Нові пригоди вужа Ониська [Текст] / О. Дерманський; іл. В. Богданюк. – 4-те вид. – Вінниця : Теза, 2017. – 155 с. : іл.

Коли твоя бабуся вміє викликати дощ, то вибору в тебе не лишається: ти неоднмінно потрапиш у минуле. А вже там на тебе чекатимуть мамонти, шамани-вужі і ненаситні шаблезубі пацюки. Як отому всьому дати ради, читай у нових пригодах вужа Ониська. Хто зна, може, колись знадобиться?

Гридін, С. Відчайдушні

 

Гридін, С. Відчайдушні [Текст] : повість-детектив / С. Гридін. – К. : Академія, 2017. – 128 с.

Дмитро і його друзі, намагаючись дізнатися, чому і куди в Озерному зникають діти, опинилися в центрі складної інтриги. Долаючи небезпеки, вони встановлюють особу злочинця і дивують навіть бувалих оперативників. Повість-детектив “Відчайдушні” захоплює сюжетними і психологічними несподіванками. І навіть за ризикованих обставин її героїв не оминає закоханість.