Фізика та людство у ХХІ столітті

 

Кайку, М. Фізика майбутнього

Кайку, М. Фізика майбутнього [Текст]: як наука вплине на долю людства і змінить наше повсякденне життя у ХХІ сторіччі / М. Кайку; пер. з англ. А. Кам’янець. – 2-ге вид. – Львів. : Літопис, 2017. – 432 с. 

Доктор Мічіо Кайку – науковець зі світовим ім’ям, професор теоретичної фізики Сіті – коледжі Нью- Йоркського університету.
Через свою вроджену допитливість цей американець із японським корінням намагається заглянути у майбутнє. До речі, сам Кайку нагадує, що до нього це успішно робили письменники й митці. Чого тільки варті передбачення Жюля Верна, який у романі «Париж у ХХ сторіччі» 1863 року, майже за сто років передбачив, що в столиці Франції буде телебачення, інтернет, ліфти, автомобілі на бензині, кондиціонери.

Кайку, М. Фізика майбутнього

Самі ж прогнози автора стосуються комп’ютерів, штучного інтелекту, медицини, нанотехнологій (за такими розділами й впорядкована книжка). Науковець пророкує в недалекому майбутньому автомобілі, які без водія самі возитимуть людей, інтернет, поміщений на контактну лінзу, програми-роботи, які щодня аналізуватимуть до 95 відсотків усіх наших недуг; спеціальні пристрої для читання думок, фотографувань сновидінь, досягнення безсмертя, можливість проходити крізь стіни, створювати нові форми життя, моделювати власних дітей тощо.
Останній розділ нової книжки відомого фізика та популяризатора найновішої науки Мічіо Кайку, названий «Один день у 2100 році», схожий радше на фантастичне оповідання з елементами мелодрами та гепі-ендом. У світі магнітних автівок, космічного ліфта, роботів-песиків і комп’ютерних програм, які влаштовують побачення з дібраними на твій смак особами, у світі подоланого старіння та нанолікування раку ще, виявляється, є місце для романтичних побачень, подорожей і навіть народження дітей – попри те, що вік батьків сягнув уже шістдесяти-сімдесяти років. Однак автор «Фізики майбутнього» не називає її фантастикою і вже в передмові чітко відокремлює свою книжку від письменницьких та голівудських візій. Науковець Мічіо Кайку спирається на відкриття колеґ і каже, що майже всі описані в нього технологічні дива вже мають прототипи, він бачив їх, а деякі навіть випробував…

«Фізика майбутнього» Мічіо Кайку: роботи, чіпи й зчитування думок
Ця книга:
Стане рушійною силою змін для майбутніх поколінь і для молоді, яка творить наше майбутнє вже зараз.
Допоможе нам долучитися до світової спільноти, яка вже знає напрямок розвитку науки і техніки, готова до тих змін, що зазнає наше суспільство в найближчі роки.
Сформує спільне бачення суспільства про місце України у світі за умов стрімкого технічного прогресу.
Надасть поштовх молодим науковцям та студентам і покаже, що наука – це цікаво. За нею – майбутнє!

Читаємо! Мріємо!! Сподіваємося!

Кайку, М. Фізика майбутнього