Підлітковий «свіжачок»: 9 книжок на літні канікули

Шукаючи, що почитати на літніх канікулах, не обмежуйтеся виданими у школі списками рекомендованого читання на літо, а зазирайте у списки новинок. У цій підбірці ви знайдете відбірний «свіжачок» – захопливі і романтичні фентезі-романи, круту фантастику і цікаві реалістичні історії про сучасних підлітків.
Соломун К. Виставлю тебе на FacebookСоломун К. Виставлю тебе на Facebook: роман / К Соломун; пер. з хорват. В. Криницький . – К: Рідна мова , 2019 . – 192 с.
Хана й Теса познайомилися, коли вступили в гімназію. Та від самого початку в їхніх відносинах щось пішло не так: дві героїні йдуть у нове життя різними шляхами… Перше кохання, ревнощі й заборонені прийоми — ось ключові складові оповіді, що не дають відірватися від читання ні на мить. А поряд іще й батьки — із задавненими комплексами та різними поглядами на життя: подорослішати мають не лише діти.

Ібен А. Ларс. LOLІбен А. Ларс. LOL: роман / А. Ібен ; пер. з норв. Н. Іліщук . – Львів : Видавництво Старого Лева , 2019 . – 200 с.
Аманда нетерпляче чекає нового навчального року. Може, тепер їй нарешті вдасться розлюбити Адама, який, здається, зовсім не звертає на неї уваги. А ще цього року її клас має опікуватися першо¬класниками. Та Аманда не знає, що її підопічним натомість стане новий однокласник Ларс із синдромом Дауна. Перед дівчиною непросте завдання: вона не тільки має знайти спільну мову з Ларсом, який може стати їй веселим та вірним другом, а й захистити його від можливих цькувань…

Ленді Д. Черептон Крутій. Гра з вогнем : роман / Д. Ленді; пер. з англ. Є. Ліра . – Харків: АССА , 2019 . – 320 с.

Продовження серії «навіженого» фентезі «Черептон Крутій» від Дерека Ленді! Ось уже рік, як Стефані Едглей відмовилася від звичного підліткового життя. Замість вечірок — бійки зі створіннями темряви, замість нових суконь — незамінний чорний костюм, а замість ґаджетів — сила чотирьох стихій. Тепер вона — Валькірія Веремія, напарниця єдиного у світі детектива-скелета Черептона Крутія. І цього разу в них особливий суперник — жорстокий злочинець барон Мстивослав. «Завдяки» йому ожила мумія, зібрана з останків найжахливіших міфологічних істот, містом розгулює ціла армія вампірів, а наш світ ось-ось захоплять Безликі…

Каньтох А. Таємниця проклятого лісуКаньтох А. Таємниця проклятого лісу : роман / А. Каньтох; пер. з англ. С. Легеза . – Харків: АССА , 2019 . – 384 с.
Продовження містичного роману «Таємниця покинутого монастиря». Польща, 1953 рік. Минуло два місяці після канікул, що перевернули життя тринадцятирічної Ніни догори дриґом. Магія янголів у покинутому монастирі в Маркотах подарувала їй надзвичайний розум та силу, але вона так і не навчилася їх контролювати. Ніна намагається приховати свої здібності, бо знає, що будь-якої миті за нею можуть прийти ВОНИ — люди в мундирах, котрі полюють на янголів і всіх, хто до них причетний…

Рижко О. Мишоловка: повість / О. Рижко . – К.: ВЦ «Академія», 2019 . – 160 с.
Так склалося, що всі вони раптово випали в аут. Гліба підступно розвели дівчата. Рита, намагаючись його закадрити, нахижачила дурниць. Влад заблукав у заздрощах. Юлька й собі вляпалася в халепу. А найбільше дісталося Торі: заставши Гліба з Ритою, не знала, як далі жити. Реальність кинула жорстокий виклик. Її світ пішов обертом. І Торі вирішила махнути на все й усіх — скільки крутого й комфортного в інтернеті. Історії від Рижко не повчають, але пропонують можливі варіанти розв’язання проблеми. Так і героїня «Мишоловки» переконається, що вихід є завжди, навіть у безвихідній ситуації. Головне – побачити його і прийняти.

Гір К. Замок у хмарах Магія, романтика і чудове почуття гумору – це неодмінні складники романів Кетрін Гір, і у «Замку у хмарах» (Гір К. Замок у хмарах : роман / К. Гір ; пер. з нім. В. Чабан . – Харків : Школа , 2019 . – 464 с.) ви знайдете їх також. Це історія, що сповнена загадок і таємничих подій. Головна героїня книги Фанні працює в старовинному готелі, розташованому під самими хмарами у Швейцарських горах. Спостережливість і цікавість Фанні відкриває їй таємний світ мешканців готелю, і намагаючись розгадати їхні секрети, дівчина опиняється втягнута в неймовірні та небезпечні пригоди.

Несс П. Ніж, якого не відпустишНесс П. Ніж, якого не відпустиш : роман / П. Несс; пер. з англ. О. Українець . – Харків: АССА , 2019 . – 464 с.
Це перша частина трилогії «Ходячий хаос», у якій йдеться про складні і серйозні проблеми, але під «соусом» захопливих і небезпечних пригод. Фішка роману – це мова, яка, скажімо так, не зовсім відповідає літературним чи правописним нормам. Але не спішіть звинувачувати в цьому редакторів видання! Річ у тому, у містечку, де живе Тодд, освіта, по суті, під забороною. Тому він балакає і пише, як неосвічений хлопака. Й автор постарався максимально правдоподібно передати його мову.

Скреттінг Г. Антон та інші зі зграї Скреттінг Г. Антон та інші зі зграї : роман / Г. Скреттінг ; пер. з норв. Н. Іванічук . – Львів : Видавництво Старого Лева , 2019 . – 256 с.
Антон переходить у старшу школу і планує тихенько й непомітно влитися у новий клас. Але, звісно ж, усе йде не так, як заплановано. Через помилку він опиняється в одній компанії з крутими хлопцями і тепер змушений демонструвати лідерські якості. Саме так поводяться у тваринному світі ті, хто не хоче опинитися за межами природного відбору. Тож Антон намагається качати м’язи, тренувати впевнену ходу і навіть залучає до цих вправ свого геть некрутого друга Уле. Правда, на душі Антонові якось незатишно, адже від його вдаваної крутизни страждають слабші, і, здається, він опинився зовсім не в тій зграї, до якої справді хотів би належати.
Сміт Р. Пік Сміт Р. Пік : роман / Р. Сміт ; пер. з англ. О. Оксенич . – К: Каламар , 2019 . – 192 с.
Це історія про дружбу та стосунки. Про вибір, який ми робимо в житті. І чи правильний він – вирішувати тільки нам. Пік вважався крутим буфером. Аж поки не потрапив до рук поліцейських. І тепер перед ним стоїть вибір – сісти за грати чи полізти на Еверест. Слабо майже-чотирнадцятилітньому підлітку стати наймолодшим підкорювачем найвищої вершини світу? Навіть перед досвідченими альпіністами, такими, як Піків батько, ця гора ставить надзвичайно складні виклики. Але Пік спробує прийняти їх і здолати. От тільки чи добереться до піка Евересту?
Велику і захопливу подорож Пік описує на сторінках блокнотів, так би мовити, в ріал-таймі. Тому для вас це унікальна нагода побачити сходження на Еверест очима підлітка, дізнатися про все, що потрібно для цієї експедиції, і зважити, чи могли би ви погодитися на таку пригоду.
Це історія про дружбу та стосунки. Про вибір, який ми робимо в житті. І чи правильний він – вирішувати тільки нам.

Відпочивайте, насолоджуйтеся кожним літнім днем і … ЧИТАЙТЕ!