Чудові пригоди в паралельному часовому світі

 

Наталія Щерба Часодії. Часовий ключ

Я завжди хотіла писати для підлітків. Діти — не лише найчеснішi, а й найвдячнішi читачі. Їх важко здивувати, вони завжди відчують фальш. Але якщо вони повірять у твої історії, то повірять по-справжньому.

Н. Щерба

«Часодії» — серія книг письменниці Наталії Щерби, написана в жанрі підліткової фантастики. Ці книги пізно радити або не радити для читача: «Часодіїв», здається, прочитала вже більшість українських підлітків. Ми, звісно, жартуємо, але про них можна говорити і говорити, бо вони того варті.
Перша книга, «Часовий ключ», вийшла в 2011 році. Спочатку було випущено три книги [«Часовий ключ» (Щерба, Н.Часовий ключ [Текст]: роман / Н. Щерба. – Х. : Школа, 2014. – 352 с.), «Часове серце» (Щерба, Н.Часове серце [Текст]: роман / Н. Щерба. – Х. : Школа, 2014. – 352 с.), «Часова вежа» (Щерба, Н.Часова вежа [Текст]: роман / Н. Щерба. – Х. : Школа, 2018. – 352 с.)], а потім ще три [ («Часове ім’я» (Щерба, Н.Часове ім’я [Текст]: роман / Н. Щерба. – Х. : Школа, 2018. – 384 с.), «Часограма» (Щерба, Н. Часограма [Текст] : роман / Н. Щерба. – Х. : Школа, 2019. – 416 с.), «Часова битва» (Щерба, Н.Часова битва [Текст]: роман / Н. Щерба. – Х.: Школа, 2015. – 448 с.)]. Шосту і останню книгу було видано у 2015 році.

В ураїнському перекладі «Часодії» вийшли упродовж 2014-2015 років завдяки плідній співпраці авторки із харківським видавництвом «Школа».

«Часодії» – це незвичайні, чарівні книги! Написати книгу про паралельний часовий світ Щерба хотіла давно, оскільки з дитинства думала, що в настінних годинниках живуть маленькі феї, які доглядають за годинниковим механізмом, протираючи ганчіркою пил з шестерень. Світ часових людей просто захоплює – ускладнений, загадковий, подібний до годинниковому механізму, плутається як лабіринт, притягує як магніт. Вже в пролозі є натяки на те, в якому світі відбувається ця історія. Паралельні світи, роз’єднані часовою магією, невпинно зближуються і ось-ось мають зіткнутися.
Сюжет складається з двох вимірів. Один із них – наш, другий – світ Часодіїв. Вони вміють керувати часом і простором. Розрив у часі – гарантія існування двох світів. Але час скорочується, і один зі світів повинен поглинути інший. Часові маги хочуть завадити катастрофі. Але серед них є зрадники і змовники…
Звичайна дівчинка-підліток Василина Огнєва несподівано дізнається, що її рідний батько — впливовий маг Ефлари, світу, створеного особливою часовою магією. Батько забирає доньку до себе, і дівчинка опиняється в самому серці небезпечної гри часодіїв, фей і лютів. Хто така Василина — батькова шпигунка, наївне дівчисько чи… могутня часівниця, який кориться Час і яка може врятувати весь часодійний світ?..
Окрім головної ідеї, в «Часодіях» наявні свої важливі теми: дружба, довіра, вибір між простим і правильним, дорослішання, як прийняття відповідальності за свої вчинки.
Ви хочете потрапити в світ, де багато чарівництва і не тільки? Ви вірите чи не вірите в дружбу і довіру? Тоді швидше відкривайте книги і починайте читати, повне занурення гарантується. Разом з Василиною вирушите в чарівну, небезпечну подорож і дізнаєтесь, як важливо вміти дружити. «Про те, наскільки сильна справжня дружба і якою крихкою вона може стати, якщо волею долі друзі опиняються по різні боки барикад». Розслабитися тут навряд чи вдасться — небезпека підстерігає практично на кожній сторінці. Яскравий світ створила Наталія Щерба, який затягує туди дуже швидко і не відпускає до останньої сторінки…