“В Одессе хочется жить и творить”

Одеса завжди привертала до себе Особистостей – кого творити, кого працювати, кого відпочивати. За всю історію Південної Пальміри тут побувало багато відомих людей – вчених, композиторів, художників, політиків, правителів, і звичайно, письменників. О. Пушкін, А. Міцкевич, Н. Гоголь, М. Твен, О. Купрін, Ж. Сіменон, І. Бунін, В. Маяковський, Д. Олдрідж, К. Паустовський … Список письменників і поетів, які жили і творили в Одесі, вражає і може зайняти кілька сторінок! Вони відобразили на сторінках своїх творів яскраві миті історії міста, його трудове, культурне та літературне життя, традиції, вдачу, звичаї … І тим самим, перефразовуючи одеського поета В. Туманського, «подарували місту грамоту на безсмертя».
Цей електронний огляд – своєрідна віртуальна екскурсія по літературній Одесі. По місту, в якому хочеться жити, творити … і любити.

    Огляд включає натурні зйомки місць, пов’язаних з життям і творчістю поетів і письменників, читання історичних матеріалів, уривки з документальних і ігрових фільмів, музичні твори.
Хочеться висловити величезну подяку літературознавцям, особливо В. А. Ковач, співробітникам Одеського літературного музею, особливо Е. Каракіній, співробітникам одеських газет, журналів, літературних альманахів, працівникам кіно і телебачення, результати праці яких були використані при створенні цього огляду.