Восени прийнято збирати врожай. І це стосується не лише достиглих у сонячних променях овочів і фруктів, але й книжок: яскравих, соковитих, смачнючих і… певна річ, що поживних! Якими ж саме літературними новинками варто одразу ж підживитися, щоб зустріти осінь із гарним настроєм? Відповідь у нашій добірці…
Мандрівка школярів у гори, яка мала би стати чудовим відпочинком, обернулася несподіваною пригодою для трьох однокласників —футболіста Олега, красуні Солі та тихого і таємно закоханого у Солю Юрка. Як знання законів фізики та вміння застосувати їх на практиці допомогло підліткам у небезпечних для життя умовах — читайте у захопливій пригодницькій повісті Андрія Бачинського «З Ейнштейном у рюкзаку» (Бачинський А. З Ейнштейном у рюкзаку: повість / А. Бачинський . – Львів : Вид-во Старого Лева , 2019 . – 152 с. )
Натомб А. Токійська наречена : роман / А. Нотомб ; пер. з фр. П. Мигаль . – Львів : Вид-во Старого Лева , 2019 . – 160 с. Амелі приїздить у Японію, щоб пізнати культуру цієї країни та вивчити японську мову. Рінрі — японець, студент факультету французької філології. Вони обоє — немов люди із різних світів, але Рінрі закохується в цю дивну дівчину, таку близьку й далеку водночас. Амелі має мрію: зійти на Фудзіяму і зустріти на вершині цієї гори перші промені ранкової зорі. Лише так вона зможе глибше пізнати Японію і краще зрозуміти себе. Мрія Рінрі — одружитися з Амелі. Кожен із них іде до своєї мети, досягаючи власних вершин і пізнаючи себе, і врешті віднаходить щось більше, ніж кохання.
Роман «Місто дівчат» (Гілберт Е. Місто дівчат : роман / Е. Гілберт ; пер з англ. Г. Лелів . – Львів : Вид-во Старого Лева , 2019 . – 536 с. ) починається 1940 року, коли дев’ятнадцятилітню Вівіан Морріс виганяють з престижного коледжу. Батьки відправляють доньку на Мангеттен до тітки — власниці невеликого, проте дуже ексцентричного театру. Несподівано для себе Вівіан опиняється у справжньому вирі довоєнного богемного життя. Знайомства із зірками, незвичайні теат¬ральні постановки і відчуття цілковитої свободи спершу заворожують та спокушають, а потім вибивають землю з-під ніг. І це лише початок шляху Вівіан довжиною в життя, який необхідно пройти, щоб зрозуміти: ти не мусиш бути хорошою дівчинкою, щоб бути хорошою людиною.
А. Шавлач у своєму фентезі-романі (Шавлач А. Знак Єви : роман / А. Шавлач . – К.: Дім Хімер, 2019 . – 320 с.) пропонує цікаву й вельми небезпечну подорож в інший вимір. Туди, де панують первісні закони, жорстокі звичаї та племена Вовків, що пошматували Землю на одинадцять володінь. Люди посідають там найнижчу ланку… Що ж станеться, коли до Вовчих володінь потрапить звичайна людська дівчина з нашого світу, випадково переступивши межу між двома вимірами?
Що буде, якщо раптом зникне електроенергія, зв’язок та інтернет, а планету накриє непроглядна темрява? Чи зможуть люди пристосуватись і вижити в нових умовах? Про це розповідає фентезійна трилогія «У світлі світляків» Ольги Войтенко. Торік авторка презентувала першу частину «На порозі ночі». Цього літа вийшло друком продовження – «Пошуки відправника» ( : повість / О. Войтенко . – Львів : Вид-во Старого Лева , 2019 . – 192 с.)
Яка знахідка допомогла розшифрувати давньоєгипетські написи? Як всесвітньо відома «Мона Ліза» опинилася… в королівській лазні? Що означають сцени, зображені на легендарній Скіфській пекторалі? Як узагалі з’явилися перші музеї, яка річ може стати експонатом та як відбу-вається реставрація? Шукайте у книжці «Домівка для минулого» (Клочко Р. Домівка для минулого. Про музеї, історію та мистецтво / Р. Клочко. — Львів : Вид-во Старого Лева, 2019. — 88 с.) відповіді на всі ці питання, а також дізнавайтесь про «смачні», літературні, технічні музеї та навіть про цілі музейні містечка!
«Хроніки Південного» — молодіжний роман литовського письменника Р. Кміти (Кміта Р. Хроніки Південного : роман / Р. Кміта; перекл. з лит. Б. Белявців. — Львів: Вид-во Старого Лева, 2019. — 384 с.), в якому йдеться про життя шяуляйського старшокласника в 1990-х роках. Це дуже щира й дотепна розповідь головного героя, який виростає від бажання «бути як усі» до того, щоб не боятися бути унікальним. Як і кожен підліток, герой роману прагне самостійності, крутості, для цього пробує і в дрібному «бізнесі» покрутитися, і в регбі добитися результатів, і дівчата притягують його наче магнітом. Перші проблеми з правоохоронцями, перша любов, перші вірші— усе, що було актуальне в 1990-х, і тепер буде близьким підліткам-читачам.
Ми сподіваємося, що кожен вибере щось для себе, щоб повніше відчути: осінь у розпалі.