Нові надходження – книги грудень 2019

Зима – благодатна пора для читання. Як же приємно зануритися в дивовижний світ хорошої книги, коли за вікном м’яко сипле сніжок, переливаючись різнобарвними іскрами! У тиші морозного спокою, коли зовсім недовго залишилося чекати Нового року, так хочеться повірити в те, що будь-яке бажання, загадане у блискучій ялинки, може збутися, і казка ось-ось постукає саме в наші двері.

Отже, сядьте зручніше в улюблене крісло, сховайтеся пледом і прислухайтеся – чудеса вже тут. Книги вам про це розкажуть.

Дал, Р. ВідьмиДал, Р. Відьми [Текст] / Р. Дал; пер. з англ. В. Морозова; за ред. : І. Малковича. – 5-те вид. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 256 с.

«Відьми» — одна з найпопулярніших дитячих повістей Роальда Дала, довкола якої поміж читачами точиться чи не найбільше суперечок.

Дал, Р. Матильда [Текст] / Р. Дал; пер. з англ. В. Морозова; за ред. О. Негребецького, та І. Малковича. – 13-те вид. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 271 с. : іл.
«Матильда» — найпопулярніша книга Роальда Дала, одного з літературних батьків Джоан Ролінґ — авторки «Гаррі Поттера»… Матильда — геніальна дитина, проте її родичі так не вважають. Для них вона — зайвий клопіт, головний біль. І Матильда вирішує перевиховати своїх обмежених і зациклених на собі родичів, а заодно й жахливу директорку школи пані Транчбул… 1988 року «Матильду» було визнано найкращою книжкою для дітей.
Дал, Р. Джеймс і гіганський персикДал, Р. Джеймс і гіганський персик [Текст] / Р. Дал; пер. з англ. В. Морозова; за ред. : І. Малковича. – 7-ме вид. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 240 с.
«Джеймс і гігантський персик» — одна з найвідоміших дитячих повістей Роальда Дала. …Так сталося, що маленький Джеймс мусить жити разом зі своїми злющими тітоньками — тіткою Шкваркою і тіткою Шпичкою, які постійно коверзують і знущаються з нього. Проте одного дня стається щось надзвичайне, і життя Джеймса та його тітоньок докорінно змінюється… Як завжди, динамічна, тривожна й безмежно весела повість одного з найпопулярніших англійських письменників не залишає місця байдужості…
Дал, Р. Чарлі і шоколадна фабрикаДал, Р. Чарлі і шоколадна фабрика [Текст] / Р. Дал; пер. з англ. В. Морозова; за ред. : О. Негребецького, І. Малковича. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 240 с.
«Чарлі і шоколадна фабрика» — найпопулярніша книга Роальда Дала, одного з літературних батьків Джоан Ролінґ — авторки «Гаррі Поттера»… Жив собі бідний хлопчик, якому раз на рік — на його день народження — дарували єдиний дарунок — маленький шоколадний батончик. Але хлопчик мав добре серце, і тому з ним трапляється неймовірна пригода, яка не залишить байдужими ні дітей, ні дорослих.
Дал, Р. ВДВ (Великий Дружній Велетень)Дал, Р. ВДВ (Великий Дружній Велетень) [Текст] / Р. Дал; пер. з англ. В. Морозова; за ред. : І. Малковича. – 6-те вид. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 272 с. : іл.
Веселі, зворушливі і моторошні пригоди семиметрового велетня та маленької дівчинки Софії давно стали настільною книжкою для юних читачів Західної Європи та США.
Софія та ВДВ вирішили втілити один надзвичайно сміливий план, який має порятувати людей від почварних велетнів-людожерів… Серед героїв книжки — англійська королева, головнокомандувач військово-повітряних сил, велетні — Тілогриз, Костохруст, Угорлоковтач та інші.
«ВДВ» часто називають «Книгою №1» сучасної світової дитячої літератури.
Бернет, Ф.Г. Таємний сад Бернет, Ф.Г. Таємний сад [Текст] : роман / Ф.Г. Бернет; пер. з англ. О. Мокровольського; худож. О. Тернавська. – К. : Рідна мова, 2018. – 304 с. : іл. – (Шедеври дитячої літератури рідною мовою).
У безберегому книжковому морі не так уже й багато знайдеться життєствердних книжок, які однаковою мірою цікаві й дорослим, і дітям. Такою перлиною світової літератури, заради якої варто поринути в бездонні глибини письменницької фантазії, є знаменита книжка класика англійської літератури Френсіс Бернет «Таємний сад» (1911). Твір спонукає до роздумів, його хочеться обов’язково обговорити зі своїм найкращим другом. Головна героїня роману, Мері Ленокс, переїхавши з далекої екзотичної Індії до Туманного Альбіону, опинилася в незвичній для себе ролі: їй треба навчитися не тільки наказувати, а й просити. Вона шукає приховані двері до Таємного саду… Здається, вже з цього моменту розпочинаються реальні чари… Та ні, вони почалися ще з першої сторінки, коли егоїстична дівчинка поступово перероджується, відкриває в собі здатність розуміти й любити інших людей, змінюється на очах, а разом із нею зазнає перетворень і весь навколишній світ… Світла історія – на всі часи: для дітей і дорослих, яким варто частіше згадувати, що вони теж були дітьми!
Арєнєв, В. Місто тисячі дверейАрєнєв, В. Місто тисячі дверей [Текст] : повість для дітей / В. Арєнєв. – Х. : Віват, 2017. – 224 с. : іл. – (Щось цікаве).
Чарівний світ – зовсім поруч, потрібно лише знайти туди шлях. Хлопчик на ім’я Юхимко знайшов заповітні Двері, намальовані чарівним Пензлем, і потрапив до фантастичного міста Охи. Але грізному Поряднику не до вподоби яскраві фарби чудового світу, лиходій прагнув перефарбувати його в тьмяний сірий колір… Чи вдасться Юхимові врятувати жителів Охи?
Гербіш, Н. Мене звати Мар'ям Гербіш, Н. Мене звати Мар’ям [Текст] : [повість] / Н. Гербіш; худож. М. Фоя. – Х. : Віват, 2017. – 47 с. : іл.
Мар’ям втратила дім у всіх його сенсах, опинилася в чужій країні, зіткнулася з ворожістю, породженою стереотипами й історіями, зміст яких їй годі збагнути, пережила болісну втрату, однак здобула найкоштовніший дарунок любові й урятованого життя. Ця книжка про те, що, коли в місто приходить війна, тим, хто зумів вислизнути з-під її полум’яних язиків, залишається небагато: пам’ять, любов і пекуче бажання вберегти найдорожчих. Однак саме з цих трьох насінинок може вирости цілий новий світ — аби знайшлося для них трохи сприйнятливого ґрунту й турботи тих, хто поруч.
Коршунова, А. Комп і компаніяКоршунова, А. Комп і компанія [Текст] / А. Коршунова. – К. : Час майстрів, 2018. – 232 с. : іл. – (Рекомендуємо прочитати).
Ця книжка про те, як знайти себе у цьому зеленому, сонячному, галасливому світі, повному пригод і несподіванок ― варто лише натиснути кнопку «Вимкнути комп’ютер» і зробити крок назустріч літу. Владик виріс у місті, і навіть тиждень у селі без комп’ютера й Інтернету здається йому справжньою каторгою, примхою дорослих, яку доведеться якось перетерпіти… ― та вже за кілька днів він разом із компанією нових друзів вартуватиме на таємних тренуваннях, зазіхатиме на черешні в сусідському садку й врятує від шахраїв шкільний комп’ютерний клас і вигадуватиме купу причин, аби лишитися в селі до кінця канікул і здійснити таємний план «Сто кроків». В умовах, коли з раннього дитинства діти оточені різноманітними інтерактивними електронними пристроями, починаючи з іграшок і закінчуючи комунікаційними ґаджетами, через які вони пізнають світ і спілкуються з рідними, в тому числі з батьками, цей твір може стати для підлітка першим кроком до усвідомлення переваг «живого» спілкування. Крім того, твір показує позитивний приклад адаптації дітей з особливими потребами до повноцінного життя в суспільстві та їхніх стосунків зі звичайними дітьми, допомагає формуванню поняття рівності й взаємоповаги у таких стосунках.
Джонс, Д.В. Будинок безлічі шляхів Джонс, Д.В. Будинок безлічі шляхів [Текст] : роман / Д.В. Джонс; пер. з англ. А. Поритко. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 328 с. – (Дивовижні світи).
Нова книжка Діани Вінн Джонс «Будинок безлічі шляхів» є продовженням «Мандрівного замку Хаула» та «Повітряного замку», і в ній зустрічаються герої з усіх трьох книжок. У гірському королівстві старий король і його донька укладають каталог своєї гігантської бібліотеки. Королівський чарівник занедужав, тому на допомогу їм приходить Чарліна — вперта дівчинка-підліток, яка майже нічого не вміє, лише читати книжки. І тут починається найцікавіше…
Сьюел, А. Чорний Красень Сьюел, А. Чорний Красень [Текст] : автобіогр. коня / А. Сьюел; пер. з англ. І. Гоял. – К. : Знання, 2018. – 175с. – (Скарби: молодіжна серія).
Англійська письменниця Анна Сьюел (1820—1878) присвятила цю книгу своїм улюб­леним тваринам — коням. Породистий, вихований, покірливий і вірний кінь Чорний Красень розповідає про своє життя, починаючи від безтурботного дитинства маленького нетямущого лошатка і до зріло­го віку, коли, зазнавши за довгі роки служіння людям і добра, і кривд від різних хазяїв, зрештою знаходить своє щастя. Оскільки всі події показані очима коня, читачеві легше зрозуміти цих благородних тварин, перейнятися їхньою долею. Книга викликає співчуття до кожної живої істоти, вчить милосердя й любові не лише до тварин, а й до людей.
Мартель, Я. Життя Пі [Текст] : роман / Я. Мартель; пер. з англ. І. Шувалової. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2016. – 400 с.
«Життя Пі» – роман-притча, який розповідає історію Пі, сина власника одного індійського зоопарку. Волею долі він, разом із сім’єю, змушений емігрувати до Канади. Під час мандрівки їхній корабель зазнає аварії, і хлопець опиняється в рятувальному човні: сам на сам із тигром, гієною, мавпою та зеброю. Що ж чекає на них попереду? Це непроста історія про віру, випробування долі, боротьбу за виживання, пошуки Бога та про найпотаємніші закутки людської душі.
Рутківський, В.Г. Бухтик з тихого затонуРутківський, В.Г. Бухтик з тихого затону [Текст] : [оповідання] / В.Г. Рутківський. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 240 с. : іл.
Абсолютно чарівна і зворушлива історія, що сталася в лісовому санаторії, викличе шквал добра і абсолютно точно сподобається всім юним читачам. У лісовому санаторії захворіла дівчинка Оля. І щоб її хоч якось втішити і допомогти їй швидше одужати, хлопчик Сергійко з друзями вирішують придумати для дівчинки захопливу казку, і населити її чарівними істотами, які не дадуть дівчинці сумувати. Таким чином, хлопчик вигадує милого і доброго казкового Бухтика, який є точною копією іграшки Олі, що дісталася їй від батька. Але діти навіть не могли собі уявити, що вигадані ними створіння на зразок русалок, водяників, лісовиків і дивного Бухтика оживуть не тільки в їх фантазіях, але і в реальному світі. Автор неймовірно майстерно передав атмосферу казкової повісті населеної воістину чудовими персонажами, як чарівними так і дитячими, за ними цікаво спостерігати, вони викликають посмішку на обличчі і викладають цінні життєві уроки маленьким читачам. А ілюстрації Ростислава Попського, допоможуть поринути в цей дивовижний світ ще сильніше.
Каллін, М. Країна припливівКаллін, М. Країна припливів [Текст] : роман / М. Каллін; пер. з англ. Н. Гончар. – Івано- Франківськ : Вавилонська бібліотека, 2018. – 176 с.
«Країна припливів» — історія химерних подорожей. У кожного з героїв вона своя: хтось вирушає в Ютландію, хтось — на той світ, дехто блукає просторами океанів у примарній субмарині. Для одинадцятилітньої Желі-зи-Роуз це мандрівка у дивовижний світ власної уяви, де оживають частинки поламаних ляльок, мерці перетворюються на болотяних людей, а світлячки прилітають побажати добраніч. Це подорож-втеча від реальності, яка пересічній людині здалася б трагічною, гнітючою та моторошною. Але не Желізі-Роуз. Вона вміє її змінювати.
Ролінг, Дж.К. Квідич крізь вікиРолінг, Дж.К. Квідич крізь віки [Текст] : [роман] / Дж.К. Ролінг; пер. з англ. В.Морозова. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 125 с.
Багаторічний бестселер у світі чарівництва та одна з найпопулярніших книг у бібліотеці Гоґвортсу «Квідич крізь віки» має у собі все, що вам обов’язково доведеться знати про історію, правила та порушення правил благородного спорту – квідич. Наповнений захопливими фактами, цей найповніший посібник, написаний шановним квідич-письменником Кенилворті Виспом, знайомить нас з історією гри від її початків у середньовічних туманах на околицях Квірдичевого болота, аж до сучасного квідичу, що його люблять так багато чарівників і маґлівських родин по всьому світі. З повним описом знаменитих квідич-команд, найпоширеніших порушень правил, розробки гоночних мітел та багатьох інших цікавинок, ця книга є обов’язковою спортивною біблією для всіх любителів Гаррі Поттера, любителів квідичу, гравців, аматорів, а також для власників сезонних квитків на Чадлі Кеннон. Це нове видання найвідомішої спортивної книги чарівного світу з оригінальним текстом Дж.К. Ролінґ, яскравим художнім оформленням обкладинки Джонні Даддла та ілюстраціями Томислава Томіча. Виручені від продажу кошти надходять до благодійного фонду Comic Relief.
Мельникова, Д. Розбишацький детективМельникова, Д. Розбишацький детектив [Текст] : повість / Д. Мельникова; худож. М. Гермашева. – К. : Фонтан казок, 2019. – 208 с. : іл. – (Книжка про мене).
Леся Дика і Сергій Василевський — справжнісінькі добрі розбиша­ки. Вони не шукають пригод заради пригод — ними керує добре серце, щира допитливість і палке прагнення справедливості. Незалежно від того, чи йдеться про порятунок кажана, а чи про карколомні пошуки дуже таємничого і страшенно небезпечного злочинця, який викрав у музейників унікальний меч князя Святослава Хороброго. Дебютна повість Діани Мельникової «Розбишацький детектив» — переможець конкурсу «Напишіть про мене книжку!», який проводить видавництво «Фонтан казок» з метою простимулювати українських письменників до творення книжок, у яких ключовим є образ сучасної дитини.
Сміт, Д. 101 далматинець [Текст] : роман / Д. Сміт; пер. з англ. Н. Ясиновської. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 240 с.

У пана та пані Любеньких живе пара чудових собак-далматинців — Понґо й Леді. Господарі надзвичайно їх люблять і не можуть натішитися п’ятнадцятьма цуценятами, які народжуються невдовзі. Проте у затишному будиночку Любеньких ніхто й не підозрює, яка небезпека чигає на маленьких далматинців…

Веллс, Г. Чарівна крамниця [Текст] : вибр. оповідання / Г. Веллс; пер. з англ. О. Логвиненка. – К. : Знання, 2018. – 239 с. – (Скарби: молодіжна серія №4).

Ця книга знайомить читача з найкращими зразками малої прози Герберта Веллса (1866—1946) — відомого­ англійського письменника-фантаста. Персонажами його оповідань стають люди, у розмірене життя яких вривається щось незвичайне: чи то наукове відкриття, чи то чарівник, котрий виконує всі бажання­, чи просто голодний страус, що випадково проковтнув діамант. У цих творах стирається тонка межа між реальністю і людським уявленням про неї, а гумор і легка іронія у поєднанні з химерними сюжетами лише посилюють ефект занурення в нові світи.
Конопницька, М. Про краснолюдків і сирітку Марисю [Текст] : [повість- казка] / М. Конопницька; пер. з пол. Л. Андрієвської. – К. : Знання, 2017. – 191 с. – (Скарби: молодіжна серія).
Повість-казка відомої польської письменниці і поетеси Марії Конопницької (1842—1910) “Про краснолюдків і сирітку Марисю” — один із кращих творів для дітей у світовій літературі. Поєднуючи фантастичний сюжет з реалістичними мотивами, жартівливий і серйозний тон, проте уникаючи нав’язливих повчань, письменниця звертається до загальнолюдських цінностей: книга сповнена любові, доброти, милосердя, виховує повагу до праці, небайдужість і віру у справедливість. Саме тому цей чудовий твір залишається улюбленим для багатьох поколінь юних читачів.
Коваль, В. Коли квітне сакура [Текст] : іст. повість / В. Коваль. – К. : КМ- БУКС, 2018. – 224 с.
Давним-давно жив собі в Японії юнак на ім’я Котаро Норінага, навчався, грав на флейті й писав вірші. Одного разу він почув, що в далекій провінції живе юна красуня Ханако Мінамото, про чию вроду ходять легенди. Щовесни дівчина чекає, коли в неї на подвір’ї розквітне сакура, віщуючи кохання. От тільки свою руку й серце Ханако воліє віддати справжньому самураю, а не романтичному юнакові. І тоді Котаро вирішив стати таким, яким хоче його бачити красуня. Але дорога самурая довга й непроста, й поки Котаро віддавав усі сили тренуванню, над Японією нависла загроза монгольської навали. Кохання до жінки здатне перетворити слабкого юнака на мужнього чоловіка, а любов до батьківщини — на безсмертного героя. Що ж обере Котаро? Чи розквітне нарешті сакура на подвір’ї Ханако Мінамото? Для старшого шкільного віку.
Дерманський, О. Мері [Текст] : повість / О. Дерманський. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2019. – 192 с. : іл.
Нова книжка провідного українського дитячого письменника Сашка Дерманського не залишить байдужим нікого з читачів… Сім’ю Ковальчуків важко назвати якоюсь особливою. Мама, тато, двоє діток. Щоправда, старший син, Андрійко, й досі не розмовляє. Принаймні, у цьому впевнені всі, хто його знає. А меншій, Марійці, бракує друзів і батьківської уваги. В татка на роботі все летить шкереберть, а мама просто хоче, щоб усе було добре. Звичайна сім’я, звичайне життя… І ось одного дня довкола починають коїтися дуже дивні речі. І що далі, то дивніші й небезпечніші. Може б, усе якось владналося, якби, наче сніг на голову, на них не звалилася бігова лошиця Мері, а за нею криничник Мефодій і підступний пан Вихиляс…
Скреттінг, Г. Антон та інші нещастя [Текст] : повість / Г. Скреттінг; переклад з норв. Н. Іванчук. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 248 с.
Антонові – дванадцять, і в нього чимало проблем, які він вважає справжніми нещастями. Проте в нього є найкраща подруга – Іне, яка завжди готова прийти на допомогу. Антон шукає татові наречену, Іне намагається помирити власних батьків. І завдання ці – не з простих, тим паче що професія хлопцевого батька – не з найпрестижніших. Кажуть, у продавців дачних туалетів шанси у жінок невеликі… Та крок за кроком, витівка за витівкою – і задуми Антона та Іне стають все досяжнішими, а їхня дитяча дружба переростає в щось глибше і несподіване для них обох. Авторка – норвезька письменниця Ґюдрун Скреттінґ – дебютувала романом для підлітків «Антон та інші нещастя». Його продовження – «Антон та інші комахи», стало найкращою дитячою книжкою 2017 року в Норвегії. Незабаром вийде третя книжка про цього героя, який так полюбився читачам-підліткам, – «Антон Великий».
Гаврош, О. Розбійник Пинтя у заклятому місті [Текст] : [пригод. роман] / О. Гаврош. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2016. – 304 с. : іл.
«Розбійник Пинтя у Заклятому місті» — це не просто роман, сповнений дивовижних пригод, які так майстерно описав один із найяскравіших сучасних дитячих письменників Олександр Гаврош. Це перша в українській літературі казкова хроніка, заснована на реаліях українських народних казок Карпатського регіону. Це запрошення в захопливу, сповнену небезпек і неймовірних перевтілень мандрівку у Закрайсвіття, де разом із шляхетним розбійником Пинтею діють нові друзі та вороги — Прунслик, Чорний лицар, Церцерушка, Зелений заєць, дракон Шаркань, Ґанджі-баба та багато інших…
Ліндгрен, А. Діти з Бешкетної вулиці. Книга 1 [Текст] : повість / А. Ліндгрен; пер. зі швед. Г. Кирпа; худож. О. Продан. – К. : Рідна мова, 2017. – 128 с. : іл. – (Читай рідною мовою).
Лотта – найменша донечка в родині Німанів. Вона ще не ходить до школи, тож може втнути таке, чого старші діти вже не роблять. Скажімо, може вибігти на дощ, щоб краще рости, може розпустити тітоньці Берґ недоплетеного светра, може називати велику рожеву свинку ведмедиком Бурмилом, може вживати мало не лайливі слова, може безстрашно податися з дому (щоправда, зовсім недалечко). Проте найбільше Лотта не любить самоти, тому з нею весело й цікаво.

Ліндгрен, А. Мадікен [Текст] : повість у 3-х ч. / А. Ліндгрен; пер. зі швед. Г. Кирпа; худож. Н. Демидова. – К. : Рідна мова, 2017. – (Читай рідною мовою).
Ч.1 [Текст]. – 2017. – 120 с. : іл.
Ч.2 [Текст]. – 2017. – 80 с. : іл.
Ч.3 [Текст]. – 2017. – 120 с. : іл.
Мадікен – весела, жвава й допитлива дівчинка. Маленька фантазерка то вигадує цікаві забави, то складає веселі пісні, то розповідає неймовірні історії… Проте вона чомусь постійно потрапляє в якісь халепи. Може, їй просто не щастить?! Читайте книжку і дізнаєтеся, що ще придумала вигадниця Мадікен.
Ліндгрен, А. Детектив Блюмквіст здобуває славу. Книга 1 [Текст] : повість / А. Ліндгрен; пер. зі швед. О. Сенюк; худож. О. Гапей. – К. : Рідна мова, 2017. – 232 с. : іл. – (Читай рідною мовою).
Трилогія про Калле Блюмквіста – справжній дитячий детектив, Видатна дитяча письменниця Астрід Ліндгрен написала твір, який несе радість уже кільком поколінням юних читачів. У першій книжці трилогії відбувається знайомство з головним героєм, який мріє про кар’єру знаменитого детектива, про те, як ловитиме злочинців і розплутуватиме найкарколомніші справи. Та є одна заковика: Калле живе в маленькому спокійному містечку, де найстрашніший злочин – коли п’яничка Фредрік цупить із церковної скарбнички якусь там жменю монет. Та от до міста навідався таємничий незнайомець, який неприємно насвистує, “полює” за новинами в газеті та носить у кишені відмикачку… Дядько Ейнар, а саме так звати того незнайомця, викликає в Калле підозру, і детектив-початківець береться до розслідування….
Ліндгрен, А. Детектив Блюмквіст ризикує. Книга 2 [Текст] : повість / А. Ліндгрен; пер. зі швед. О. Сенюк; худож. О. Гапей. – К. : Рідна мова, 2017. – 264 с. : іл. – (Читай рідною мовою).
У захопливій другій книжці діють як уже знайомі, так і нові герої. Робота детектива — це чудово. Але й про друзів і розваги забувати не годиться, а в місті так напрочуд спокійно! Калле вирішив тимчасово облишити деякі детективні справи — оголошено війну Червоної та Білої Троянд. І веселе товариство невгамовних дітей вирушає у справжнісінькі Прерії, просто за містом, де відбуваються поєдинки рицарів і облоги замків, а об’єктом пошуків стають секретні мапи. Але жахлива знахідка Єви-Лотти припиняє гру, й Калле знову кидає виклик неабиякій таємниці…
Ліндгрен, А. Калле Блюмквіст і Расмус. Книга 3 [Текст] : повість / А. Ліндгрен; пер. зі швед. О. Сенюк; худож. О. Гапей. – К. : Рідна мова, 2017. – 264 с. : іл. – (Читай рідною мовою).

Третя, заключна книжка трилогії, сюжетно пов’язана з викраданням дітей. Троє друзів рятують малюка Расмуса, що потрапив у полон до людей, які мріють про наживу… Події — карколомні й цікаві — відбуваються на тлі місцевої «війни Червоної та Білої Троянд»… Поринь і ти у дивовижний, сповнений пригод світ героїв цієї захопливої книжки.

Ліндгрен, А. Ми всі з Гамірного. Книга 1 [Текст] : повість / А. Ліндгрен; пер. зі швед. О. Сенюк; худож. К. Дудник. – К. : Рідна мова, 2017. – 120 с. : іл. – (Читай рідною мовою).
Кожна книжка видатної шведської письменниці Астрід Ліндґрен неповторна. Повість «Ми всі з Гамірного» – ніби осяяна теплим сонцем дитинства, проведеного у спілкуванні з природою. На хуторі Гамірному лише три садиби, але шестеро дітей, які живуть там, не мають часу нудьгувати. Ти дізнаєшся, як вони бавляться, як допомагають батькам, як готуються до свят і ще багато цікавих і веселих історій.
Ліндгрен, А. У Гамірному дуже весело. Книга 3 [Текст] : повість / А. Ліндгрен; пер. зі швед. О. Сенюк; худож. К. Дудник. – К. : Рідна мова, 2017. – 160 с. : іл. – (Читай рідною мовою).
Неймовірні пригоди дітей із Гамірного тривають і далі – вони не менш захопливі та карколомні, ніж у перших двох книжках. Чого лише варті пошуки Скрині Мудреців! А догляд за ягнятком Понтусом!.. Юні друзі опановують і секрети заробляння грошей, створивши своє власне «Товариство зі збуту вишень». Іскрометний гумор тут – на кожній сторінці книжки, геніальна Астрід Ліндґрен не зраджує свого таланту великої оповідачки і знавця дитячих сердець.
Ліндгрен, А. Лотта з Бешкетної вулиці. Книга 2 [Текст] : повість / А. Ліндгрен; пер. зі швед. Г. Кирпа; худож. О. Продан. – К. : Рідна мова, 2017. – 72 с. : іл. – (Читай рідною мовою).
Пригоди Лотти з Бешкетної вулиці продовжуються. Капризна донечка з родини Німанів цього разу знову показує свій норов і… пориває з родичами. Сподівається, що назавжди: Лотта йде жити до тітоньки Берг, себто розпочинає, на її думку, самостійне життя… Що з того вийшло, розповідається в цій захопливій книжці. Повість Астрід Ліндгрен про Лотту та дітей з Бешкетної вулиці – одна з найулюбленіших серед дітвори всього світу – неодмінно полюбиться і нашим маленьким читачам.
Сперроу, Дж. Дитяча енциклопедія космосу [Текст] / Дж. Сперроу. – Х. : Віват, 2018. – 128 с. : іл. – (Енциклопедія).

Дитяча енциклопедія космосу — унікальний шанс вирушити в подорож у найвіддаленіші куточки Всесвіту, розкрити таємниці темної матерії, довідатись якомога більше про інші світи, краще пізнати нашу ніби знайому, але таку загадкову Землю.
Достовірні наукові факти, яскраві реалістичні ілюстрації та світлини, захопливі подробиці зроблять мандрівку міжзоряним простором незабутньою.

Голер, Ф. Велика книжка [Текст] : історії для дітей / Ф. Голер; Н. Гайдельбах; пер. Н. Ваховська. – Чернівці : Книги- ХХІ, 2017. – 320 с.
Що гранітна брила робить у кіно? І як продати лосю протигаз? Яким чином гори перебралися до Швейцарії? І як хробачку потрапити до Гонконґу? Світ сповнений загадок, і з кожної можна зробити історію. Франц Голер – майстер таких історій. Його секрет у тому, щоб нічого не сприймати як належне. Треба ставити навіть найдивніші запитання і випробовувати найсмішніші відповіді. Саме так чинять діти, тому вони й сміються з його історій. Варто їх просто почитати (та й батькам буде з чого повеселитися).
Воронина, Л. Пригоди голубого папуги [Текст] / Л. Воронина; худож. К. Штанко. – К. : Знання, 2018. – 56 с. : іл.
Якщо ви любите історії, сповнені шалених пригод і небезпек, дивовижних таємниць та зустрічей, — ця книжка для вас! Адже разом із героями фантастичного оповідання­ “Хлюсь та інші” ви опинитеся всередині карколомної комп’ютерної гри, придуманої підступним чаклуном Подвійним-Оселедцем, з якої, здається, немає виходу­. Але вихід неодмінно­ треба знайти, бо від цього залежить доля цілого світу. З оповідання “Пригоди голубого папуги” дізнаєтеся про секретну підземну схованку, де живуть тварини, що втекли від своїх господарів, і до якої випадково потрапив балакучий­ папуга Антось. І, врешті, зрозумієте, чому хижий кіт Чак раптом став вегетаріанцем. А ще ви познайомитеся з двома космічними прибульцями на ім’я Круць і Дрон, котрі, пролі­таючи повз нашу планету, потерпіли­ аварію й опинились на дні Чорного озера. Чи пощастить міжгалактичним мандрівникам повернутися додому і якими таємницями поділяться­ прибульці з мешканцями Землі, стане відомо лише тим, хто прочитає оповідання “Таємниця Чорного озера”.
Андерсен, Х.К. Снігова королева [Текст] / Х.К. Андерсен; Худож. О. Черепанов. – Х. : Віват, 2018. – 63 с. : іл. – (Світ чарівних казок).

Ця чудова казка видатного данського письменника Ганса Крістіана Андерсена розповідає про справжню дружбу, відданість і щиру любов, про перемогу людської доброти над черствістю та холодною байдужістю.

Девідсон, С. Атлас динозаврів [Текст] / С. Девідсон; С. Тернбул; Л. Паркер; пер. з англ. А. Мішти. – К. : Вид. група КМ-БУКС, 2018. – 144 с.

Ілюстрований атлас динозаврів містить найновіші відомості про спосіб життя і звички цих древніх рептилій, знайомить з рідкісними знахідками і відкриттями палеонтологів. Представлена докладна інформація про різні види динозаврів, подані детальні зображення тварин.
Для середнього і старшого шкільного віку.
Чубач, Г. Біла казка [Текст] / Г. Чубач. – К. : ВД “АртЕк”, 2018. – 352 с.

Керрол, Л. Подорож крізь Дзеркало, або Аліса у Задзеркаллі [Текст] : повість / Л. Керрол. – Х. : Віват, 2018. – 139 с. : іл. – (Світ чарівних казок).
Дві казки англійського письменника Льюїса Керрола «Аліса в Дивокраї» та «Крізь Дзеркало, і що там побачила Аліса» («Аліса в Задзеркаллі») давно уже стали надбанням світової культури. Доля цих творів унікальна: написані для дітей, вони не лише ввійшли до класики літератури для дорослих, але й донині привертають пильну увагу як читачів, так і науковців.
Ружичка, О. Історія літаків [Текст] / О. Ружичка; пер. з англ. В. Делегач. – Х. : Ранок, 2018. – 33 с. – (Історія винаходів).
Популярна енциклопедія про історію виникнення літаків. Зручний формат. Тверда обкладинка. Кумедні ілюстрації для дітей від 4-х рочків.
Найкращі казки світу [Текст] / упоряд. В.П. Товстий. – Х. : Промінь, 2015. – 240 с.
До книги увійшли найбільш відомі казки народів різних країн, які залюбки читають діти протягом багатьох десятиліть.
Книга поведе допитливого маленького читача у чарівний світ казок. Кожна з них захоплює своїм незвичайним сюжетом, дотепністю, тонким гумором і неодмінно щасливим кінцем. А ще усім казкам збірки притаманна краса, ліричність.
Адресується дітям молодшого шкільного віку.
Генехтен, Г.В. Неймовірна, але правдива історія про диназаврів [Текст] / Г.В. Генехтен. – Х. : Ранок, 2018. – 32 с.

У звичайної курки є таємниця: вона – нащадок динозаврів. А всім, хто має сумніви, курка показує сімейний фотоальбом. У ньому і світлини, і перевірені факти, і смішні історії з життя доісторичних родин.