Нові надходження – книги січень 2020

 

Дуже часто люди в круговороті справ і проблем забувають подумати про себе. А у ці святкові дні, здається, з’явився гарний привід зайвий раз побалувати себе. Наприклад, можна влаштувати собі повноцінний вихідний і робити все, до чого прагне душа, – провести вечір з друзями, купити смачне тістечко… І, звичайно ж, почитати цікаву книгу. Почніть з наших новинок:

Смагіна, М. Кімната

Смагіна, М. Кімната [Текст] : роман / М. Смагіна. – К. : КМ-Букс, 2018. – 200 с.
Те, що має статися — станеться. Навіть чистісінької води випадковості не такі вже й випадкові, а надто якщо в історії фігурують чорний кіт, кава з вельми небанальними смаками і міські диваки. Усе це змішалося у неперевершений коктейль з делікатним ароматом дитинства, спекотних літніх днів, втрачених та віднайдених спогадів, цікавих знайомств і ще чогось невловимого, яким щедро частує нас Марина Смагіна у своєму новому романі «Кімната».
Дяченки_ВаранДяченко, М.Ю. Варан [Текст] : роман / М.Ю. Дяченко; Дяченко С.С. – К. : Довженко Букс, 2017. – 316 с.
Дивовижний світ зі своїми законами. Маги, які творять дива і знають наперед думки простих людей. Захоплюючі пригоди, неймовірні тварини, живі поля і ліси – у романі М. та С. Дяченків «Варан» є все, що потрібне «справжньому» фентезі. Але є і те, що відрізняє прозу Дяченків від інших, – філософський зміст, одвічні питання, на які, можливо, немає відповіді, але які повинна поставити собі кожна людина…
Дяченко, М.Ю. Магам можна все [Текст] : роман / М.Ю. Дяченко; С.С. Дяченко. – К. : Довженко Букс, 2017. – 347 с.
Таємничий Препаратор почав свою справу – він руйнує душі людей. Проти нього діє Хорт зі Табор – вроджений маг. А магам, як відомо, можна все, особливо коли в мага є Кореневе Заклинання Кари, проти якого безсилий будь-хто. Але в боротьбу втручається любов…

Дяченко, М.Ю. Темний світ. Рівновага Дяченко, М.Ю. Темний світ. Рівновага [Текст] : роман / М.Ю. Дяченко; С.С. Дяченко. – Х. : Фоліо, 2017. – 283 с. : іл. – (Світи Марини та Сергія Дяченків).
Мене звуть Даша Лебедєва. Філфак МДУ, другий курс. Я безтолкова і загалом середнячок. Коли роздавали таланти, мене явно відтіснили кудись у кінець черги… До того, як усе це закрутилось, я гадки не мала, що срібний кулон, який дістався мені від батька, – потужний артефакт і з його допомогою можна бачити Тіней. Я й уявити собі не могла, що ці жахливі безсмертні ство­ріння, які висмоктують із людей радість, любов і життєві сили, будуть загрожувати моїм близьким. І, звичайно, навіть не підозрювала, що на мене можуть звернути увагу відразу двоє хлопців – самовпевнений мажор Сем і чесний добряга Міша. Але про все по порядку. А почалася ця історія з того, що я померла…
Дяченко, М. СтратаДяченко, М. Страта [Текст] : фантаст. роман / М. Дяченко; С. Дяченко. – Х. : Фоліо, 2017. – 349 с. : іл. – (Світи Марини та Сергія Дяченків).
…Письменниця Ірена Хміль потрапляє в лабіринт світів, створених таємничим Моделятором — її колишнім чоловіком, геніальним винахідником. Вона розуміє, що треба рішуче втрутитись, бо «творіння» безумця вже не контролюється його волею і може спричинити катастрофу, яка зруйнує світ…
Любка, А. Кімната для печаліЛюбка, А. Кімната для печалі [Текст] : [зб. оповідань] / А. Любка. – Чернівці : Книги-ХХІ, Meridian Czernowits, 2016. – 192 с.
«Кімната для печалі» – нова збірка сюжетно не пов’язаних між собою оповідань Андрія Любки, які, однак, можна вважати й романом, якщо прийняти тезу, що головним героєм цього роману є самотність. Покинуті, ревниві, зовсім юні й поглинуті спогадами про вже прожите життя – усі ці люди на межі відчаю знаходять власне місце для плекання туги, кімнату для печалі, захисну мушлю. Знаходять, бо знають: саме самотність – найприродніший стан людини.
Курков, А.Ю. Львівська гастроль Джимі ХендріксаКурков, А.Ю. Львівська гастроль Джимі Хендрікса [Текст] : роман / А.Ю. Курков; пер. з рос. В.С. Бойка. – К. : Довженко Букс, 2018. – 442с.
«У житті найцікавіше — це життя», — сказав одного разу письменник, звертаючись до своїх читачів. І його новий роман «Львівська гастроль Джимі Хендрікса», де переплітаються дійсність і вигадка, де немає межі між реальністю і сюрреалізмом, яскраве тому підтвердження. Над сухопутним Львовом літають чайки, і в місті часом пахне морем. Колишні хіпі в компанії з екс-капітаном КДБ збираються на Личаківському цвинтарі біля могили… американського рок-співака і гітариста Джимі Хендрікса. А по стародавніх вулицях міста носиться ночами старенька іномарка з людьми, жадаючими вилікуватися…
Курков, А.Ю. Шенгенська історіяКурков, А.Ю. Шенгенська історія [Текст] : [роман] / А.Ю. Курков. – Х. : Фолио, 2017. – 715 с. : іл.
21 грудня 2007 року опівночі Литва приєдналася до Шенгенського простору. У цю ніч три молоді пари, які подружилися на рок-фестивалі, зібралися на хуторі Пієнагаліс, щоб відсвяткувати «Шенгенську ніч» і поділитися одне з одним планами на майбутнє. Інґрида і Клаудіюс говорили про свій переїзд до Лондона, Андрюс і Барбора збиралися до Парижа, а Рената і Вітас – до Італії. Вони не знали і навіть припустити не могли, чим їм доведеться там займатися. Вони довіряли Європі і були впевнені, що вона їх не підведе. Вони були молоді й самовпевнені. І поки вони сиділи за столом і очікували на «шенгенську північ», далеко від Пієнагаліса до шлагбаума, який перекриває дорогу на литовсько-польському кордоні, підійшов старий з дерев’яною ногою, який знав Європу як свої п’ять пальців. Він дочекався півночі і, як тільки прикордонники підняли назавжди смугастий шлагбаум, став першим литовцем, який перейшов кордон без пред’явлення паспорта. Перед ним теж лежала далека дорога, а в схованці його дерев’яної ноги вирушили в подорож разом зі своїм власником шість його паспортів. І всі на одне ім’я – Кукутіс…
Робертс, Н. Одержимість Робертс, Н. Одержимість [Текст] : роман / Н. Робертс; пер. с англ. М. Пухлій. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 616 с.
Наомі Боуз пережила страшне потрясіння тієї ночі, коли зважилася піти за батьком до лісу. Звільнивши дівчину, запроторену до підземного сховку, Наомі викрила жахливі злочини свого батька та знеславила його. Але відтоді гріхи Томаса Девіда Боуза постійно стають на заваді її щастю, хоча іноді воно буває так близько…
Буковскі, Чарльз. Сендвич із шинкоюБуковскі, Чарльз. Сендвич із шинкою [Текст] : роман / Чарльз Буковскі; пер. з англ. Б. Превіра. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 352 с.
У романі, який вважається вершинним твором автора, Чарльз Буковскі занурить читача у самотні роки своєї важкої молодості. Очима авторового альтер-еґо – Генрі Чинаскі – читач побачить і його невеселе дитинство в Німеччині, і прищаві шкільні роки, і перші відкриття юності – алкоголь, жінок і збірку творів Д. Г. Лоуренса в Публічній бібліотеці Лос-Анджелеса. “Сендвіч із шинкою” – це брутальний і водночас кумедний портрет чужака, чиє змужніння припало на розпачливі роки Великої депресії.
Лілік, О. Чорний дощЛілік, О. Чорний дощ [Текст] : повість / О. Лілік. – К. : Академія, 2018. – 128 с.
Ця повість про підлітка, який опинився на роздоріжжі почуттів і бажань. Про те, що любов може бути не тільки прекрасним переживанням, а й руйнівною хворобою — все в людині і від неї залежить.
Кідрук, М. Зазирни у мої сни [Текст] : роман / М. Кідрук. – 2-ге вид. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 528 с. : іл. Кідрук, М. Зазирни у мої сни
Очевидно, на світі немає дитини, яка б не бачила моторошних снів. Але що робити, якщо жах зі сновидіння поступово переповзає в реальне життя? У дворічного Тео під час нескладної операції раптово зупинилося серце. Упродовж тридцяти шести секунд малюк тримався на межі між світом мертвих і живих. А тоді повернувся. Спливло два роки, перш ніж Мирон Белінський зрозумів, що його син повернувся не сам. Щось прийшло разом із Тео: учепилося і прослизнуло у свідомість, поки хлопчак перебував по той бік лінії, яку більшість із нас перетинає лиш один раз. У відчайдушних намаганнях урятувати сина Мирон виїжджає до Америки, де найновіші досягнення нейротехнологій дають змогу зазирнути в людський сон. Він не здогадується, що бажання допомогти веде до катастрофи, адже найгірше почнеться, щойно той, хто оселився у снах маленького Тео, збагне, що за ним спостерігають.
Кідрук, М. Любов і піраньїКідрук, М. Любов і піраньї [Текст] : роман / М. Кідрук. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2017. – 288 с. : іл.
Після гамірних містечок Мексики та мовчазних пірамід ацтеків, після загадок пустелі Наска та кам’яних охоронців острова Пасхи у новій мандрівці відомого письменника зустріне дивовижний тваринний світ Бразилії — і там буде багато всього, а не лише «диких мавп»! Будь-хто у житті тікав від проблем. Але мало хто робив це буквально, покинувши всі непорозуміння з коханою дівчиною та вирушивши у подорож Бразилією! Та цього разу у Макса вперше не було плану подорожі, заброньованих хостелів та квитків, а натомість була компанія київських «білих комірців», які вирішили, що зимова відпустка з фотополюванням на кайманів і піраній у Пантаналу більш екзотична, ніж пляжі Єгипту чи лижні траси Буковелі. І тепер найбезлюдніша у світі та водночас повна життям волога саванна щомиті насміхатиметься з офісної пихи та вражатиме горе мандрівників зустрічами зі своїми екзотичними мешканцями! І нехай для когось покусаний піраньєю палець стане найбільшою пригодою у житті! Бо ще є ті, для кого пригода — це нові мандри і нове кохання!
Кокотюха, А.А. Називай мене Мері...Кокотюха, А.А. Називай мене Мері… [Текст] : [детектив] / А.А. Кокотюха. – К. : Нора- Друк, 2018. – 144 с. – (Морок).
Прокинувшись вранці у власній квартирі біля мертвого тіла, колишній поліцейський Олег Кобзар опиняється поза законом. Земля горить під ногами, його оголошено в розшук, ще й полюють убивці, яких направляє невідома і жорстока рука. Тільки здаватися — не в правилах Кобзаря. Врятувати власне життя і знайти справжнього вбивцю йому допомагає слідча Віра Холод — єдина, хто вірить в непричетність Олега і готова навіть порушити правила, аби відновити справедливість.
Гранецька, В.Л. Щасливий Гранецька, В.Л. Щасливий [Текст] : роман / В.Л. Гранецька. – К. : Нора-Друк, 2015. – 296 с.
Вона — українська дівчина, що виросла у Вінниці й понад усе любить своє місто. Він — азербайджанський хлопець-мусульманин, котрий мріє повернутися у Нагірний Карабах, де залишився його рідний дім. Здавалося б, ці двоє не можуть бути разом — тому що обставини, батьки, кілометри нездоланних шляхів, заборон та упереджень… але вони знайшли одне одного й поєдналися у шлюбі — попри нерозуміння і спротив оточення. Дитина, яка мала б народитися щасливою – адже саме так звучить її ім`я в перекладі українською — приходить у цей світ смертельно хворою. Та, кажуть, у житті не буває випадковостей. Що, як маленькому хлопчику судилося змінити дорослих людей, примирити два різних світи і зробити їх по-справжньому щасливими? Роман нагороджено спецвідзнакою Міжнародного літературного конкурсу «Гранд-Коронація слова».
Матіяш, Д. Дорога святого Якова Матіяш, Д. Дорога святого Якова [Текст] / Д. Матіяш. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2017. – 224 с. : іл.
Каміно-де-Сантьяґо, або ж дорога святого Якова — це 900 кілометрів пішки з наплічником на спині через усю Іспанію до міста Сантьяґо-де-Компостела і до мису Фіністерра — Кінця Землі. Це унікальний досвід, який авторка книжки переживає разом зі своїм чоловіком. Стан перебування у дорозі, фізичні й моральні зусилля, без яких не подолати такий шлях, знайомства з людьми з різних країн, що вирішили пройти Каміно, історії людей, яких можна було би зустріти тепер і багато років тому, — про все це можна прочитати у книжці «Дорога святого Якова».
Шавлач, А. У полоні болюШавлач, А. У полоні болю [Текст] : повість-трилер / А. Шавлач. – К. : Академія, 2018. – 160 с. – (Ім’я).
Вона вродлива, успішна і сповнена мрій про яскраві відкриття і враження, кар’єру і подорожі. Та одна-єдина зустріч змінює геть усе. Привітний молодий лікар зачарував усмішкою, а приязним поглядом викликав довіру. Ніщо не віщувало біди. Насправді ж його янгольська зовнішність приховувала нещадне чудовисько, спрагле чужих страждань. І вона стає його заручницею. Їй необхідно боротися за себе на грані життя і смерті. Але цілковита покора така манлива. Чи витримає це? Чи вистачить сил протистояти безжальному звіру, подолати власні хворобливі потяги і зважитись на рішучий крок? А можливо, втративши себе колишню, вона знайде шанс на інше життя… У полоні болю і з присмаком дивної насолоди.
Івасько, М. Дев'ять кроків назустріч вітру Івасько, М. Дев’ять кроків назустріч вітру [Текст] : роман / М. Івасько. – Х. : Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2016. – 208 с.
Сімнадцятирічний Бенедикт Крех тікає з дому і приїжджає до великого міста, щоб нарешті почати жити так, як йому мріялося: серед цікавих особистостей, у вирі незабутніх подій. А ще у нього є таємниці. Одна з них — він давно пише вірші. Завдяки коханій дівчині Анні юнак знайомиться з відомою співачкою і авторкою пісень Рутою Кулаковою. Рута давно перебувала у творчій кризі, а з віршами Бенедикта знову відчула творче натхнення. Але незвичайний талановитий юнак приховує від усіх не минуле, а майбутнє. Якого їм з коханою доля відмірила так небагато…
Шпорлюк, Р. У пошуках майбутнього часуШпорлюк, Р. У пошуках майбутнього часу [Текст] / ст. та есеї, Р. Шпорлюк. – К. : Грані-Т, 2010. – 252с. – (De profundis).
Перед вами книжка, яку Роман Шпорлюк готував разом із видавництвом для українського читача, передовсім – молодого читача. Парадокс і особливість нашого видання в тому, що писати цю збірку статей та есеїв він почав… у 1960-му році. Тоді, коли ще не був американським професором (просимо подивитись передмову до нашого видання проф. Ярослава Грицака), а молодим аспірантом, який студіював історію політичної думки в Оксфордському університеті, в Англії, і для публічних статей (колись мріяв стати журналістом) на сучасні теми, зокрема – українські та радянські – обрав псевдо Павло Чернов. Ми вирішили подати всі його розвідки, в яких є певний елемент прогностики, в «реверсному порядку» – від року 2009-го до 1960-го. Сподіваємося, що зацікавлений читач відчує не лише точність «вибору оптики» в погляді на процеси, які відбувалися в Україні за півстоліття, і не лише те, як складався особливий стиль викладу думок «про нинішній стан і найближчі перспективи», – а завважить також і те, як у кожному з проминулих десятиліть Автор удивлявся в обриси народу й країни, які все перебувають у процесі становлення.
Левкова, А. Старшокласниця. ПершокурсницяЛевкова, А. Старшокласниця. Першокурсниця [Текст] : роман / А. Левкова. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2017. – 336 с.
У житті Лілії — переламний період: завершення школи та вступ в університет. У цей час відбувається стільки всього: кохання й «сотворення кумирів», перипетії взаємин із друзями та вчителями, розчарування — передусім у собі, але врешті-решт прийняття себе та інших такими, як вони є. Це час, коли обираєш професію, що визначатиме вектор твого життя; коли починаєш розуміти, в якій країні живеш, і усвідомлюєш себе її громадянкою… Тільки все це відбувається не зараз — Ліля переживала це на початку нашого століття, коли ще не було соцмереж, а мобільні телефони та комп’ютери вважали розкішшю. Про те, як це — бути підлітком на початку 2000-х, читай у щоденнику Лілії Маринник.
Ульяненко, О. Син тіні Ульяненко, О. Син тіні [Текст] : роман / О. Ульяненко. – Х. : Бібколектор, 2017. – 507 с.
У романі Олеся Ульяненко “Син тіні” розповідається про тіньовий бік бізнесу.
Дочинець, М.І. Вічник [Текст] : сповідь на перевалі духу / М.І. Дочинець. – Мукачево : Карпацька вежа, 2017. – 280 с.
Це – сповідь великої душі, документ мудрого серця. Це не просто опис виняткової долі незвичайної людини. Це – подарунок долі для того, хто запитує себе: “Хто я, звідки я, для чого я? І куди я йду?” Це письмо допоможе віднайти себе й укріпить у великому Переході з нічого у щось.
Логінов, С. Билиця про казкового звіра Логінов, С. Билиця про казкового звіра [Текст] / С. Логінов. – К. : Грані-Т, 2009. – 128 с. : іл. – (Українська майстерня фантастики).
Відтепер фантастика Святослава Лоґінова доступна і українському читачеві. Невідоме чекає на тебе, досліднику світів! Дракони і єдинороги будуть ходити повз тебе; лицарі гримітимуть зброєю, а чаклуни робитимуть магічні паси в лічених сантиметрах від твого обличчя… Несподівані повороти сюжету, драматизм та розмірковування на вічну тему добра і зла не залишать байдужим найвимогливішого прихильника фентезійного жанру.
Кононович, Л. Пекельний звіздар Кононович, Л. Пекельний звіздар [Текст] / Л. Кононович. – К. : Грані-Т, 2008. – 152 с. : іл.
Дев’ятирічний Івась, син козака, волею долі виявляється втягненим у тисячолітнє протистояння Добра і Зла. Саме він має стати на заваді прибічникам Чорнобога і врятувати Україну. На допомогу йому приходять відчайдушні козаки, добрі чарівники і навіть сам легендарний Мамай. Та чи зможе хлопець знайти ключ до перемоги? Адже протистоїть йому загадковий звіздар, який очолює темні сили…
Гейман, Н. Океан у кінці вулиці Гейман, Н. Океан у кінці вулиці [Текст] : роман / Н. Гейман. – К. : КМ-Букс, 2019. – 256 с. : іл.
Дивовижна казка для дорослих – часом добра, часом зла, часом страшна і моторошна – від “рок-зірки сучасної літератури” Ніла Ґеймана запрошує читача у подорож лабіринтами спогадів. Головний герой книги згадує семирічного себе і всі ті речі, які з ним траплялися у дитинстві: часом добрі, часом злі, часом страшні і моторошні. Повернувшись на сільську вулицю свого дитинства, він згадує також дивовижну сусідську дівчинку Летті Гемсток, яка обіцяла його захищати попри все. Сидячи на березі ставка, який Летті вперто називала океаном, він згадує те, що волів би забути. Ви добре пам’ятаєте своє дитинство? А ви впевнені, що ваші спогади абсолютно точні? Що, як раптом найпотаємніші з них заховані, мов дитячі іграшки на дні забитої дорослими речами шафи, і лише повернувшись у місця, де ви виросли, ви згадаєте, як усе було насправді?
Гейман, Н. Книга кладовищаГейман, Н. Книга кладовища [Текст] : роман / Н. Гейман; пер. з англ. С. Філатової. – К. : КМ-Букс, 2018. – 352 с.
Напевно ви думаєте, що кладовище — не найкраще місце для дитини. Але в момент небезпеки для маленького хлопчика воно стало притулком та справжнім домом. Під опіку малюка бере пара привидів та вампір. Тепер най нього чекає незвичайне життя, повне пригод та небезпек…
Олді, Г.Л. Розповіді очевидців, або архів нагляду сімохОлді, Г.Л. Розповіді очевидців, або архів нагляду сімох [Текст] / Г.Л. Олді. – К. : Грані-Т, 2008. – 160 с. : іл. – (Українська майстерня фантастики).
У світі шкідників – усе точнісінько так само, як і в звичайному. Та лише доти, доки не розкриються «воронячі баньки», або засмокче мановорот, або станеться якась інша приключка. І тоді починаються пригоди – іноді кумедні, часом дивовижні, але неодмінно повчальні й хвацько виписані справжніми майстрами жанру фентезі. Бо шкідництво – це, як не крути, дар. Такий самий цікавущий, як і письменницький дар харків’ян Олега Ладиженського і Дмитра Громова, які прибрали собі ефектний псевдонім Генрі Лайон Олді.
Кіз, Д. П'ята Саллі Кіз, Д. П’ята Саллі [Текст] : роман / Д. Кіз; пер. з англ. В. Куча. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 352 с.
Саллі Портер знайшли голою та непритомною на березі океану. Виявляється, дівчина намагалася покінчити з собою, а троє молодиків, які наздогнали її та витягли з води, хотіли її зґвалтувати… Саллі опинилася в лікарні, але вона нічого не пам’ятає і переконана: самогубство намагалася вчинити не вона, а хтось інший, хто навчився керувати її свідомістю… Лікар Роджер Еш береться допомогти дівчині. Він виявляє, що у голові у Саллі живуть ще четверо жінок та п’ятий «хтось»…
Бегбедер, Ф. Ідеаль, або На поміч, пардон Бегбедер, Ф. Ідеаль, або На поміч, пардон [Текст] / Ф. Бегбедер; пер. з фр. Л. Кононовича. – К. : КМ-Букс, 2018. – 256 с.
Вийшовши з в’язниці, сорокарічний герой роману «99 франків» Октав Паранго не може більше жити у Франції, тож коли йому пропонують стати агентом з пошуку моделей для компанії «Л’Ідеаль», радо їде в Росію. Де ще знайти таке розгульне життя, як не там? І все було б добре, якби не втрутилося несподіване, неможливе кохання до 14-річної Лєни Дойчевої, здатної водночас і занапастити Октавові життя, і порятувати душу.
Грішем, Дж. Острів КаміноГрішем, Дж. Острів Каміно [Текст] / Дж. Грішем; пер. з англ. В. Зайця. – К. : КМ-Букс, 2018. – 344 с.
Вчинено зухвале пограбування: із захищеного сховища під бібліотекою Принстонського університету викрали надцінні рукописи Френсіса Скотта Фіцджеральда. Молодій та нещодавно звільненій письменниці-невдасі Мерсер Манн пропонують влитися до кола літературних знайомств Брюса Кейбла – власника книгарні на тихому курортному острові Каміно у Флориді та відомого колекціонера антикварних видань – аби вивідати про його оборудки на чорному ринку крадених книжок та рукописів. Та зрештою Мерсер вивідує більше, ніж їй належало – і це веде до вибухової розв’язки у фірмовому стилі майстра-детективіста Джона Ґрішема.
Кінг, С. Про письменствоКінг, С. Про письменство [Текст] : мемуари про ремесло / С. Кінг; пер. з англ. Д. Шостака. – 2-ге вид. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 272 с.
Ця книжка — не просто відверта іронічна оповідь Кінга про його перші літературні потуги та відмови; успіх і славу; згубні звички та їх подолання; страшну аварію 1999 року, яка змусила письменника переосмислити життя; і нарешті, про кохання до Жінки, яка розділяє з ним найбільші радості й підтримує у найгіркіші миті. Також перед вами — цінний посібник для авторів усіх жанрів, які хочуть писати краще та вміти «продавати себе»: основи стилю, робота з сюжетом і героями, редагування власних творів, шляхи входження на ринок та пошуки своєї ніші. Усе це підкріплене живими прикладами, як треба і не треба робити — включно з ранньою чернеткою власної оповідки Кінга, з авторськими рукописними примітками. Стівен Кінг, інколи сам дивуючись, показує, як сюжети його книжок кореняться в життєвих пригодах і спостереженнях, виростають із геть несподіваних деталей, як автор може брати героїв і події з життя — але й самі придумані ним герої та події готові теж увійти в життя автора зі сторінок його книжок. Приємний бонус: два списки якісної літератури, рекомендованої Королем горору.
Чейз, Дж. Х. Весь світ у кишені Чейз, Дж. Х. Весь світ у кишені [Текст] : роман / Дж. Х. Чейз. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2018. – 248 с. – (Чейзіана).
У новому романі Дж. Г. Чейза гостросюжетна лінія знову переплітається з напруженим детективом. Четверо грабіжників-відчайдухів і таємнича красуня наважуються викрасти броньований автомобіль із мільйоном доларів усередині. Завдяки цим грошам увесь світ буде в них у кишені! Та чи спрацює амбітний план, якщо кожен женеться за власним міражем, а життя раз по раз ставить палиці в колеса?
Чейз, Дж. Х. Реквієм блондинкам Чейз, Дж. Х. Реквієм блондинкам [Текст] : роман / Дж. Х. Чейз. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2018. – 280 с. – (Чейзіана).
В невеличкому американському містечку одна за одною зникає четверо дівчат. Усі вони блондинки. Це відбувається напередодні виборів мера міста. На посаду мера є кілька претендентів – недавній промисловий магнат Вулф, колишній картяр Старкі – людина шефа поліції Мейсі, та власник похоронного бюро Еслінгер. Що сталось із дівчатами? Це викрадення чи вбивства? І чи причетні до зникнень претенденти на посаду мера? За цю заплутану справу береться столичний детектив Марк Сп’юек. Він дізнається дивовижні речі…
Чейз, Дж. Х. Покладіть її серед лілій Чейз, Дж. Х. Покладіть її серед лілій [Текст] : роман / Дж. Х. Чейз. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2018. – 272с. – (Чейзіана).
Нарешті шанувальники таланту Д. Чейза зможуть насолодитися твором «Покладіть її серед лілій» в українському перекладі. І це з біса захопливо! Виявляється, револьвери 45-го калібру й автоматичні пістолети 38-го в руках одчайдушних хлопців «говорять» українською не гірше, ніж англійською чи будь-якою іншою мовами. Тож мерщій до сторінок роману, із яких шириться терпкий запах ще гарячих стріляних гільз, доброго міцного віскі та ледь уловний аромат лілій…
Чейз, Дж. Х. Дванадцять китайців і жінка Чейз, Дж. Х. Дванадцять китайців і жінка [Текст] : роман / Дж. Х. Чейз. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2018. – 208 с. – (Чейзіана).
Тільки один чоловік міг вдовольнити палке прагнення Ґлорії Лідлер кохати. І хоча тій білявці – уламкові динаміту – варто було лише ворухнути пальцем, щоб мати дюжину чоловіків біля ніг, саме цей самотній азіат змусив її серце битися пришвидшено. І поки ревниві суперники видирали нічну любов з обіймів Ґлорії, її збурені почуття вибухнули вулканом підігрітої пристрастю помсти, що сколихнула всю Флориду і залишила позначку в душах багатьох чоловіків. Усі персонажі цього роману вигадані, й будь-яка подібність до реальних героїв чи подій є цілком випадковою.
Бредбері, Р. Смерть - діло самотнєБредбері, Р. Смерть – діло самотнє [Текст] : роман / Р. Бредбері; пер. з англ. В. Митрофанова. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2018. – 320 с.
У новому романі Р. Бредбері порушується одвічна тема боротьби Добра зі Злом, Світла з Мороком, викладена в досить незвичній для письменника детективній формі. Атмосфера, в яку поринає читач, відразу ж приголомшує своєю понурістю та страхом. Тут усе просякнуте вмиранням, і здається, що сама Смерть уже дихає тобі в спину у пошуках Самотніх душ. Але прагнення жити перевершує цей смуток і зневіру, а пам’ять про минуле допомагають зберегти численні побутові дрібнички, які оточують нас усіх, але на які мало хто по-справжньому зважає: старі газети, котрими встелені пташині клітки, конфеті з використаних трамвайних квитків чи навіть платівки з голосом Карузо.
Дойл, А.К. Спілка рудихДойл, А.К. Спілка рудих [Текст] : оповідання / А.К. Дойл; пер. з англ. Є.В. Тарнавського. – Х. : Фоліо, 2018. – 218 с. – (Істини).
До великого сищика звертається рудоволосий молодик, який влаштувався на роботу до якоїсь «Спілки рудих». Він… переписує «Британську енциклопедію» і при цьому отримує великі гроші. Одного разу, прийшовши на роботу, він бачить оголошення, що «Спілка рудих» розпущена. Все це здається йому дуже дивним… До видання увійшли також оповідання «Випадок із жовтим обличчям», «Біржовий клерк», «Пригода з шістьма Наполеонами» та інші.
Дойл, А.К. Долина страху Дойл, А.К. Долина страху [Текст] : повість / А.К. Дойл; пер. з англ. Є.В. Тарнавського. – Х. : Фоліо, 2018. – 183 с. – (Істини).
“Долина страху” — детективна повість відомого англійського письменника Артура Конан Дойла (1859—1930), яка вийшла друком 1915 року. Шерлок Голмс отримує зашифрованого листа, в якому йдеться про підготовку нападу на містера Дугласа. Але вже за п’ять хвилин по тому у будинку на Бейкер-стрит з’являється інспектор Скотленд-Ярду з повідомленням, що містера Дугласа вбито у власному маєтку. Справа здається Голмсу цікавою, і він береться за її розслідування. Після обстеження місця злочину й опитування свідків він доходить висновку, що вбито зовсім не містера Дугласа, а того, хто хотів його вбити… Також до видання увійшла повість А. К. Дойла «Вельможний клієнт».
Дойл, А.К. Етюд у багряних тонахДойл, А.К. Етюд у багряних тонах [Текст] : повісті / А.К. Дойл. – Х. : Фоліо, 2018. – 281 с. – (Істини).
До книжки відомого англійського письменника Артура Конан Дойла (1859—1930) увійшли дві повісті — «Етюд у багряних тонах» (1887) та «Знак чотирьох» (1890). Перша з них відкриває цикл творів про знаменитого сищика Шерлока Голмса та його компаньйона доктора Ватсона, — це жаліслива історія кохання і помсти, що завершилася кількома вбивствами у Лондоні, які завели у глухий кут поліцію. У повісті «Знак чотирьох» Голмс і Ватсон займаються розслідуванням справи бідної дівчини Мері Морстон, яка раптом виявилася багатою спадкоємицею, однак ненадовго.
Дойл, А.К. Його прощальний уклінДойл, А.К. Його прощальний уклін [Текст] : повісті / А.К. Дойл; пер. з англ. Є.В. Тарнавського. – Х. : Фоліо, 2018. – 153 с. – (Істини).
«Його прощальний уклін» — збірка детективних повістей англійського письменника Артура Конан Дойла (1859—1930). Серпень 1914 року, світ напередодні Першої світової війни. У своєму будинку на англійському узбережжі один з кращих німецьких шпигунів фон Борк чекає на свого агента. Ним виявляється Шерлок Голмс, який кілька років тому, на особисте прохання прем’єр-міністра Великої Британії, проник у шпигунську мережу і врешті-решт вивів на чисту воду німецького шпигуна. Також до видання увійшли повісті «Зниклий півзахисник», «Остаточне вирішення проблеми», «Пригода в порожньому будинку» та ін.
Дойл, А.К. Скандал у БогеміїДойл, А.К. Скандал у Богемії [Текст] : оповідання / А.К. Дойл; пер. з англ. Є.В. Тарнавського. – Х. : Фоліо, 2018. – 217с. – (Істини).
Оповідання «Скандал у Богемії» англійського письменника Артура Конан Дойла (1859 — 1930) було вперше опубліковано у 1891 році й вважається одним з найкращих творів письменника про Шерлока Голмса. До сищика звертається король Богемії — його шантажує жінка на ім*я Ірен Адлер, з якою він колись мав стосунки, але потім розлучився. Тепер він хоче одружитися, але Ірен погрожує завадити весіллю, передавши родині нареченої компрометуючу фотографію, на якій вони зняті разом. Шерлок Голмс попри все має віднайти цю світлину… До видання також увійшли оповідання «Блідий вояк», «Постійний пацієнт», «Звіздочолий», «Шляхетний парубок» та інші.

Нові вдходження за 2020 рік