13 грудня в Центральній міській бібліотеці ім. І. Франка пройшов круглий стіл, присвячений питанням правосвідомості і правової просвіти. Захід був приурочений до Всеукраїнському тижні права.
Сьогодні громадяни все більше цікавляться політичними процесами в суспільстві, займають більш активну громадянську позицію в питаннях відстоювання власних прав та захисту інтересів. У цій ситуації бібліотеки не можуть не діяти і залишатися осторонь. Як активні посередники в інформаційній взаємодії влади і населення, вони виконують особливу соціальну місію, формуючи правову свідомість підростаючого покоління.
В ході заходу йшлося про актуальні проблеми правового виховання та освіти молоді, про буллінг, правові програми і проекти, що проводяться в бібліотеках, про інноваційні форми і методи проведення заходів по праву і т.п.
Представники нашої бібліотеки з задоволенням взяли участь у такому значущому заході. Практика роботи у правовому вихованні та правовій освіті юні та молоді була висвітлена у презентації заступника директора ОЮБ Маленко Л.А.
На круглому столі також були присутні юристи: кандидат політичних наук, доцент кафедри політичних наук НУ «ОЮА» Технік Алевтина Валентинівна, заступник начальника Приморського відділу «Центру пробації» в Одеській області Кузнєцова Ольга Іванівна, представник управління державної реєстрації актів, правової роботи та правової освіти головного територіального управління юстиції в Одеській області Гринчук Назарій, а також студенти юридичної академії та представники відділу інформаційно-ресурсного забезпечення Одеської академії неперервної освіти в Одеській області, Одеської національної наукової бібліотеки, Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Грушевського, Одеської обласної бібліотеки для юнацтва ім. В. Маяковського, бібліотеки Одеського НВК «Гімназія 2», централізованої бібліотечної системи для дорослих
Зустріч вийшла дуже інформативна, цікава і корисна.
Програма круглого столу,
присвяченого Всеукраїнському тижню права.
13.12.2019 11.00
I. Правова культура і правове виховання особистості.
1. Правосвідомість як ключовий елемент формування демократичного суспільства. Методист кафедри політичних теорій НУ «ОЮА» Козирська Юлія Володимирівна.
2. Актуальні проблеми правового виховання та освіти молоді. Кандидат політичних наук, завідувач кафедри політичних теорій НУ «ОЮА» Кройтор Артем Вікторович. Студенты 1 курсу НУ «ОЮА» Сіньковська Віталіна Василівна та Доценко Володимир Миколайович.
3. Стоп буллінг. Представник державної реєстрації актів, правової роботи та правової освіти головного територіального управління юстиції в Одеській області Гринчук Назарій.
4. Историчний аспект порушення прав людини тоталітарними режимами. Старший науковий співробітник Одеського історико-краєзнавчого музею Боган Сергій Михайлович.
5. Робота з ув’язненими і підслідними. Начальник Приморського відділу «Центру пробації» в Одеській області, старший лейтенант внутрішньої служби Шинкарук Олена Олександрівна.
II. Бібліотека-простір правових знань.
1. Правові проекти і програми в бібліотеці. Заступник генерального директора з наукової роботи та інформації Одеської національної наукової бібліотеки Арюпіна Ліна Володимирівна. Завідуюча відділу юридичної літератури Одеської обласної універсальної наукової бібліотеки ім. М. Грушевського Бондаровська Зоя Петрівна.
2. Роль бібліотек у правовому вихованні підлітків. Заступник директора Одеської обласної бібліотеки для юнацтва ім. В. Маяковського Маленко Лариса Анатоліївна.
3. Шкільна бібліотека – простір для правових знань. Завідуюча бібліотекою Одеського НВК «Гімназія 2» Мелай Ольга Миколаївна.
4.Використання аудіовізуальних засобів у проведенні роботи з правової освіти (за матеріалами клубу документального кіно «Докудейс»). Методист організаційно-методичного відділу ЦМБ ім. Франка Бутт Наталля Валеріївна.