Барон Мюнхгаузен по-угорськи

 

Барон Мюнхгаузен по-угорськи

З ким або з яким твором асоціюється для вас літературна Угорщина? Шандор Петефи? Амбруш Золтан? Петер Естерхазі? Геза Гардони?
А як вам Мор Йокаї – найзнаковіша постать у літературі Угорщини 19-го століття?!  Прозаїк, поет, публіцист, драматург, видавець, громадський та політичний діяч.  А ще – видатний… кухар!
Зустрічайте його «Походеньки видатного авантюриста Ярослава Тергузка» (Йокаї  М.  Походеньки видатного авантюриста Ярослава Тергузка: роман / М. Йокаї ; пер. з угор. Ю.  Бушко. – К.: Знання, 2017. – 207 с. – (Голоси Європи)
Цей роман-бурлеск вперше побачив світ далекого 1879-го року, але й досі приковує до себе увагу читачів, які, занурюючись у чтиво, мандрують пліч-о-пліч з головним героєм країнами, континентами та океанами, викручуються із ситуацій на волосину від неминучої загибелі, не втрачаючи направду життєствердного почуття гумору, якому гріш ціна без добрячої кебети в голові. Нашому бравому унтер-офіцеру випадає побувати в бувальцях в бою і на морі, на допиті і за столом, як і з «нашими», так і з «вашими». Події відбуваються у 17-му столітті, тож, доведеться повправлятися із гарматами, побути шпигуном, зрадником та добродієм в одній особі, зізнатися у двадцяти двох смертних гріхах, завжди обираючи краще з кращого, та, не відмовляючи собі у нагоді,  смачно поїсти та пригубити.
Ми дуже радимо прочитати цю яскраву, смачну та захоплюючу книжку, щоб відволіктися від рутини свого, іноді зовсім не авантюрного, життя!