Обласний мовний марафон «Українська мова у сузір’ї мов Одещини»

 

Обласний мовний марафон«Українська мова у сузір’ї мов Одещини»

З 21 лютого (Міжнародний день рідної мови) до 9 листопада (День української мови та писемності) 2020 року Одеська обласна бібліотека для юнацтва пропонує провести в бібліотеках області марафон «Українська мова у сузір’ї мов Одещини». Пам’ятаємо, що 2018 – 2028 роки оголошено Роками української мови.
Наша ініціатива спрямована на популяризацію української мовно-поетичної спадщини як повноцінної частини європейської культурної спадщини, а відтак, формування у молоді поваги до української мови.
Сподіваємося, що приклади з досвіду проведення мовного марафону у колег допоможуть вам у створенні креативних цікавих заходів для юні та молоді.

Наприклад, заходи мовного марафону можливо провести в формі квестів, вікторин, бібліолото, КВК, брейн рингів тощо. На наш погляд,це дуже вдала форма роботи, розрахована на підлітків. Ігрова форма –– забезпечує невимушену комфортну обстановку, що допомагає підліткам розкритися і застосувати свої знання в новій ситуації. У заході будуть задіяні знання, отримані учнями в школі з інших предметів, що підвищує інтерес і дозволяє кожному проявити себе в тій області знання, де він відчуває себе найвпевненіше. Навіть ті учні, що мають слабкі мовні знання, не нудьгуватимуть, оскільки в грі задіяні різноманітні навики. Командна гра відповідає психологічним особливостям учнів цього віку; підготовка до гри може служити могутнім стимулом до звернення учнів до вивченого матеріалу, до читання творів українською мовою.

Мовомарафон29 днів спілкування лише українською передбачає акція «Мовомарафон-29», присвячена річниці Незалежності України. Саме за такий час – 29 днів – можна сформувати звичку і подолати мовний бар’єр, переконують організатори проекту. movomarafon.in.ua

Учасники бібліотечних заходів дізнаються про цікаві факти про українську мову, візьмуть участь у конкурсах знавців української мови: відгадуватимуть продовження відомих прислів’їв та приказок, проявлять кмітливість у
розгадуванні мовних загадок-шарад та загадок-жартів, відшукають відповідники словам-чужинцям з рідної мови та багато інших цікавих змаганнях, у яких читачі виявлять мовні знання.
Безперервне читання української поезії. Марафон. Безперервне читання української поезії. Марафон. uain.press
“Будемо безперервно упродовж 7 днів в режимі онлайн читати поезію як українських авторів, так і твори світових класиків, перекладені українською мовою”, – йдеться у повідомленні.

9 листопада 2019 року до Дня української мови та писемності в Хортицькій національній академії проведено І тур ХХ Міжнародного мовного конкурсу ім. Петра Яцика, участь у якому взяли студенти різних спеціальностей і курсів, та «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності».
до Дня української мови та писемності Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика − конкурс, який має на меті утвердження державного статусу української мови, піднесення її престижу серед молоді, виховання поваги до культури й традицій українського народу.
Двадцятий мовний марафон у Хортицькій національній академії khnnra.edu.ua
Квест «Мовний марафон» centrkum.blogspot.com Інтерактивний онлайновий квест «Мовний марафон»
Мовний марафон «Рідна мова – мова єднання» youtube.com
Інтелектуальна гра “Мовний марафон”. Знавці рідної мови приймали участь в конкурсах: “Лінгвістичні парадокси”, “Фразеологічний калейдоскоп”, “Одним словом”, “Мовний бліц”, “Пригадай алфавіт”.
Мовний марафон «Рідна мова – мова єднання».
Мовний брейн-ринг nlu.edu.ua
Марафон мовознавців «Мовна скарбниця»
«Мова єднає серця»
Каланчацька центральна бібліотека долучилась до обласного бібліомарафону «Мова єднання», який ініціювала Херсонська обласна бібліотека для юнацтва ім. Б. Лавреньова. Мовний марафон проходить під гаслом «Українська мова − символ єднання нації» з 22 січня (День Соборності) по 21 лютого (Міжнародний день рідної мови) і має на меті популяризацію, всебічний розвиток і функціонування української мови, посилення її консолідуючої ролі у зміцненні державної єдності, особливо враховуючи необхідність захисту мовно-інформаційного простору України kalanchakcbs.blogspot.com.

20-21 лютого, із нагоди святкування Міжнародного дня рідної мови, Миколаївська обласна бібліотека для юнацтва спільно з кафедрою теорії й методики мовно-літературної та художньо-естетичної освіти Миколаївського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти організували мовний марафон за участю вчителів зарубіжної літератури і російської мови, викладачів української мови і літератури, бібліотекарів. uknr.mk.gov.ua

 

Інформацію про проведення мовного марафону в ваших бібліотеках чекаємо
до 15 листопада 2020 року на ел. адресу ОЮБ ім. В. В. Маяковського
oubim@ukr.net.
Ми її використаємо для оглядового методичного матеріалу про Марафон.


Методичні видання бібліотеки
Бібліолабораторія читання
Соціологічні дослідження 
Конкурси
Бібліоорганайзер
Акції


У зв’язку з карантином, бібліотеки закриті для відвідувачів. Але ми працюємо онлайн. В нашому листі є багато форм роботи для молоді, які можна провести онлайн: вікторини, конкурси, загадки-шаради, читання віршів українською, інтерактивні он лайнові квести тощо.
Тож акція продовжується! Ми дуже сподіваємося на вашу творчу фантазію, креативність. А це у бібліотекарів є.
Заходи, які ви вже провели та ще проведете, розміщуйте на сторінці ОЮБ у Facebook за хештегами #Українська_мова_у_сузір’ї_мов_Одещини та #обласний_мовний_марафон

Бажаємо вам і вашим рідним міцного здоров’я! Любіть Україну!