Новинки – 2020

Щоб не загубитися серед розмаїття книг, пропонуємо вашій увазі найочікуваніші книжкові новинки 2020 року.

Андрухович С. Амадока Андрухович С. Амадока [Текст] : хроніки / С. Андрухович. – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 832 с.
Структурно роман складається з трьох частин, які сама авторка умовно називає трьома романами, сюжет охоплює кілька епох. Але центральною залишається сучасність. Понівечений до невпізнаваності в одній із гарячих точок на Сході України, герой роману «Амадока» тільки дивом залишився живим. Це сумнівна втіха, оскільки важкі травми призвели до повної втрати пам’яті: чоловік не пам’ятає ні свого імені, ні звідки походить, не пригадує жодної близької людини, жодного фрагменту свого попереднього життя. Таким його і віднаходить жінка, любов і терпіння якої здатні творити дива: сягати найглибших пластів забуття і спогадів, поєднувати розрізнені клапті понівеченої свідомості, зшивати докупи спільну історію.
Гупта С. Важкий понеділокГупта С. Важкий понеділок [Текст] : роман / С. Гупта; пер. з англ. С. Орлова . – Харків: Фабула, 2019 . – 384 с.
Це безсумнівно найкращий роман відомого американського нейрохірурга та журналіста, постійного медичного оглядача CNN С. Ґупти. П’ятеро хірургів, кожен — яскрава, своєрідна та сильна особистість, ведуть повсякденну боротьбу зі смертю в одній із найбільших лікарень США. А о шостій ранку в понеділок настає «час Х» — це час загальнолікарняної конференції, на якій аналізуються неминучі помилки і промахи лікарів, бо вони, як кожен із нас,— просто люди з усіма їх слабкостями, амбіціями, заплутаними почуттями і проблемами…

Слейтер К. 928 миль від домуСлейтер К. 928 миль від дому [Текст] : роман / К. Слейтер; пер. з англ. Лелів Г . – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. – 320 с.
Це проникливий підлітковий роман Кім Слейтер, британської письменниці, лауреатки численних літературних нагород. Розкриваючи проблеми міграції, ксенофобії, дискримінації, упереджень та булінгу, він змушує читачів добре задуматись. Роман пропагує важливі цінності: відкритість, прийняття Іншого, емпатію, розмаїття й порозуміння. Оповідь, яка ведеться голосом 14- літнього хлопця, зачіпає багато соціальних проблем сучасного суспільства й заохочує молодих читачів переоцінити власні уявлення й навчитися сприймати різні погляди.

Сазерленд К. Наші хімічні серця [Текст] : роман / К. Сазерленд; пер. з англ. Ю. Підгорна . – Львів. : Урбіно , 2020 . – 320 с.
«… Це вона. Нарешті, по тривалому часі, це вона». Так міркує 17-літній підліток Генрі, учень випускного класу й головний редактор шкільної газети, перед очі якого постає миршава, кепсько вбрана та ще й кульгава дівчина Ґрейс, яка перейшла з іншої школи. Її відгородженість, дивакуватість і начитаність дивують Генрі, і з кожною спробою хлопчини заприятелювати, дівчина дедалі замикається й відштовхує його від себе. Та перше почуття не спинити. Чи буде ця любов всеосяжною й чи переможе привидів і докори сумління, що спокутою тяжіють над темним минулим дівчини?
Нанетти А. Містраль Нанетти А. Містраль [Текст] : роман / А. Нанетти; пер. з італ. А. Маслюх . – Львів : Видавництво Старого Лева, 2020. -232 с.
Це морська й чуттєва історія зростання та пошуку себе хлопця Містраля, що, подібно до сильного й непереборного вітру, на честь якого його й назвали, почувається самотньо й розгублено на своєму Чорному острові, королем якого він є. Та нікому не вдається приборкати його вольовий характер – ані татові, на якого він так схожий, ані мамі чи бабці. І немає для Містраля нічого кращого, ніж бути наодинці з морем і вірним псом Пінявкаю та розкривати тисячі таємниць, що криються у хвилях… Так і триває аж до тієї миті, коли на острові з’являється маленька іноземка на ім’я Хлоя, що перевертає його життя. Їй не властиві жодні упередження, і завдяки їй Містраль відкриває для себе не тільки глибини моря, але й – кохання.

Лачина А. Останні канікули Лачина А. Останні канікули [Текст] : роман / А. Лачина . – Харків: Школа , 2020 . – 528 с.
Життя сімнадцятирічної Оськи перевернулося догори дриґом: у серпні, на останніх канікулах, вона мусить переїхати до сім’ї батька, якого ніколи не бачила. Підслухана в потязі розмова пов’язує Оську з людьми, для яких ці канікули теж непрості. В один сюжет сплітаються цілі низки подій та стосунків: і непорозуміння батьків, і виклик «швидкої», і втеча через вікно, і вибір весільної сукні, і вуличні бійки, і втручання поліції. Та поміж усім тим — любов, яка «ніколи не перестає». Читачам, знайомим із попередніми книгами авторки — «Фактор кохання», «Украдений цвіт» та «Кохання під зіркою Сіріуса», — буде цікаво стежити за новими, часто карколомними поворотами в долях уже знайомих героїв.