Нові надходження – книги квітень 2020

.
Опанасенко, О. Блез Паскаль [Текст] / О. Опанасенко. – К. : Агенція “ІРІО”, 2018. – 112 с. : іл. – (Видататні особистості. Біографічні нариси для дітей).
Розповідь про Блеза Паскаля захопить як дитину, так і дорослого. До того ж її можна читати разом, обговорюючи та роблячи висновки з прочитаного. У кінці кожного розділу є добірка питань-завдань, що допоможуть запам’ятати цікаві та важливі факти, а також зробити власні висновки щодо подій у житті головного героя. Пробудити жагу до науки Блезу Паскалю допоміг його батько. Саме він замінив сину та двом дочкам школу та університет, тим самим виховавши своїх дітей талановитими та відкритими до знань. До свого 40річчя Паскаль зумів зробити десятки важливих відкриттів. В той час, коли більшість людей в різних країнах лишались неграмотними, Блез Паскаль у свої 19 винайшов лічильну машину, котра стала першою версією калькулятора. Він вирізнявся своїми здібностями у всьому: в математиці, фізиці, природознавстві і навіть літературі! В його честь назвали одиницю вимірювання, трикутник в математиці, мову програмування. Крім вищезазначеного, Паскаль відомий світу як талановитий письменник та людина, яка змогла пробудити віру у Бога в багатьох людях. Не дивлячись на те, що протягом свого життя Паскаль тяжко хворів – це не зломило його допитливий дух, а навпаки допомогло стати великою людиною. Захоплива книга про Блеза Паскаля допоможе дитині з легкістю отримати нові знання, зацікавитися наукою та історією, а батькам буде корисною, так як допоможе зрозуміти як важливо підтримувати своїх дітей!

Вздульська, В. Вільям Шекспір [Текст] / В. Вздульська. – К. : Агенція “ІРІО”, 2018. – 144 с. : іл. – (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).
Вільям Шекспір – драматург, життя якого сповнене таємниць та загадок. Він став справжнім майстром своєї справи завдяки своїй праці та наполегливості. Ця біографія допоможе дитині знайти свій особистий шлях та здобути віру в себе. Про кого із своєї сім’ї Вільям Шекспір написав трагедію «Гамлет»? Чому людей непокоять таємниці життя Шекспіра? Скільки років було Вільяму, коли він одружився? Що саме письменник змінив назавжди в драматургії? Відповіді на ці та інші питання стосовно життя найвеличнішого англомовного письменника – Вільяма Шекспіра – ваша дитина знайде в нашій книжці. Поет і драматург Вільям Шекспір жив у XVI столітті. Ця епоха в історії називається Відродженням або Ренесансом. Саме в цей час театральне мистецтво почало стрімко розвиватися, і багато в чому завдяки Вільяму Шекспіру. Він став національним поетом своєї країни – Англії та одним з найвідоміших письменників усіх часів.

Костюченко, І. Маргарет Тетчер [Текст] / І. Костюченко. – К. : Агенція “ІРІО”, 2018. – 176 с. : іл. – (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).
«Залізна леді» — так прийнято називати жінок, які займають високі посади, відрізняються сильним характером і безкомпромісними рішеннями. Як виник цей термін, що став «другим ім’ям» однієї з найвпливовіших жінок у світі — Маргарет Тетчер. Ці та інші цікаві подробиці ви разом зі своїми дітьми дізнаєтеся з книжки про Маргарет Тетчер.

Панасов, І. Леонід Каденюк [Текст] / І. Панасов. – К. : Агенція “ІРІО”, 2018. – 128 с. : іл. – (Видатні українці).
Леонід Каденюк — звичайний хлопчик з буковинського села, який завдяки наполегливості та сміливості виріс в першого космонавта в історії України. Йому довелось пройти довгий шлях в 45 років, щоб втілити свою мрію про політ на орбіту Землі. Дитячі враження, навчання у літньому училищі, робота випробувачем, підготовка до космічних перезагрузок — все це стало прологом до головної події його життя.

Котляревський, І.П. Енеїда. Наталка-Полтавка [Текст] / І.П. Котляревський. – К. : Знання, 2018. – 271 с. – (Класна література).
“Енеїда” Івана Котляревського (1769—1838) — справжній скарб української літератури. Взявши за основу сюжет “Енеїди” Вергілія, письменник живою розмовною мовою, з гумором показав історію рідного народу, яскравий національний колорит, різнобічне життя всіх верств суспільства XVIII ст. На противагу поширюваним тогочасною офіційною владою негативним характери­стикам козацтва, у поемі І. Котляревського, перели­цювавшись у троянців, козаки постають позитивними і привабливими, хоробрими, винахідливими, дотепними і відданими захисниками своєї землі та народу. До книги входить також найвідоміша п’єса письменника “Наталка Полтавка”.

Нечуй-Левицький, І.С. Князь Єремія Вишневецький [Текст] : роман / І.С. Нечуй- Левицький. – К. : Знання, 2015. – 248 с. – (Класна література).
Роман “Князь Єремія Вишневецький” Івана Нечуя-Левицького (1838—1918) переносить нас у вируюче ХVІІ століття. Але в центрі уваги письменника не героїка визвольної боротьби в Україні, а спроба осмислити, як нащадок славного українського лицаря Байди Вишневецького князь Єремія став зрадником свого народу. Він успадкував від своїх предків гострий розум і риси сильної людини­. Але егоїзм, ненаситне бажання слави, розкошів затьмарюють усі високі порухи душі князя. Єремія вражає страшною жорстокістю у розправах над повсталими козаками і селянами, руйнував і палив Україну, “неначе татарська або монгольська орда”. Навіть закоханість у козачку Тодозю не повернула йому людську подобу, і тут він діє силою та лютими погрозами. Це глибоко психологічний твір. Письменник показує, що людина, яка зрадила свій народ, ніколи не матиме щастя.
Кожен, кого цікавить історія України, прочитає роман із захоп­ленням.
Тютюнник, Г.М. Климко [Текст] : повість, оповідання, казки / Г.М. Тютюнник. – К. : Знання, 2017. – 286 с. – (Скарби: молодіжна серія).
Повість “Климко”, низку оповідань, а також казки, включені до цієї збірки, по праву можна назвати маленькими шедеврами. Зі сторінок книги постають “обпалений” війною, світлий хлопчик Климко, самотня старенька бабуся Вуточка, що з надією чекає повернення з армії своїх синів, працелюбний і безкомпромісний юнак Іван Срібний, багато інших персонажів. Письменник змальовує правдиву картину життя того часу з його радощами, великими і малими людськими проблемами, багато з яких до цього часу належним чином не осмислені й не вирішені. Герої творів Григора Тютюнника стають нам до болю рідними і залишаються в серці на все життя.
Биков, В.В. Альпійська балада [Текст] : повість / В.В. Биков. – К. : Знання, 2019. – 159 с. – (Класна література).
У центрі повісті “Альпійська балада” відомого біло­руського письменника Василя Бикова (1924—2003) зворушливе кохання, що зазнає жорстокого випробування у пеклі Другої світової війни. Головні герої твору — моло­дий солдат-білорус Іван Терешка і дівчина-італійка Джулія — тікають із концтабору, розташованого в авст­рійських Альпах і, долаючи неймовірні труднощі, нама­гаються пробитися до партизанів. Жертвуючи собою, Іван допомагає Джулії врятуватися. Ця трагічна історія стає основою глибоких роздумів письменника про життя людини, споконвічні моральні цінності, справжню велич людяності й любові.
Вайльд, О. Портрет Доріана Грея [Текст] = The Picture of Dorian Gray : роман / О. Вайльд; пер. с англ. О. Ломакіної. – К. : Знання, 2018. – 254 с. – (Класна література).
“Портрет Доріана Ґрея” — єдиний опублікований роман Оскара Вайльда (1854—1900). Цей твір своєю появою спричинив грандіозний скандал, викликавши­ суперечливі оцінки сучасників, але водночас зробив автора­ знаменитим і забезпечив йому місце в пантеоні найвідоміших письменників світу. Поєднавши риси готичного роману, комедії характерів, трактату про взаємо­відносини між мистецтвом і мораллю, “Портрет Доріана Ґрея” досі залишається загадкою для читачів і саме тому не втрачає свою актуальність.

Тютюнник, Г.М. Чудасія [Текст] : повісті та оповідання / Г.М. Тютюнник. – К. : Знання, 2017. – 238 с. – (Класна література).
До пропонованої збірки творів Григора Тютюнника (1931—1980) ввійшли дві повісті (“Облога” і “День мій суботній”), дві новели та низка оповідань. Їх персонажі — прості люди, на життя яких, за словами героя новели “Чудасія”, випало три голодовки і три війни. Автор писав лише про те, що він добре знав і пережив сам. Тому кожен твір збірки — це портрет часу, неприхована, часом болісна правда про людину, яку письменник бачив серцем і прагнув донести новим поколінням. Книга нагадує нам про людські цінності, учить чесності, людяності, шаноб­ливого ставлення до минулого і до людей, що живуть поруч із нами.
Довженко, О.П. Щоденник (1941-1956)[Текст] / О.П. Довженко. – К. : Знання, 2019. – 399 с. – (Класна література).
“Щоденник” О.П. Довженка (1894—1956) — один з кращих творів мемуарної літератури, вражаючий документ тоталітарної доби, в якому правдиво зафіксовано пережите автором упродовж 1941—1956 років. Найпотаємніші думки, прагнення, переживання за долю свого народу, віра в його національне відродження, трагедія митця, відірваного від рідної землі, постають зі сторінок проникливої сповіді. Слова Олександра Довженка тривожать душі сучасників, закликають ніколи не повторювати помилок історії.
Твен, М. Пригоди Тома Сойєра [Текст] : повість / М. Твен; пер. з англ. Ю. Корецького та О. Ломакіної. – К. : Знання, 2019. – 271 с. – (Скарби: молодіжна серія).
Повість “Пригоди Тома Сойєра” відомого американського письменника Марка Твена (1835—1910) — одна з найкращих дитячих книг у світовій літературі. Невтомний шибеник Том Сойєр не терпить монотонності, дух авантюризму та жага пригод штовхають хлопчика на усілякі витівки і відчайдушні вчинки. Але навіть із найнебезпечніших і найнесподіваніших ситуацій йому завжди вдається вийти з честю та гідністю. Романтика пригод, вірна дружба, перше кохання, радості та смутки, гумор і щирість — все це та багато іншого чекає читача на сторінках книги.
Коцюбинський, М.М. Тіні забутих предків. Дорогою ціною [Текст] : вибр. твори / М.М. Коцюбинський. – К. : Знання, 2018. – 223 с. – (Класна література).
“Тіні забутих предків” Михайла Коцюбинського (1864—1913) — шедевр української літератури. Серед таємничої природи Карпат розгортається історія кохання юних Івана та Марічки. Ні ворожість сімей, ні життєві випробування, ні навіть смерть не змогли стати на перешкоді цьому почуттю. У повісті “Дорогою ціною” відтворено долю закоханих, які у пошуках волі та кращого життя тікають за кордон. Обидві повісті мають цікавий драматичний сюжет і належать до творів, що залишають глибокий слід у серцях читачів. До книги також увійшли оповідання М. Коцюбинського з кримськотатарського циклу.
Трублаїні, М.П. Шхуна ” Колумб” [Текст] : повість / М.П. Трублаїні. – К. : Знання, 2018. – 383 с. – (Скарби: молодіжна серія).
“Шхуна “Колумб” — одна з найкращих пригодницьких повістей Миколи Трублаїні (1907—1941), невтомного мандрівника та знавця дитячих душ. На невеличкому острові Лебединий професор Ананьєв знаходить запаси торіанітового піску, з якого можна добути багато гелію, надзвичайно потрібного для військової справи. Професор на порозі великих відкриттів. Але про його наміри дізнається секретна служба ворожої держави, яка хоче вивідати таємницю видобутку цього газу й знищити автора проекту. На заваді підступним планам стають юні острів’яни. Героям доведеться пройти через жорстокі випробування та докласти неаби­яких зусиль, щоб викрити й перемогти злочинців. Повість містить багато пізнавального матеріалу і буде цікавою для любителів морської романтики та небезпечних пригод.
Королів-Старий, В. Хуха-Моховинка [Текст] : вибр. казки / В. Королів-Старий. – К. : Знання, 2018. – 143 с. – (Скарбничка).
Казки Василя Короліва-Старого (1879—1943) — справжня перлина української літератури. Автор переосмислив і оживив багатьох персонажів української міфології. Усі вони чесно живуть невидимими поруч із людьми, де можуть, допомагають їм, оберігають від лиха, злих вчинків, поганих думок. Письменник прагне облагородити українську “нечисту силу”, позбавити дітей почуття жаху перед вигаданими страшними істотами, зацікавити молодь міфологією. Книга вчить розрізняти добро і зло як у казках, так і в житті.
Данте, А. Божественна комедія. Пекло [Текст] / А. Данте; пер. з італ. М. Стріха. – 2-ге вид. – Л. : Астролябія, 2017. – 352 с.
Книга презентує читачеві найновіший у часі український переклад «Пекла» (першої частини «Божественної Комедії» Данте) пера Максима Стріхи. Головною метою цього перекладу було відійти від певного «академізму» давніших версій: не лише адекватно відтворити зміст і поетичну форму Дантового шедевру, але й дати читачеві уявлення про живу, не охололу ще «магму» щойно витвореної поетом італійської мови — у поєднанні найрізноманітніших стилів (від найвищого й до низького) і часом навіть у певних хибах щодо сьогоднішньої усталеної літературної норми. Водночас ця книга має стати для сучасного читача справжнім путівником у світ великого Данте. Вона містить докладну передмову, присвячену життю й творчості італійського поета, а також — впливу «Божественної Комедії» на розвиток української літератури. А додана до перекладу антологія пов’язаних із постаттю Данте українських віршів, написаних упродовж останніх понад півтораста років, наочно демонструє, що Україна булла і є частиною культурної Європи.
Опанасенко, О. Нікола Тесла [Текст] / О. Опанасенко. – К. : Агенція “ІРІО”, 2017. – 112 с. : іл. – (Видататні особистості. Біографічні нариси для дітей).
Нікола Тесла – один з найвидатніших вчених та інженерів, його внесок в науку оцінюють нарівні з внеском Леонардо да Вінчі, а його життя схоже на фантастичний роман.
Промахов, О. Ігор Сікорський [Текст] / О. Промахов. – К. : Агенція “ІРІО”, 2018. – 128 с. : іл. – (Видатні українці. Люди, які творили історію).
Ігор Сікорський – піонер авіабудівництва. Він почав працювати на голому ентузіазмі, однак спромігся увійти до когорти засновників індустрії авіації. Вперше у небо він здійнявся в Києві, і поставив перші світові рекорди. Його нагороджено 80 нагородами в галузі авіабудівництва. Ігор Іванович Сікорський мав дивовижну життєву місію—поліпшувати життя людей за допомогою техніки.
Шутко, О. Роксолана [Текст] / О. Шутко. – К. : Агенція “ІРІО”, 2018. – 128 с. – (Видатні українці).
Роксолана — найвідоміша султана Османської імперії. Це історія українки — полонянки кримського хана, яка стала дружиною наймогутнішого султана Сулеймана Пишного та матір’ю його наступника — Селіма ІІ. Її життя сповнене таємниць та загадок. Читаючи книжку, діти зможуть потрапити у чарівний світ Сходу, в якому мешкала Роксолана, дізнатися, як вона змогла пройти тернистий шлях від доньки українського священика до величної султани.
Потерянко, Ю. Марія Кюрі [Текст] / Ю. Потерянко. – К. : Агенція “ІРІО”, 2018. – 176 с. : іл. – (Видатні особистості. Біографічні нариси для дітей).
Марія Кюрі – найзнаменитіша жінка-науковець XX століття. Вона отримала дві Нобелівські премії одразу в двох дисциплінах – фізиці та хімії. Найвизначнішими досягненнями Кюрі вважається відкриття радіоактивності і таких елементів як радій та полоній. Вона не прагнула слави і коли вже була відома усьому світові – не припиняла працювати.
Сковорода, Г.С. Буквар Миру [Текст] : кн. для сімейного читання / Г.С. Сковорода. – 2-ге вид. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 320 с.
Це видання творів Григорія Сковороди створене для читання в колі сім`ї. Діти мають можливість із задоволенням прочитати тут славетні «Харківські байки», батькам будуть цікаві й корисні притчі «Вдячний Єродій» та «Убогий Жайворонок», присвячені мистецтву доброго виховання дітей, бабусям і дідусям — варіації Сковороди на теми чудесного діалогу Цицерона «Про старість». А всім разом можна прочитати, мабуть, найяскравіший діалог Сковороди «Алфавіт, чи Буквар миру», у якому наш філософ обстоює геніальну за своєю простотою і мудрістю думку: всі люди рівні, тому що вони різні.
Видання ілюстроване старовинними гравюрами, які любив сам Сковорода.
Шекспір, В. Сонети [Текст] / В. Шекспір; пер. з англ. Д. Павличка. – перевид. перероб. – К. : Дніпро, 2017. – 96 с.
У виданні репрезентовано сонети Шекспіра, які не перестають дивувати і приваблювати філософською глибиною, актуальністю, свіжістю і масштабністю поетичного мислення.
Кузякін, Кузько. #щотакематематика? [Текст] / Кузько Кузякін. – Х. : Юннісофт, 2018. – 120 с. : іл. – (Найкращий подарунок).
Що таке математика? Найпершими спадають на думку у відповідь на це запитання цифри й формули, вони ж першими від неї й відлякують. Проте вміння вправно рахувати не є аж такою необхідною умовою для знання й розуміння математики. Якщо її взагалі можливо зрозуміти. Адже, як стверджує ця книжка, в цілому світі не знайдеться нікого, хто справді достеменно знав би, чим є математика. Що геть не заважає їй від найдавніших часів і до сьогодні бути чи не найважливішим надбанням людства. І заразом справжньою абракадаброю для більшої частини цього ж таки людства. Книжка «#щотакематематика?» є спробою автора поговорити про незбагненний світ математики «нормальною» мовою. Вона аж ніяк не допоможе у виконанні домашніх завдань чи підготовки до ЗНО, але може посприяти важливішому — аж до отримання $ 1 000 000. Книжку адресовано широкому колу читачів, які знають напам’ять табличку множення та вміють правильно ділити у стовпчик.
Джойс, Дж. Улісс [Текст] : роман / Дж. Джойс; з англ. пер. О. Терех, О. Мокровольський. – К. : Вид-во Жупанського, 2018. – 760 с.
Джойсів «Улісс», який був уперше опублікований 1922 року, вважається не лише найвизначнішим модерністським твором, а й узагалі найвизначнішим літературним твором ХХ сторіччя. Завдяки своєму таланту, своєрідному гумору та надзвичайній ерудованості Джеймс Джойс майстерно сполучає опис одного-єдиного дня із життя рідного йому Дубліна 16 червня 1904 року та захопливу мандрівку історією культурних здобутків усієї людської цивілізації. Головний герой Леопольд Блум, подорожуючи вулицями Дубліна, водночас мандрує чисельними світами античних міфів та ідей, історичних фактів та іронічних містифікацій. Він прокладає заплутаний маршрут дублінськими вуличками й тавернами початку минулого сторіччя і заразом проникає за лаштунки часопростору, демонструючи, що в одному місці й упродовж одного дня за певних обставин можна торкнутися всього культурного надбання людства, а значить – певною мірою торкнутися вічності. Завдяки складній поліморфній стилістиці твору, чисельним алюзіям, парафразам і цитуванням «Улісс» і понині вважається одним із найскладніших і найзаплутаніших творів в історії літератури. Йому присвячено не одну сотню наукових робіт, досліджень, монографій і книжок, а коментарі до нього часом значно перевершують обсяг самого роману. Це вже друге видання «Улісса» українською, доповнене ґрунтовною передмовою Дмитра Вахніна «Прочитати Джойса», а також супровідними матеріалами – схемою загальної історії видання «Улісса», таблицями літературних співвідношень Гілберта та Лінатті, а також таблицею хронології життя і творчості Джойса, накладених на культурне та історичне тло епохи.
Лотоцький, А. Історії України [Текст] : для дітей шк. віку / А. Лотоцький. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 228 с.
“Чи знаємо ми правдиву історію України? На превеликий жаль, ні. Її приховували від нас сім десятиріч. Дізнатися правду про далеке й близьке минуле нашого краю й допоможе школярам підручник українського письменника й історика Антіна Лотоцького «Історія України для дітей».
Шекспір, В. Ромео і Джульєта [Текст] : трагедія / В. Шекспір; з англ. переклав Ю. Андруховича. – 3-те вид. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2017. – 238 с.
До появи шекспірівської трагедії «Ромео і Джульєтта» було написано чимало творів на цей популярний сюжет — одна з п’єс навіть мала щасливе закінчення. Але тільки історія закоханої пари юних воронців, що її ось уже шосте століття розповідає геніальний Шекспір, і досі залишається неперевершеною. З півсотні фільмів, опери, балети, мюзикли, тисячі вистав, перекладів… Наше видання здійснено двома знаковими майстрами сучасного українського культурного простору — Юрієм Андруховичем та Владиславом Єрком. Їхня версія «Ромео і Джульєтти» — це щаслива нагода пережити безсмертний твір по-новому, гостро відчути його вічну актуальність і сучасність.
Пушкін, О.С. Гавриіліада [Текст] : поема : книжка-малютка / О.С. Пушкін; пер. з рос. Л. Позалізнянського. – Х. : Фоліо, 2017. – 175 с. : іл.
Поема «Гавриіліада» Олександра Пушкіна (1799— 1837) була своєрідним літературним хуліганством молодого поета — це пародія на євангельську оповідку про Благовіщення, тобто про сповіщення Марії вустами архангела Гавриїла волі Господньої про зачаття і народження Ісуса Христа від Духу Святого. Переклад Леся Позалізнянського — перше видання «Гавриіліади» українською.
Рільке, Р.М. Сто поезій [Текст] = Hundert gedichte / Р.М. Рільке; пер. з нім. М. Фішбейн. – 3-тє вид. – К. : Либідь, 2018. – 272 с. + укр. та нім. мовами.
Творчість великого австрійського поета Р.М. Рільке (1875-1926) належить до найвищих здобутків світової поезії. У цій книжці – і німецькомовні оригінали поезій Рільке, і їх українське відтворення – переклади визначного українського поета й перекладача Мойсея Фішбейна.
Квітка-Основ’яненко, Г.Ф. Маруся [Текст] : повісті та оповідання, драм. твори / Г.Ф. Квітка-Основ’яненко. – Х. : Фоліо, 2019. – 602 с. – (Шкільна бібліотека української і зарубіжної літератури).
Творчість Григорія Квітки-Основ’яненка (1778—1843) посідає особливе місце в історії української літератури. Саме йому українська література завдячує багатьма своїми рисами. Характер і душа українського народу, жива мова, чудове знання народних звичаїв — усе це притаманне творам Квітки-Основ’яненка. До книжки ввійшли твори «Маруся», «Конотопська відьма», «Сватання на Гончарівці», «Шель-менко-денщик» та ін.
Глазовий, П.П. Гуморески [Текст] : старі і нові / П.П. Глазовий. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 335 с.
“Буцімто невибагливі на “естетський” слух гуморески роблять людей щасливішими і звільняють їх від страху. Звичайно, цю книжку адресовано передовсім дорослим, але такі розділи, як “Де беруться діти” та багато інших гуморесок з радістю читаються уже кількома поколіннями школярів.
У цій книжці уперше зібрано найкращі твори Майстра сміху з усіх періодів його творчості.
Перельман, Я.І. Захоплююча геометрія [Текст] / Я.І. Перельман; пер. з рос. О. Поліщук і В. Тадеєва; передм., заг. ред. та прим. В.О. Тадеєва. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2008. – 288 с. – (Классики популяризації науки. Країна Перельманія).
«Захоплююча геометрія» Якова Перельмана – одна з найзахопливіших книжок про геометрію. У ній ця наука, за словами самого автора, «відривається від класної дошки», з якою тісно пов’язувалася у свідомості пересічного читача, й виводиться у вільний простір – у ліс, поле, до річки, на дорогу, а згодом – у далекі моря та захмарні глибини простору. Часто ці розповіді ілюструються уривками з творів класиків літератури та висловами великих учених. Прочитавши книгу, читач знатиме незмірно більше про застосування геометрії, ніж про це можна довідатися з десятків «шкільних» підручників та посібників. Книгу перекладено багатьма мовами світу. Українською виходить уперше. Видання зацікавить не тільки тих, хто вже любить і займається математикою, а й усіх, хто хотів би мати про неї правдиве уявлення, зокрема, знати про її справжнє місце у нашому житті.
Прислів’я та приказки з поясненнями [Текст] / авт.-уклад. М.М. Булахова. – Х. : Навчальна лі тература, 2019. – 96 с. – (Початкова школа).
Книга містить найбільш поширені прислів’я та приказки української мови з поясненнями. Підбір прислів’їв і приказок обумовлений навчальною програмою з української мови та літератури для початкової школи. Веселі ілюстрації допоможуть пояснити образний сенс виразів. Користуючись словником, молодші школярі навчаться доречно вживати здобутки народної творчості, а також поширять свій словниковий запас і підвищать виразність мовлення. Книга призначена для молодших школярів, їхніх дбайливих батьків і вчителів.
Пашкевич, Г.О. Хліб давньої України [Текст] / Г.О. Пашкевич. – 2-ге вид. – К. : Скіф, Видавець Олег Філюк, 2017. – 160 с.
Книга відтворює цілісну картину появи та розповсюдження на території України культурних рослин на протязі тисячоліть, від появи їх тут з першими землеробськими племена у неоліті і по середні віки включно. Подано відомості про більшість вживаних на Україні їстівних рослин – звідки походять, коли з’явилась на теренах України, коли мали найбільше значення, яким чином використовуються. Цікаві дані наведено про давні плівчасті пшениці (полби). Великий фактичний матеріал дозволив спростувати деякі хибні уявлення. Корисні відомості знайдуть у книзі ботаніки, спеціалісти з рослинництва, археологи, історики.

Серія “Класика української літератури” включає перелік творів видатних українських письменників за програмою Міністерства освіти та науки України для позакласного читання учнів середніх загальноосвітніх навчальних закладів.

Грінченко, Б.Д. Під тихими вербами [Текст] / Б.Д. Грінченко. – К. : Центр учбової літератури, 2017. – 183 с. – (Класика української літератури).
Стельмах, М.П. Щедрий вечір [Текст] : повість / М.П. Стельмах. – К. : Центр учбової літератури, 2017. – 160 с. – (Класика української літератури).
Стельмах, М.П. Гуси лебеді летять…[Текст] : повість / М.П. Стельмах. – К. : Центр учбової літератури, 2017. – 140 с. – (Класика української літератури).
Винниченко, В.К. Намисто[Текст] : оповідання / В.К. Винниченко. – К. : Центр учбової літератури, 2017. – 262 с. – (Класика української літератури).
Довженко, О.П. Щоденник (1941-1956) [Текст] / О.П. Довженко. – К. : Центр учбової літератури, 2017. – 214 с. – (Класика української літератури).
Довженко, О.П. Повість полум’яних літ [Текст] / О.П. Довженко. – К. : Центр учбової літератури, 2017. – 130 с. – (Класика української літератури).
Рильський М.Т. Збірка поезій [Текст] / Рильський М.Т. – К. : Центр учбової літератури, 2017. – 144 с. – (Класика української літератури).
Грінченко, Б.Д. Брат на брата [Текст] / Б.Д. Грінченко. – К. : Центр учбової літератури, 2017. – 55 с. – (Класика української літератури).
Тичина, П.Г. Збірка поезій [Текст] / О. Олесь. – К. : Центр учбової літератури, 2017. – 134 с. – (Класика української літератури).
Федькович, Ю.А. Вибрані твори[Текст] / Ю.А. Федькович. – К. : Центр учбової літератури, 2017. – 148 с. – (Класика української літератури).
Кониський, О.Я. Семен Жук і його родичи. Юрій Горовенко. Хроніка з смутного часу [Текст] / О.Я. Кониський. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 300 с.
Турянський, О.В. Син землі [Текст] : роман / О.В. Турянський. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 200 с.

Частина 2

Нові вдходження за 2020 рік