Грудень 2017

 

Костенко, Л.В. Річка Геракліта [Текст]  : [поезії] / Л.В. Костенко. – 2-ге вид. – К. : Либідь, 2016. – 288 с. : іл. 

“Річка Геракліта” – це міні вибране вже друкованих та нових поезій Ліни Костенко. Цикли природи та людського буття тут зв’язані в єдине ціле, циклічний міфологічний час та лінійний час християнства перетинаються між собою. Вірші-осяяння, вірші-попередження, вірші-реквієми і вірші, де тріумфує неприборкана стихія людських почуттів, створюють цілісну симфонічну “поему” філософського осягнення Часу.

 

 

 

 

Таран, Л. Остання жінка, останній чоловік [Текст]  : оповідання / Л. Таран. – Л. : Вид-во Старого Лева, 2016. – 272 с.

Буденність та буттєвий вимір, іронія й романтизм, таємничо-містичне та впізнаване — все це поєдналося в книжці новел Людмили Таран. Одвічна напруга й осяйні миті людських стосунків, екзистенційні переживання, знайомі чи не кожній людині, — провідна проблематика її прози.

 

 

 

Андрухович, Ю. Лексикон інтимних міст [Текст]  : довіл. посіб. з геополітики та космополітики / Ю. Андрухович. – 2-ге вид., випр. й допов. – 

 

К. : Meridian Czernowitz, Майстер книг, 2016. – 436с. 

 

«Лексикон інтимних міст» – найбільший за обсягом твір Юрія Андруховича. Невтомний мандрівник Україною, Європою, Америкою, автор розповідає нам 111 історій про 111 міст, з якими йому пощастило пережити щасливі й не дуже, але завжди інтимні – у широкому значенні цього слова – пригоди. Розташовані в алфавітному порядку за географічними назвами, ці різножанрові тексти – від есе й оповідань до віршів у прозі – разом становлять автобіографічний атлас світу письменника. Крім того, кожна «лексиконна» пригода є чітко вписаною не лише у просторові, а й у часові координати, що дає змогу читачеві здійснити слідом за автором 111 приватно-історичних стрибків від середини 60-х років минулого століття до наших днів. Навряд чи варто очікувати від цього атласу, цього вкрай суб’єктивного «посібника з геопоетики і космополітики» об’єктивних характеристик Києва і Львова, Москви і Варшави, Нью-Йорка і Єнакієвого. Але в ньому напевно можна знайти художньо важливіші речі: атмосферу, настрій, образи, запахи й смаки улюблених міст і місць, як вони закарбувалися у пам’яті автора. А також миттєві спостереження і глибші рефлексії, ліричність і смуток, іронію і сарказм – тобто усе те, завдяки чому наше спілкування зі світом набуває ознак інтимності.

 

Терен, В.В. Жити [Текст]  : триптих : вірші / В.В. Терен. – нове вид. – К. : Дніпро, 2016. – 208 с.

Ця книжка віршів є нічим іншим, як спробою автора завоювати довіру людської душі.

 

 

 

 

 

Коляда, Р. Лю- мінор [Текст]  : [поезії] / Р. Коляда. – К. : Гамазин, 2016. – 112 с.

Буває, що пишеш про любов, а виходить про війну. Буває, що пишеш прозу, а в ній виявляється більше поезії ніж у римованих рядках. Буває, що пишеш радісний текст, а він виходить пронизливим, наче осінній дощ. Тексти живуть своїм життям, ти не стільки твориш їх, скільки даєш прорости крізь себе, а потім, наче садівник, лишень трохи підстригаєш (підрізаєш зайве), поливаєш (сльозами чи кров’ю, як пощастить), даєш достигнути, наче яблуку на гілці. І, нарешті, збираєш у кошик, аби щедро ділитися врожаєм з охочими. Обов’язково під музику. Вона може лунати винятково у вашій чи моїй уяві. Але її точно написано у тональності Лю-мінор. Призволяйтеся!

 

Боровко, М.М. П’ятсот миттєвостей [Текст]  : (ронделіана) / М.М. Боровко. – К. : Генеза, 2016. – 528 с. 

До книжки ввійшли ронделі Миколи Боровка – особливі поезії унікальної строфічної побудови. Автор наповнив їх вишукану класичну форму диханням давнини та змістом життя сучасників. Поціновувачів художнього слова не залишать байдужими авторські пошуки відповіді на одвічні питання державотворення, проникливе змалювання пейзажів малої батьківщини, занурення у складний світ людських взаємин.

 

 

Дімаров, А.А. Українська вендета [Текст]  : повісті,  перевидання / А.А. Дімаров. – К. : Дніпро, 2016. – 304 с. 

У творах, що увійшли до книжки, сучасний український письменник розповідає про події Другої світової війни на теренах України. За повістями «Українська вендета» і «Симон-різник» поставлені художні кінофільми «Українська вендета» та «Ізгой». Останній фільм відзначений премією гран-прі на міжнародному кінофестивалі в Каннах.

 

 

Кідрук, М. Зазирни у мої сни [Текст]  : роман / М. Кідрук. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 528 с. : іл.

На що здатний батько заради порятунку сина, якого поглинає примара, що оселилася у снах?.. Очевидно, на світі немає дитини, яка б не бачила моторошних снів. Але що робити, якщо жах зі сновидіння поступово переповзає в реальне життя? У дворічного Тео під час нескладної операції раптово зупинилося серце. Упродовж тридцяти шести секунд малюк тримався на межі між світом мертвих і живих. А тоді повернувся. Спливло два роки, перш ніж Мирон Белінський зрозумів, що його син повернувся не сам. Щось прийшло разом із Тео: учепилося і прослизнуло у свідомість, поки хлопчак перебував по той бік лінії, яку більшість із нас перетинає лиш один раз. У відчайдушних намаганнях урятувати сина Мирон виїжджає до Америки, де найновіші досягнення нейротехнологій дають змогу зазирнути в людський сон. Він не здогадується, що бажання допомогти веде до катастрофи, адже найгірше почнеться, щойно той, хто оселився у снах маленького Тео, збагне, що за ним спостерігають.

Кокотюха, А.А. Автомобіль із Пекарської [Текст]  : [роман] / А.А. Кокотюха. – Х. : Фоліо, 2016. – 283 с. – (Ретророман).

Львів, 1911 рік. У центрі міста, на вулиці Пекарській, у власному розкішному автомобілі знайдено мертвою доньку нафтового магната. У вбивстві підозрюють її таємного коханця. Це – Густав Сілезький, один із королів львівського злочинного світу. Він може довести свою невинність, та докази готовий довірити лише одній людині – Климу Кошовому. Тепер герой повинен знайти справжнього вбивцю, аби витягнути давнього знайомого з тюрми. У пошуках йому допомагає вірний друг Йозеф Шацький, і разом вони розкривають брудні таємниці з життя міської аристократії. Люди в масках, кримінальні ватажки, мільйонери, провокатори – підозрюються всі. І все ж найбільший ризик для Клима Кошового – його приватне розслідування категорично не подобається впливовій красуні Магді Богданович…

Кокотюха, А.А. Різник із Городоцької [Текст]  : [роман] / А.А. Кокотюха. – Х. : Фоліо, 2016. – 250 с. – (Ретророман).

Львів, 1913 рік. Напередодні Різдва жорстоко вбито кількох дівчат легкої поведінки. Газети дали невловимому вбивці прізви­сько — Різник із Городоцької. Але кримінальна хроніка та інші сенсації більше не цікавлять уже відомого читачеві львівського адвоката Клима Кошового. У нього життя налагоджується: він має адвокатську практику, заможну клієнтуру, повагу в суспільстві й наречену — відому акторку театру і кіно. Та захищати хворого юнака, якого підозрюють у жорстоких вбивствах, Кошовий усе ж таки погоджується. Програти він не може, а перемога — це додаткова й гучна реклама. Але щойно невинний виходить на волю, на Клима починається справжнє полювання. Щоб урятувати своє життя, йому треба якнайшвидше знайти Різника. Так починаються пошуки, котрі приводять Кошового та його друга Йозефа Шацького в стіни психіатричної лікарні, відкривають світ львівських повій і таємниці хворих душ. Клим не знає, як Різник змінить його життя. І тим більше не уявляє, що ця справа підніме завісу над однією з таєм­ниць впливової красуні Магди Богданович…

Стеценко, С.М. Війни художників [Текст]  : роман / С.М. Стеценко. – Х. : Фоліо, 2016. – 559 с.

Роман оснований на реальних фактах біографії відомого українського художника і розвідника-нелегала Миколи Глущенка (у книжці- Микола Гущенко) і відображає подіії 1940 року. Серед дійових осіб як реальні історичні персонажі – Йосип Сталін, Адольф Гітлер, Вінстон Черчилль, їхнє найближче оточення, художники і літератори, які жили і творили в той час у передвоєнному Радянському Союзі й нацистській Німеччині, – так і вигадані герої. Волею долі Микола Гущенко на початку 20-х років знайомиться з художником-початківцем Адольфом Гітлером і дає оцінку його малюнкам. І ось кращий (на думку фюрера) пейзажист Європи літом 1940-го вирушає з розвідувальним завданням із соціалістичної Москви до націонал-соціалістичного Берліна, звідки, за планами НКВС, він не повинен повернутися живим. Тим більше, що його дружина впала в око народному комісару Лаврентію Берії. Гестапо теж здогадується про спеціальну місію агента Художника і починає на нього велике полювання…

 

Волонтери. Мобілізація добра [Текст]  : збірник / уклад. і передм. І. Карпа. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2015. – 256 с.

Люди для людей! Під цим девізом працюють сотні волонтерів у зоні АТО. Сповнені болю та обурення, віри та гіркоти, суму та надії історії про тих, хто, забувши про спочинок, допомагає біженцям і бійцям АТО, ризикуючи власним життям намагається зберегти чуже. До книжки увійшли твори відомих українських авторів: С. Жадана, І. Карпи, М. Кідрука, Г. Вдовиченко, Л. Денисенко, І. Роздобудько, І. Славинської, Г. Шиян, А. Любки, К. Бабкіної.

 

 

 

Татчин, С. Семисвічник [Текст]  : [поезії] / С. Татчин. – К. : Гамазин, 2016. – 160 с. – (Зона Овідія).

Поезія сьогодні чи поезія сьогодення? Нова збірка Сергія Татчина «Семисвічник» — це потужний, сконцентрований потік чуттєвої енергії Слова, інтерпретованого динамічними ритмами інформаційної епохи. Це лірика новаторського прочитання, проте у підґрунті — сакральні змісти й основоположні цінності. Текстологія цієї поезії багатогранна й насичена, проста і вишукана водночас. Вона елегійна та пристрасна, медитативна й гранично оприсутнена, аскетична й чуттєво відверта. Це концептуальний і цілісний організм, структурований за принципом містичної сімки. Глибинна інтроспекція цих віршів органічно спроектована на площину зовнішнього відображення. Це оповіді, котрі освячують і формують абсолютно нову, проте цілковито впізнавану, реальність. «Семисвічник» — збірка, котра не залишить байдужими ані відданих поціновувачів поетичного слова, ані тих, котрі тільки-но відкривають просторий світ сучасної української поезії.

 

 

Драч, І.Ф. SатирикоN ( Pro i contra ) [Текст]  : [поезії] / І.Ф. Драч. – Х. : Фоліо, 2015. – 185 с. – (Сафарі).

До нового видання увійшли вірші Івана Драча із циклів «Самоідентифікація», «Коли своєволить сваволя» та «SатирикоN», написані в останні роки, в яких поет чуйно вловив найтонші вібрації сучасності.

 

 

 

 

Гаврилів, Т. Де твій дім, Одіссею? [Текст]  : поема / Т. Гаврилів. – Львів : Вид-во Анетти Антоненко, 2015. – 216 с. 

Світ зазнає докорінних змін, і сьогодні в ньому ніщо вже не таке, як учора. Вирушаючи в подорож, герой не підозрює, що опиниться в центрі зіткнення культур і цивілізацій. «Де твій дім, Одіссею?» – про Віру, Надію і Любов, зближення та розлуку, пошуки і впізнання, примарне і справжнє.

 

 

 

 

Кокотюха, А. Повний місяць [Текст]  : роман / А. Кокотюха. – 2-ге вид. – К. : Нора друк, 2015. – 368 с. – (Морок).

Осiнь 1944 року. Подiлля. Лiнiя фронту вже далеко, але спокою в тилу немає. У селищi Сатанів страх перед гестапо змiнився боязню каральних операцiй НКВС, мало того, округу тероризують озброєнi до зубiв банди кримiнальникiв та дезертирiв, але й це ще не все: кiлька мiсяцiв у околицях на узлiссi знаходять тiла людей, загризених дикими тваринами. Люди кажуть, завiвся в тутешньому лiсi вовкулака… Розгадати таємницю сатанівського лiсу береться бойовий офiцер, фронтовик Андрiй Левченко. Разом iз ним у небезпечнiй грi є втікач із сталінського табору Iгор Вовк, жорстокий капiтан НКВС Сомов, дезертир Жора Теплий та повстанський сотник Грiм. Їхнi долi сплелися в тугий вузол, кожен має свiй секрет. Кому з них вдасться вистояти в двобої з перевертнем?

 

Тарасюк, Г. Зоре моя вечірняя, або Пророк і Марія [Текст]  : роман- версія / Г. Тарасюк. – К. : Дніпро, 2015. – 424 с.

Роман-версія «Зоре моя вечірняя, або Пророк і Марія» – роздуми про літературні долі Тараса Шевченка і його «хрещеної доні» Марка Вовчка, про їхню дружбу та творчість.

 

 

 

 

Вільчинський, О.К. Криївка [Текст]  : повість / О.К. Вільчинський. – Х. : Фоліо, 2015. – 219 с. – (Графіті).  

Незабутні 1970-ті. На одній шостій земної кулі будують розвинений соціалізм, у телевізорі “дорогий Леонід Ілліч”, на орбіті – “Союз” – “Аполлон”… Тим часом хлопчаки із звичайного волинського села займаються своїми справами: ходять до школи, допомагають батькам по господарству, грають у футбол, у війну, рибалять, влітку працюють у колгоспній будбригаді… І лише інколи їхню увагу привертають вирви серед лісу на місці колишніх повстанських криївок, але запитання: “Діду, а якщо вони боролся за Україну, то чому вони вороги?” – так і залишалося без відповіді.

 

Сверстюк, Є.О. Писані синім крилом [Текст]  : [зб. поезій] / Є.О. Сверстюк; упоряд. О. Голуб. – К. : Кліо, 2015. – 255 с. 

Євген Сверстюк — (1928-2014) — літературознавець, поет, доктор флософії, диседент, один із лідерів українського руху опору 60-70-х рр. ХХ ст. Збірка вмістила поетичний доробок часу ув’язнення і заслання (70-80-і), юнацької пори «З зеленого шуму» та часу формування феномену «шістдесятництва». Тут можна побачити знайоме із публікацій і нововідкрите із рукописів автора.

Як поет, він раптом стає невловимим, як Сковорода, таємничим і наче незнаним, переповненим шляхом і далеччю. Автор цієї книги вщерть сповненої духом високого офірного ідеалізму, воліє бути Лицарем із Шпагою у відкритому всім вітрам безмірі світу. Його Шпага — Слово, священна зброя лицаря правди і краси.

 

Дочинець, М.І. Лис та інші детективні історії [Текст]  : роман, оповідання / М.І. Дочинець. – Мукачево : Карпатська вежа, 2016. – 356 с. 

Роман «Лис» лауреата Шевченківської премії Мирослава Дочинця — про чоловіка незвичайної долі й унікального хисту, який шукає в провінції свої загублені сліди, а знаходить сенс життя, нові цінності й нове кохання. Роман читається одним подихом, залишаючи відчуття подарованої долею любовної пригоди. Тут є все — шляхетний стиль, тонка дотепність, призабутий романтизм, детективна інтрига, розсипи мудрості, непідробна читабельність. Інші детективні історії об’єднані одним головним героєм — слідчим Правиком, який, шукаючи злочинні сліди, водночас шукає сенс життя, міру справедливості і милосердя.

 

Кідрук, М. Подорож на Пуп Землі [Текст]  : роман / М. Кідрук. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2016. – 368 с. : іл. 

Чи не кожний хлопчик у дитинстві мріяв стати мандрівником… Але щоб здійснити цю мрію в дорослому житті, треба багато рішучості й трохи авантюризму. Двоє друзів вирушають у мандрівку країною давніх інків, долаючи справжні небезпеки і втрапляючи у веселі пригоди, щоб дістатися до острова Пасхи — маленького шматка суходолу посеред Тихого океану, Пупа Землі, який упродовж тисячоліть охороняють кам’яні велетні моаї і який дуже нагадує людство в мініатюрі…

 

Женченко, В.В. Партитура життя [Текст]  : [поезії] / В.В. Женченко. – К. : Жнець, 2016. – 160 с. 

До нової збірки Віктора Женченка, відомого українського поета, лауреата літературних премій імені Андрія Малишка та Павла Тичини, ввійшли поезії, які автор писав протягом усього життя.

Особливу увагу привертає розділ книги «Нічні ронделі». Цією давньою поетичною формою, що виникла у Франції у 12 ст., українські літератори користувалися і користуються досі.

 

Павленко, М. Про Павла Тичину, Надію Суровцову, Василя Симоненка, Василя Стуса, Ірину Жиленко [Текст]  : оповідання / М. Павленко. – К. : УкрНДІСВД, 2016. – 120 с. : іл. – (Життя видатних дітей).

Відома письменниця Марина Павленко розповість вам про дитинство п’яти українців, які прославили нашу країну у всьому світі.

Читайте історію про Павла Тичину, поета-модерніста, державного та громадського діяча, академіка АН УРСР, чия складна доля є дуже характерною для першої половини ХХ століття; Надію Суровцову – письменницю, журналістку, перекладачку, громадського діяча, спадщина якої досі майже не видана; Василя Симоненка – поета, прозаїка, перекладача, журналіста, творчість якого глибоко пронизана народнопісенними мотивами; Василя Стуса – поета, перекладача, публіциста, творчість якого викликає неабиякий інтерес у сучасних літературознавців; Ірину Жиленко – поета, прозаїка, перекладача, особливістю поетичного світобачення було воздавання слави повсякденному життю.

 

Птіцин, А. Про Шолом- Алейхема, Януша Корчака, Фріца Крейслера, Миколу Лукаша, Матір Терезу [Текст]  : оповідання / А. Птіцин. – К. : Антологія, 2016. – 120 с. : іл. – (Життя видатних дітей). 

Письменник Анатолій Птіцин розповість вам про дитинство людей, знаних у всьому світі. Погортавши сторінки цієї книги, ви зможете опинитися у великій родині маленького Шолом-Алейхема, який згодом стане самобутнім майстром слова; дізнатися таємницю першого кохання Януша Корчака, дитячого письменника та видатного педагога; разом з Фріцом Крейслером пограти на першому музичному інструменті, що його сам собі змайстрував майбутній композитор; разом з Миколою Лукашем втрапити в історію зі зникненням хлопчика та дізнатися, про що розповідав батько Аґнес Ґонджі своїй дочці, в майбутньому – Матері Терезі…

 

Воронина, Л. Про Брюса Лі, Махатму Ганді, Жорж Санд, Фридеріка Шопена, Івана Миколайчука [Текст]  : оповідання / Л. Воронина. – К. : УкрНДІСВД, 2016. – 128с. : іл. – (Життя видатних дітей).

Відома дитяча письменниця вибрала свою «п’ятірку» улюблених героїв, дитинство яких залишається для неї таємничим і навіть оповитим романтичним серпанком. Француженка Жорж Санд, поляк Фредерік Шопен, індієць Махатма Ганді, китаєць Лі Суй Лунґ (більше відомий як Брюс Лі), українець Іван Миколайчук – усі вони в дитинстві мали чудові «з’яви», після яких утвердились у тому, ким і яким треба бути.

 

Лущевська, О. Про Христофора Колумба, Джона Ньюбері, Чарльза Дарвіна, Дніпрову Чайку, Перл Сайденстрікер Бак [Текст]  : оповідання / О. Лущевська. – К. : УкрНДІСВД, 2016. – 96 с. : іл. – (Життя видатних дітей).

Оксана Лущевська – молода українська письменниця, яка мешкає в США, – розповідає в цій книжці про дитинство напрочуд цікавих людей:

– іспанського мореплавця Христофора Колумба, який мав дивовижне руде волосся, а писати й читати, кажуть, навчився в уже зрілому віці, принагідно відкривши Америку;

– британського книговидавця й письменника Джона Ньюбері, який першим збагнув, чим дитяча книжка відрізняється від дорослої, і створив «Маленьку гарненьку кишенькову книжечку», з якої почалася світова дитяча література;

– англійського натураліста й мандрівника Чарльза Дарвіна, який понад усе на світі любив спостерігати за життям рослин і тварин, а тому й зумів розкрити чимало таємниць природи;

– української письменниці, педагога й правозахисниці Дніпрової Чайки, яка не лише закладала основи вітчизняної літератури для дітей, а й створила лібрето кількох чудових дитячих опер;

– американської письменниці, журналістки, перекладачки, громадської діячки Перл Бак, яка не лише першою у своїй країні була удостоєна Нобелівської премії з літератури, а й стала названою матір’ю для дев’яти дітей різних національностей.

Для кмітливих, допитливих і непосидючих юних читачів.

 

Багряна, А. Про Марію Заньковецьку, Олену Телігу, Вангу, Марію Приймаченко, Славу Стецько [Текст]  : оповідання / А. Багряна. – К. : Антологія, 2016. – 96 с. : іл. – (Життя видатних дітей).

Щоби стати відомою особистістю, слід сумлінно розвивати свій талант та рішучу волю вже у юному віці. Підтвердженням цього є розповіді письменниці Анни Багряної про дитинство Марії Заньковецької – талановитої української актриси; Олени Теліги – визначної української поетеси та громадської діячки, яка трагічно загинула від рук фашистів; Ванги  – відомої в цілому світі провидиці та цілительки; Марії Приймаченко – художниці, народної майстрині «наївного мистецтва»; Слави Стецько – непересічної політичної діячки ХХ ст. Цих п’ятьох видатних жінок об’єднували любов до рідної землі й природи та непереборне прагнення досягти своєї мети.