Нові надходження – книги липень 2020

Джей, Ф. Радощі мінімалізму [Текст] : як позбутися зайвого, привести життя до ладу та спростити його / Ф. Джей. – К. : КМ-Букс, 2019. – 256 с.
Щодня ми отримуємо десятки «вигідних» пропозицій: купи це — і ти матимеш привабливіший вигляд, придбай інше — і досягнеш успіху, а якщо станеш власником ще й ось цього, то щастю загалом не буде меж. Проте зазвичай результат є абсолютно протилежним: бездумне придбання великої кількості речей не лише стає причиною марних очікувань, а й висмоктує гроші з гаманців, псує стосунки з близькими, позбавляє справжніх радощів. Ви готові раз і назавжди вимести мотлох із власного життя? У такому разі спробуйте осягнути філософію мінімалізму разом з експертом із прибирання Френсін Джей, і вже незабаром ви опинитесь на шляху до змістовнішого, більш керованого та радісного буття.
Бронсон, П. Батьки в шоці: новий погляд на виховання

Бронсон, П. Батьки в шоці: новий погляд на виховання [Текст] / П. Бронсон; Е. Меррімен. – Х. : Ранок, Фабула, 2018. – 400 с.
Як ви виховуєте свою дитину? Читаєте спеціальну літературу, слухаєтеся власних батьків, радитеся з сусідами? А може, поклада­єтесь на інтуїцію й життєвий досвід? А раптом вам скажуть, що всі звичні уявлення про виховання хибні? По Бронсон та Ешлі Меррімен написали саме про це — про стереотипні принципи виховання, що насправді не дають очікуваного ефекту. Вони говорять про похвалу, обман і складний підлітковий вік. А також про те, чи потрібно розмовляти з немовлятами і що робити, якщо під час сімейного обіду почалася сварка. Спираючись на численні дослідження, автори спробували відповісти на найпоширеніші питання та зосередитися на типових ситуаціях, з якими стикається більшість батьків.

Карпачов, Д. Як дати дитині все без грошей і зв’язків [Текст] / Д. Карпачов. – К. : Агенція “ІРІО”, 2019. – 256 с.
Книга «Як дати дитині все без грошей і зв’язків» — це 7-тижневий тренінг, який поліпшить ваші стосунки з дитиною, навчить вас взаємодіяти, чути свою дитину і розуміти її. Вправи, наведені в кожному розділі, допоможуть закріпити навички усвідомленого батьківства та виведуть вас на новий рівень відносин в сім’ї та в суспільстві. Батьки бажають своїй дитині тільки кращого: щоб вона стала успішною та реалізувалася в житті. Але чи думають вони, що найкраще саме для їх дитини? У той час як вони реалізують свою потребу в званні кращого батька, їхні діти «страждають» від батьківського виховання та заборон.

Тайсон, Н. Астрофізика для тих, кто цінує час [Текст] / Н. Тайсон; пер. з англ. Д. Пілаша. – К. : КМ БУКС, 2018. – 200 с.
Яка природа простору і часу? Яке наше місце у Всесвіті? Яке місце Всесвіту в наших життях? Немає кращого провідника по цих усіх питаннях, аніж всесвітньовідомий астрофізик, популяризатор науки та автор бестселерів Ніл Деґрасс Тайсон. Втім, мало хто з нас має час на споглядання зірок – тому Тайсон знайомить із ними чітко та лаконічно. Дотепний та цікавий текст поділено на невеликі порції, якими зручно підживлювати спраглий до відповідей мозок у перерві напруженого дня. Автор пропонує коротке, але осмислене ознайомлення з фундаментальними питаннями космосу: від Великого вибуху до чорних дір, від кварків до квантової механіки, від дослідження інших планет до пошуків життя у Всесвіті.

Винничук, Ю. Галицька кухняВинничук, Ю. Галицька кухня [Текст] : іст., рецепти та обличчя / Ю. Винничук; авт. ідеї та кер. проекту Ю. Назарук. – 2-ге вид., випр. і допов. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2016. – 515 с. : іл.
Разом із компанією «ФЕСТ!» «Видавництво Старого Лева» видало незвичну кулінарну книгу «Галицька кухня», своєрідну енциклопедію кухні, готування, історії, ресторанного бізнесу та біографії найзнаковіших українців-сучасників. Це – подарункове видання, багато ілюстроване фотографіями, яке репрезентує культурологічний пласт, традиції кухні та сімейних рецептів. Зібрав усі ці рецепти та історії Юрій Винничук. А керівник проекту – Юрко Назарук. «Понад рік спільної роботи команди і ми віддали в друк майбутній бестселер «Галицька кухня. Історія, рецепти та обличчя» від Юрка Винничука. Сім десятків видатних галичан зі своїми таємними родинними рецептами і не тільки!», – розповідає співвласник компанії «!Фест» Андрій Худо. Книга не лише розкриє таємниці галицької кухні й познайомить читачів зі смачними делікатесами Галичини, але й розповість про людей, що готують ці страви. Тож на сторінках видання можна знайти рецепти у виконанні Тараса Чубая, Кузьми Скрябіна, Наталії Іваничук, Павла Шеремети, Євгена Глібовицького, Тараса Прохаська, Мар’яни Савки, Оксани Караванської, Олександри Коваль та інших відомих персоналій.

Шарма, Р. Шлях до величі [Текст] : 101настанова, як досягти ще більшого успіху в роботі та особистому житті / Р. Шарма. – К. : Вид. група КМ-БУКС, 2019. – 248 с.
Від автора книг-бестселерів “Монах, який продав свій “Феррарі”, “Лідер без титулу” та “Святий, серфінгіст і директор”. Якщо ви втомилися жити непримітним життям, відчуваєте, що ваше призначення – досягти чогось більшого, стати по-справжньому успішною та самореалізованою людиною, яка постійно утримує “передові позиції”, тоді ця книжка Робіна Шарми саме для вас. Пристрасна, надихаюча, певною мірою провокаційна і сповнена цікавих ідей, які допоможуть досягти мети значно швидше, ніж ви уявляєте, “Шлях до величі” – це книжка, що допоможе розкрити власний потенціал, пробудити в собі найкращі риси. Не зволікайте, починайте діяти – і ви досягнете успіху в житті!
Воткінсон, М. Грід. Інструмент для прийняття рішень у будь-якому бізнесіВоткінсон, М. Грід. Інструмент для прийняття рішень у будь-якому бізнесі ( у вашому також)[Текст] / М. Воткінсон. – К. : КМ-Букс, 2019. – 368 с.
Інструмент для прийняття рішень у будь-якому бізнесі (і вашому також)! Ця новаторська книга розкриває фундаментальні та невід’ємні елементи успіху будь-якого бізнесу. Ґрід-матриця – революційна система, яка є міцним психологічним фундаментом та надійним інструментом у прийнятті рішень щодо будь-яких аспектів діяльності підприємства: оцінки та покращення товарів та послуг; зменшення стратегічних ризиків та передбачення довготермінових наслідків ваших дій; відчуття кон’юнктури ринку та використання її на власну користь; визначення першопричини викликів, які постають перед вашим бізнесом; налагодження ефективної співпраці між підрозділами та командами. Ґрід – це простий, цілісний та універсальний підхід до бізнесу, який однаково підходить великим та малим компаніям. Поєднуючи практичні поради та реальні бізнес-кейси, книга зробить ваші бізнес-рішення більш якісними та впевненими.

Петрановська, Л.В. Таємна опора [Текст] : емоц. зв’язок у житті дитини / Л.В. Петрановська. – Х. : Віват, 2019. – 234 с. – (Актуальна тема).
Як формується прив’язаність до батьків від дитинства до підліткового віку? Як стати для сина або дочки міцною і при цьому таємною опорою і виростити їх упевненими й самодостатніми? Що краще: ранній розвиток або природне опанування навичок, дитячий садок або виховання бабусі, свобода або контроль? На ці та інші запитання, якими переймаються батьки, відповідає, ґрунтуючись на науковій теорії прив’язаності, Людмила Петрановська. У цій книжці ви неодмінно знайдете потрібні відповіді й зможете не лише зрозуміти, що стоїть за дитячими розпещеністю, агресією, важкою вдачею, а й зрозуміти, чим допомогти своїй дитині, щоб вона росла й розвивалася, не марнуючи сил на боротьбу за вашу любов.
Флорида, Р. Homo Creativus Флорида, Р. Homo Creativus [Текст] : як новий клас завойовує світ / Р. Флорида. – К. : Наш формат, 2018. – 432 с.
Світовий бестселер теоретика урбаністики, професора Торонтського університету Річарда Флориди, що розкриває феномен нового креативного класу і те, яким стане світ після його появи.
Грубич, К. Смачна країна[Текст] : нар. рецепти та поради звідусіль від нар. журналіста / К. Грубич. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2015. – 304 с. : іл.
Відомий телеведучий та знавець продукції зі знаком якості Костянтин Грубич побував у всіх регіонах України, де готував і смакував страви, притаманні саме цій місцевості, ознайомлювався з культурою і традиціями міст, містечок та сіл. Тому кожна зі страв у цій книзі має свою історію, унікальну рецептуру та нагадує про добрих людей, які доклалися до її творення і поширення. Крім того, всі страви супроводжують додаткові поради та спеціальні секрети від автора – як найкраще готувати, чим присмачувати і з чим подавати той чи інший смаколик. «Смачна країна» – це не лише кулінарна насолода, а й чудова нагода поглянути на Україну під новим кутом.
Брайтон, Б. Коротка історія майже всього на світіБрайтон, Б. Коротка історія майже всього на світі [Текст] : від диназаврів і до космосу / Б. Брайтон; переклад з англ. О. Замойська. – К. : Наш формат, 2018. – 472 с.
Якщо у школі ви захоплено розглядали схему внутрішньої будови Землі чи із цікавістю вивчали сполуки хімічних елементів, ця книжка напевне стане вашою улюбленою. Якщо ж наука видається вам нудною й незрозумілою, Білл Брайсон переверне ваші уявлення! Роками вивчаючи наукові праці та спілкуючись з антропологами, математиками, астрономами й фахівцями інших наук, автор оповідає історію про все на світі: від Великого вибуху й до розквіту цивілізації.
Промови, що змінили світПромови, що змінили світ [Текст] / пер. з англ. В. Горбатько. – К. : КМ-Букс, 2019. – 328 с.
Слово — могутня зброя, результат застосування якої залежить від того, ким воно мовлене. В устах диктаторів слово нерідко ставало знаряддям для знищення цілих держав і народів, а в устах видатних постатей, які присвятили своє життя боротьбі за високі ідеали, — інструментом вивільнення людської свідомості від духовних кайданів. Зібрані у цьому виданні промови охоплюють тривалий історичний період — від часів Ісуса Христа до сьогодення. Особи, які їх виголосили, силою слова змінювали хід історії, сприяли перевороту мислення не лише пересічних людей, а й урядів і політиків світового рівня. Подані у промовах меседжі не втрачають своєї актуальності й понині.
Сендберг, Ш. План БСендберг, Ш. План Б [Текст] : як протистояти біді, стати витривалим і віднайти радість / Ш. Сендберг; А. Грант; пер. з англ. М. Пухлій. – К. : КМ-Букс, 2018. – 280 с.
Потужна, практична й надихаюча книжка про те, як стати витривалішим і рухатися далі попри всі життєві негаразди від операційної директорки Facebook і найкращого професора Вортонської школи, авторів бестселерів № 1 за версією The New York Times «Включайся» та «Оригінали».
Фромм, Е. Втеча від свободи Фромм, Е. Втеча від свободи [Текст] / Е. Фромм; пер. с англ. М. Яковлєва. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 288 с.
Основоположник психоаналізу Зиґмунд Фройд говорив: “Більшість людей насправді не хочуть свободи, тому що вона передбачає відповідальність, а відповідальність лякає людей”. Може, тому втеча від свободи цілком прийнятна для більшості? Еріх Фромм розкриває перед читачем саму суть свободи, чим вона є для сучасної особистості. Чи існує зв’язок між авторитарними режимами та втечею від свободи? Як пояснити той факт, що деякі люди добровільно відмовляються від незалежності, віддаючи перевагу рабству й обираючи конформізм? Чому свобода може спричиняти почуття самотності, страху та безсилля? І чи справді свобода має дві форми – хорошу й погану? Еріх Фромм розглядає феномен свободи і відповідає на ці одвічні питання.
Мортімер, І. Століття змін Мортімер, І. Століття змін [Текст] : яке століття бачило найбільше змін і чому це важливо для нас / І. Мортімер; пер. з англ. Я. Машико. – Х. : Ранок, Фабула, 2018. – 448 с. – ((Нон-фікшн).
У сучасному суспільстві майже щодня відбуваються суттєві зміни. А чи було так завжди? Чи можна якимось чином визначити, яке століття зазнало найбільших змін? Виявляється, що так. І це з блиском удалося чудовому англійському історику і письменнику Ієну Мортімеру, який ретельно, але водночас дуже цікаво описав і порівняв десять століть європейської історії. Виявляється, це дуже важливо для нас: адже, знаючи і розуміючи своє минуле, людство зможе більш упевнено спланувати майбутнє, яке може бути цілком щасливим.
Генсон, Р. Незламність. Як закласти міцний фундамент спокою, сили та щастяГенсон, Р. Незламність. Як закласти міцний фундамент спокою, сили та щастя [Текст] = Resilient: How to Grow an Unshakable Core of Calm, Strength, and Happiness… / Р. Генсон; Ф. Генсон. – К. : КМ-Букс, 2019. – 272 с.
У сучасному світі, як ніколи раніше важливо виховувати в собі вдячність і співчуття, саме вони не зважаючи на стрімко мінливий світ, залишаються фундаментів добробуту і щастя. Автор книги ділиться з читачами дванадцятьма найважливішими силами, які закладені всередині кожної людини, і варто лише їх розвинути, як життя засяє новими фарбами. Така якість як незламність необхідна кожній людині щодня, і вдома і на роботі. Сучасний світ, разом з усіма благами, приніс також багато стресу, проблем зі здоров’ям і втрату орієнтації у встановленні життєвих пріоритетів і орієнтирах. Для того, щоб їх знайти, потрібно навчитися черпати з джерел, які знаходяться всередині вас. Використовуючи неврологію і позитивну психологію, автор книги вчить читачів, як впоратися зі стресом, вміти завжди залишатися спокійним і бути зосередженим на досягненні правильних цілей. Ця книга путівник у світ розуміння роботи мозку, практичних порад і реальних життєвих прикладів.
Айзексон, В. Інноватори. [Текст] : як група хакерів, геніїв та гіків здійснила цифрову революцію / В. Айзексон; пер. зангл. Д. Гломозда. – К. : Наш формат, 2017. – 368с.
Мало хто знає, що теорію сучасного цифрового світу сформулювала жінка ще в середині ХІХ століття; і не будь-хто, а донька самого Байрона — леді Лавлейс. За півтора століття цифрову еру наближали багато людей, проте більшість так і залишилася в тіні. Це книжка про різні етапи цифрової революції, про ґіків, хакерів і мрійників, які кардинально змінили світ і підхід до бізнесу. Вона про диваків, яким нині людство завдячує електронним комфортом: Алана Тюрінга, Біла Ґейтса, Стіва Возняка, Стіва Джобса, Ларі Пейджа та інших. З неї ви дізнаєтеся про глибокі інновації і роль творчої співпраці в історії людства.
Батлер-Боудон, Т. 50 видатних творів. ПолітикаБатлер-Боудон, Т. 50 видатних творів. Політика [Текст] : свобода, рівність , влада : огляд видат. праць / Т. Батлер-Боудон. – К : КМ-Букс, 2019. – 480 с.
Книжка «50 видатних творів. Політика» дає уявлення про твори провідних лідерів від Авраама Лінкольна й Вінстона Черчилля до Маргарет Тетчер, а також про твори, які змінили уми людей і світ. Вона охоплює часовий проміжок у 2500 років, правих і лівих, мислителів і діячів, економістів (Мансур Олсон) і активістів (Саул Алінський), воєнних стратегів (Клаузевіц), лідерів зі стратегічним мисленням (Сунь Ятсен), філософів свободи (лорд Актон, Ісая Берлін, Роберт Нозік), пропагандистів ідей лівих (Жан-Жак Руссо, Емма Голдман, Мері Волстонкрафт) і консервативних (Едмунд Берк). Також у ній розглядається лібералізм — політична філософія, що наголошує на особистій свободі як найвищій цінності разом з відкритими суспільствами й ринковою економікою.
Стус, Д.В. Василь Стус [Текст] : життя як творчість : дослідження / Д.В. Стус. – 4-те вид. – К. : ДУХ І ЛІТЕРА, 2018. – 384 с. : іл. – (Бібліотека спротиву, бібліотека надії).
Ніхто не знає, в чому полягає загадка слави. Часто трапляється, що про когось, хто все життя перебував у епіцентрі подій, забувають відразу після смерти. До Василя Стуса широка відомість прийшла після перепоховання в 1989-му. Що цьому причиною: поетична творчість? героїка життя? непримиренність позиції? здатність перейматися чужим болем? На ці та інші питання пробує знайти відповіді син поета – Дмитро, який майстерно поєднує об’єктивні біографічні відомості про життя Василя Стуса з власними спогадами і спостереженнями про батька, парадоксально зіставляє контексти, змішує високий науковий та белетристичний стилі. Пропонована книга – це Василь Стус очима дослідника і сина на тлі «запізнілого націєтворення».
Розрахована на широке коло читачів: від учнів до науковців.

Лі Куан Ю. Роздуми великого лідера про майбутнє Китаю, США та світу [Текст] : інтерв’ю та добірки підгот. Г. Елісоном і Р.Д. Блеквіллом за участю У. Вайна / Лі Куан Ю; передм. Г. Кіссинджера. – К. : КМ БУКС, 2018. – 224 с.
Для Сінгапуру Лі Куан Ю був більшим, ніж просто лідером. Він вивів це маленьке місто-державу на світову економічну арену та зробив його серйозним гравцем, з яким рахуються інші. Під обкладинкою цієї книги — роздуми великого та сильного лідера про світову політику та економіку. Предметом дискусії стали США, Європа, Індія та Азія, а також їхнє майбутнє, яким його бачить сам Лі Куан Ю. Також зачеплені питання бідності, тероризму, демократії, глобалізації та інші не менш важливі теми.
Батлер-Боудон, Т. 50 видатних творів. Філософія [Текст] : ваш короткий шлях до найважливіших ідей буття, істини та сенсу : цитати з відомих кних / Т. Батлер-Боудон. – К : КМ-Букс, 2019. – 456 с.
Понад 2000 років філософія була найкращим провідником у досвід людського буття та справжньої природи реальності. Від Аристотеля, Платона, Епікура, Конфуція, Цицерона та Геракліта в античні часи до раціоналістів XVII століття — Декарта, Лейбніца та Спінози, від великих діячів ХХ століття — Жана-Поля Сартра, Жана Бодріяра та Симони де Бовуар до сучасних мислителів — Майкла Сендела, Пітера Сінгера та Славоя Жижека, книга «50 видатних творів. Філософія» знайомить з основними працями, які сформували філософію як дисципліну та справили відчутний вплив на реальний світ. Для широкого кола читачів.

Москаленко, Г.Т. Доки ваш підліток не звів вас з розуму [Текст] : практ. психологія / Г.Т. Москаленко. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 276 с.
Чого хочуть для своїх дочок всі батьки? Чи важко знайти з дівчатками спільну мову? Як стати для дочки опорою і при цьому навчити її бути самостійною? Ви – стурбований батько, спантеличений дідусь або опікун, чиїм турботам доручили чужих дочок? Значить, ця книга для вас. Методика психолога: реальні рішення, засновані на практичному досвіді, ефективна стратегія замість гасел і банальностей, а також постійне відчуття гумору, яке виручає навіть у безвихідних ситуаціях.
Черчілль, В. Спогоди про Другу світову війнуЧерчілль, В. Спогоди про Другу світову війну [Текст] = Memoirs of the World War / В. Черчілль; пер. з англ. П. Таращука. – К. : Вид-во Жупанського, 2018. – (Історична думка).
Т.2[Текст]. – 2018. – 552 с.
Сер Вінстон Черчілль (1874–1965) – один із найвідоміших державних і політичних діячів ХХ сторіччя, за час своєї політичної кар’єри встиг двічі побувати прем’єр-міністром Великобританії, водночас перебуваючи на посаді міністра оборони у найтяжчі для країн Британської співдружності часи Другої світової війни. Дуже важко, а то й неможливо переоцінити внесок Вінстона Черчілля у справу перемоги союзницьких військ над країнами Осі, адже, коли світ постав перед загрозою масштабної катастрофи, саме його мудра і виважена політика багато в чому зробила можливим створення альянсу країн-союзників, що у подальшому дозволило їм здобути перемогу над військами Німеччини, Італії та Японії. Водночас активна й успішна політична кар’єра Вінстона Черчілля дещо затьмарила у свідомості загалу його здобутки письменника і публіциста. Проте вже 1953 року Вінстон Черчілль отримує Нобелівську премію з літератури з формулюванням «за неперевершеність історичного й біографічного опису і блискуче ораторське мистецтво, за допомогою якого відстоювалися найвищі людські цінності». Цю премію він здобув саме завдяки своїй головній літературній праці, книжці мемуарів «Спогади про Другу світову війну», в якій він розмірковує про найтяжчі часи, які випали на долю людства у ХХ сторіччі, і детально аналізує перебіг і всі аспекти Другої світової війни, як лише може це робити безпосередній і один із ключових її учасників. «Спогади про Другу світову війну» – найвагоміший доробок відомого політичного і державного діяча Вінстона Черчілля у царині літератури, за який він 1953 року отримав Нобелівську премію. Аналізуючи перебіг Другої світової війни, а також усі її ключові події, Вінстон Черчілль подає напрочуд широку і детальну панораму останньої великої війни, яка охопила майже увесь світ. Зайве казати, що дуже багато акцентів у цій праці розставлені геть інакше, ніж до цього звикло радянське і навіть пострадянське суспільство. Тому це видання буде особливо корисним не лише для вивчення подій і механізмів Другої світової війни, а й для кращого розуміння різниці в їхній інтерпретації, яка широким історично-культурним ровом і досі пролягає між російсько-радянським табором і рештою цивілізованого світу.

Літтл, Б.Р. Я, моє “я” та ми [Текст] = Me, myself, аnd us : дослідження особистості та мистецтво добробуту / Б.Р. Літтл; пер. з англ. Г. Літвіненко. – Х. : Ранок, Фабула, 2018. – 304 с.
Браян Р. Літтл вважає, що людська свідомість — це потужний інструмент, який впливає абсолютно на всі сфери життя. У своїй книзі він намагається це довести, а також відповідає на найбільш хвилюючі запитання і розвіює найпоширеніші міфи: чому люди вішають одне на одного ярлики, яку шкоду приносить тотальний конт­роль, у чому різниця між екстравертами й інтровертами або чому не варто довіряти розповсюдженим особистісним тестам. З гумором і без громіздких медичних термінів, але спираючись на власні багаторічні дослідження, автор по-новому розкриває вплив свідомості на добробут і стосунки в соціумі.
Максименко, Д.С. Вчимося бути батьками Максименко, Д.С. Вчимося бути батьками [Текст] : школа для молодих батьків : практ. психологія / Д.С. Максименко. – К. : Центр учбової літератури, 2018. – 200 с.
В книзі зібрано матеріали, які допоможуть молодим батькам у вихованні та розвитку дитини в перші три роки життя. Книга рекомендується для широкого кола читачів, батьків та педагогів.

Сунь-Цзи. Мистецтво війниСунь-Цзи. Мистецтво війни [Текст] / Сунь-Цзи; пер. з кит. та комент. Сергія Лесняка. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2017.
Українською «Мистецтво війни» Сунь-дзи тлумачиться вперше. Перекладач, історик філософії Сходу, переконаний, що філософськостратегічний твір давньокитайського воєначальника та викладені в ньому ідеї і поради стосуються не лише стратегії бою і завоювання, але й усієї діяльності людини, зокрема й бізнесу.

Москаленко, Г.Т. Батьки, які виховують дочок [Текст] : що потрібно знати : практ. психологія / Г.Т. Москаленко. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 208 с.
Чого хочуть для своїх дочок всі батьки? Чи важко знайти з дівчатками спільну мову? Як стати для дочки опорою і при цьому навчити її бути самостійною? Ви – стурбований батько, спантеличений дідусь або опікун, чиїм турботам доручили чужих дочок? Значить, ця книга для вас. Методика психолога: реальні рішення, засновані на практичному досвіді, ефективна стратегія замість гасел і банальностей, а також постійне відчуття гумору, яке виручає навіть у безвихідних ситуаціях.

Геращенко, О.Л. Економіка ХХІ: країни, підприємства, людиниГеращенко, О.Л. Економіка ХХІ: країни, підприємства, людини [Текст] / О.Л. Геращенко; пер. з рос. М.В. Скоробогатова. – К. : Довженко Букс, 2016. – 303 с. : іл.
…Цю книгу написано для людей, що живуть в економічному світі. Взагалі-то всі ми в ньому живемо. Купуємо, продаємо, отримуємо доходи, платимо податки, на наші емоції впливають курс валют і ставка по кредитах, які, в свою чергу, залежать від наших емоцій; ми залишаємо собі заощадження на майбутнє, порівнюємо свій рівень доходу з іншими тощо. Це і є економічний світ. Цю книгу написано так, щоб її зміг прочитати абихто. Прочитати, зрозуміти і щось змінити у своєму житті…

Іставей, Р. Як запам’ятати (майже) все і завжди [Текст] = How to remember (almost) everything ever : приголомшливі лайфхаки для прокачки вашої пам’яті / Р. Іставей. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 176 с. : іл.
А ви знали, що звичайна рибка має здатність пам’ятати щось або когось тільки три секунди? Тож якщо ви не хочете бути рибкою і мрієте прокачати свою пам’ять до супергеройського рівня, Роб Іставей легко допоможе вам у цій справі. Що таке пам’ять? Як вона працює? Як запам’ятати все? Ця книжка містить цікаві практичні завдання й техніки запам’ятовування, реальні історії, незвичайні експерименти та дієві вправи. Хто сказав, що всього не запам’ятати? Прокачайте пам’ять на максимум, перетворивши мозок на справжній комп’ютер, в якому знайдеться місце для файлу будь-якого розміру.
Екман, П. Теорія брехні Екман, П. Теорія брехні [Текст] : як визначити брехуна в бізнесі, політиці та приватному житті / П. Екман. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 320 с. : іл.
Чи відомо вам, що зазвичай навіть під час десятихвилинної розмови будь-яка людина бреше тричі? Чи знаєте ви, що детектор брехні насправді викриває не брехню, а лише емоційний стан піддослідного? Чому досвідчені брехуни з легкістю проходять перевірку на детекторі брехні, а багато підозрюваних у збудженому емоційному стані були помилково визнані винними і отримали довічне ув’язнення за злочини, яких не скоювали? Проте викрити брехуна можна навіть за однією з численних ознак поведінки: рухів тіла, жестів, міміки обличчя або обмовок. Треба лише вміти це помітити і проаналізувати. Автор цього світового бестселера вчить викривати приховані емоції інших людей, розпізнавати ознаки брехні, відрізняти брехню від прихованих емоцій і навіть… брехати. Книжка буде корисною не тільки фахівцям, яким потрібно викривати брехню під час роботи (керівникам, менеджерам з питань безпеки, фахівцям з підбору персоналу, торговим представ никам, агентам з продажу нерухомості тощо), а й звичайним людям, які можуть стати жертвами брехні навіть за досить звичайних обставин, наприклад при укладанні усних угод, купівлі товарів і послуг, а особливо у приватних стосунках.

Олівер, Дж. Смачні страви за 30 хвилин від Джеймі Олівер, Дж. Смачні страви за 30 хвилин від Джеймі [Текст] : [кн. рецептів] / Дж. Олівер; світлини Д. Лофтуса. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2017. – 288 с. : іл.
Якщо ви любите смачно попоїсти і щодня на вас удома чекає зголодніла родина, тоді дозвольте представити вам абсолютно революційний спосіб приготування їжі. І тут не йдеться про швидкість за рахунок якості. Кожне з 50-ти меню у цій книзі складене так, щоб ви не гаяли ні секунди. Гасло Джеймі Олівера — швидкість і якість! Усі страви в меню ретельно дібрані та протестовані на сумісність, а рецепти розписані так, щоб їх легко було дотримуватися. Опанувавши запропонований у книзі підхід, ви навчитесь ефективно використовувати свою кухню, свій час і отримувати задоволення від куховарства.

Цвєк, Д. У будні і святаЦвєк, Д. У будні і свята [Текст] / Д. Цвєк. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2017. – 480 с. : іл.
Книга «У будні і свята» містить рецепти на кожен день тижня. Меню розроблено згідно сезону. Видання доповнено розділом корисних порад для охочих готувати від авторки. У ньому ви дізнаєтеся як правильно сервірувати стіл, подавати та оформляти страви, а також про особливості приготування супів, рибних консерв, салатів, канапок, яєць, виробів із тіста, фруктів, напоїв тощо. Також містить таблиці тривалості теплової обробки та порівняльну таблицю маси деяких продуктів.

Кілбі, Е. Розблоковане батьківствоКілбі, Е. Розблоковане батьківство [Текст] : як виростити здорових і щасливих дітей в епоху інформ. технологій / Е. Кілбі. – К. : КМ-Букс, 2019. – 248 с.
В останнє десятиліття комп’ютери перетворилися на невід’ємну частину повсякденного життя, заполонивши не лише заклади, які ми відвідуємо, а й наші помешкання. Тож не дивно, що сучасні дітлахи практично від народження починають користуватися досягненнями новітніх технологій — комп’ютерами, планшетами, айфонами тощо. Однак як це може позначитися на їхньому здоров’ї та розвитку? На які небезпеки наражає? А чи дає використання комп’ютерів якісь переваги дітям дошкільного та раннього шкільного віку? Про все це ви дізнаєтесь, прочитавши розумну і дуже корисну книжку британського психолога, доктора наук Елізабет Кілбі. Автор висвітлює тему не лише як досвідчений фахівець, а й як мати трьох дітей, яка добре знає, про що говорить.
theUKRAINIANS II: історії успіху[Текст] : 20 інтерв’ю про успіх, ініціативу та відповідальність / упоряд.: Т. Прокопишин, В. Бєглов, І. Березніцька. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2016. – 272 с. : іл.
theUKRAINIANS — популярний сайт, який щодня публікує інтерв’ю з творчими та успішними українцями: музикантами, письменниками, підприємцями. Кожен матеріал створюється для того, щоб мотивувати людей взяти життя до своїх рук і припинити залежати від оточуючих. Перша книга, що об’єднала у собі кращі інтерв’ю сайту, була добре сприйнята читачами та критиками і стала бестселером. Цього разу увазі публіки представлена книга «The Ukrainians 2. Історії успіху» — друга частина збірки.
Як і перша частина, книга «The Ukrainians 2. Історії успіху» є збіркою мотиваційних інтерв’ю з видатними людьми України. В них герої розповідають про свої погляди на життя, міркують про здатність людини визначати і нести відповідальність за свою долю. У другій книзі двадцять таких матеріалів з яскравими і рідкісними архівними ілюстраціями. На її сторінках ви дізнаєтеся про шлях до успіху Джамали, Ірини Коваль, Олександра Лоскутова, Юрія Андруховича, Мирослава Поповича і, звичайно, Святослава Вакарчука.

theUKRAINIANS: історії успіху [Текст] : 20 інтерв’ю про успіх, ініціативу та відповідальність / упоряд.: Т. Прокопишин, В. Бєглов, І. Березніцька. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2016. – 256 с. : іл.
У книзі зібрано 20 мотивуючих розмов, опублікованих на сайті theukrainians.org протягом першого року існування проекту «The Ukrainians» – онлайн-журналу про успішних українців, ініціативу та відповідальність. Героями книги стали успішні українці, не схильні поступатися власними принципами та цінностями, здатні перемагати у глобальному світі. Це проактивні інноватори, відповідальні громадяни й чесні люди, які реалізуючи власні ідеї й проекти змінюють Україну на краще.Максименко, Д.С. Як справлятися з гнівом дитини

Максименко, Д.С. Як справлятися з гнівом дитини [Текст] : практ. психологія / Д.С. Максименко. – К. : Центр учбової літератури, 2018. – 173 с.
Джерелом більшості проблем, які виникають у нашому суспільстві, є незрілі способи вираження гніву. Чому це так? Тому що навичкам правильного поводження з гнівом треба вчити. Вони не приходять самі собою. В родині необхідно вчити зрілому ставленню до гніву. Якщо ми, батьки, не будемо знати, що таке гнів і які прийнятні способи його вираження, то не зможемо навчити своїх дітей правильному поводженню в критичних ситуаціях. У цій книзі ми розглянемо деякі суттєві характеристики гніву, а також способи його вираження. Ми також поговоримо про різні етапи життя наших дітей і про форми вираження гніву на кожному етапі.
Робінсон, К. Ви,Ваша дитина і школа Робінсон, К. Ви,Ваша дитина і школа [Текст] : як прокласти шлях до найкращої освіти / К. Робінсон; Л. Ароніка; пер. з англ. Г. Лелів. – Л. : Літопис, 2018. – 240 с.
У Ваших руках – третя книжка відомого фахівця з освіти Кена Робінсона, яка вийшла українською мовою. На її сторінках автор окреслює важливі принципи й дає практичні поради, як організувати і скерувати навчання дитини в школі чи за її межами. Автор розвіює численні міфи, описує різні варіанти сучасних шкіл і висловлює свою позицію щодо суперечливих питань. Батьки по всьому світу переймаються освітою своїх дітей, надто тепер, коли в освітній галузі багато політиканства й суперечок. Кен Робінсон мав багато розмов з батьками про дилеми, з якими вони стикаються. На яку освіту заслуговують ваші діти? Як визначити, чи ваш син або донька навчається в хорошій школі? А якщо школа погана, що робити? Кен Робінсон – автор бестселерів «Школа майбутнього» й «Освіта проти таланту», учасник конференції TED, чий виступ зібрав понад 50 мільйонів переглядів. Для широкого кола читачів.
Максименко, Д.С. Якщо підлітку важко навчатись у школіМаксименко, Д.С. Якщо підлітку важко навчатись у школі [Текст] : практ. психологія / Д.С. Максименко. – К. : Центр учбової літератури, 2018. – 142 с.
У цій книзі йдеться про причини шкільної неуспішності і даються відповіді на найбільш поширені питання педагогів і батьків. «Чим можна допомогти підлітку з труднощами в навчанні?», «Які психологічні особли- вості має молодший і старший підліток?», «Як підготувати підлітка у якого труднощі в навчанні до вибору професії?» та багато інших. Наприкінці кожного розділу запропоновано практичні рекомендації і конкретні вправи, які можна використовувати для роботи з підлітками, які відчувають труднощі у навчанні. Книга рекомендується як для педагогів, які працюють з підлітками так і зацікавленим батькам.

Шмідт, Е. Як працює GoogleШмідт, Е. Як працює Google [Текст] / Е. Шмідт; Дж. Розенберг. – К. : Видавнича група КМ-БУКС, 2018. – 304 с.
У книзі «How Google Works» («Як працює Google») голова компанії Ерік Шмідт (Erich Schmidt) та її колишній віце-президент Джонатан Розенберг (Jonathan Rosenberg) з допомогою директора з управлінських комунікацій Алана Ігла (Alan Eagle) показують читачеві зсередини, як функціонує інтернет-гігант.
Олланд, Ф. Уроки влади [Текст] : мемуари / Ф. Олланд; пер. з фр. Є. Марічева. – Х. : Фоліо, 2019. – 444 с.
В «Уроках влади» Франсуа Жерар Жорж Ніколя Олланд оцінює свою діяльність на посаді президента Франції, ділиться думками з політичних питань. Він не збирається більше бало­туватися у президенти, відійшов від влади і отримав повну свободу відверто розповідати все, що вважає за потрібне, не тільки про політику, а й про своє особисте життя. Для українського читача ці спогади особливо цікаві сторін­ками, де Франсуа Олланд, перший з «нормандської четвірки», розкриває подробиці перемовин у Мінську, що призвели до підписання Мінських домовленостей. За принципову позицію, яку Франсуа Олланд виявив, підтримуючи суверенітет, територіальну цілісність і незалеж­ість України, був нагороджений вищою державною нагородою України для іноземців — орденом Свободи. «Я керував країною у винятковий період. Я хотів викласти… те, що є насправді влада, …і як я випробував цей унікальний досвід. Мій обов’язок також полягав у тому, щоб тверезо проаналізувати мою діяльність, мої успіхи, але також і невдачі, які я визнаю», — прокоментував публікацію своїх мемуарів 24-й президент Французької Республіки.
Шарма, Р. Злет і занепад країнШарма, Р. Злет і занепад країн [Текст] : хто виграє та програє на світ. арені / Р. Шарма; пер. з англ. А. Іщенка. – К. : Наш формат, 2018. – 408 с.
Глобальна фінансова криза 2008 року незворотно змінила світ. Потоки грошей, що найбільше впливають на економічне зростання, і потоки капіталу між країнами уповільнилися внаслідок її виникнення. Навіть після того як світова економіка оговталася від удару, вектори розвитку переорієнтувалися, а ситуація залишилася невизначеною. Деякі країни відновлюють торговельні бар’єри й відмежовуються від інших. Як у мінливому світі передбачити, які держави, найімовірніше, зростатимуть чи занепадатимуть? Які нові критерії успіху та невдач країн? Як державам, що розвиваються, як-от Україні, поводитися в новій економічній реальності?
Кох, Р. Принцип 80/20 та 92 інших фундаментальних закони природиКох, Р. Принцип 80/20 та 92 інших фундаментальних закони природи [Текст] : наука успіху / Р. Кох. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 360 с. : іл.
Принцип 80/20 працює в багатьох сферах життя, від спорту до бізнесу. Суть цього методу в тому, що лише двадцять відсотків витрачених вами зусиль впливають на вісімдесят відсотків всіх ваших життєвих результатів, як в особистому житті, так і в бізнесі. Успішне освоєння принципу 80/20 приведе вас до небувалого успіху. Просто подумайте ось над чим: будь-який бізнесмен знає, що 80 відсотків усього доходу приносять лише 20 відсотків клієнтів, тобто решта 80 відсотків клієнтів приносять лише 20 відсотків доходів. Або ось вам ще один факт: за 20 відсотків нашого робочого часу ми виконуємо 80 відсотків всієї роботи за день. Звучить дивно, але це реальний факт. Так ось, якщо ви успішно опануєте принцип 80/20, то вам неодмінно відкриються нові можливості та перспективи. Автор книги прийшов до приголомшливого висновку, якщо зосередиться по максимуму на 20 відсотках, то можна досягти набагато більшого, при цьому витративши менше зусиль. У цій книзі ви знайдете відповіді на питання щодо устрою принципу 80/20, від того, як цей принцип працює до того, як безпосередньо застосовувати його в різних сферах життя.
Найкращі менеджмент-ідеї від Harvard Business Review. 2019Найкращі менеджмент-ідеї від Harvard Business Review. 2019 [Текст] : 10 вибр. ст. / пер. з англ. К. Козачук; Harvard Business Review. – К. : КМ-Букс, 2019. – 288 с.
У цьому виданні подано огляд ідей, здобутків і найкращих методик Harvard Business Review, опублікованих протягом останнього року, щоб тримати вас у курсі найсучасніших авторитетних думок у світі бізнесу. Представлено матеріали з найактуальніших і важливих для обговорення проблем менеджменту.
Якокка, Лі. Якокка [Текст] : автобіографія / Лі Якокка; В. Новак. – Х. : Ранок, Фабула, 2019. – 384 с.
Автобіографія Лі Якокки — це розповідь про життя і кар’єру людини, яку звільнили з посади президента Ford і яка витягла Chrysler з глибокої кризи. Професіонала, завдяки якому на світ з’явились легендарні форди Mustang і Fiesta і звичні сьогодні засоби безпеки автомобілів. Ця книга одночасно й особистий життєпис, і спогади про рух кар’єрними сходами, і нотатки менеджера, тут є поради щодо бізнесу, смішні байки і роздуми людини, від рішень якої залежала доля окремих людей і величезних компаній.
Перкінс, Дж. Нові зізнання економічного вбивціПеркінс, Дж. Нові зізнання економічного вбивці [Текст] / Дж. Перкінс. – Х. : Ранок, Фабула, 2019. – 368 с.
У цій книзі немає НІЧОГО. Нічого, що не стосувалося б України й особисто кожного з нас. Автор відомого бестселера «Нові зізнання економічного вбивці» Джон Перкінс розкриває секрети спецслужб і пояснює, що кожен повинен і може зробити, щоб його країна і він сам не потрапили в економічне рабство.

Москаленко, Г.Т. Доки ваш підліток не звів вас з розуму [Текст] : практ. психологія / Г.Т. Москаленко. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 276 с.
Чого хочуть для своїх дочок всі батьки? Чи важко знайти з дівчатками спільну мову? Як стати для дочки опорою і при цьому навчити її бути самостійною? Ви – стурбований батько, спантеличений дідусь або опікун, чиїм турботам доручили чужих дочок? Значить, ця книга для вас. Методика психолога: реальні рішення, засновані на практичному досвіді, ефективна стратегія замість гасел і банальностей, а також постійне відчуття гумору, яке виручає навіть у безвихідних ситуаціях.
Геммонд, Р. Мистецтво роздрібної торгівліГеммонд, Р. Мистецтво роздрібної торгівлі [Текст] : передові ідеї та стратегії від найуспішніших торг. компаній світу / Р. Геммонд. – К. : КМ-Букс, 2019. – 416 с.
Це перше у світі керівництво по успіху в роздрібній торгівлі, доповнене найважливішими актуальними новинами, в тому числі новими прикладами, ідеями, стратегіями та тактиками кращих сучасних рітейлерів, таких як TopShop, IKEA і Best Buy. Книга охоплює багато цінної інформації, в тому числі: можливість вчитися у минулих піонерів роздрібної торгівлі, згадуючи прості, але ефективні стратегії, про які ваші конкуренти забули; як використовувати дані для збільшення прибутку і зростання; як зробити більше з меншими витратами та максимізувати цінність, яку кожен член команди вносить в бізнес; як використовувати нові технології для розробки високопродуктивних, інноваційних віддалених команд. Це книга, яка охоплює усе — від створення досконалого досвіду в роздрібній торгівлі до розуміння клієнта і важливості мотивованих працівників, — це книга, яка озброїть менеджерів, командних працівників, роздрібних підприємців і всіх, хто продає товари безпосередньо клієнтам, практичними ідеями та стратегіями.

Частина 2

Нові вдходження за 2020 рік