Пам’ятати щоб не повторилось

27 січня увесь світ відзначає Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту. Уперше Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту відзначили в усьому світі у 2006 р.
Саме у цей день у 1945 році першими браму головного нацистського табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі відкрили солдати 100-ї Львівської дивізії з батальйону полтавчанина єврейського походження Анатолія Шапіро. Ця, а також 322-а дивізія, які звільняли табір, належали до 1-го Українського фронту. Згідно з даними дослідників, через табір Аушвіц (поруч польського міста Освенцим) пройшли близько 1,3 мільйонів людей, з яких 1,1 мільйона знищили. Більшість в’язнів та вбитих – євреї з різних країн Європи. Українські науковці вказують, що 110 тисяч в’язнів були вихідцями з України.
Допоки жива людська пам’ять, трагедію Голокосту слід згадувати із соромом і жахом. Людство мусить не забувати про мільйони ні в чому неповинних євреїв і представників інших меншин, про чоловіків, жінок і дітей, яких було знищено варварськими методами, і віддавати їм належну шану.

Пропонуємо вам переглянути підбірку книг з цієї теми та обрати для читання!