День рідної мови

Міжнародний день рідної мови — день, який відзначають щороку 21 лютого, починаючи з 2000 року. Про «підтримку мовного та культурного різноманіття та багатомовності» було оголошено на ХХХ сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО, що проходила 26 жовтня — 17 листопада 1999 року в Парижі.

Історія свята, на жаль, має дуже трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеші влада жорстоко придушила демонстрацію протесту проти урядової заборони на використання в країні бенгальської мови. Відтоді цей день у Бангладеші став днем полеглих за рідну мову.
Минуло багато років. Аж у жовтні 1999 року на Тридцятій сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО було запроваджено Міжнародний День рідної мови як привід для роздумів та зосередження уваги на мовному питанні. Починаючи з 21 лютого 2000 року, цей день відзначають і в Україні.

Цього дня поспілкуватися про рідну мову з письменницею, культурологом, членом НСЖУ, відомою громадською діячкою Тетяною Петрівною Ананченко завітали учні ЗОШ № 72. Емоційна розповідь Тетяни Петрівни про українську мову, її творців та носіїв, про відомих українців, що пов’язані з нашим рідним містом, захопила старшокласників і занурила їх у світ української культури. А виставка-кросворд «Кращої, ніж рідна, мови не буває» надала змогу познайомитися з літературою мовами національних меншин Одещини.