Гоголь, М.В. Вечорниці на хуторі біля Диканьки [Текст] : повісті / М.В. Гоголь, пер. з рос. Ю. Винничука. – Л. : Теrra Incognita, 2019. – 368 с. : іл. – (Українська ізотерика).
Микола Гоголь продовжує повертатися (навертатися!) в українську літературу. Відтепер він промовлятиме до нас голосом письменника-перекладача Юрія Винничука. Текст «ллється наче пісня», бо нарешті звучить так, як і мав звучати від самого початку — розлогою колоритною полтавською говіркою, яка і лягла в основу літературної української мови. Смакувати Гоголя по-новому допоможуть «психоделічні» ілюстрації відомої художниці Гриці Ерде — її творчий почерк, як нічий інший, неймовірно точно передає всю фантасмагоричність і незбагненність гоголівського світу.
Остін, Дж. Гордість та упередження [Текст] = Pride and Prejudice / Дж. Остін; пер. з англ. Г. Лелів. – К. : Знання, 2018. – 335 с. – (Класна література).
“Гордість та упередження” — найвідоміший роман популярної британської письменниці Джейн Остін (1775—1817). Закохані серця часом легко долають соціальні бар’єри, але не завжди можуть обійти стіни власної гордості, звичайних непорозумінь, а інколи й упередженості. 21-літня Джейн Остін змогла так майстерно викласти у романі сподівання й розчарування, турботи й почуття закоханих Елізабет і містера Дарсі, що її книгу і сьогодні із захопленням читають мільйони читачів різних поколінь. Роман вирізняється зворушливою романтичністю, легким гумором, психологічно точно виписаними портретами героїв.
Бічер-Стоу, Г. Хатина дядька Тома [Текст] : роман / Г. Бічер-Стоу. – К. : Знання, 2019. – 271 с. : іл. – (Класна література).
Роман відомої американської письменниці Г. Бічер-Стоу (1811—1896) “Хатина дядька Тома” вийшов окремим виданням у 1852 р. і став одним із бестселерів ХІХ ст. Тема твору не нова, але його емоційне навантаження відповідало настроям і духові часу. У романі яскраво зображено жахливе становище рабів у США: торгівлю живим товаром, страждання матерів, яких розлучають з дітьми. Та водночас автор дає надію на краще, показує, що у цьому недосконалому світі є чисті й благородні душі, які своїми діями прагнуть полегшити страждання інших, вселяє віру в неминучість змін у житті людини на краще, якщо за них боротися і вірити в них.
Рибалко, М. Марічка і Червоний Король. Подорож туди, де сніг [Текст] : [1-ша кн. трилогії] / М. Рибалко. – Л. : Вид-во Старого Лева, 2016. – 270 с. : іл. – (Дивовижні світи).
Будьте обережнішими зі своїми бажаннями! Адже коли дуже-дуже захотіти, можна потрапити поза межі Реальності! А там… поруч зі звичайними людьми живуть дракони, розбійники, королі природних стихій, котрим притаманні людські почуття. Повернення можливе тільки тоді, коли сила дружби здолає всі випробування і з’єднає в єдине ціле амулет «Скіфське сонце».
Процюк, С. Про Василя Стефаника, Карла-Густава Юнга, Володимира Винниченка, Архипа Тесленка,Ніку Турбіну [Текст] : повісті : для мол. та серед. шк. віку / С. Процюк. – К. : УкрНДІСВД, 2018. – 112 с. : іл. – (Життя видатних дітей).
Книжка для всіх, хто вчиться долати житейські перешкоди. Відомий український письменник Степан Процюк із притаманними йому запалом і пристрастю оповідає про те, як «поміж курми і зорями» проминало дитинство неперевершеного новеліста Василя Стефаника; у яку бездонну криницю снів поринав щоночі майбутній психіатр і філософ Карл-Ґустав Юнґ; як хвацько вмів хлопчаком бешкетувати письменник і перший керівник Українського Уряду Володимир Винниченко; як переростав власну долю один із найсумовитіших митців початку ХХ століття Архип Тесленко; урешті, наскільки «недитячим» виявилося дитинство російської поетки Ніки Турбіної.
Йокаї, М. 20000 років під кригою [Текст] : роман / М. Йокаї. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 130 с.
В романі письменник з гумором і тонкою іронією розповідає про пригоди матроса австро-угорської арктичної експедиції, який випадково залишився самотній на кораблі, затиснутому кригою у Північному Льодовитому океані, недалеко від Землі Франца-Йосифа.
Шевчук, В.А. Син волі [Текст] : роман / В.А. Шевчук. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 420 с.
В історико – біографічному романі письменника створений образ великого сина українського народу Тараса Шевченка. У напруженій сюжетній ситуації розгортаються найважливіші події життя і творчості Кобзаря від дитинства до заслання.
Тис-Крохмалюк, Ю. Життя іншої людини. Щоденник національного героя Селепка Лавочки [Текст] : повісті / Ю. Тис-Крохмалюк. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 256 с.
Повість “Життя іншої людини” повертається до призабутої в світовій літературі теми вічного мандрівника, і дає цій темі нову та змінену трактування. Запорожець Марко, герой повісті Тиса, це не покутник на тяжкий злочин, не Стороженків Марко Проклятий, ані не Агасфер. Марко не чинить ніякого злочину. Він покараний лише за буйність і непогамованість своєї степової вдачі. Карою є життя без смерті і без старіння серед щораз то нових поколінь, з якими Марко почуває себе чужим та непотрібним. Особисті пригоди Марка починаються з козацьких походів, з боїв Хмельничан і перебігають повз життя тих середовищ, які мали вплив на формування історичного чи культурного минулого окремих поколінь. Кирило-мефодіївці, Шевченко, Куліш, Франко, драгоманівці, Грушевський, початок Першої світової війни, підпілля УВО, Чупринка, Броди, УПА — ось конфронтація поколінь, ідей та подій.
В тесті збережено лексичні, стилістичні та правописні особливості авторського тексту 1958 р. видання.
Гриневичева, К. Легенди та оповідання [Текст] / К. Гриневичева. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 378 с.
До вашої уваги представляється збірка творів відомої української письменниці Катрі Гриневичевої.
Дюма, А. Граф Монте- Крісто [Текст] : роман / А. Дюма; пер. з фр. Л. Кононовича. – К. : Книголав, 2018. – 912 с. – (Золота полиця).
Сюжет роману «Граф Монте-Крісто» Олександр Дюма взяв із архівів паризької поліції. Справжнє життя Франсуа Піко під пером майстра жанру перетворилося на захопливу історію про Едмона Дантеса, в’язня замку Іф. Здійснивши зухвалу втечу, він повертається в рідне місто, щоб здійснити правосуддя – помститися тим, хто зруйнував його життя.
Пригоди барона Мюнхаузена [Текст] : повна версія : переказ для дітей серед. шк. віку за текстами Г. Бюргера, Р. Распе, Е. Кестнера / переказ з нім. Т. Вакуленко. – Х. : Школа, 2019. – 192 с. с. : іл. – (Дитячий бестселер).
До уваги українських читачів пропонується найбільш повна версія пригод дотепного вигадника і кмітливого мисливця, — барона Мюнхаузена. Отож приготуйтеся дізнатися з перших вуст про численні пригоди та мандрівки у різні краї хвацького барона. Вони вже кілька століть захоплюють уяву і дітей, і дорослих — ще б пак, адже ці історії дійсно незвичайні, дивовижні, а головне, як каже сам барон Мюнхаузен, — правдиві. Переказ Т. Вакуленко за оригінальними текстами Готфріда Бюргера, Рудольфа Распе, Еріха Кестнера. Видання з шовковим лясе.
Треверс, П. Мері Поппінс у парку [Текст] : казк. повість : кн.4 / П. Треверс; пер. з англ. В. Панченка; худож. А. Джанік’ян. – К. : Рідна мова, 2019. – 256 с. : іл. – (Невигадані історії про доброту).
Яка вона, ідеальна няня? Може, та, яка тебе розуміє, навіть коли вередуєш, а коли потрапляєш у халепу — завжди рятує? Чи та, на дні народження якої можна танцювати з власною тінню? А може, та, яку слухаються Лев і Одноріг? Мері Поппінс — саме така няня! Вона строга і добра водночас, з нею завжди весело, вона розповідає такі цікаві й повчальні історії, яких ніхто у світі ще не чув! І тільки вона будь-яке свято робить яскравим і незабутнім! Пориньте в дивовижні пригоди Джейн, Майкла, близняток і їхньої няні — неперевершеної Мері Поппінс!
Баррі, Дж.М. Пітер Пен [Текст] : казк. повість / Дж.М. Баррі; пер. з англ. В. панченка; худож. І. Бодрова. – К. : Рідна мова, 2019. – 224 с. : іл. – (Невигадані історії про доброту).
Казкову повість Джеймса Баррі «Пітер Пен» знають і люблять діти не лише у Великій Британії, а й в Україні. Читаючи її, малюки разом із Пітером, хлопчиком, який не хоче дорослішати, Венді та її братами літатимуть із феями, плаватимуть із русалками, дружитимуть з індіанцями, боротимуться з піратами та переживатимуть ще чимало цікавих пригод на острові Небувай.
Винничук, Ю.П. Місце для Дракона [Текст] : повість-казка / Ю.П. Винничук. – 3-тє вид. – Чернівці : Книги, 2020. – 96 с.
Що станеться, коли народові буде замало смерті змія, бо зло ним не вичерпалось? Що буде, коли він кинеться шукати й інші джерела зла? Одного дракона на всю державу замало. Де взяти ще стільки драконів, аби кожен мав кого розіп’ясти? Де взяти стільки юд, аби мали на кого перекласти провину? Коли народ не має кого проклинати – сили його підупадають. Боже! Пошли нам драконів!
Сетон-Томпсон, Е. Оповідання про тварин [Текст] / Е. Сетон-Томпсон; пер. з англ. І. Лемко. – Л. : Апріорі, 2018. – 160с.
Ернест Сетон-Томпсон – відомий канадський природознавець надхненник скаутського руху і чудовий письменник. Він був першим у світі хто зробив тварин головними героями художньої книжки. Його тварини-герої думають, відчувають, люблять і помиляються, як люди. Його книгами зачитуються діти і дорослі усього світу. Книга містить найкращі його оповідання, що увійшли до шкільної програми.
Вайлд, О. Портрет Доріана Грея [Текст] : роман, п’єси / О. Вайлд. – Х. : Фоліо, 2019. – 398 с. – (Шкільна бібліотека української та світової літератури).
Єдиний роман письменника — «Портрет Доріана Ґрея», створений у рекордно короткий термін — за три тижні, приніс авторовi карколомний успіх і скандальну славу. Головний герой — юнак, наділений неймовірною красою. Милуючись своїм портретом, Доріан висловлює бажання, щоб портрет старів, а він завжди залишався молодим. З того самого часу жодної зморшки не з’являлося на вічно юному обличчі джентльмена Ґрея, який жив у пороці й розпусті. Всі його злочини відкладали відбиток лише на його портреті, який з кожним днем ставав усе гірше та старів. Але за все треба платити…
Андієвська, Е. Вілли над морем [Текст] : вибр. поезії (1951-1985) / Е. Андієвська. – Х. : Фоліо, 2019. – 143 с.
У збірці «Вілли над морем» представлений поетичний доробок Емми Андієвської— самобутнього поета, прозаїка, художниці, яскравої представниці модернізму в українській літературі, невгамовного та сміливого митця-експериментатора. Хоча більшість свого життя вона прожила за кордоном, усі ці роки писала українською. І батьківщина визнала майстерність Андієвської: у 2018 р. її було нагороджено Національною літературною премією ім. Т. Г. Шевченка. Дебютна збірка Емми Андієвської «Поезії» вийшла друком у Новому Ульмі 1951 р. й одразу привернула увагу критиків своєю яскравою образністю, оригінальністю поетичної мови й отримала надзвичайно схвальні відгуки. Загалом її творчий поетичний спадок на сьогодні складає 33 поетичні збірки. До видання увійшли вибрані поезії Е. Андієвської, написані з 1951-го по 1985 рік.
Андієвська, Е. Джалапіта [Текст] : мала проза / Е. Андієвська. – Х. : Фоліо, 2019. – 282 с.
Видання знайомить широкий читацький загал з малою прозою Емми Андієвської. Письменниця наголошує на великій ролі підсвідомості у своїй творчості, в її творах буденність співіснує з фантасмагорією, проза життя — з містикою. Так, у її оповіданнях з’являється пан Д., який може купити собі демона, чи людина, у якої від хвилювання тече носом вовна, що має чудесні властивості, а навкруги живуть пересічні люди, які зайняті буденними справами, а сусідська дитина — дівчинка з жовтими кісками — є насправді смертю. Таке от життя…
Андієвська, Е. Роман про добру людину [Текст] / Е. Андієвська. – Х. : Фоліо, 2019. – 316 с.
«Роман про добру людину» було написано у 1964 – 1968 рр. Дія його відбувається в українському таборі для переміщених осіб в Міттенвальді (Німеччина). Як виходить з назви роману, його головною темою є добро. На основі протиставлення добра і зла автор і диференціює своїх героїв на добрих і злих. Вона доводить, що доброю людиною можна бути, навіть маючи звичайні людські вади. Так, не ідеальними, але добрими персонажами в романі представлені отець Ґудзій та Стецько Ступалка, які люблять випити, а інший герой – злодій Дмитрик – шляхетний у глибині свого характеру і поступово переживає перетворення на добру людину… У романі явним злом Е. Андієвська представляє імперський вплив на Україну. Вона різко засуджує притиски української мови і культури, асиміляцію українців, неприйняття національної ідентичності українців міжнародним співтовариством того часу.
Самчук, У.О. На твердій землі [Текст] : [роман] / У.О. Самчук. – Х. : Фоліо, 2019. – 347 с.
Життя українських емігрантів у Канаді є темою романа «На твердій землі» (1967). Герой роману Павло Данилів — сильний тип чоловіка-українця, який позбавлений комплексів меншовартості, яскраво виражений індивідуаліст, що хоче жити, а не існувати.
Самчук, У.О. Марія. Кулак [Текст] : [романи] / У.О. Самчук. – Х. : Фоліо, 2019. – 476 с.
Найвидатніший твір Самчука — трилогія «Волинь» — приніс письменникові світову славу. Ідейним продовження «Волині» є роман «Кулак» (1932). Головний герой, Лев Бойчук, демонструє український характер, силу людського духу, наполегливість у досягненні мети. У романі «Марія» (1934) Самчук першим сказав світові правду про голодомор 1933 року, його причини і наслідки. Через події із життя Марії, її близьких, земляків протягом кількох десятиліть — від дореволюційного періоду до більшовицьких реформ 1930-х років і геноциду українського селянства — автор художньо осмислює національну трагедію. Він підносить образ селянки Марії до символу цілої України.
Гаврош, О. Іван Сила на острові Щастя [Текст] : роман / О. Гаврош. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2019. – 312 с. : іл.
«Іван Сила на острові Щастя» — повість про нові пригоди відомого силача та його друзів. На цей раз вони потрапляють на невідомий острів серед океану, де мешкають дивні тубільці. Книжка Олександра Гавроша сповнена гумору та карколомного сюжету. Це один із небагатьох творів сучасної української літератури для дітей, побудованих на дотепі. Дорослі ж у цій книжці відшукають філософські рецепти щастя, подані в несподіваній формі.
Костенко, Л. Триста поезій [Текст] : вибране / Л. Костенко. – 15-те вид. – К. : А-БА-БА-ГА-ЛА-МА-ГА, 2018. – 415 с. – (Українська поетична антологія).
До книги Ліни Костенко — улюбленої української поетеси кінця другого–початку третього тисячоліття — увійшли найвідоміші її вірші з різних періодів творчості — від ранньої поезії до сьогодні, а також уривки з романів та поем. Це найповніше вибране поетеси за часів Незалежності.
Корчак, Я. Дитя людське [Текст] / Я. Корчак; пер. з пол.В. Каленка. – К. : Дух і Ліра, 2018. – 536 с.
“Дитя людське” – вибрані твори видатного польського письменника, лікаря і педагога Януша Корчака (1878-1942), які вперше публікуються українською мовою. З різних за жанрами текстів (трактат, драма, щоденник тощо), зібраних під назвою, наданою укладачем, унаочнюється корчакова філософія дитиноцентризму, розроблена у жорстокому двадцятому сторіччі. Життя і творчість Януша Корчака – неперевершені скарби світового гуманізму. Для широкого загалу читачів.
Корчак, Я. Право на повагу [Текст] : вибрані твори / Я. Корчак; пер. з пол. І Ковальчук. – К. : Дух і Ліра, 2019. – 328 с.
До збірки «Право на повагу» ввійшли вибрані твори видатного польського письменника-гуманіста, лікаря і педагога Януша Корчака (1878(?)–1942). Різні за жанрами та стилями, написані в різні роки ці твори об’єднує любов до дитини, тонке розуміння дитячої психології. Януш Корчак закликає дорослих бачити в кожній дитині, насамперед, гідну поваги Людину.
Ушкалов, Л.В. Чарівність енергії: Михайло Драгоманов [Текст] / Л.В. Ушкалов. – К. : Дух і літера, 2019. – 600 с. – (Постаті культури).
У цій книжці на основі багатого джерельного матеріалу Леонід Ушкалов подає біографію українського публіциста, науковця та громадського діяча Михайла Драгоманова (1841—1895). Автор символічно поділив життєпис на п’ятдесят чотири параграфи й спробував, за його ж словами, «наскільки це можливо, показати життя Драгоманова не чорно-білим, а барвистим, таким, яким наше життя є насправді». «Без гніву і пристрасті» він оповідає про повсякдення свого героя і пробує проникнути у світ його ідей. Однак, автор переконаний, що «магістральний сюжет» життя Драгоманова можна уявляти по-різному.
Діккенс, Ч. Різдвяна пісня в прозі [Текст] : святвечірнє оповідання з привидами / Ч. Діккенс; пер. з англ. М. Філоненко; за ред. Т. Клюкіної. – К. : Форс Україна, 2018. – 144 с. : іл.
Головний герой повісті «Різдвяна пісня в прозі» — жорстокий і скупий стариган Скрудж, який зневажає радощі й свята, а обожнює лише гроші, постійно примножуючи власні статки. Навіть у Святвечір він заміряється працювати, аби збагатитися ще більше. Утім у святкові дні частенько трапляються дива. Скруджа стрічають три Духи, які показують старигану його минуле, теперішнє, а також можливе майбутнє життя, якщо він не схаменеться й не опам’ятається від жадоби збагачення, якою просякнутий кожен його подих.
Кан, М. Блакитна планета [Текст] : повість / М. Кан. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 140 с.
За давньоєгипетською легендою, що її записав старогрецький філософ Платон, в Атлантичному океані колись існував великий острів Атлантида. Його населяло дуже й розумне плем’я атлантів, які несли в різні країни культуру і поступ.
Внаслідок страшного землетрусу острів Атлантида назавжди зник в океанських глибинах.
Легенда про Атлантиду покладена в основу пригодницько-фантастичної повісті «Блакитна Планета». Її герой — мудрий та сміливий Юн — нащадок атлантів. Він прилітає на Землю — Блакитну Планету — з далекої зірки Атіс, аби побачити, чого досягло людство в своєму розвиткові.
Юн зустрічається з польськими піонерами та їхньою вожатою Агнешкою. За думкою Агнешки, космічний прибулець мусить близько познайомитися з Землею, пізнати життя й характери землян.
Юн, Агнешка й піонер Марцін вирушають в подорож на Юновому космічному кораблі. Вони відвідують Антарктиду, Іспанію, Єгипет, спускаються на дно Атлантичного океану.
Зрештою Юн визнає себе сином Землі, а землян — братами. Він проймається думкою, що людство має бути щасливим, і готовий взяти участь в йото боротьбі за світле прийдешнє, де не буде воєн, злигоднів, недуг.
Огієнко, І. Історія української літературної мови [Текст] / І. Огієнко. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 136 с.
В історичному розрізі, доступно і переконливо автор показав той воістину тернистий шлях, яким пройшла українська мова в умовах століть заборон, утисків, і обмежень, дослідив феномен незнищенності її як “душі нації”, “найціннішого скарбу” народу.
Кулішенко, Г.І. Дерева нашої юності шумлять!..[Текст] : спогади, статті, вірші, пісні, документи, світлини / Г.І. Кулішенко; упоряд. Ю. М. Кулішенко. – 2-ге вид .перероб. – К. : Криниця, 2015. – 240 с.
Цю книгу названо за повістю-спогадом „Дерева нашої юності шумлять!..” Г.І. Кулішенко – сільської вчительки із с. Байрак Диканського району на Полтавщині. До видання включено записи різних років, самобутні вірші, роздуми, популярні пісні, улюблені вислови, рецепти і поради тощо. На його сторінках оживають яскраві, а головне – невигадані риси світогляду і характерів селян та української сільської інтелігенції 1920-х – 1980-х рр., і саме на Лівобережжі за часів радянської влади. НЕП, колективізація, голодомор, Велика Вітчизняна війна… Той час і ті люди стали вже нашою історією, яку ми прагнемо знати, зберегти і передати наступним поколінням українців, щоб не забути її гіркі і світлі уроки. Бувальщини із життя учнів, колег-учителів, рідних і близьких людей – часто драматичні і навіть трагічні – у книзі відтворено в автентичному як побутовому, так і мовному середовищі, з найменшим втручанням у тексти. Ілюстративний фотоматеріал робить видимими описи Галини Кулішенко і доповнює їх вже призабутими і тим більше дорогими реаліями; висвітлено і початок ХХІ ст. На прикладі однієї долі і одного села, його родів і родин читач поринає у світ традицій, життєвих інтересів, звичаїв, радостей і тривог простих українців, а отже – буття українського народу середини ХХ століття.
Юферова, Л.Л. Я сторожую рай [Текст] : лірика / Л.Л. Юферова. – К. : Ліра- К, 2019. – 208 с.
Четверта книга поетеси «Я сторожую рай» якнайбільш точно говорить про тематику доброї половини поетичних роздумів автора: про невгамовний біль за вмираючою столицею її душі – українським селом. Кожен вірш – це своєрідне нагадування читачеві про збереження моральних загальнолюдських цінностей: любові, доброти, порядності, честі, гідності тощо. І в той же час творам поетеси властиві яскрава об-разність, романтика, бунтівливість, своя правда, незахищена тендітність і ніжність. Книга розрахована на широке коло читача.
Брошкевич, Є. Брати Кошмарик, магістр і я [Текст] : повість / Є. Брошкевич. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 230 с.
Повість для середнього шкільного віку. Гостросюжетна повість відомого польського письменника про виховання дітей, про взаємини поколінь та про охорону навколишнього середовища.
Байда, Т. Довго мовчали смереки. Хрещені вогнем [Текст] : повісті / Т. Байда. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 400 с.
У повісті «Довго мовчали смереки» відображені події з історії національно- визвольної боротьби українського народу проти польських, німецьких та московських окупантів на території Прикарпаття. Описані події ґрунтуються на архівних матеріалах, публікаціях у пресі, спогадах очевидців і учасників тих подій. Книга адресована широкому колу читачів.
Повість «Хрещені вогнем», не зможе вас залишити байдужими до подій, які відбувались у 40-50 рр. двадцятого століття на Волині. Невигаданий трагізм людських доль зворушить вас до глибини душі. Імена, прізвища та псевдоніми усіх дійових осіб – справжні. Дати боїв, кількість убитих і поранених взято з архівів. Дійсність, тут змальована, перевершує найнеймовірнішу фантастику.
Брагін, В. В країні дрімучих трав [Текст] : роман / В. Брагін. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 298 с.
В оригінальному науково-фантастичному романі-казці розповідається про надзвичайно цікаві пригоди вченого, якому вдалося зменшити себе в сотні разів і прожити близько сорока років у Країні Трав — серед різноманітних комах, і про те, як він повернувся в місто Ченськ. Але що це за країна? Де вона знаходиться? Зі слів людей, котрі в ній побували, письменник і веде свою розповідь.
Близнець, В.С. Земля світлячків. Паруси над степом [Текст] : повісті / В.С. Близнець. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 272 с.
Напружений динамічний сюжет пригодницької казки “Земля світлячків” занурить вас у вир таємничих, інколи навіть моторошних пригод, загадкових хитросплетінь і перетворень, обгорне чистою і ніжною любов’ю до світу добра. Вона триматиме в напрузі найнепосидючішого читача і змусить його “проковтнути” написане до останньої сторінки. Усі ми родом зі свого дитинства. Всі ми, нехай то буде в місті чи в селі, відкриваємо для себе незбагненно-таємничий світ природи.
Близнець, В.С. Повісті та оповідання [Текст] : [Звук павутинки. Женя і Синько. Золота гора до неба] / В.С. Близнець. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 320 с. Серія «Класика української літератури» включає перелік творів видатних українських письменників за програмою Міністерства освіти та науки України для позакласного читання учнів середніх загальноосвітніх навчальних закладів.
Шолом-Алейхем. Пісня пісень [Текст] : вибр. твори / Шолом-Алейхем; пер. з їдиш Є. Райцина. – К. : Знання, 2018. – 191 с. – (Классна література).
“Пісня пісень” — один із найпоетичніших в єврейській літературі. Твір написано прозою, але мова й образи уподібнюють його до прекрасної пісні. Це щира й відверта оповідь про таїну зародження першого кохання. Юний Шимек дивиться на світ крізь призму поетичних рядків біблійної “Пісні пісень”, що допомагають йому зрозуміти себе і свої почуття. До збірки також увійшли дитячі оповідання письменника, які вчать стійко переборювати найважчі випробування в житті та з оптимізмом дивитися у майбутнє.
Блок, О. Вибрана лірика [Текст] / О. Блок; пер. з рос. Г. Латника. – Л. : Видавництво Анетти Антоненко, 2015. – 120 с.
До збірки Олександра Блока (1880—1921) увійшли найкращі та найбільш відомі ліричні вірші.
Одеський словограй[Текст] : твори літ. конкурсу / Укр. культ. фонд. – О. : Айс Принт, 2018. – 100 с.
У книжці представлено всі твори, подані учасниками літературного конкурсу «Одеський словограй» (2018), який було проведено у межах виїзного зонального фестивалю української книги «Безмежність української книги», пам’яті М.С.Грушевського.
“Я міст до тебе, Україно…” [Текст] : про. В. Мороза та його поет. світ / уклад. І.О. Меліхова; літ. ред. С.І. Мефодієвський. – 2-ге вид., випр. і допов. – О. : Друк Південь, 2019. – 296 с.
Валентин Мороз належить до того покоління української творчої інтелігенції, яку прийнято називати поколінням шістдесятників. Його вважають ліриком, громадська поезія якого сягає найвищих висот. Своєю творчістю він здобував право сказати про себе: «Я міст до тебе, Україно». До збірки увійшли спогади його рідних та близьких, а також тих, хто був причетний до нелегкої життєвої і творчої долі поета. В ній вміщені також світлини з домашнього архіву.
Видання адресоване фахівцям-літераторам, вчителям, студентам, а також широкому загалу любителів поетичного слова.
Бернет, Ф.Г. Таємний сад [Текст] : роман / Ф.Г. Бернет. – К. : Знання, 2020. – 286 с. – (Скарби: молодіжна серія).
Роман “Таємний сад” Френсіс Годґсон Бернет (1849—1924) — зворушлива історія дівчинки-сироти Мері, яка змушена переїхати з Індії до Англії. Це непоказне й норовливе дівчисько знаходить у маєтку, де її прихистили, покинутий сад, і відтоді життя героїні змінюється. Сад допомагає Мері помітити красу і чарівність кожної миті, розкрити серце для любові до всього живого, знайти справжніх друзів, навчитися відповідальності, людяності, вірності, а також навчити цього інших, навіть дорослих.
Портер, Е. Просто Девід [Текст] : роман / Е. Портер; пер. з англ. Е. Євтушенко. – К. : Знання, 2020. – 223 с. – (Скарби: молодіжна серія).
“Просто Девід” — ще один роман відомої американської письменниці Елінор Портер (1868—1920), авторки бестселера про Полліанну. На відміну від “Полліанни”, чарівної історії про дівчинку, “Просто Девід” — не менш зворушлива і цікава розповідь про незвичайного хлопчика з кришталево чистою душею, який настільки віртуозно володіє мистецтвом гри на скрипці, що навіть найчерствіші та найбайдужіші, слухаючи його музику й спілкуючись із ним, добрішають і починають бачити красу довкола себе.
Стельмах, Я.М. Митькозавр із Юрківки [Текст] : повість та оповідання / Я.М. Стельмах. – Х. : Фоліо, 2019. – 220 с. : іл. – (Шкільна бібліотека української та світової літератури).
…Історія ця починалась зовсім звичайно. Друзі-п’ятикласники Сергій та Митько приїхали на літній відпочинок у село. Вчителька ботаніки дала їм завдання — зібрати колекцію комах. Але хто ж міг уявити, що замість комах хлопці почнуть полювати… на страшну химеру, що живе в озері. Звідки взялась та потвора, як її захопити? Друзі починають діяти… Про незвичайні, таємничі пригоди Сергія та Митька (і не тільки їх) весело розповідає відомий український письменник Ярослав Стельмах у своїй книжці повістей та оповідань «Митькозавр із Юрківки».
Кобилянська, О.Ю. Земля [Текст] : повість / О.Ю. Кобилянська. – К. : Знання, 2020. – 318 с. – (Класна література).
Повість “Земля” Ольги Кобилянської (1863—1942) — соціально-психологічний твір, що став знаменним явищем в українській літературі й поставив авторку у ряд найвидатніших художників світу. В основу твору покладено факти, пов’язані зі вбивством Савою — молодшим сином найзаможнішого селянина в селі, де проживала родина Кобилянських, — свого старшого брата за землю. Але за змістом повість виходить за межі родинної хроніки. На прикладі життя однієї сім’ї письменниця показує внутрішній світ героїв твору і коріння злочину шукає не стільки у прагненні володіти власністю, скільки в глибинах людських сердець.
Хвильовий, М. Вибрані твори [Текст] / М. Хвильовий. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 80 с.
Федькович, Ю.А. Вибрані твори[Текст] / Ю.А. Федькович. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 148 с.
Теліга, О.І. Вибрані твори[Текст] / О.І. Теліга. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 144 с.
Шевчук, В.А. Терновий світ[Текст] : роман / В.А. Шевчук. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 520 с.
Цей роман — друга книга про Тараса Шевченка. Вона продовжує і завершує висвітлення життя великого Кобзаря, почате у романі “Син волі”.
Скрипник, Л.Г. Інтелігент[Текст] : роман / Л.Г. Скрипник. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 128 с.
“Інтеліґент” – сатиричний роман, стилізований під опис ігрового кінофільму – вперше був надрукований у харківському часописі “Нова ґенерація” № 1-3 (1927) 1-8 (1928).