Нові надходження – книги травень 2021

Лі Куан Ю. Із третього світу в перший [Текст] : іст. Сингапуру : 1965- 2000 / Лі Куан Ю; пер. з англ. Є. Сагайдака. – К. : КМ- БУКС, 2018. – 760 с.
Із третього світу в перший» – спогади Лі Куана Ю, які охоплюють період з 1965 по 2000 рік. У 1965 році Сингапур здобув незалежність. З того часу його батькові-засновнику, Лі Куану Ю, довелося вирішити чимало проблем: як побудувати мирні відносини із вороже налаштованими сусідніми державами, як забезпечити людей житлом та й взагалі підвищити рівень їхнього життя, як налагодити постачання води, як позбутися небезпечних комуністичних партій. За роки свого управління крихітною державою Лі Куан Ю спромігся зробити, здавалось би, неможливе. Нині його країна – одна із найбільш перспективних у світі. То яким чином цій людині вдалося домогтися цього «чуда»? У цій книжці є відповіді на всі питання.
Гудмен, М. Злочини майбутнього [Текст] / М. Гудмен; пер. з англ. І Марчук. – Х. : Ранок, Фабула, 2019. – 592 с.
Марк Гудмен, один з провідних світових авторитетів у галузі глобальної безпеки, пропонує читачеві захоплюючу подорож таємними шляхами цифрового підпілля, розкриваючи способи, які використовують проти нас злочинці-одинаки, кримінальні корпорації, терористичні організації та цілі країни. Злочинці буквально «окупують» новітні технології, і роблять це так успішно, що ми постійно відстаємо від них зі своїми засобами захисту. Сьогодні не існує жодного комп’ютера або смартфона, який не може бути зламаний, і нічого не можна зберегти у таємниці — від персональних даних до військових розробок, що коштують мільярди доларів. «Злочини майбутнього» — це тверезий погляд професіонала на зворотний бік технологічних інновацій і ті наслідки, якими вони загрожують нашому взаємопов’язаному й нескінченно уразливому світу.
Фалкс, М. С. Звільни свого внутрішнього римлянина [Текст] / М. С. Фалкс; ДЖ. Тонер. – Х : Ранок, Фабула, 2019. – 192 с.
Від золотої доби Римської держави нас відділяє не одна сотня років, але тим цікавішими стають різноманітні дослідження, у яких розглядаються ті славетні часи. Оповідач, шляхетний римлянин Марк Сидоній Фалкс, і коментатор, фахівець з історії Стародавнього Риму Джеррі Тонер, піднімають завісу таємниці над приватним життям римлян. Книжка, безумовно, буде цікавою й корисною не лише тим, хто захоплюється історією, а й тим, хто цікавиться самовдосконаленням, керуванням персоналом і багатьма іншими сучасними проблемами.
Даймонд, Дж. Колапс [Текст] : чому одні суспільства занепадають, а інші успішно розвиваються / Дж. Даймонд; пер. з англ. В. Горбатька. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 688 с.
Нас немов магнітом притягують монументальні руїни, що їх залишили по собі цивілізації минулого, вабить їхня видовищна краса і таємниці, які в них криються. Масштаб руїн свідчить про багатство й могутність тих, хто їх споруджував. Однак чому пішли у небуття не лише ті, хто будував ці споруди, а й власне суспільства, до яких вони належали? Куди зникли цілі народи? Якщо подалися геть, то куди і чому? Чи не загинули вони жахливою смертю? За цією романтичною таємницею не дає спокою бентежна думка: а чи не може схожа доля спіткати сучасне суспільство? Автор книги не лише пропонує новий погляд на історію, причини розквіту та занепаду давніх культур, а й окреслює виклики і загрози, які невпинно постають перед сучасною цивілізацією, та можливі шляхи їх усунення.
Попович, М. Філософія свободи [Текст] = Философия свободы / М. Попович. – Х. : Фоліо, 2018. – 524 с. : іл. – (Великий науковий проект).
Книга «Філософія свободи» містить твори, маловідомі широкому читачеві, написані Мирославом Поповичем й видруковані у різні роки, у різних виданнях та країнах. Вона є вочевидь унікальною за розмаїттям тематики, часовим виміром і тим, що статті власноруч підбирав Мирослав Володимирович – в останні місяці свого життя. Твори, які включено до цього видання, дозволяють побачити об’єкти досліджень автора під різними кутами зору, дають нам можливість побувати у майстерні філософа. І це стосується не лише історичних подій і портретів важливих для України персоналій, а й інтерпретації подій історії науки в їх раціонально-філософському відтворенні. Вчений прагне осмислити події, що відбуваються у нього на очах, порівнюючи їх зі світовим досвідом розвитку і шукаючи їхні корені в історичних джерелах українського народу, в особливостях української ментальності. При цьому він використовує досвід розробки логіко-методологічних проблем розвитку науки. Книга «Філософія свободи» – це пошук істини на перехресті національних і світових шляхів культури й науки, що нам передала у спадок мудра і світла людина – Мирослав Попович.
Бланк, С. Священна книга стартапера [Текст] : як збудувати успішну компанію / С. Бланк; Б. Дорф; пер. з англ. Н. Валевської. – К. : Наш формат, 2019. – 512 с.
Стартап — це не зменшена версія великих компаній. Насправді це унікальна форма бізнесу, яка потребує власних підходів до планування й запуску продуктів. Бізнес-експерт Стів Бланк, чию методику викладають у таких найбільших університетах світу, як Берклі та Стенфорд, та підприємець Боб Дорф пропонують детальну покрокову інструкцію, як перетворити ідею стартапу на дієвий та прибутковий бізнес.
Хавр, А. А потім прийшов Цезар…[Текст] / А. Хавр. – Х. : Ранок, Фабула, 2019. – 192 с. : іл.
Давній Рим… Залізна хода легіонів, довга низка богоподібних імператорів, наймогутніша держава минувшини… Звідки все це? Невже крихітному містечку, яке виникло у VIII ст. до н. е. на берегах Тибру, просто пощастило стати відправною точкою в розвитку всієї західної цивілізації? «А потім прийшов Цезар…» — глибока, жива, насмішкувата і сповнена паралелей із нашою сучасністю оповідь про те, як Давній Рим, який колись вигнав царів, утратив республіканські цінності й знову опинився під владою імператорів. Автор книжки — відомий топ-блогер, учений і популяризатор науки, чиї статті регулярно друкуються на найбільш відвідуваних інтернетресурсах і в пресі.
Еггерс, Д. Сфера [Текст] : роман / Д. Еггерс; пер. з англ. Т. Бойка. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2017. – 520 с.
Книга Дейва Еґґерса «Сфера» зосереджена навколо теми соціальних мереж. За сюжетом молода дівчина Мей влаштовується в корпорацію «Сфера», де поступово опановує принципи спілкування в мережі (в якому головне – ділитись усім, а якщо ти цього не робиш, отже, у тебе серйозні проблеми із психікою). Поступово вона доводить своє життя фактично до повної прозорості, а також своєю поведінкою детально демонструє читачам звички й переживання усіх завсідників соцмереж. Відгуки про книгу «Сфера» оглядачів провідних американських журналів зазначають, що це нова й актуальна антиутопія, яка порушує питання, важливі для багатьох людей з усього світу. Описана в романі корпорація «Сфера» вдосконалює світ. Її основні гасла таврують приватність і таємниці як найбільший злочин, адже кожен мусить бути повністю прозорим, кожен має право знати про іншого абсолютно все. Гаслі із цієї книги перегукуються з гаслами роману «1984» Орвелла, а її ідея загалом проста й зрозуміла – цифровий світ нас пригнічує, виправдовуючись при цьому перевагами загальної прозорості та іншими благами.
Стенлі, М. Магазин моєї мрії [Текст] : мемуари / М. Стенлі. – Х. : Ранок, Фабула, 2019. – 326 с. ; іл.
Це історія легендарного спеціалізованого магазину Neiman Marcus в Далласі. Це історія про роздрібну торгівлю двадцятого століття, яка здатна надихнути багатьох підприємців-початківців. Це історія про те, як побудувати роздрібну імперію маючи лише сімейний магазин елітного одягу. Це історія про те, як управляти організацією, орієнтованої виключно на клієнта. Це історія про комерційний та культурний центр північного Техасу – місто Даллас. І нарешті, це історія про видатну людину, Стенлі Маркуса, і його сходженні на Олімп підприємництва. Стенлі Маркус провів більшу частину свого життя не тільки створюючи підприємство роздрібної торгівлі, відоме у всьому світі як втілення якості, але і встановлюючи високі стандарти смаку для всіх, хто бажає «кращого в житті». Його філософія бізнесу, яку він розвинув, була важливою частиною навчання персоналу Neiman Marcus. Ці основні принципи також є причинами, за якими Нейман Маркус сьогодні визнаний лідером смаку американської роздрібної торгівлі.
Парновський, С. Як влаштовано Всесвіт [Текст] : вступ до сучас. космології / С. Парновський; О. Парновський. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 248 с.
Із чого почався Всесвіт і чи його вік скінченний? Як він розвивався і що з ним відбувається тепер? Де відбувся Великий вибух і чи всюди у Всесвіті закони фізики однакові? У цій книжці прочитаєте короткий курс про історію та сучасний стан космології — науки про Всесвіт та місце людства у ньому: чотиривимірний простір-час, створення Всесвіту під час Великого вибуху, його еволюцію, характеристики, як вимірювати відстані до далеких астрономічних об’єктів, як зважити світло тощо. Сучасні українські науковці підготували для вас цікавий екскурс у складний світ науки та спробували відповісти на популярні запитання, зокрема про «темний бік» нашого Всесвіту: темну енергію, темну матерію та чорні діри.
Щоткіна, К. Любомир Гузар. Хочу бути людиною [Текст] / К. Щоткіна. – Х. : Віват, 2018. – 272 с. : іл. – (Гордість нації).
Україні доби Незалежності дуже пощастило, що в неї є Блаженніший Любомир Гузар. Він майже півстоліття жив спочатку в США, потім в Італії, багато подорожував із місіями, і тепер став прикладом — яким може бути українець, сформований в умовах вільного світу. Прийнявши управління Українською греко-католицькою церквою на тому етапі, коли її називали «регіональною» чи навіть «закордонною», і довівши до статусу церкви для всієї України, патріарх Гузар добровільно передав владу молодому наступнику, щоб мати ще час бути корисним країні, якій не щастить на правителів. Стати добрим порадником за гамбурзьким рахунком. Дороговказом. Гордістю нації.
Гедфілд, К. Посібник астронавта з життя на Землі [Текст] / К. Гедфілд; пер. з англ. О. Гончара. – Х. : Вид-во “Жорж”, 2019. – 388 с.
Кажуть, що згори завжди видніше. Перш ніж давати поради щодо життя на Землі, канадський астронавт Кріс Гедфілд тричі побував у космосі, провівши там загалом майже 4000 годин. За цей час він устиг взяти участь у спорудженні МКС, ледь не втратив зір і став справжньою зіркою YouTube, виконавши у стані невагомості пісню Девіда Бові «Space Oddity». У посібнику астронавт розповідає про власний шлях до зірок: від дитячої мрії, що здавалася нездійсненною, до шаленого адреналіну, який він відчув за тисячі кілометрів від рідної планети. Звісно, більшості з нас навряд чи доведеться лагодити космічного робота, керувати шатлом або виходити у відкритий космос, як Крісу Гедфілду. Але його щирі, дотепні й проникливі історії змусять по іншому поглянути на власне життя, на його цінності, успіхи та невдачі.
Чирков, С. Хто у класики крайній [Текст] : еsse- лики / С. Чирков. – К. : Академія, 2018. – 288 с.
Люди входять у життя людей блискавками. Одні — надовго чи й назавжди, інші — волею обставин, треті — прошивають навиліт. Сліди залишають усі. На літературно-журналістських шляхах Сергій Чирков зібрав барвисту палітру спостережень. У ній — літератори й актори, дисиденти і президенти. Постають вони не в сяйві софітів і перемог, а такими, якими запам’яталися в конкретних обставинах. І все це у книжці «Хто у класики крайній».
Фокс, К. Спостерігаючи за англійцями![Текст] / К. Фокс; пер. з англ. М. Госовська. – Л. : Вид-во, 2019. – 602 с.
«Вівсянка, сер», твідовий костюм, чай рівно о п’ятій, вишукані манери, аристократизм, снобізм, незворушність, гіперпунктуальність. Які ж насправді англійці? Відома дослідниця Кейт Фокс створила дивовижно точний і напрочуд дотепний портрет англійського суспільства. Вона дослідила англійський національний характер під антропологічним мікроскопом і показала читачам дивну та чарівну культуру, що керується цілими кодексами негласних норм та поведінкових кодів. Правила розмов про погоду чи секс, споживання їжі чи флірт, чим відрізняється «іронічний садовий гном» від звичайного, закони облаштування оселі, видимі та невидимі класові індикатори, особливості славнозвісного англійського гумору — усе це та багато іншого про звички англійців, їхні примхи, виверти та дивацтва у ґрунтовній та веселій книжці Кейт Фокс.
Адамс, С. Як помилитися майже в усьому і виграти [Текст] / С. Адамс; пер. з англ. А. Марченко. – Х. : Віват, 2019. – 352 с. – (Саморозвиток).
Особистий досвід Скотта Адамса, який попри всі невдачі досяг успіху, допоможе вам окреслити ряд орієнтирів, на які варто звернути увагу. Визначте свій механізм досягнення успіху, прислухавшись до порад автора, який навчить вас: прораховувати успіх і приваблювати удачу; ставитися до всього з гумором, адже це неодмінна складова професійного успіху; перетворювати невдалі стратегії на успішні.
Кіссинджер, Г. Дипломатія [Текст] / Г. Кіссинджер; пер. с англ.: М. Гаццацюка, В. Горбатька. – К. : Вид. група КМ-Букс, 2018. – 284 с.
Блискуча, широка історія дипломатії, яка містить особисті історії від колишнього державного секретаря, включаючи його приголомшливе відновлення стосунків з Китаєм. Плідна робота із зовнішньої політики та мистецтва дипломатії. Генрі Кіссинджер розповідає, як мистецтво дипломатії збудувало світ, в якому ми живемо, і як підхід Америки до зовнішніх справ завжди суттєво відрізнявся від підходу інших націй. Блискуча, суперечлива і глибоко різка, дипломатія є кульмінацією життя дипломатичної служби та гуманітарної освіти. Це життєво необхідне читання для всіх, хто цікавиться силами, які формують наш світ сьогодні та завдаватимуть на нього впливу завтра.
Айзексон, В. Стів Джобс [Текст] / В. Айзексон. – К. : Брайт Стар Паблишинг, 2017. – 608 с.
Ця книга – перша та єдина офіційна біографія Стіва Джобса – засновника Apple, однієї з найдорожчих та найуспішніших технологічних компаній у світі, та самого авторитетного гуру у світі високих технологій. Англійська версія біографії вийшла 24 жовтня в американському видавництві Simon & Schuster. Книга була написана за участю самого Джобса – власне, він і попросив Айзексона взятися за роботу над біографією. За час підготовки книги Волтер узяв близько сорока інтерв’ю у Джобса, опитав більше 100 людей із його оточення: родичів, колег, друзів, конкурентів.
Шаповал, Ю.І. Мить історії [Текст] : 366 мініатюр про людей і події / Ю.І. Шаповал. – К. : Парламентське вид-во, 2019. – 399 с.
Книга відомого українського історика Юрія Шаповала є результатом його подвижницької науково-популяризаторської, просвітницької праці на українському радіо. Кожна мініатюра – це філігранний есей, сповнений живої, свіжої інформації й водночас освітлений ­мудрим, часом іронічним, поглядом автора, що ховається здебільшого за подіями й персонажами, а проте присутній у всьому – і в доборі матеріалу, і в оригінальних ракурсах його висвітлення, своєрідній авторській мові й талановитому літературному стилі. Кожній мініатюрі відповідає один день календаря, що додає книжці додаткової внутрішньої динаміки та інтриги.

Юрій Шаповал винайшов своєрідний, дотепний спосіб оживити історію, зробити її фактом нашого повсякдення, прив’язати до свого життєвого досвіду кожного слухача (а тепер і читача), надати їй особливої приватності.
Видання розраховане на всіх, хто цікавиться історією.
Артюх, Л.Ф. Українська кухня та народні традиції [Текст] = Ukrainian cuisine and folk traditions : текст англ. мовою / Л.Ф. Артюх. – К. : Балтія- Друк, 2016. – 574 с.
Кожен народ протягом століть будував свою побутову культуру. У представленій книжці розглянута одна із сторін українського народного харчування, а саме та, що тісно пов`язана з народним календарем. Історія, як відомо, твориться і нині. Спираючись на віковий кулінарний народний досвід, сучасні кухарі винаходять нові страви, що відрізняються вишуканістю смаків і форм, використовуючи, а не перекреслюючі традиційні. Вироблена віками смакова культура настільки стабільна, що навіть запозичені в інших народів страви завжди пристосовуються до стереотипів місцевого харчування, перероблятися і по своєму вдосконалювалися.
Читач познайомиться із звичаями, яких дотримувалися наші предки, збираючись за святковим столом на Різдво; про те, як грали в калиту на святого Андрія; чим пригощали діток на Спаса. Кожна господиня матиме можливість урізноманітнити меню своєї родини смачними борщами, ковбасами, варениками та безліччю смачних страв, рецепти яких дбайливо зібрані автором у різних регіонах України.
Лильо, І.М. Львівська кухня [Текст] / І.М. Лильо; передм. В.М. Поліщука. – Х. : Факт, 2016. – 255 с. : іл.
Видавництво «Фолио» та Ігор Лильо представляють найсмачнішу книгу – «Львівська кухня». Це видання лише на перший погляд присвячено кухні – одному з найважливіших аспектів львівської історії. Насправді воно набагато цікавіше і змістовніше. Відомий знавець міста Лева – Ігор Лильо – за допомогою головного редактора журналу «Егоіст», керівника гастрономічних проектів Клубу галицької кухні Всеволода Поліщука поєднав історії з життя відомих людей давнього Львова та Галичини з характерними саме для їхнього характеру рецептами страв. А рецепти ці передавалися у львівських родинах з покоління в покоління, і сучасні господині охоче їх готують і сьогодні.
Канеко, Е. Готуємо по-японськи [Текст] : рецепти автент. страв на кожен день / Е. Канеко. – К. : КМ-Букс, 2018. – 168 с. : іл.
Поціновувачів східної кухні щороку стає дедалі більше. Проте щоб насолодитися оригінальною їжею, зокрема стравами японської кухні, вам не обов’язково відвідувати ресторани. Маючи під рукою цю книгу, ви швидко навчитеся готувати автентичні страви країни, де сходить сонце, і вони по-справжньому урізноманітнять ваше повсякденне та святкове меню.
Вікінг, М. Маленька книга хюге. Як жити добре по-данськи [Текст] / М. Вікінг; пер. з англ. К. Бабкіної. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 288 с. – (Світовий бестселер).
Данію часто називають країною, де живуть найщасливіші люди у світі. І все це завдяки хюґе. Особлива життєва філософія, що допомагає створити атмосферу спокою, тепла й гармонії та вчить радіти життю, навіть коли за вікном жахлива погода, день неймовірно короткий, а на роботі нескінченний потік завдань. Як тільки не тлумачили хюґе: від «мистецтва створення затишку», «душевності», «насолоди від речей, що заспокоюють» до «какао під запалені свічки». Та хто може стати кращим провідником у всьому, що пов’язане з хюґе, ніж Мік Вікінґ? Мік — засновник і керівник Дослідницького інституту щастя в Копенгагені, що роками досліджує данське життя. У чому ж секрет цього магічного інгредієнта, який робить данців найщасливішою нацією в світі? Як пов’язані хюґе і щастя? Пояснити суть особливого життєвого тренду безтурботних данців — завдання, що під силу лише Міку Вікінґу…
Расселл, Г. Рік хюге по-данськи [Текст] : секрети найщасливішої країни у світі / Г. Расселл; пер. з англ. О. Липської. – Х. : Віват, 2019. – 416 с. – (Дозвілля).
Легка й дотепна історія про переїзд успішної лондонської кар’єристки у данську провінцію, секрети найщасливішої країни світу й пошуки хюґе — комфортного й безтурботного життя. Гелен Расселл досліджує найменші нюанси й відверто пише про плюси й мінуси країни: освіту й виховання дітей, баланс між роботою й дозвіллям, лібералізм поглядів і сексизм, дизайн оселі, смачнючі булочки й навіть правила підіймання прапора. Ця історія надихає на те, щоб скористатися з чужого успішного досвіду й змінити на краще світ і себе.
Бадью, А. Століття[Текст] = Le Siеcle / А. Бадью. – Л. : Видавництво Анетти Антоненко, 2019. – 303 с.
Ця книжка – водночас знайомство з думкою видатного французького філософа Алена Бадью (нар. 1937), а також філософське переосмислення ХХ століття. Автор прагне дати висловитися самому століттю, його різноманітним практикам, голосам його активістів – політичних, художніх, поетичних, театральних, наукових, психоаналітичних тощо. На переконання Бадью, головна пристрасть, що рухала століття, була «пристрасть реального»: ХХ століття надихалося не мріями, ілюзіями та утопіями, а саме мужністю поглянути реальному в вічі, стати частиною події, перейти до прямої реалізації, винайти щось нове – насамперед «нову людину» замість «старої». Саме тому все ХХ століття перебуває в парадигмі Війни, епічного зіткнення віч-на-віч, співіснування непоєднуваних речей. Усі активісти століття живуть і творять у фігурі антагонізму, зсередини якого потрібно відшукати нову організаційну дисципліну думки, нове «братерство», нове «ми». Сьогодні, залишаючись вірними пристрасті ХХ століття, нам треба запитати вслід за Бадью: «Що значить «ми» в часи миру, а не війни?». Книжка споряджена кількома додатковими текстами, що глибше розкривають погляди філософа на деякі особливості століття: ґрунтовна розмова з автором про його тези навколо «Століття», панорама сучасної французької філософії, фундаментальні аспекти емансипативної політики, ідея комунізму, зв’язок демократії з корупцією тощо. Книжка розрахована на філософів, культурологів, істориків, літературознавців і теоретиків мистецтва.
Мюллер, Р. Фізика часу [Текст] : усе відбувається зараз / Р. Мюллер; пер. з англ. – К. : Наш формат, 2019. – 344 с.
Час впливає не лише на наше сприйняття повсякдення, але й на функціонування об’єктів, які нас оточують. Наприклад, система GPS, яка допомагає нам орієнтуватися, – не могла б працювати коректно, якби ми не розуміли дивовижних властивостей часу та його зв’язків із простором, великими швидкостями та гравітацією. Яким чином час розтягується чи стискається? Що означає, коли ми кажемо: «час плине»? Як можна описати поняття зараз?
Шарма, Р. Монах, який продав свій “Феррарі” [Текст] / Р. Шарма; пер. з англ. Н. Лавської. – К. : КМ- БУКС, 2020. – 224 с.
“Монах, який продав свій “Феррарі”, – найвідоміша мотиваційна книга Робіна Шарми, що стала бестселером у багатьох країнах світу! У цій книзі, яка у багатьох країнах світу стала справжнім бестселером, Робін Шарма у формі притчі виклав незвичайну історію Джуліана Ментла – адвоката-мільйонера, на долю якого випало пережити сильну духовну кризу. Проте занурення у давню тибетську культуру змінює його життя. Джуліан відкриває для себе мудрі й разом з тим дієві практичні знання, що допомагають впоратись із власними проблемами, знайти вихід із здавалось би безвихідного становища, здійснити переоцінку загальнолюдських та особистих цінностей.
Піз, А. Чому чоловіки не слухають, а жінки не вміють читати мапи[Текст] / А. Піз; Б. Піз. – К. : КМ- БУКС, 2020. – 312 с. : іл.
Чи не замислювалися ви над тим, як добре було б у доповнення до свого партнера отримати й «інструкцію з використання»? Велика кількість таких «інструкцій», що регулюють правила комунікації представників протилежних статей, містить у цьому виданні. Ця книга Аллана та Барбари Пізів присвячується усім чоловікам і жінкам, які хоча б раз у відчаї звертались до свого партнера зі словами: «Чому ти мене не розумієш?». Стосунки нерідко руйнуються через те, що представники сильної статі не можуть усвідомити, що їхні кохані є іншими, не схожими на них, а представниці прекрасної половини людства очікують, що герої їхніх романів за складних життєвих обставин поводитимуться так само, як вони самі. Видання базується на об’єктивних наукових даних, матеріалах, отриманих під час звичайних бесід, на багаторічних напрацюваннях авторів та реальних сценаріях людської поведінки, що варіюються від серйозних до відверто комічних. Свої висновки автори зводять до зрозумілих пояснень, одночасно уникаючи надмірного спрощення. Такий підхід робить інформацію цілком доступною для пересічного читача, а процес читання — легким і цікавим. Книга допоможе кожному дізнатися більше про себе і про кохану людину, навчитися поводитися так, щоб відносини з нею були більш повноцінними та приємними, а спільне життя — щасливим і гармонічним.
Сміт, Д. Думати, як Стівен Гокінг[Текст] / Д. Сміт. – К. : КМ-Букс, 2018. – 200с.
Гокінгова історія — це історія нескінченної перемоги духу над тілом. Коли у двадцять один рік у нього діагностували аміотрофічний латеральний склероз, йому, за прогнозами, лишалося не більше двох років життя. Але він вирішив продовжувати насолоджуватися своїм життям і роботою. Стівен Гокінг завдяки своєму внеску в космологію, зокрема теорії чорних дір, став всесвітньо відомим фізиком, удостоєним посади лукасівського професора математики в Кембриджському університеті, яку колись обіймав сер Ісаак Ньютон. Ця захоплива книга розкриє унікальний Гокінговий підхід до вирішення важливих наукових питань, ознайомить зі сміливими ідеями вченого і факторами, які вплинули на формування його особистості та світогляду, а також навчить використовуваним Гокінгом методам та прийомам, які ви зможете застосувати в різних галузях свого життя. Ви також зможете навчитись думати, як Гокінг, який стверджує, що він думає в одинадцяти вимірах.
Сміт, Д. Думати, як Зигмунд Фрейд[Текст] / Д. Сміт. – К. : КМ-Букс, 2019. – 208 с.
Робота Зиґмунда Фрейда, одного з найзначніших мислителів останніх двох століть, наново накреслила шляхи неврології й психіатрії та сучасне бачення людської свідомості. Більшість напрямів такої дисципліни, як психоаналіз, навіть у наші дні можна простежити назад до проривів у розумінні, здійснених ним багато років тому. Однак найбільший його успіх — започаткування досліджень у царині прихованого. Едіпів комплекс, перенос, підсвідоме, витіснення, вільна асоціація, лібідо — усі ці поняття, поширені в суспільній свідомості, походять із наукової школи Фрейда. Для широкого кола читачів.
Сміт, Д. Думати, як Барак Обама [Текст] / Д. Сміт. – К. : КМ-Букс, 2020. – 224с.
Барак Обама — найбільш нетиповий політик у всьому світі, що зламав безліч умовностей за рахунок свого холодного розуму. 44-й президент США, який став першим темношкірим главою держави за всю історію країни. Лауреат Нобелівської премії миру 2009 року. Шлях Барака Обами до величі та рішень, які він ухвалював на цьому шляху, можна зрозуміти через його світогляд, який змушував його відповідати на будь-який виклик, у зв’язку з чим гасло “Так, ми можемо” стало вичерпним для його кандидатури на посаду президента. Обама прагнув, щоб його президентство стало періодом можливостей для багатьох, а не для нечисленних обраних. Хоча ціною, яку йому довелося заплатити за ці зміни, стали рішучі перемовини і компроміси, він розвинув навички президента XXI століття, які контрастували з його відносною недосвідченістю та допомогли йому зробити Америку такою, про яку він мріяв юнаком.
Кайку, М. Гіперпростір [Текст] : наук. одіссея крізь паралельні світи, викривлений простір-час і десятий вимір / М. Кайку; пер. з англ. А. Кам’янець. – 2-ге вид. – Л. : Літопис, 2017. – 399 с.
Чи існують ще виміри, крім звичних трьох просторових і одного часового? Чи можливо подорожувати в часі й змінити минуле? Чи існують паралельні світи? Багато з нас замислювалися над цим, однак донедавна науковці відкидали такі ідеї. Тепер усе змінилося, і ці питання стали темою інтенсивних наукових досліджень. “Гіперпростір” – це наукова одіссея крізь паралельні світи, викривлений простір-час і десятий вимір, а також захоплива розповідь про пошук славнозвісної “теорії всього”, яка б об’єднала всі сили природи і розкрила таємницю походження Всесвіту. Для широкого кола читачів.
Йоріш, А. Нехай будуть з вами інновації [Текст] : як ізраїльська винахідливість рятує світ / А. Йоріш. – К. : Yakaboo Publishing, 2019. – 270 с.
Аві Йоріш, підприємець та експерт із Близького Сходу, розповідає про винаходи, які покращують життя мільярдів людей у цілому світі, допомагають годувати голодних, лікувати хворих, рятувати життя. Це історії про відвагу та завзяття винахідників у медицині та сільському господарстві, обороні та енергетиці. Це історії країни, яка, шукаючи рішення для своїх локальних викликів і проблем, знайшла рішення, що стають у пригоді за тисячі кілометрів від Ізраїлю. Це і мобільні команди парамедиків, які встигають туди, куди не встигає звичайна «швидка», і система крапельного зрошування, і глибинне стимулювання мозку, і системи кібербезпеки. Аві Йоріш пояснює, як працює специфічна ізраїльська культура інновацій, у підґрунті якої – релігійне переконання, що добрі євреї мають направляти світ, tikkun olam. У сучасній інтерпретації ці слова давньої молитви означають шукати рішення для складних проблем у медицині, рятувати довкілля і зберігати активну громадянську позицію. Для героїв та героїнь цієї книжки — лікарів, науковців, агрономів, ботаніків, інженерів, юдеїв, християн і мусульман — «направляти світ» стало головною метою.
Історія європейської ментальності [Текст] / за ред. П. Дінцельбахера. – 2-е вид. – Л. : Літопис, 2019. – 632 с.
Історію європейської ментальності від античності й до наших днів досліджено крізь призму формування i розвитку основних концептів людського життя: релігійності, сексуальності та кохання, хвороби, віку, смерті, страхів, комунікації, “свого” й “чужого”, простору i часу тощо. Доступний виклад матеріалу заохотить до читання не тільки фахівців – істориків, культурологів, етнологів, – але й усіх, хто цікавиться культурно-історичним розвитком європейських народів.
Обама, М. Становлення[Текст] / М. Обама; пер. з англ. М. Гоцацюка. – К. : Форс Україна, 2019. – 480 с. : іл.
Мішель Обама стала однією з найзнаковіших жінок нашої епохи. Як перша леді Сполучених Штатів Америки – перша афроамериканка, яка виступила в цій ролі, – вона допомогла створити найгостинніший Білий дім в історії, а також зарекомендувала себе як впливову захисницю жінок і дівчат у США й по всьому світі, кардинально змінюючи способи, завдяки яким сім’ї ведуть здорове й активне життя, паралельно підтримуючи свого чоловіка, коли він вів Америку через кілька її найгостріших моментів. А ще вона розбила Carpool Karaoke і виховала двох невибагливих доньок під пильним наглядом ЗМІ. У мемуарах Мішель Обама запрошує читачів у свій світ, розповідаючи про події, які її сформували – від дитинства в Південному Чикаґо до років її керівництва, поєднуючи роботу і материнство за найвідомішою у світі адресою. Відверто і дотепно вона описує свої тріумфи і розчарування як публічні, так і особисті, розповідає свою яскраву історію, як вона це пережила – своїми словами, невгамовно кидаючи виклик очікуваням, надихаючи нас робити це саме.
Гарт, Дж. Як Черчилль врятував цивілізацію [Текст] : епічна іст. тринадцяти років, які ледь не знищили цивілізований світ / Дж. Гарт; пер. з англ. Я. Губарев. – Х. : Ранок, Фабула, 2019. – 336 с. : іл.
Книжка присвячена одному з поворотних моментів у новітній історії людства — претензіям Гітлера на світове панування і тій ролі, яку відіграв Вінстон Черчилль у тому, щоб тоді вберегти від катастрофи свій острів на західному краю Європи і людство в цілому. Автор подає діяльність Черчилля на тлі широкої панорами подій, від Норвегії до Африки, від Лондона до Сталінграда. Однак головне, що намагається осягнути він: які риси характеру, які національні особливості, які життєві обставини дали одній людині змогу зробити ті кроки, життєві та політичні, які виявилися шляхом до порятунку цивілізації від гіркої долі самовинищення і варварства?
Гейг, М. Чому варто жити далі [Текст] / М. Гейг; пер. з англ. І. Лютенко. – Х. : Ранок, Фабула, 2019. – 256 с.
Автору цієї непересічної книжки, молодому британському письменнику Меттові Гейґу, вдалося подолати депресію — недуг, що забирає радість із нашого життя. Пройшовши крізь своє власне пекло, він задумався над тим, що його особистий успішний досвід може подарувати надію іншим людям. Так народилася ідея відвертої розповіді про боротьбу з депресією. Тож учимося витримувати страждання, долаємо розпач і… живемо далі!
Вюллер, Т. Що таке ЧАС [Текст] / Т. Вюллер; пер. норв. С. Волковецької. – К. : Ніка-Центр, 2018. – 160 с.
До царини наукових інтересів норвезького вченого Трюльса Вюллера належать: фізична, філософська, екзистенціальна, соціальна та історична дійсність часу, і в своїй книжці він якомога різнобічніше висвітлює питання: «що таке час?» Але відверто попереджає: не варто чекати на нього однозначної, ба навіть чіткої відповіді. Час керує нашим життям. Усе на світі відбувається в часі – від минулого через теперішнє й у майбутнє. Але що таке час? Без зайвої полемізації та з великою відданістю предметові автор малює збалансовану картину теперішнього стану розуміння проблеми у світлі як філософії, так і фізики, антропології, історії, літератури та релігії та ілюструє свої роздуми ситуаціями з повсякденного життя. Книжка написана простою, але яскравою мовою, тож здатна зацікавити кожного, хто звик замислюватися над різними проявами нашого буття. Українською перекладено вперше.
Сенор, Д. Країна стартапів[Текст] : іст. ізраїл. економ. дива / Д. Сенор; С. Сингер. – 3-тє вид. – К. : Yakaboo Publishing, 2019. – 368 с.
Ізраїль – маленька країна, яка майже не має переваг на географічній і економічній мапі світу. Їй лише 60 років, населення – 7,1 млн людей, немає суттєвих корисних копалин, а довкола – хаос Близького Сходу. І тим не менше, саме ця маленька країна за короткий проміжок часу стає однією з передових держав світу. У чому секрет такого перевтілення? Це заслуга особливостей національного характеру, загартованого історією духу, розуму чи просто збіг обставин?
Райх, Д. Хто ми такі? [Текст] = Who we are and how we got here : походження людини крізь призму ДНК / Д. Райх; пер. з англ. А. Марховської. – К. : Наш формат, 2019. – 368 с.
Історія науки показує, як небезпечно бути переконаним у тому, що знаєш істину. Усі помилки — починаючи від уявлення, що Земля пласка, а Сонце обертається навколо неї — мають стати для нас попередженням і навчити піддавати сумнівам інформацію та не довіряти стереотипам. Генетик Девід Райх переконаний: геномна революція стрімко ламає наші уявлення про минуле. Чим ми відрізняємось одне від одного? Що таке ідентичність? У своїй книжці дослідник описує сучасні відкриття, пов’язані з вивченням і порівнянням стародавньої та сучасної ДНК.
Прічард, С. Книга помилок[Текст] : дев’ять секретів творення успіш. майбутнього : [в обгортці худож. притчи] / С. Прічард; пер. з англ. О. Шевченко. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 200 с.
Девід із кожним днем почувається все більш розчарованим та пригніченим. Маючи пристойну роботу, житло та друзів, він усе одно відчуває порожнечу всередині… доки не зустрічає таємничу молоду жінку — і її поява перевертає все його життя. Це — порадник із саморозвитку, поданий в обгортці художньої притчі про давній таємничий рукопис. Книга окреслює дев’ять помилок, що заважають нам досягати своєї мети. Ви навчитеся долати перешкоди, здобувати натхнення і перебудовувати власне життя.
Морган, М.М. Про все можна домовитись [Текст] : 5 способів отримати те, чого ви прагнете в житті, коханні й роботі / М.М. Морган; пер. з англ. О. Захарченко. – К. : КМ-БУКС, 2020. – 304 с.
5 способів отримати те, до чого ви прагнете в житті, коханні й роботі!
Мег Маєрс Морган закликає вас шляхом переговорів домагатися кращих умов життя й роботи!
Морган аналізує наші уявлення про дорослість, батьківство й кар’єру, точно вказуючи на те, в який саме спосіб вони можуть нас обмежувати. Спираючись на власний досвід роботи зі студентами, поводження з дітьми та на свої кар’єрні досягнення, вона дає корисні поради, наводить цікаві історії та кумедні випадки. Ця дотепна й водночас повчальна книжка спонукає до усвідомлення своїх цілей, подолання сумнівів, встановлення здорових міжособистісних стосунків зі збереженням власних інтересів і до визначення бажаних умов життя.
Гоулман, Д. Емоційний інтелект [Текст] / Д. Гоулман. – Х. : Віват, 2019. – 512 с. – (Саморозвиток).
Бестселер Деніела Ґоулмана «Емоційний інтелект» здійснив революцію в психології. У другій книжці про емоційний інтелект автор аналізує причини й запоруки успіху в бізнесі як окремого працівника, так і всієї організації, виокремлюючи навички, що вирізняють лідерів у будь-якій галузі. На конкретних прикладах показано, як емоції, самоконтроль, комунікативні навички й здатність працювати в команді — тобто емоційний інтелект — впливають на успіх у житті та бізнесі. На думку автора, це важливіше за IQ, науковий ступінь та життєвий досвід. І що вища посада людини, то вагоміші ці навички. Ґоулман наголошує на тому, що всі ми маємо потенціал для розвитку емоційного інтелекту на будь-якому етапі нашої кар’єри, а також дає нам рекомендації щодо підвищення власної ефективності.
Маккейн, Дж. Буремна хвиля. Добрі часи, праведні справи, великі битви та інші звитяги [Текст] / Дж. Маккейн; М. Солтер. – Х. : Віват, 2020. – 432 с. – (Біографії та мемуари).
Його «хрестові походи» заради демократії та прав людини у Східній Європі й на Близькому Сході стали легендою. Яскравий політичний лідер, який пройшов війну, п’ять років перебував у в’єтнамському полоні й повернувся звідти геть сивим. Він відкрито виступав проти президентства Трампа, брав активну участь у припиненні війни на Донбасі й називав Путіна «гіршим і небезпечнішим за ІДІЛ». Однак про що міркував Джон Маккейн, коли виходив із Сенату? Ці спогади — підсумок не лише його політичної кар’єри, а й глибокі роздуми про життя, родину, друзів, ціну перемог і тягар поразок. Ця книжка — пересторога для Західного світу й водночас путівник для кожного, хто зійшов на манівці. Це заклик ніколи не забувати про демократичні цінності та обстоювати свободу особистості в часи, коли тінь диктатури блукає цивілізованим світом.
Сінгер, П.В. Війна лайків. Зброя в руках соціальних мереж [Текст] / П.В. Сінгер; Емерсон Т. Брукінґ. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2019. – 319 с.
Facebook — як поле бою, а Instagram — як концентраційний табір вільного часу із «лайками» наглядачами. Сюжет для кіберпанку? Ні, наше сьогодення. Пітер Сінґер та Емерсон Брукінґ витратили довгих п’ять років, щоб провести ґрунтовне дослідження розвитку Інтернету, найвідоміших соцмереж сьогодення та процесу перетворення їх на зброю в сучасному світі. Від історії появи Всесвітньої павутини, смайликів, твітів та мемів автори розповідають про використання платформ соцмереж авторитаристами, революціонерами, силами оборони, терористами, Дональдом Трампом, Росією, Китаєм, США та багатьма іншими фігурантами онлайн-життя.
Діленшнайдер, Р. Рішення [Текст] : практ. поради від 23 людей, які змінили світ / Р. Діленшнайдер. – К. : Форс Україна, 2020. – 320 с.
Щодня ми вирішуємо десятки питань, і кожен наш крок так чи інак впливає на подальше життя. У своїй книзі спеціаліст з комунікацій Роберт Діленшнайдер аналізує механізм доходження рішень видатними історичними постатями — і пояснює, чого нас може навчити їхній досвід. Які наміри наштовхнули Йоганна Ґутенберґа до винаходу друкарського верстата? Чому Пабло Пікассо створив геніальну «Ґерніку», а Гаррі Трумен зважився на застосування атомної бомби? Автор зізнається, що написання книги значно посилило його особисті здібності доходити рішень, і впевнений, що ця робота допоможе вийти на новий рівень і читачам.
Харві, С. Відверта розмова без купюр [Текст] : як знайти, зрозуміти й утримати чоловіка / С. Харві; пер. з англ. Н. Лавської. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 272 с.
У своєму новому виданні автор докладно розповідає, чому чоловіки не роблять відразу того, про що їх прохають, як з роками змінюється їхнє уявлення про побачення, яким чином можна покращити інтимні стосунки, а також дає поради щодо того, як змусити свого обранця взяти на себе певні зобов’язання. Велику увагу Стів Харві приділяє такому важливому для жіноцтва питанню, як ставлення представників сильної статі до незалежних і самодостатніх пані; пояснює, як можна змусити чоловіків дотримуватися жіночих вимог і стандартів, як ставити своїм партнерам правильні запитання, аби отримувати на них щирі відповіді. Прочитавши цю книжку, жінки неодмінно знайдуть у собі мужність переглянути і деякі власні уявлення про стосунки зі своїми коханими, зможуть застосовувати наведені автором поради на практиці.
Камберленд, Н. 100 правил успішних людей [Текст] : маленькі вправи для великого успіху в житті / Н. Камберленд. – К. : КМ-БУКС, 2020. – 224 с.
Чи знаєте ви хоча б одну людину, яка не прагне стати успішнішою? Неважливо, про яку сферу нашого буття ідеться – роботу, навчання, стосунки в родині чи, скажімо, особистий розвиток, усі ми мріємо змінити щось у житті, перетворити його на більш цікаве, наповнене та самодостатнє. Проте не кожному вистачає наснаги зробити перший крок до змін та розуміння того, з чого слід починати. Автор цієї книги без зайвих теоретичних викладок і зарозумілих повчань пропонує ідеї, які наблизять вас до омріяного успіху, а також дає практичні поради стосовно того, як ці ідеї втілити в життя. Все дуже просто і доступно. І ви маєте можливість у цьому переконатись. У своїй книзі Найджел Камберленд зібрав 100 правил, опанувавши які, ви досягнете будь-яких цілей. Засвоїти ці правила вам допоможуть спеціальні вправи, виконуючи які, ви поступово відмовитесь від звичок, які вас приторможують, і виробите нові звички, які приведуть вас до благополуччя.
Карнегі, Д. Як насолоджуватися життям і отримувати задоволення від роботи [Текст] / Д. Карнегі; пер. з англ. Н. Лавської. – К. : КМ-Букс, 2019. – 200 с.
Автор багатьох бестселерів Дейл Карнегі навчить вас, як можна наповнити своє життя відчуттям гармонії та цілеспрямованості, як зробити кожен день більш радісним і корисним, як підвищити свою працездатність і насолоджуватися своєю роботою. Дозвольте цій книзі змінити на краще ваше життя і відкрити в собі таланти, про які ви навіть не здогадувалися. Для широкого читацького загалу.
Карнегі, Д. Як здобувати друзів і впливати на людей [Текст] / Д. Карнегі; пер. з англ. І. Іванченко. – К. : КМ-Букс, 2019. – 256 с.
У світому бестселері Дейла Карнегі йдеться про надзвичайно складні речі — успіх у бізнесі, кар’єрі, міцний шлюб, довіру і дружбу — простими і доступними словами. Ці прості рекомендації виявилися найбільш дієвими у критичних життєвих обставинах і обов’язково допоможуть і вам. У цій книзі — перевірені часом поради, до яких ми повертаємося знову і знову, і які даємо своїм дітям, коли надходить їхня пора. Для широкого кола читачів.
Карнегі, Д. Як подолати неспокій і почати жити[Текст] / Д. Карнегі; пер. з англ. І. Іванченко. – К. : КМ-Букс, 2019. – 352с.
Цей бестселер Дейла Карнегі, який розійшовся по світу величезними накладами, допоміг мільйонам людей подолати звичку хвилюватися. Автор пропонує ряд практичних порад, якими ви можете скористатися сьогодні, у динамічному світі ХХІ сторіччя, – вони стануть вам у пригоді впродовж усього життя! Ця книга дасть те натхнення, якого вам не вистачає, щоб бути щасливими за будь-яких обставин життя. Відкрийте для себе як: враз позбутися половини тривог, пов’язаних з бізнесом; зменшити неспокій, пов’язаний із фінансами; перетворити критику на перевагу; уникнути перевтоми і зберегти молодий вигляд; знайти себе і бути собою – пам’ятайте, на світі більше немає такої людини, як ви! Для широкого кола читачів.

ЧАСТИНА 2