ZOOM – зустрічі продовжуються!
16 квітня 2021 року відбулося Zoom-спілкування працівників Одеської ОЮБ ім. В. В. Маяковського та Волинської ОЮБ. Такі зустрічі бібліотека проводе щорічно. Сьогодні це єдиний спосіб поспілкуватися з колегами. Ми ділилися досвідом роботи, проблемами та обговорювали шляхи співпраці двох бібліотек. Модераторами заходу були директорки бібліотек – Олена Чоловська та Алла Єфремова.
Завідувачка науково-методичним відділом Одеської ОЮБ Тетяна Петелько звернула увагу на проблеми публічних бібліотек області, пов’язані з реорганізацією мережі при проведенні реформи децентралізації. Серед серйозних порушень назвала процедуру передачі бібліотек громадам та систему фінансування закладів. Існують і проблеми щодо поповнення та обробки бібліотечних фондів, методичного забезпечення працівників, кадрові. Так досвідчені фахівці звільняються, на їхнє місце приходять люди без фахової освіти і досвіду.
Сільські бібліотеки, нажаль, не мають можливості перейти у віртуальне середовище з причини відсутності комп’ютерів або їхньої малої кількості, а також можливості приєднатися до інтернету. Більш детальний аналіз представлений у інформаційно-аналітичному огляді за матеріалами статистичних та текстових звітів бібліотек – «Бібліотечно-бібліографічне обслуговування юнацтва: виклики 2020 року» (Сайт ОЮБ, розділ «Фахівцям»).
Завідувачка відділом назвала форми співпраці з бібліотеками територіальних громад: онлайн-семінари, ZOOM-консультування, акції, конкурси, соціологічні дослідження тощо. Повідомила про методичні заходи на поточний рік. Зокрема про:
Віртуальний поетичний флешмоб «Хотіла б я піснею стати» ( до 150 річчя з дня народження Лесі Українки): https://mayakovka.od.ua/?page_id=163
Обласну віртуальну фотоекоакція
«Бібліотека і громада за життя природи»: https://mayakovka.od.ua/?page_id=11663
Віртуальну бібліолабораторію з підтримки та розвитку чи
тання: https://mayakovka.od.ua/?page_id=346.
Заступниця директора з бібліотечної роботи Лариса Маленко підготувала презентаційний відеоролик про яскраві заходи та проєкти Одеської ОЮБ. Наприклад такі:
«Що читають відомі та успішні люди Одеси» (Відеопроєкт): https://mayakovka.od.ua/?pa
«Канікули з Гаррі Поттером»: https://www.facebook.com/558002851379201/videos/514805639101548
«Читай з нами. Читай більше нас» (Відеоогляди сучасної літератури): https://mayakovka.od.ua/?page_id=4710
З великою цікавістю працівники ОЮБ слухали про проєкти наших колег.Про особливості надання дистанційних бібліографічних послуг віддаленому користувачу розповіла завідувачка інформаційно-бібліографічним відділом Надія Ількевич. Вона здійснила своєрідну екскурсію професійним сайтом «БібліоGRAF».
Підвищення професійної компетенції – один з основних напрямів методичної роботи обласної бібліотеки. З цією метою і було створено проєкт «Методичний полудень: ZOOM-четвер з Волинською обласною бібліотекою для юнацтва», про який розповіла завідувачка науково-методичним відділом Зоя Корчинська.
#методичний_полудень
Ще один проєкт – «Навчаємося разом» для бібліотекарів публічних та шкільних бібліотек, а також для вчителів: #навчаємося_разом.
Проєкт «Гейміфікація: вчимось граючи» реалізується за підтримки Європейського Союзу за програмою House of Europe.
Волинська обласна бібліотека для юнацтва – єдина установа в Україні, яка має доступ до створення та проведення ігор за книгами через мобільний додаток ActionTrack в рамках цього проєкту. Саме про це із захопленням говорила головна бібліотекарка Мирослава Будчик.
З 2016 року Волинська ОЮБ реалізує проєкт «Помічник патрульного». Завдяки громадській підтримці реформи Національної поліції, яку започаткували IREX/Україна, бібліотека отримала ресурси для проведення інформаційно-освітніх заходів. Налагоджено контакти з місцевими ЗМІ та прес-службою поліції. В рамках проєкту систематично проводяться зустрічі дітей та молоді з луцькими шкільними поліцейськими.
Про даний проєкт розповіла головна методистка Оксана Романюк.
#помічник_патрульного
Працівники Волинської ОЮБ вважають, що бібліотека – чудове місце для соціальних ініціатив. І доказали це на ділі – створили проєкт, отримали грант, облаштували серед книжок швацьку майстерню – «Еко-Фабрику». Що це і як працює розповіла завідувачка відділу Оксана Коба.
Головна бібліотекарка відділу культури і мистецтв Наталія Олійник говорила про створення промоційних роликів «Бібліотечної служби новин».
Шановні колеги, ми переконані, мета у нас спільна: бути цікавими, сучасними, потрібними користувачам. Тому хочемо, щоб і ви долучилися до інноваційних пошуків бібліотекарів Волинської обласної бібліотеки для юнацтва. Вони охоче поділяться своїм досвідом. Слідкуйте за сайтом та новинами у фейсбуці.
Сайт: http://vollibr.org.ua/
Сторінка у фейсбуці.