Нові надходження – книги березень 2020

 

Грей, Дж. Чоловіки з Марса, жінки з ВенериГрей, Дж. Чоловіки з Марса, жінки з Венери [Текст] / Дж. Грей. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 312 с.
Книжку “Чоловіки з Марса, жінки з Венери” автор написав з урахуванням досвіду та фактичного матеріалу, якими він оволодів, працюючи консультантом подружніх пар. Розкриваючи таємниці безконфліктного існування, допомагаючи усвідомити, що способи спілкування, емоційні потреби і моделі поведінки представників протилежних статей можуть бути надзвичайно різними, Джон Грей вчить, як знайти спільну мову “представникам різних планет”, дає шанс мільйонам сімей зміцнити свої стосунки, порозумітися, відновити колишні почуття.

Барез-Браун, К. WAKE-UP! або Як перестати жити на автопілоті Барез-Браун, К. WAKE-UP! або Як перестати жити на автопілоті [Текст] = Прокидаємось! / К. Барез-Браун; пер. з англ. С. Качмар. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 304 с.
У житті нам часто бракує часу, емоцій, вражень, усвідомлення своєї ідентичності – власне того, з чого складається справжнє життя. Ми автоматично виконуємо одні й ті ж дії, щодня проходимо одними й тими ж вулицями, втомлюємося від одноманітності. Минають дні, які майже нічим не відрізняються один від одного, адже ми проживаємо їх, немов «на автопілоті». Погодьтеся, знайома ситуація? Тоді обов’язково потрібно прокидатися, позбуватися життя «на автопілоті», змінювати світогляд – навіть якщо для цього доведеться саджати рослини, писати листи, малювати, танцювати, вилазити на дерева… Ця книжка допоможе згадати, хто ми насправді, і завдяки цікавим експериментам кожен зможе наповнити своє життя справжньою радістю. Отже, прокидаємось!

Менсон, М. Витончене мистецтво забивати на всеМенсон, М. Витончене мистецтво забивати на все [Текст] : нестандарт. підхід до проблем / М. Менсон; пер. з англ. А. Ящук. – К. : Наш формат, 2018. – 160 с.
Ми живемо в культурі, зацикленій на занадто оптимістичних очікуваннях. Із самого дитинства нам нав’язують нереалістичні ідеали, яких ми прагнемо досягти попри все: лише найвищі оцінки, досконала зовнішність, надсучасні ґаджети, найкрутіша робота, тільки екзотичні подорожі й не менш яскраві світлини в соцмережах. Постійно женучись за успіхом і щастям, ми намагаємося уникати будь-якого негативу. Однак негативний досвід, як переконує Марк Менсон, надзвичайно цінний: він звільняє нас від міражу щастя.

Кайку, М. Фізика майбутньогоКайку, М. Фізика майбутнього [Текст] : як наука вплине на долю людства і змінить наше повсякденне життя у ХХІ сторіччі / М. Кайку; пер. з англ. А. Кам’янець. – 2-ге вид. – Л. : Літопис, 2017. – 432 с.
У книжці-бестселері Мічіо Кайку досліджує, як три великі наукові революції – квантова механіка, біогенетика і штучний інтелект, – що кардинально змінили світ в останні сто років, змінять наше життя в ХХІ сторіччі. Спираючись на дослідження, які вже сьогодні проводять в наукових лабораторіях в усьому світі, Кайку передбачає майбутнє, у якому ми вже не будемо пасивними спостерігачами танцю Природи, а натомість перетворимося на активних хореографів матерії, життя й інтелекту. “Фізика майбутнього” – захоплива науково-популярна розповідь, що сплітає докупи найновіші досягнення провідних науковців світу. Книжка ґрунтується на інтерв’ю з понад 300 провідними науковцями, тими, що перебувають на передньому краї науки. «Майбутнє комп’ютера, штучного інтелекту, медицини, енергії, космічних подорожей і навіть майбутнє багатства – про це все можна дізнатися з книжки. Ця книга може бути цікавою для всіх, хто цікавиться інформацією про сучасні досягнення науки: для учнів, вчителів, студентів, науковців, бізнесменів, урядовців. Книжка може бути цікавою і для топ-менеджерів великих фірм. Кайку пише тут про те, що в найближчі 10-15 років услід за приголомшливими науковими досягненнями з’являтимуться і зникатимуть цілі галузі. І він це обґрунтовує певними тенденціями, наприклад, у виробництві комп’ютерів. Очевидно, що цікавою буде ця книжка і для молоді, яка обирає свій фах. Кайку підкреслює, що за декілька десятків років з’являться зовсім нові галузі індустрії», – зазначають видавці.

Гокінг, С. Великий замиселГокінг, С. Великий замисел [Текст] / С. Гокінг; Л. Млодінов; пер. з англ. М. Климчук. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 208 с. : іл.
Книжка написана живою мовою й розрахована на широке коло читачів без академічних знань з фізики. Це історія Всесвіту, в контексті якої автори спростовують традиційну теорію його появи, по-новому осмислюють теорію Великого вибуху та заперечують думку про те, що Земля — єдина планета, на якій є життя. Що, як окрім нашої галактики та всесвіту існує безліч інших унікальних космічних об’єктів?

Розін, М. Успіх без стратегії Розін, М. Успіх без стратегії [Текст] : як припинити планувати і почати робити бізнес / М. Розін. – Х. : Фабула бізнес, 2018. – 352 с.
Людина повинна мати стратегію й суворо її дотримуватися. Ця догма вкладається в голови менеджерів усього світу викладачами вишів і бізнес-шкіл, а також книгами та діловими журналами. Та чи завжди стратегічний підхід спрацьовує? Чи може гнучкий «опортуністичний» підхід до управління бути ефективнішим? Марк Розін, консультант із 20-річним стажем, ділиться не лише своїми спостереженнями за спробами впровадження західного, стратегічного підходу до управління, але й показує, що «опортуністичний» підхід, що заснований на гнучкості та використанні несподіваних можливостей, почасти краще працює у російських умовах. Автор описує ефективні управлінські технології, які застосовує керівник-«опортуніст» під час створення організаційної структури, організації праці, мотивування, оцінки та задля розвитку підлеглих. Книгу адресовано керівникам компаній, менеджерам і консультантам.

Сігел, Д. Секрети мозкуСігел, Д. Секрети мозку [Текст] : 12 стратегій розвитку дитини / Д. Сігел; Т. Брайсон. – К. : Наш формат, 2018. – 192 с.
Пpoцec виxoвaння дoci виcнaжує вac? Дитинa пoвoдитьcя aгpecивнo, вepeдує чи влaштoвує icтepики? Зaвдяки пopaдaм Дeнa й Тiни вaшe пoвcякдeннe cпiлкувaння з дитинoю cтaнe зaxoпливим i дoпoмoжe їй зpocтaти гapмoнiйнoю ocoбиcтicтю. Пoтpiбнo лишe уcвiдoмити ocoбливocтi poбoти мoзку дитини. Iз книжкoю, яку ви тpимaєтe в pукax, цe пiд cилу i дopocлим, i мaлeчi.
Зaxoпливий тeкcт i цiкaвi cюжeтнi iлюcтpaцiї дoпoмoжуть нaвiть дoшкiльнятaм зpoзумiти ceбe, cвoї пoчуття тa пoвeдiнку, a oтжe — нaвчaть їx caмoкoнтpoлю. Ця книжкa пpoвeдe вac лaбipинтaми лiвoї тa пpaвoї пiвкуль, пiднiмe з нижньoгo пoвepxу мoзку нa вepxнiй, ви знaйдeтe cxoвaнку дитячиx cтpaxiв i зaзиpнeтe у cвiдoмicть. A двaнaдцять дiєвиx cтpaтeгiй пiдкaжуть, як виxoвaти уcпiшниx, туpбoтливиx, упeвнeниx у coбi дiтeй.

Карачина, М. Never StopКарачина, М. Never Stop [Текст] = Не зупиняйся, біжи! / М. Карачина. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 224 с. : іл.
Хочете змінити своє життя, але не наважуєтеся зробити перший крок? Мрієте стати стрункими й здоровішими, та не знаєте з чого почати? Намагаєтеся подолати стрес та впорядкувати свої думки? Не відкладайте «на завтра». Ця книжка — добрий спосіб почати позитивні зміни вже сьогодні. Марі Карачина — учасниця світових марафонів та півмарафонів, фітнес-тренер та засновниця клубу «Skinny&Strong», переконана, що біг — це значно більше, аніж просто вид спорту. Це спосіб впорядкувати своє життя, загартувати дух та силу волі, навчитися ставити цілі й досягати їх. Адже рух — це життя. А книжка, яку ви тримаєте у руках, — лише маленький стимул, перший крок, щоб змінити звички та почати вдосконалювати світ навколо вас. Тож одягайте кросівки і never stop!

Вокер, Т. Як навчають у ФінляндіїВокер, Т. Як навчають у Фінляндії [Текст] : найкраща шкільна освіта / Т. Вокер; пер. англ.Н. Лавської. – К. : КМ БУКС, 2018. – 232 с.
Фінляндія неабияк здивувала світ, коли в 2001 році її п’ятнадцятирічні школярі, які взяли участь у Міжнародній програмі з оцінювання освітніх досягнень учнів (PISA), отримали найбільшу кількість балів під час тестувань з математики, природничих наук і читання. І сьогодні ця невелика північна країна продовжує лідирувати за якістю шкільного навчання. Тімоті Вокер, американський вчитель, що кілька років працював у Гельсінкі, докладно розповідає, яким чином побудовано систему освіти в Фінляндії (це, зокрема, нетривалі уроки, невеликі за обсягом домашні завдання, стандартизовані тестування), чому фінські школярі досягають найкращих результатів, і радить якомога ширше впроваджувати напрацьовані фінами методики та засоби навчального процесу. Це видання буде корисним усім, хто прагне змін у шкільній освіті.Каплунов, Д. Нейрокопірайтинг

Каплунов, Д. Нейрокопірайтинг [Текст] : 100+ засобів впливу за допомогою тексту / Д. Каплунов. – Х. : Ранок, Фабула, 2018. – 352 с. – (Нон-фікшн).
У книзі «Нейрокопірайтинг» об’єднано понад 100 прийомів впливу на свідомість читача за допомогою різних словесних хитрощів. Ви зможете збагатити ними свої тексти, до вас приплине хвиля натхнення, і я більш ніж певен, — ви зможете за їхньою допомогою прийти до самостійних ідей і власних секретів.

Гесслер, К. Маніфест двадцятирічнихГесслер, К. Маніфест двадцятирічних [Текст] : маніфест тих, хто прожили чверть життя: двадцятилітні про те, хто вони, чого хочуть і як це отримати / К. Гесслер; пер. з англ. А. Любас. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 424 с.
Коли тобі двадцять з чимось, можеш одночасно відчувати захоплення цим періодом і намагатися зрозуміти, що ж робити зі своїм життям. Трепет від особистої незалежності та відкриття нових можливостей притлумлюються переживаннями, розчаруваннями чи втратою ілюзій. Як і тисячі інших двадцятьзчимосьлітніх, ти, можливо, пережив те, що лайф-коуч Крістін Гесслер називає «похмілля від очікувань». Цей маніфест про надзвичайно важливі питання та життєві вибори цих турбулентних та захопливих років. Усі двадцятилітні можуть переживати схожі проблеми, але дуже мало книжок дають практичні уроки чи поради, як їх подолати. На цих сторінках ті, хто прожили чверть віку, розповідають історії про власний успіх та поразки, діляться мріями та розчаруваннями, які, можливо, стануть для тебе натхненням і допоможуть змінити життя на краще.Шрагіна, Л. 15 табу для мамусь і татусів, або Батьківські помилки з любові до дітей

Шрагіна, Л. 15 табу для мамусь і татусів, або Батьківські помилки з любові до дітей [Текст] / Л. Шрагіна. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2016. – 144 с. – (Школа мудрих батьків).
Чому діти не завжди поводяться так, як нам хочеться? Чому їхня поведінка нас дратує? Чому вони часто чинять нам на зло? Чи цілком усвідомлюють такі свої вчинки? Якими внутрішніми мотивами і причинами керуються? Відповіді на ці запитання – чи не найболючіші для нас, батьків. Але варто пам’ятати: вони, наші діти, не народжуються зухвалими, деспотичними чи егоїстичними. Вони стають такі, якщо ці риси за певних обставин у спілкуванні з іншими людьми допомагають їм домогтися бажаного. Про те, як уникнути прикрих помилок у вихованні, про табу для батьків у спілкуванні зі своїми дітьми йтиметься у цій книжці.

Вокер, Н. Чому виникають конфлікти?Вокер, Н. Чому виникають конфлікти? [Текст] : причини, етапи, розв’язання, наслідки / Н. Вокер. – Х. : Віват, 2018. – 78 с.
Потік новин двадцять чотири години на добу, журналістика, інтернет, подорожі земною кулею… Наш великий світ стає дедалі ближчим і доступнішим, ніж то було колись, – включно з конфліктами й війною. Незалежно від того, чи стосується конфлікт вашої країни, будь-яке протистояння, будь-яка війна певним чином впливає на життя кожного. Така кількість конфліктів у світі примушує замислитися: чому ж вони виникають? Ця книжка допоможе зрозуміти, що часто конфліктам не можна запобігти, проте уникнути війни можливо. Читачі дізнаються, як невеликі розбіжності загострюються й перетворюються на великі та серйозні, що спільного в усіх конфліктах, а також про вплив упереджень в історії, дипломатії, географії, економіці на ці події. Порівнюючи глобальні конфлікти із суперечками з власного життя, діти зможуть уважно й критично розглянути свої конфлікти. Книжка «Чому виникають конфлікти?» допоможе читачам упевнено говорити про світ, у якому вони живуть.

Грегер, М. Як не померти передчасно Грегер, М. Як не померти передчасно [Текст] : іжа, яка відвертає та лікує хвороби / М. Грегер; Дж. Стоун. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 512 с.
Страждаєте від високого тиску? Чай з гібіскусу допоможе вам краще за будь-які ліки від гіпертонії, не чинячи при цьому жодних побічних ефектів. Рак простати — спадкова хвороба у вашій родині? У такому разі відмовтеся від молока, а натомість додайте до свого раціону лляне насіння. А якщо непокоїть серцеве захворювання, переходьте на рослинну дієту. Автор книги — всесвітньовідомий популяризатор здорового харчування, доктор медицини Майкл Грегер докладно розповідає, як можна не лише запобігти більшості поширених недуг, а й побороти їх, якщо людина вже захворіла. Спираючись на велику кількість експериментальних і статистичних даних, він описує особливості протікання тієї чи іншої хвороби, розповідає, чим вона найчастіше зумовлена і чим загрожує, радить, яким харчам слід надати перевагу, а від чого краще відмовитись. “Було встановлено, що на смертність величезний вплив чинять три фактори, які стосуються способу життя: вживання здорових продуктів харчування, достатній обсяг фізичних вправ та відмова від паління”.

Бжезінський, З. Велика шахівницяБжезінський, З. Велика шахівниця [Текст] : америк. першість та її геостратегічні імперативи / З. Бжезінський; пер. з англ. О. Фешовець. – Х. : Ранок, Фабула, 2018. – 288 с.
«Велика шахівниця» — одна з найбільш резонансних книжок кінця ХХ ст., яка й дотепер притягує інтерес читацької аудиторії. Куди рухаються у своїй міжнародній політиці найбільші держави світу? Якою може бути доля планети за того чи іншого перебігу подій? Такі питання ставив перед собою видатний американський політолог, і його відповіді на них вражають глибиною та проникливістю і збурюють дискусії та емоції. Бжезінського вивчають, його концепцію детально аналізують; одні захоплюються її довершеністю, інші демонізують і автора, і його твір. Читачі цього видання складуть власне уявлення про глибину і слушність міркувань політолога, що постають перед нами в компетентному українському перекладі. І, звісно, слід пам’ятати, що в концепції Бжезінського і, відповідно, в цій книжці вагоме місце належить Україні, тому що нам випало жити в одному з «геополітичних опорних пунктів» світу.

Льюїс, Б. Вільно за 3 місяціЛьюїс, Б. Вільно за 3 місяці [Текст] : як заговорити будь-якою мовою незалежно від віку та місцезнаходження / Б. Льюїс; пер. з англ. І. Семенюк. – Х. : Ранок, Фабула, 2018. – 272 с.
Бенні Льюїс, відомий поліглот, блогер, мандрівник, дає практичні поради щодо вивчення різних мов. У книжці наведено найефективніші методики і способи запам’ятовування нових слів, нові мовні техніки, а також дієві підказки і списки корисних безкоштовних інтернет-ресурсів. За допомогою цієї книжки читачі будь-якого віку і досвіду легко і швидко опанують будь-яку мову.

Кейн, С. Сила інтровертівКейн, С. Сила інтровертів [Текст] : тихі люди у світі, що не може мовчати / С. Кейн; пер з англ. Т. Заволоко. – 3-тє вид. – К. : Наш формат, 2018. – 366 с.
Століттями створювався та підтримувався ідеал успішної людини — веселої, наполегливої, енергійної на комунікабельної. Але що робити, якщо від природи ви позбавлені цих рис, проте сповнені ентузіазму та амбіцій? У книзі «Сила інтровертів» Сьюзен Кейн розповість, як можна використати сильні сторони інтровертів, та надихне численними історіями та дослідженнями, де саме інтроверсія стала ключем до успіху.

Сігел, Д. Досить істерик! Сігел, Д. Досить істерик! [Текст] . пер. с англ. С. Січкар : комплекс. підхід до гармонійного виховання дитини / Д. Сігел; Т. Брайсон. – К. : Наш формат, 2018. – 264 с.
Вaм щoдня дoвoдитьcя квaпити дiтeй дo шкoли, cвapитиcя з ними чepeз нeвикoнaнi дoмaшнi зaвдaння чи з icтepикoю вклaдaти їx cпaти. Ви пocтiйнo пoвтopюєтe їм тe caмe, нaмaгaючиcь пpивчити дo диcциплiни. Oднaк у вiдпoвiдь — плaч i кpики.
Якщo вaм знaйoмi тaкi cитуaцiї, нe зacмучуйтecя. Унiкaльний мeтoд виxoвaння вiд Дeнieлa i Тiни дoпoмoжe диcциплiнувaти дитину бeз нaкaзiв, зaбopoн i пoкapaнь. Дiзнaвшиcь, як функцioнує мoзoк, ви кpaщe зpoзумiєтe cвoїx cинiв i дoньoк тa змoжeтe нaвчити їx дaвaти paду нeгaтивним eмoцiям, зpoзумiти cвoї пoчуття тa кoнтpoлювaти вчинки. Зpeштoю тaк ви зaклaдeтe ocнoву poзумoвoгo й eмoцiйнoгo здopoв’я дитини. Зaвдяки чиcлeнним пopaдaм aвтopiв дocягти диcциплiни мoжнa бeз icтepик!

Келлі, К. НевідворотнєКеллі, К. Невідворотнє [Текст] : 12 технологій, що формують наше майбутнє / К. Келлі; пер. з англ. Н. Валевська. – К. : Наш формат, 2018. – 304 с.
Тexнoлoгiчнa гaлузь нe лишe нaйдинaмiчнiшa в cучacнoму cвiтi — вoнa здaтнa cуттєвo змiнити нaшe життя в нeдaлeкoму мaйбутньoму. Якi пpoфeciї зникнуть, a якi нaбиpaтимуть oбepтiв? Якi нoвi джepeлa пpибутку з’являтьcя в пiдпpиємцiв, a якi бiзнec-мoдeлi пepecтaнуть пpaцювaти? Чoгo вapтo нaвчaтиcя i в щo iнвecтувaти? Ви мoжeтe oтpимaти мaкcимум вiд циx змiн, дiзнaвшиcь, якими будуть нacлiдки бeзпepepвнoгo тexнoлoгiчнoгo пoтoку чepeз 30 poкiв. Aнaлiзуючи тpeнди, щo пpoявляютьcя вжe cьoгoднi, Кeвiн Кeллi oкpecлює нaпpямки, у якиx нeминучe pуxaтимeтьcя cвiт. Вiн виoкpeмлює 12 нeвiдвopoтниx тexнoлoгiй, якi, тicнo пepeплiтaючиcь, визнaчaтимуть глoбaльнi тeндeнцiї poзвитку.

Фергюсон, Н. Площі та вежіФергюсон, Н. Площі та вежі [Текст] : соц. зв’язки від масонів до фейсбуку / Н. Фергюсон; пер. з англ. К. Диса. – К. : Наш формат, 2018. – 552 c.
Традиційний опис історичних процесів подає історію людства як ієрархічну структуру, вершина якої – правителі у високих вежах. За цією концепцією, зміни відбулися із приходом технологій, які поставили на перше місце мережеве суспільство. Історик Ніл Ферґюсон переконує: мережі – не новий феномен нашого часу. Інтернет лише пришвидшив і підсилив їхню роль, ставши новим варіантом утілення громадських площ.

Робінсон, К. Освіта проти талантуРобінсон, К. Освіта проти таланту [Текст] : сила творчості / К. Робінсон; пер. з англ. Г. Лелів. – Л. : Літопис, 2017. – 256 с.
У Ваших руках – друга книжка відомого експерта з освіти Кена Робінсона, яка вийшла українською мовою. На її сторінках автор легендарного бестселера «Школа майбутнього», учасник конференції TED, чий виступ зібрав понад 50 мільйонів переглядів, розповідає про творчість та її значення у нашому житті. Робінсон захопливо й доступно описує, як інтелект і креативність працюють на біологічному рівні, й аргументує, чому творчість треба повернути не лише до шкільних класів, а й до організацій. У цій книжці безліч цікавих розповідей про те, як відомі компанії на зразок анімаційної корпорації Pixar досягнули успіху, наповнивши повсякденну діяльність творчістю. А ще приклади з історії, оповіді з життя знаменитостей, які реалізували себе всупереч обставинам, і практичні рецепти, як змінити шкільну систему, компанію чи навіть особисте життя, додавши до них дрібку творчості. «Освіта проти таланту» призначена не лише освітянам, а й широкому колу читачів, у тому числі керівникам компаній, політикам, батькам, які прагнуть змінити власне життя – а може, й цілий світ.

Робінсон, К. Школа майбутнього Робінсон, К. Школа майбутнього [Текст] : революція у вашій школі, що назавжди змінить освіту / К. Робінсон; Л. Ароніка; пер. з англ. Г. Лелів. – Л. : Літопис, 2018. – 256 с.
У «Школі майбутнього» відомий експерт з питань освіти сер Кен Робінсон – чий виступ на TED має понад п’ятдесят мільйонів переглядів – пропонує практичні рішення критичної проблеми, що постала перед сучасним світом: як змінити недосконалу освітню систему. Робінсон закликає покласти край застарілій системі освіти й пропонує концепцію, яка спирається на індивідуальний підхід до учнів, сучасні технологічні досягнення й професійні ресурси, щоб зацікавити дітей у навчанні, підтримати їхню любов до пізнання й підготувати їх до викликів XXI століття. У цій книжці Ви знайдете безліч цікавих історій, спостережень, прикладів із практики, революційних досліджень та рекомендацій від фахівців зі всього світу, які змінюють освіту вже сьогодні. «Школа майбутнього» знадобиться вчителям та батькам і підкаже їм, як розпізнати справжнє покликання своїх дітей. Вона буде корисна чиновникам-освітянам і політикам, які матимуть добру нагоду переосмислити істинну природу й мету освіти.

Бретт, Р. Бог дає таланти всімБретт, Р. Бог дає таланти всім [Текст] : 50 уроків, щоб знайти себе та справу всього життя / Р. Бретт. – Х. : Книжковий клуб ” Клуб сімейного дозвілля”, 2018. – 287 с.
Видання Регіни Бретт наповнюють силою, радістю, вірою й свободою для того, щоб бути собою. Їх хочеться перечитувати знову й знову! Ця книжка допоможе знайти себе і своє покликання. Адже робота – це не просто діяльність, за яку вам платять гроші, – це вагома частина вашого життя. Тож витрачати свої години та дні треба на те, що дійсно робить ваше життя змістовнішим.

Кайку, М. Майбутнє розуму Кайку, М. Майбутнє розуму [Текст] = The Future of the Mind : наук. спроби осягнути, вдосконалити і підсилити інтелект / М. Кайку; пер. з англ. А. Кам’янець. – Л. : Літопис, 2017. – 408 с.
У книжці-бестселері Мічіо Кайку розглядає найцікавіший і найскладніший об’єкт у відомому Всесвіті – людський мозок. Книжка “Майбутнє розуму” – це науково-правдива й захоплива розповідь про неймовірні дослідження, що сьогодні ведуться в різних куточках світу й ґрунтуються на найновіших досягненнях нейробіології та фізики. Автор доступно пояснює суть роботи мозку й показує, як технології майбутнього (наприклад, завантажування в мозок спогадів і нових навиків, боротьба з невиліковними на сьогодні хворобами, відкриття в робототехніці й астронавтиці, телепатичне спілкування і телекінез) змінять наше повсякденне життя. Мічіо Кайку глибоко розуміє сучасну науку й пильно стежить за тенденціями її розвитку, тож читач має унікальну можливість зазирнути в майбутнє. Для широкого кола читачів.

Вітт, С. Як музика стала вільною Вітт, С. Як музика стала вільною [Текст] : цифрова революція та перемога піратства / С. Вітт. – 2-ге вид. – К. : Наш формат, 2018. – 360 с.
«Як музика стала вільною» – це приголомшлива історія про масове божевілля, музику, злочинність і великі гроші. Це опис життя провидців і аферистів, магнатів і технічно підкутих підлітків. Американський журналіст Стівен Вітт розповідає про найбільшого музичного пірата в історії, найпотужнішого керівника музичного бізнесу, революційний технологічний винахід і нелегальний веб-сайт, який учетверо перевершив обсяг музичного онлайн-магазину iTunes Music Store. Це книжка про унікальний історичний момент, коли звичайне життя назавжди поєдналося зі світом інтернету, а вся музика, записана на звуконосіях, раптом стала доступною та безкоштовною для всіх.
Тошіо, Маруяма. Посібник для тих, хто бажає стати щасливимТошіо, Маруяма. Посібник для тих, хто бажає стати щасливим [Текст] / Маруяма Тошіо; пер. з яп. А. Гуренка. – К. : Гамазин, 2018. – 164 с.
Ось як Маруяма Тошіо сам писав про свою книгу “Посібник для тих, хто бажає стати щасливим”: Це не релігія, ідеологія чи наукова теорія. Це закономірність життя, правдивість якої підтверджена практикою. У цій книжці я пояснив 17 пунктів, які становлять практичний посібник, й описав сенс життя. Тут вибудовано основу для відновлення, де з кожним днем відкривається світ щирості, любові і гармонії.

О'Конор, Дж. Системне мисленняО’Конор, Дж. Системне мислення [Текст] : пошук неординарних творч. рішень / Дж. О’Конор; І. Макдермотт; пер. з англ. Н. Сисюк. – К. : Наш формат, 2018. – 240 с.
Наш світ — складна система. Ми не розуміємо багатьох речей, а тому мимохіть стаємо їхніми заручниками. Що більше зусиль докладаємо, то менш досяжною видається наша мета, а старі проблеми повертаються й накопичуються. Щоб узяти контроль над власним життям, варто навчитися системного мислення, адже тільки розуміючи справжнє підґрунтя подій, ми можемо змінювати на краще власні дії та довколишній світ. Системне мислення впорядковує думки та вчить бачити закономірності в подіях. Це вміння дає нам змогу підготуватися і навіть впливати на ці події.

Філановський, О. Головна маркетингова книга Філановський, О. Головна маркетингова книга [Текст] / О. Філановський. – Х. : Фабула бізнес, 2018. – 304 с. – (Нон- фікшн).
Книга Олексія Філановського — не підручник з маркетингу і не посібник для вузьких фахівців в окремих галузях маркетингової діяльності. А слово «Головна» у її назві вказує передусім на те, що вона містить відповіді на найфундаментальніші питання, пов’язані з маркетингом,— живим, мінливим і рухомим, наче ртуть. Важливо — мова тут іде про наші українські реалії, наші ринки, наших споживачів і наші культурні парадигми. Книга буде цікавою й корисною підприємцям і державним службовцям, маркетологам і рекламістам, студентам і управлінцям, тим, хто збирається змінити професію, і тим, хто має намір змінити все навколо — починаючи з власної компанії. Саме таке завдання поставив перед собою автор — й успішно його реалізував.

Гунель, Л. Бог завжди подорожує інкогніто[Текст] / Л. Гунель; пер. з фр. А. Роговченко. - 2-ге вид. - Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2018. - 415 с.Гунель, Л. Бог завжди подорожує інкогніто[Текст] / Л. Гунель; пер. з фр. А. Роговченко. – 2-ге вид. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 415 с.
Алан Грінмор жив, як трапиться, робив, що кажуть, працюючи менеджером у агентстві з пошуку персоналу, і вірив, що від нього нічого не залежить. Поки без жодних пояснень його не покинула кохана дівчина… Від смертельного стрибка з Ейфелевої вежі Алана рятує таємничий незнайомець, запропонувавши угоду: він навчить його керувати власним життям в обмін на зобов’язання виконувати всі його доручення. Свобода в обмін на рабство? Виконуючі дивні та незрозумілі задання, Алан відчуватиме, що змінюється сам, починає краще розуміти колег та мотиви їх вчинків, переймається проблемами раніше ненависної фірми… І раптово зрозуміє, що не знає навіть справжнього імені свого рятівника. Не уявляючи, що той замислив, юнак знає одне — шляху назад для нього немає… Як не пропустити в житті ті можливості, які воно нам пропонує? Знайти своє призначення й зробити реальністю найзаповітніші та найсміливіші мрії? Шлях до самореалізації та самовдосконалення відкритий кожному, треба лише обрати вірний напрямок. На відміну від інших книжок із психології саморозвитку, бестселер Лорана Гунеля не перелік правил і вправ, а захоплива розповідь про історію життя паризького юнака, до якої хочеться приєднатися! Повне інтриги й пригод, це керівництво з пошуку свого місця в житті, боротьби зі страхами й комплексами за особисте щастя та професійний успіх. Поради й завдання, які даватиме врятованому на межі відчаю Алану його таємничий наставник, — універсальна та ефективна методика розвитку особистості від психолога та письменника Лорана Гунеля.

Дольто, Ф. Боротьба за дитинуДольто, Ф. Боротьба за дитину [Текст] / Ф. Дольто. – Х. : Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2018. – 672 с.
Ця книга стане чудовим другом для батьків, які прагнуть не просто зрозуміти своїх дітей, а й отримати цілісне уявлення про те, що таке дитинство, осягнути цей багатомірний світ. Авторка відкидає стереотипне уявлення про те, що дитячі роки є лишень підготовкою до життя, і доводить: дитина – це вже сформована особистість, до якої треба ставитися як до дорослого. Що впливає на вашу дитину? Які вона має права та обов’язки? Комп’ютер і телебачення, соціалізація в колективі, подолання дитячих комплексів – використовуючи новий підхід до виховання, ви зможете зростити свою дитину успішною та щасливою.

Харві, С. Діяти як жінка, думати як чоловік[Харві, С. Діяти як жінка, думати як чоловік [Текст] / С. Харві; пер. з англ. Н. Лавської. – К. : КМ-БУКС, 2019. – 208 с.
Чому навіть найрозумніші, найуспішніші та найпривабливіші жінки не завжди розуміють вчинки чоловіків і мають щастя в особистому житті? На думку автора цієї книжки — видатного комедіанта, філантропа, ведучого суперпопулярної у США радіопередачі, присвяченої взаємовідносинам чоловіків і жінок, проблема полягає в тому, що жінки звертаються за порадами до інших жінок, хоча варто було б частіше радитись із чоловіками. Стів Харві надає прекрасну можливість проникати в думки представників сильної статі, аби отримувати відповіді на найпекучіші питання. Кумедну, часом сувору, але завжди щиру, цю книжку обов’язково слід прочитати ще й задля того, аби дізнатися, що насправді думають чоловіки про стосунки з жінками.

Кові, Ш. 12 важелів успіхуКові, Ш. 12 важелів успіху [Текст] / Ш. Кові; пер. з англ. Р. Клочка. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 208 с.
Головна людська велич, на думку автора, — це успіх, який відображає справжність особи. Натомість зовнішні ознаки успіху — суспільне становище, популярність, імідж — це суть другорядної величі. Справжня велич — внутрішня, її іноді важко помітити зовні, це основа людської особистості. У цій книжці Кові описує, як пройти важливий шлях від одержимості другорядною величчю до зосередження на головній, дотримуючись істинних принципів — 12 важелів, аби досягти справжнього успіху.
Коттер, Дж.П. Настанови МацушітиКоттер, Дж.П. Настанови Мацушіти [Текст] : уроки від найвидатнішого підприємця ХХ ст. / Дж.П. Коттер. – Х. : Ранок, Фабула, 2018. – 320 с. : іл.
Як бідний хлопчина з незначною офіційною освітою та без зв’язків зміг створити одну з найбільших корпорацій на планеті і допоміг привести свою країну до економічної революції? Історія успіху одного з творців економічного дива в Японії, видатного бізнес-лідера Коносуке Мацушіти вражає і надихає. Ця книга — не просто історія бізнесу і не звичайна біографія. Це захоплива розповідь про долю дуже яскравої особистості, повна повчальних прикладів. І саме це робить історію життя Коносуке Мацушіти цікавою широкому читацькому загалу.
Гордон, Дж. За кермом свого життя Гордон, Дж. За кермом свого життя [Текст] : 10 правил досягнення успіху в особистих стосунках, кар’єрі та командній роботі / Дж. Гордон; пер. з англ. Г. Ровенскіх. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 184 с.
«За кермом свого життя» — книга-притча, яка вже змінила долю багатьох тисяч людей у всьому світі. Її в однаковій мірі хвалять спортивні тренери та президенти всесвітньовідомих компаній, менеджери і вчителі, футболісти і домогосподарки. Автор розповідає про складні речі настільки простою мовою, подає комплексні ідеї у такій дохідливій та лаконічній формі, що вони закарбовуються на підкірці головного мозку, аби сплисти читачеві на розум у той момент, коли у його житті виникне відповідна ситуація. Для тих, хто шукає мотивацію та натхнення, дбає про саморозвиток, піклується про сім’ю і кар’єру.
Далай-Лама. Серце медитації Далай-Лама. Серце медитації  [Текст] = The heart of Meditation : у пошуку глибин. усвідомленності / Далай-Лама; за участі ДЖ. Гопкінса. – К. : КМ БУКС, 2018. – 208 с.
У серці медитації — тобто у самій її сутності — перебуває співчуття, але не звичайне, а таке, що розвивається і розширюється паралельно з мудрістю, неодмінно проявляється під час медитативних практик. Без цього важливого фундаменту всі інші практики виявляються беззмістовними. На щастя, розум можна навчити співчувати, і тоді він, уже підготовлений, перетвориться на благодатне підґрунтя для практики Великої Досконалості (Дзоґчен), яку багато хто вважає верхівкою всіх духовних практик у тибетському буддизмі. Саме завдяки практиці Великої Досконалості ми можемо досягти глибинної усвідомленості та прожити власне життя, транслюючи її у світ і впливаючи таким чином на все, що нас оточує. Мудрість і співчуття, неодмінні супутники глибинної усвідомленості, природним шляхом оселяються в наших серцях і стають основою всіх наших вчинків, що дозволяє прискорити як індивідуальний прогрес у медитації, так і прогрес колективний, щоб зрештою наблизитися до миру в усьому світі.
Його святість Далай-лама XIV вважається головним буддійським лідером нашого часу. Вождь тибетського народу у вигнанні є не тільки лауреатом Нобелівської премії миру та володарем Золотої медалі Конгресу США, а й видатним учителем, ученим та автором понад сотні книг.

Сміт, Д. Думати, як Вінстон ЧерчилльСміт, Д. Думати, як Вінстон Черчилль [Текст] / Д. Сміт. – К. : КМ-Букс, 2018. – 224 с.
Вінстон Черчилль, який двічі був прем’єр-міністром Великої Британії, назавжди залишиться в пам’яті як видатний лідер, що привів свою країну до перемоги у Другій світовій війні. Його девіз — «Ніколи не здавайтесь!» — та палкі промови по радіо надихали британців чинити запеклий опір нацистській загрозі, коли Британія опинилася сам на сам із ворогом, який окупував усю Європу. Надзвичайно успішний політик був також офіцером збройних сил Великої Британії, журналістом, істориком, письменником, лауреатом Нобелівської премії з літератури.
Для широкого кола читачів.
Ця книга розповість про визначні моменти та ключові принципи життя Вінстона Черчилля, про його власну філософію та рішення.
Ця книга навчить вас мислити так само, як Черчилль! Дізнайтесь, як він подолав особисту та професійну невдачу, познайомтеся з афоризмами й уривками з творів великої людини!
Сміт, Д. Думати, як Альберт Ейнштейн Сміт, Д. Думати, як Альберт Ейнштейн [Текст] / Д. Сміт, Д. Сміт. – К. : КМ-Букс, 2018. – 208 с.
Відомий в усьому світі божевільний Професор зі скуйовдженим волоссям думав би інакше, якби в ньому не поєдналися такі унікальні якості, як інтелект, інтуїція та уява, що зробили його генієм. Пропонована книга дає можливість поглянути на події ХХ століття очима видатного вченого, гуманіста, громадського діяча. Для широкого кола читачів.
Сміт, Д. Думати, як Стів Джобс Сміт, Д. Думати, як Стів Джобс [Текст] / Д. Сміт. – К. : КМ-Букс, 2018. – 208 с.
Титан технологічних інновацій, Стів Джобс думав інакше, ніж усі інші. Він мав ртутну здатність знати, що хотіли люди, перш ніж самі це знали, і, навіть більше, він вмів продавати цю ідею. Його вплив у Силіконовій долині змінив спосіб, яким світ замислювався над технологією. Але як він досяг такого успіху? Якими були його методи? “Думати, як Стів Джобс” розкриває філософію та ретельно відпрацьовані навички, які Джобс використовував в його подорожі до вершини та у консолідації унікального місця Apple у суспільній свідомості. З його думками про інновації, порадами: як знайти натхнення чи представити ідею, рекламу та багато іншого. Ви можете зануритися у розум майстра.
Патридж, Д. Люди чи прибуток Патридж, Д. Люди чи прибуток [Текст] : Ламай систему. Живи з метою. Будь успішнішим / Д. Патридж; пер. з англ. Н. Палій. – К. : Книголав, 2017. – 240 с.
Дейл Партридж доводить, що соціально відповідальний бізнес і хороші взаємини з працівниками більше не крайність, не вигадка і не другорядність. Автор розповідає про сім основних принципів, завдяки яким йому вдалося створити компанію з багатомільйонним обігом і зробити справжню революцію на ринку. Ви дізнаєтеся про нові, соціально свідомі бізнес-моделі, які не тільки необхідні суспільству, а й надзвичайно вигідні підприємцям. «Якщо ви плануєте стати найкращим у своїй сфері – говоріть правду, – розповідає Світлана Павелецька, партнерка видавництва #книголав. – Немає нічого важливішого за чесність у стосунках і немає нічого небезпечнішого та спокусливішого за брехню. Неважливо, розповідаєте ви про поразки чи про успіхи – люди зможуть зрозуміти, коли ви чесні з ними. А люди – це головна запорука успіху, адже без команди неможливо отримати прибуток. Ця книжка саме про те, чому стосунки варто ставити вище, ніж розрахунки». Ця захоплива й практична книжка розповідає про всі «що» та «як» сучасного бізнесу і відкриває шлях до створення стабільного світу, в якому цінують чесність, а не обман, прозорість, а не закритість, справжність, а не штучність.

Курсінка, М.Ш. Виховання надзвичайної дитини Курсінка, М.Ш. Виховання надзвичайної дитини [Текст] : порадник для батьків надто емоц., вразливих, чутливих і наполегливих дітей / М.Ш. Курсінка; пер. з англ. О. Синиці. – 3-тє вид. – К. : Наш формат, 2018. – 432 с.
Щo poбити, якщo вaшa дитинa нaдтo aктивнa, eмoцiйнa, вpaзливa, чутливa… cлoвoм, нaдзвичaйнa?
У цiй книжцi тaлaнoвитий пeдaгoг i дбaйливa мaмa Мepi Шiдi Куpciнкa дiлитьcя з бaтькaми унiкaльним дocвiдoм, iнфopмaцiєю i cтpaтeгiями виxoвaння, нaбутими зa бaгaтo poкiв poбoти в дитячoму цeнтpi. Вoнa дoпoмoжe вaм зpoзумiти пpичини дивнoї пoвeдiнки дитини, знaйти її cильнi тa cлaбкi cтopoни, гacити кoнфлiкти й eмoцiйнi aтaки, oбpaти шкoлу, виpiшити пpoблeми iз зacинaнням i пpoкидaнням. Кpeдo aвтopки — «Гoлoвнe — poзвитoк, a нe дocкoнaлicть» — cтaлo пpинципoм виxoвaння у мiльйoнax ciмeй пo вcьoму cвiтi.

Смаджа, Е. СміхСмаджа, Е. Сміх [Текст] = Le rire : біологія, психіка, культура / Е. Смаджа; пер. з фр. А. Рєпа. – К. : Ніка-Центр, 2017. – 160 с.
Сміх як характерний акт вітальності не перестають вихваляти за його цілющі властивості, однак залишаються дуже сильними і забобони, пов’язані з ним. Чому ж ми сміємося? Що таке сміх? Ця розвідка намагається проаналізувати всі грані смішного, щоб зрозуміти його рушійні сили та механізми, звертаючись до знань психоаналізу, фізіології, етології, літератури, філософії, антропології… Розрахована на широке коло читачів.

Батирєв (Комбат), М. 45 татуювань менеджераБатирєв (Комбат), М. 45 татуювань менеджера [Текст] : правила керівника / М. Батирєв (Комбат); пер. укр. О. Кожушко. – Х. : Фабула бізнес, 2017. – 304 с. – (Нон- фікшн).
Назви глав цієї книжки — татуювання. Це звід принципів і правил, перевірених багаторічною практикою успішного менеджера, його життєвий та організаторський досвід. Це прості та яскраві історії про те, як і чому треба вести справи, якщо хочеш досягти успіху. За кожною з цих глав стоять осмислені дії, чийсь біль, муки, радощі, вдалий і невдалий досвід, звільнення й лідерство, а головне — необхідний результат.
Читайте, щоб отримати саме його!
Батирєв (Комбат), М. 45 татуювань продавана Батирєв (Комбат), М. 45 татуювань продавана [Текст] : правила для тих, хто продає і керує продажами / М. Батирєв (Комбат); пер. укр. О. Кожушко. – Х. : Фабула бізнес, 2017. – 336 с. – (Нон- фікшн).
Якщо ви працюєте в продажах, можна вас привітати. Продажі роблять людей сильними переговорниками, психологами, керівниками, ораторами. Гарним продавцям під силу практично будь-які бізнес-завдання.
Автор цієї книжки, відомий бізнес-спікер Максим Батирєв, свого часу пройшов у великій консалтинговій компанії шлях від менеджера з продажів до члена правління.
Кожен випадок з його практики — це урок на майбутнє, свого роду татуювання на серці. Цих татуювань тут загалом сорок п’ять, але насправді їх набагато більше.
Якщо ваша робота пов’язана із продажами, вам потрібна ця книжка.

Трамп, Д. Думай як мільярдерТрамп, Д. Думай як мільярдер [Текст] : все, що вам потрібно знати про успіх, нерухомість та життя / Д. Трамп; М. Маківер; пер. з англ. Є. Сагайдака. – К. : КМ-БУКС, 2018. – 208 с.
Ця книжка – унікальна збірка корисних рекомендацій щодо різних сфер життя від найвідомішого бізнесмена світу Дональда Трампа. Який одяг краще носити, щоб бути гідним омріяної посади? Що треба знати, аби вигідно купити, винайняти чи продати житло? Чи варто давати чайові? Що означає хороший дизайн інтер’єру та ландшафту? Як не стати жертвою шахраїв? Відповіді на усі ці та багато інших питань ви знайдете на сторінках цього видання. Окремої уваги заслуговують Трампів “посібник споживача” з найкращих, на його думку, матеріальних благ – від ювелірних виробів до гольф-клубів, а також погодинний опис типового тижня мільярдера, що якнайвдаліше ілюструє ставлення Дональда Трампа до свого часу, бізнесу та людей, які його оточують. Стати багатим досить легко, вважає він, та залишатися таким набагато складніше. Але зумівши перебудувати власне мислення відповідно до порад Дональда Трампа, ви закладете підвалини власних видатних досягнень у майбутньому. На сторінках “Думай як мільярдер” ви знайдете історії про бурхливу кар’єру та особисте життя Дональда Трампа, а також поради, що допоможуть вам: навчитися концентруватися на головному; ухвалювати рішення швидко, але виважено; налагоджувати партнерство у різних сферах для зміцнення своїх позицій; зрозуміти, що родина – це завжди краще, ніж друзі.

Шивельбуш, В. Речі і людиШивельбуш, В. Речі і люди [Текст] : есей про споживання / В. Шивельбуш; пер. з нім. О. Юдин. – К. : Ніка-Центр, 2018. – 192 с.
Ця праця найширша за історичним охватом, найуніверсальніша за змістом і найбільш філософічна з усього попереднього наукового доробку автора. У центрі його нової розвідки поняття споживання, яке дослідник виводить за межі вузького економічного контексту і виявляє його філософські і навіть міфологічні імплікації на рівні обміну речовин між людьми і речами взагалі. У зв’язку з розглядом споживання в поле зору автора потрапляє філософія Платона, Геракліта, атомістів, Гегеля. Він виявляє зв’язок між економічною теорію та історією медицини, біологією, алхімією, хімією. Простежуючи корені поняття споживання від античних мислителів до економічних теорій Нового часу, Шивельбуш особливу увагу приділяє економічній теорії фізіократів, що програла в конкурентній боротьбі ідей з класичною політичною економією і стала історичним анахронізмом, але, на думку Шивельбуша, набуває нового значення й актуальності за нових історичних умов. Читачеві цікаво буде познайомитися з ідеями ще одного забутого вчення романтичної економії Адама Міллера. На тлі виявлених автором історичних зв’язків сучасний феномен надспоживання набуває нового сенсу, а книжка «Речі і люди» постає своєрідною реплікою у відповідь щодо знаменитого «Суспільства споживання» Жана Бодріяра.

Москаленко, Г.Т. Перш ніж ваша дитина зведе вас з розуму [Текст] : практ. психологія / Г.Т. Москаленко. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 222 с.
Ніхто з нас не може виховати ідеальну дитину. Так вже влаштована людина. Але ми можемо отримувати більше задоволення від себе і своїх дітей, якщо спробуємо навчитися розуміти себе і свої вчинки. В книзі подано аналіз типових конфліктних ситуацій, які виникають практично в кожній родині, вона допоможе батькам точно і швидко встановити причини негативної поведінки дитини, дасть змогу зрозуміти і засвоїти психологічні рекомендації по вихованню дітей. Книга буде цікава і корисна не тільки батькам, а й професійним психологам, психотерапевтам і консультантам із сімейних стосунків.

Я - мама [Текст] : як весь день крутитись і не заморитисьЯ – мама [Текст] : як весь день крутитись і не заморитись / кер. проекту С.І. Мозгова. – Х. : Книжковий клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2017. – 206 с.
З того часу, як ви побачили дві заповітні смужки на тесті, ви знаєте: ваше життя вже не буде колишнім. Вагітність і перший рік життя малюка — чарівний і неповторний час, час радості і хвилюючого очікування щастя. Але разом із захватом приходить хвилювання та невпевненість. Переживання, чи нормальним є те, що ви відчуваєте під час вагітності, чи все добре з малюком. Для спокою майбутньої матусі ми зібрали в цьому блокноті найважливішу інформацію про розвиток маляти до народження і в перший рік після нього. Тепер не потрібно хвилюватися, просто відкривши блокнот на потрібній сторінці, ви знайдете усі необхідні поради та розяснення.
Цей блокнот створено, щоб стати скарбничкою найпотаємніших спогадів, про те, як ви носили дитинку під серцем, про день, коли він народився, про перші місяці його життя. Коли малюк подорослішає, такі записи стануть справжнім скарбом, ви будете повертатися до них знову і знову.

Частина 2

Нові вдходження за 2020 рік