Нові надходження – книги березень 2020 (частина 2)

Чапай, А. The Ukraine [Текст] / А. Чапай. – Чернівці : Книги- ХХІ, 2018. – 240 с.
У тексті The Ukraine зумисне порушено кордон між художнім і документальним: одні його частини буквально відтворюють реальність, інші є витвором уяви. Чи кожен читач зрозуміє, які з них які? І чи має це значення? Зрештою, художній твір буває правдоподібніший за абсурдну дійсність. Фрагменти The Ukraine пов’язані дотично, як у пазлі, – а з їхньої сукупності рельєфно виринають обриси України початку двадцять першого століття. Чи the України, як іронізують герої.

Козленко, Й. Танжер [Текст] : роман / Й. Козленко. – К. : Комора, 2017. – 256 с.
Несподівана пропозиція від незнайомця – знятися в експериментальному кіно – стає для богемного молодого одесита Ореста не стартом кар’єри, як він міг сподіватися, а початком химерних стосунків, у яких сплітаються історії персонажів майбутнього фільму, їхніх прототипів і самих акторів. Простір, у якому розвивається сюжет, так само крихкий і мозаїчний, а проте, схоже, це і є Одеса з одним «с» – та інша Одеса, без накинутої їй радянською та пост-радянською поп-культурою машкари вічного дотепника-блазня й хвацького бандюка. Місто прекрасної голизни пляжів, млості барів і клубів, карнавального нуртування Сьомого кілометра, місто Довженка і Яновського, української революції та свободи, місто кохання і творчості, що не знають меж.

Войніцький, А. Новини [Текст] : роман / А. Войніцький. – Х. : Ранок, Фабула, 2018. – 448 с. – (Дебют).
«Але ж це Харків, дитинко…» – каже собі герой цієї неординарної книги. Рідко можна відчути таку напругу, як у дебютному романі Андрія Войницького, такий болісний саспенс, такі стрімкі й неочікувані повороти сюжету. Це воістину Харків, найсправжніший, тільки замість симпатичного аверсу цієї блискучої монети перед читачем чи не вперше постає похмурий реверс міста-мільйонника, його жорстокий, часом кривавий виворіт, потопаючий у випарах синтетичних наркотиків. Першокласний трилер – і точно вивірена психологічна оповідь про те, як життя, що так багато обіцяло спочатку, розлітається на друзки…

Роздобудько, І.В. Прилетіла ластівочка [Текст] : роман / І.В. Роздобудько. – К. : Нора- Друк, 2018. – 304 с.
Наприкінці ХХ століття в США, в будинку для літніх людей, помирає дивний пацієнт з прізвищем, яке американцям важко вимовити – Леонтович. Хто ця людина? Він називав себе братом відомого українського композитора – справжнього автора різдвяної пісні, відомої в світі під назвою Carol of the Bells. Чому авторство цієї чудової мелодії приписують іншій людині?
Вперше твір, який називається “Щедрик”, написаний українським композитором Миколою Леонтовичем, був виконаний у 1916 році в Києві. Після російської революції 1917 року Україна заявила про свою незалежність, але зазнала поразки у війні з більшовицькою Росією, і в Україні надовго запанувала радянська влада. У 1921 році композитора Леонтовича вбили чекісти у будинку його батька за загадкових обставин.
Авторка роману “Прилетіла ластівочка” запрошує читача дізнатися правду про знамениту мелодію і висуває свою версію загадкового вбивства геніального українського композитора.

Опарій, Я. Мудра кішка Варшава [Текст] : роман / Я. Опарій. – К. : Ліра-К, 2018. – 140 с.
Книга про тих, кому здалося, що кращим життя може бути лише за кордоном. Безцінні лайфхаки, як навчитися сухим вибиратися з халеп. Герої книги вирішують, чи був Юзеф Пілсудський зрадником, в Амстердамі тікають від трансвеститів, у Португалії випробовують долю автостопом, напам’ять читають Міцкевича, а у Венеції голим бігає Юлій Цезар. Сумно не буде. Рекомендовано прочитати до виїзду закордон. Події й герої в книзі – реальні, фантазія авторки задіяна частково.

Тибель, В. Бурштин [Текст] : роман / В. Тибель. – Х. : Ранок, Фабула, 2018. – 352 с. – (Сучасна проза України).
Захоплюючий роман Василя Тибеля, відзначений премією міжнародного конкурсу «Коронація слова» (2018), – чи не найперша в українській літературі спроба поглянути на «бурштинову проблему» на Поліссі в людському, а не політичному вимірі. Віртуозно збудований сюжет, що обертається навколо «сонячного каменя», динамізм оповіді, органічне використання «народної демонології», відчутний зв’язок із «наївним мистецтвом» – все це не залишить байдужим навіть найвибагливішого читача.
Невимушені [Текст] : антологія / К. Бабкіна; М. Лаюк; М. Лівін та ін. – Х. : Віват, 2016. – 192 с. : іл.
Збірка оповідань п’яти молодих, але вже відомих українських авторів покоління міленіум про головні цінності України.
Поваляєва, С. Після Криму[Текст] : [зб. поезій] / С. Поваляєва. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 308 с.
«Після Криму» — збірка глибокої і пронизливої поезії, в якій мотиви війни, плинності часу, пам’яті, батьківщини тісно переплітаються із темою любові й чуттєвості. Це перша поетична книжка Світлани Поваляєвої, що з’явилася після виходу семи прозових книжок. Текстову частину збірки доповнюють яскраві ілюстрації Світлани Фесенко.

Галич, У. Урбамістика [Текст] : [кн. віршів] / У. Галич. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2017. – 183 с.
«Урбамістика» — поетична збірка тернопільської авторки Уляни Галич, на сторінках якої зібрано вірші різних років і різного семантичного звучання. Але в центрі текстології книжки — Місто й спроба його містифікації, чи то пошук містичного у повсякденні урбаністичних горизонтів. Метафоричність авторського письма поєднується із вишуканим, а по­де­куди й зумисно недбалим стилем оповіді, котра дарує відчуття причетності й певного занурення в екзистенційну глибину словоплетива. Тексти збірки — малюнки й історії, рефлексії та відсторонені спосте­реження. В них присутня рвучка динаміка, близька сучасному читачеві, й майже дитинна полохлива мелодика. Для всіх, кому не байдужа поезія і хто й досі вірить у чари.

Коцарев, О. Люди в гніздах [Текст] : роман / О. Коцарев. – К. : Комора, 2017. – 232 с.
У кожній родині є історії, що незмінно переповідаються з покоління в покоління, мов складова таємничого ритуалу. Інші залишаються поза кадром і згодом майже зникають, осідаючи пилом на старих фотокартках або розпадаючись на абсурдні й незбагненні фрагменти. «Люди в гніздах» – це своєрідна суміш перших і других, позначена легким гумором, пародією та деконструкцією. Як, зрештою, деконструйовано ледь не цілу історичну пам’ять (зокрема локальну, родинну) в нашій частині світу. До сюжету цієї книжки потрапили романтичні втечі, стрілянина на фронті та в тилу, неймовірні повороти долі – й самотнє покинуте піаніно, що журиться на вокзалі, в той час як коні з вершниками звично збігають сходами на другий поверх, а привиди давно померлих родичів стиха під’їдають яблучне варення.

Андрухович, Ю. Коханці Юстиції [Текст] : роман / Ю. Андрухович. – Чернівці : Меридіан Черновіц, 2018. – 304 с.
«Коханці Юстиції» — паранормальний роман, у якому окремі життєписи з притаманною автору композиційно-стилістичною майстерністю об’єднуються в художню цілість і аж волають про восьми-з-половиною-серійну кінематографічну реалізацію. Родинно-побутові і політичні вбивства, зґвалтування і грабунки, розбещення малолітніх і загадкове відокремлення голови, ідейні зради і зради заради ідеї, закладені різним дияволам душі й не завжди справедливі, але часто жахливі покарання. Чого ще треба, щоб читач відчув себе благим і з насолодою усвідомив свою моральну перевагу над нещасними коханцями примхливої Юстиції? Та вже — за старою доброю традицією — й над автором, якому спало на думку увічнити таких пропащих істот.

Лазуткін, Д. Артерія [Текст] : [кн. віршів] / Д. Лазуткін. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 208 с.
«Артерія» — нова поетична книжка відомого українського поета, журналіста та телеведучого Дмитра Лазуткіна. Його вірші — це фіксація внутрішнього стану, вони захоплюють і вражають з першого рядка. Текстову частину збірки доповнюють яскраві ілюстрації Євгена Величева. Новою і незвичайною «фішкою» збірки є qr-коди, додані до деяких віршів. Завдяки цьому поезія ніби оживає: читачі матимуть змогу почути голос автора та його власне прочитання творів.

Калейдоскоп життя [Текст] : [оповідання] / Д.Корній; Є. Кононенко; Н. Доляк та ін. – К. : КМ БУКС, 2016. – 320 с. – (П’ять зірок Кн.1).
Оповідання п’яти уже відомих читачам українських авторів, написані ними в різні роки, не поєднані спільною темою. Вони показують багатогранність нашого життя, а також багатогранність таланту авторів збірки. В оповіданнях є радість і сум, іронія і жарт, кохання і непрості життєві ситуації, є чоловіки, жінки, діти, тварини, фантазії автора, вигадані істоти, проза життя і високі переживання. В них багато людської мудрості, ненав’язливої і ліричної. Але немає безвиході, навіть коли сльози навертаються на очі. Ця збірка – про наше життя, яке триває і дуже залежить від нашого з вами ставлення до світу, до людей, до самих себе. Для широкого кола читачів.
Андрухович, Ю. Рекреації. Як ми вбили Пятраса [Текст] : роман, оповідання / Ю. Андрухович. – Х. : Ранок, Фабула, 2017. – 240 с. – (Сучасна проза України).
Перший роман Юрія Андруховича, опублікований у 1992 р. Оповідка про початок 90-х і такий собі український варіант бразильського карнавалу — Свято Воскресаючого Духу, на яке потрапила компанія українських поетів. Роман «Рекреації» уже давно зайняв почесне місце в пантеоні сучасної української літератури. У ньому якнайяскравіше розкрився потяг автора до гротеску і фантасмагорії. Окрім роману до збірки увійшло ще 5 оповідань.

Олександрова-Зоріна, Є. Зламана лялька [Текст] : роман / Є. Олександрова-Зоріна. – Х. : Ранок, Фабула, 2017. – 384 с. – (Епоха).
Цей роман — історія про душу з ніжним іменем Іва, що заблукала в кам’яних джунглях. Героїня, практикуючий психолог, переписує чужі долі, ставить експерименти над клієнтами. А потім дрібниця – зачинені двері – ламає її життя з такою ж легкістю, як дитина ламає башту з кубиків. Отже: експеримент над собою, що спершу є амбіційним і небезпечним, призводить до незворотних наслідків.

Горлач, Л.Н. Скрижалі [Текст] : іст. романи у віршах / Л.Н. Горлач; передм. Б.І. Олійника. – К. : АВІАЗ, 2015. – 806 с.
«Скрижалі» – видання в чомусь унікальне. Автор, відомий український письменник Леонід Горлач, упродовж кількох десятиліть роботи створив цілу поетичну епічну панораму вітчизняної історії: від напівлегендарної доби діянь київських князів Аскольда та Діра, великого зодчого Ярослава Мудрого, активного учасника гуситських воєн новгород-сіверського князя Сигизмунда Кори-бутовича – до козацької героїки Івана Сірка, від епохи одного з найпотужніших гетьманів Івана Мазепи – до легендарного характерника козака Мамая. Віршовані романи відзначаються глибоким знанням історичних джерел, пластикою слова і вірністю класичним принципам романістики.
Terra інклюзія 2018 [Текст] : зб. інклюз. оповідань / О. Осмоловська; М. Лелик; Г. Коназюк та ін. – К. : Видавничий центр “12”, 2018. – 206 с.
Збірка «Terra інклюзія 2108» — унікальний інструмент суспільної комунікації, вакцина порозуміння та сприйняття. Оповідання цієї збірки — абсолютно різні за літературним відтворенням, але вони об’єднані любов’ю, спрагою до життя, силою людського характеру та волі. Життєві обставини у всіх літературних героїв різні, але всі вони прагнуть жити гідним повноцінним життям. Сила людини попри обставини та можливості, незалежно від віку та статі. Серед оповідань збірки читачі різного віку та літературних уподобань знайдуть собі «свій» твір. До збірки увійшли вісім оповідань переможців та фіналістів Міжнародного літературного конкурсу «Коронація слова» у категорії спецвідзнаки «Інклюзивні оповідання «Terra інклюзія».
Шкляр, В.М. Троща [Текст] : роман / В.М. Шкляр. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 416 с.
«Троща» — роман про УПА, про перемогу людини над обставинами і над собою. Сам автор каже, що книга написана для того, аби показати світові, що українці не змирилися з режимом, і продовжують боротьбу, як і раніше. Для головного героя, вояка УПА, війна вже минула, проте боротьба не забулася. Та раптом він бачить на цвинтарі недавню могилу свого бойового товариша, і спогади наринають на нього з новою силою. «Свої» і «чужі», дружба та розбрат, кохання і зрада, помилування й помста, свобода й неволя… Перед його очима знов розгортаються бої та тривають допити, постають обличчя різних людей, та ніяк не з’являється личина зрадника…

Клімова, С. Моя божевільна [Текст] : роман / С. Клімова; А. Клімов. – Х. : Ранок, Фабула, 2016. – 416 с. – (Сучасна проза України).
Весна тридцять третього року минулого сторіччя. Столичний Харків приголомшений звісткою про самогубство письменника Петра Хорунжого, літературного лідера свого покоління. Самовбивця не залишив ні заповіту, ні записки, але до рук його прийомної дочки потрапляє таємний архів письменника, де містяться записи, що з пророчою точністю провидять долі близьких йому людей і дозволяють заглянути далеко в майбутнє. Це свого роду містична хронологія епохи, але «вигадки і гри уяви в них не більше, ніж у парафіяльних книгах, де реєструють дати смерті, хрещення і вінчання». Водночас ця книга про кохання, окрім якого жорстокий час нічого не лишає героям, і про те, що не варто довірятись ілюзії, ніби світ навколо нас швидко змінюється.
Нікітін, О. Маджонг [Текст] : роман / О. Нікітін. – Х. : Ранок, Фабула, 2017. – 224 с. – (Сучасна проза України).
Сон і дійсність, гра і реальність переплетені в романі Олексія Нікітіна настільки химерно, що мимоволі згадуються парадоксальні слова Володимира Набокова про життя, яке наслідує літературі. Стародавня китайська гра, таємниці бібліофілів, загадка третього тому «Мертвих душ» Миколи Гоголя — автор вдало поєднує сюжетну захопливість із високими метафорами, що набувають у міру розвитку химерного сюжету майже пророчої і часом страхітливої глибини.
Рафєєнко, В. Мала книжка прощань [Текст] : роман / В. Рафєєнко. – Х. : Ранок, Фабула, 2017. – 224 с. – (Сучасна проза України).
Маленькі оповідання, такий же чорний гумор, що і у Хармса, хоча й більш близький до сьогоднішніх реалій. На перший погляд — мозаїка, що розсипається, зв’язки раз у раз обриваються, все вислизає і тремтить. Але чим глибше занурюєшся в текст, тим ясніше починаєш розуміти, що всі ці гротескні ситуації і дивні герої — Микола і Сократ, Заболоття і Маріша Потопу, тісно пов’язані всім, що пішло, йде або може піти. І тоді збірка міні-новел зрештою виявляється багатовимірним романом, про що автор лукаво мовчить, — але тим важливіше для читача це відкриття.

Вдовенко, С. Місто малярів [Текст] : повість / С. Вдовенко; Худ. Д. Дюндіна. – К. : КМ-Букс, 2018. – 208с.
Миле курортне містечко на березі моря. Пальми, сонце, чисті вулиці, білосніжні будинки, дбайливо побілені паркани, привітні мешканці… Однаково гарно відпочивається тут і заможним клієнтам елітного санаторію, і галасливим учасникам рок-фестивалю, і постояльцям маленького місцевого готелю. Та вся ця ідилія до пори, до часу… Якийсь негідник занадився псувати білосніжні стіни будинків химерними малюнками-графіті. Через ті малюнки й стали відбуватися у місті незвичайні події. А потім почалося і зовсім неймовірне… Геній карного розшуку, майор Риль Жолудьє, з радістю покинувши пляжний шезлонг, береться до справи.
Дочинець, М.І. Хліб і шоколад [Текст] : новели тонкого литва і холод. чеканки / М.І. Дочинець. – Мукачево : Карпатська вежа, 2018. – 263 с.
Перед нами – “легка” і “світла” проза.Мирослав Дочинець має свій стиль письма, за яким проглядається витончений художній смак, відчуття форми, композиційної самодостатньої творів. Особливе місце відведено жінці. Героїні “заново” створюють мужчин, у яких закохані, причому кохання двох не припиняється і в потойбіччі. Автор не грає в містику, він оновлює міф кохання.

Єшкілєв, В.Л. Богиня і Консультант [Текст] : [роман] / В.Л. Єшкілєв. – Х. : Фоліо, 2016. – 362 с.
Як в сюжетному, легкому у прочитанні, літературному творі відповісти на головне питання української історії? Як зробити явним те, про що здогадуються, але вперто мовчать вітчизняні науковці та інтелектуали? Відповіді можна знайти у романі Володимира Єшкілєва «Богиня і консультант». Цей твір, що став справжнім викликом постколоніальному «освітянству», у 2010 році отримав престижну міжнародну премію «Портал» та був високо оцінений не лише поціновувачами сучасної літератури, але й дослідниками таємного спадку української давнини. В основі роману – особисті дослідження автора та крихти стрижневого знання, зібрані ним у багаторічних мандрах. Віки не зменшили влади Богині, а українська історія й далі обертається навколо штучно створеної порожнечі…
Содомора, А. Усміх речей [Текст] : етюди, образки, новели, есеї / А. Содомора. – Л. : Піраміда, 2017. – 172 с.
“Усміх речей” і “Сльози речей” – це своєрідний двотомник прози Андрія Содомори, знаного українського письменника і перекладача. Та якщо у “Сльозах речей” – “речі”, що належать місту, занурені в атмосферу Львова, то в новій книзі, передусім, у початкових, пов’язаних із дитинством, етюдах та образках переважає усміх, бо ж дитинство все-таки – всміхнене (тому – “Усміх речей”); тут – настрої села, здебільшого родинного Вирова; тут, у новій редакції, – новели й есеї, писані раніше, у яких домінує світ природи, подих села, куди повертаємося, щоб відпочити серцем, оживити його пам’ять. Ця книга й про те, як письменник серцем бачить щось найважливіше, як, зокрема, намагається розгадати механізм запам’ятовування…

Єгіазарян (Апаранці), Б. Сорок джерел[Текст] : вірші та оповідання / Б. Єгіазарян (Апаранці). – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 104 с.
«Сорок джерел» — книжка видатного українського художника вірменського походження Бориса Єґіазаряна. Після закінчення Київської національної академії образо­творчого мистецтва і архітектури Борис Єґіазарян поїхав до Вірменії, після Карабаського конфлікту змушений був пильнувати кордони країни. Після фронту повернувся до художньої майстерні, але творити вже не міг. Між художником і творчістю постала величезна прірва. Та ось він поринає в спогади та вертається в дитинство. Дорослий чоловік, а водночас малий хлопчина разом переживають щастя і драму цього дивовижного часу. Саме завдяки цим світлим спогадам Борис Єґіазарян знову повертається до життя та творчості. Так народилися і ці оповідання.Українець, О. Малхут [Текст] : роман / О. Українець. – Х. : Ранок, Фабула, 2017. – 256 с. – (Дебют).
«Станіслав, шістдесяті роки ХІХ століття. Молодому адвокату і контрабандисту Іґнацію Камінському під час однієї з оборудок до рук випадково потрапляють старі листи, у яких згадується його рідне місто як осердя лицарського ордену, що ставив собі за мету створення політичного союзу вільних країн — відновленої Речі Посполитої. Дебютний роман молодого письменника присвячений пошукам напівміфічного спадку засновників міста, але давні таємниці розгадувати нелегко — надто ж якщо хтось і досі їх ретельно охороняє.

Шиян, Г. За спиною [Текст] : роман / Г. Шиян. – Х. : Ранок: Фабула, 2019. – 352 с. – (Сучасна проза України).
27-річна Марта із покоління солом’яних сиріт – понуре дитинство у маленькому містечку, мама, яка покинула сім’ю заради заробітків в Італії. Але це лише стало поштовхом до того, щоб зробити успішну кар’єру ейчара в айті-галузі. Марта щиро насолоджується комфортом та добробутом, який створює для себе і для свого бойфренда Макса, і намагається триматися осторонь політичних новин. Аж ось в один момент її затишний світ перевертається догори ногами. Макс бере повістку в армію. Марта намагається відповідати суспільним очікуванням і прийняти такий крок, але внутрішній конфлікт і образа за те, що він не залишився з нею, не дають їй спокою. Їй здається, що це дуже хибний спосіб довести свою маскулінність, і це відчуття загострюється із наростанням сексуальної фрустрації. Гострий внутрішній конфлікт, який намагається подолати головна героїня, спровокований переоцінкою цінностей і тілесністю, яку не завжди вдається приборкати. Як вона долає депресію? Які рішення приймає? І головне: куди її приводить намагання втечі?

Матіяш, Б. Пісня Пісень [Текст] / Б. Матіяш. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 142 с.
Збірка «Пісня Пісень» апелює назвою до відомої книги Старого Завіту, тим самим натякаючи, що перед читачами — одна із можливих сучасних її версій. Але це не переспів, і хоч у книжці також ідеться про любов, вона не така ідеальна й незранена, як у старозавітній традиції. Тут є все: довіра і ніжність, радість і усміх, а водночас смуток і біль, туга і пустка. Тут, окрім пісень любові, є ще й пісні пустелі, але навіть у них просвічує надія, що всі наші досвіди, все наше життя є неповторною і прекрасною піснею.

Галіна, М.С. Мала Глуша [Текст] : сумна фантастична сага епохи застою / М.С. Галіна; пер. з рос. М. Кіяновська. – Х. : Ранок, Фабула, 2018. – 496 с. – (Епоха).
«Фантастична сага епохи застою» – саме так Марія Галіна, лауреатка багатьох літературних премій, визначає жанр цього роману, вперше перекладеного українською мовою. Неймовірні події розгортаються у портовому місті, що його легко впізнає досвідчений читач і куди з Канади приходить зерновоз, у паперах якого значиться загадкове «зараження третього ступеня об’єктом Д-8». Розгадати загадку вантажу мають не такі вже й прості радянські громадяни. Коли темрява опускається на місто, коли останній трамвай уже пішов у депо і на вулицях ані живої душі, на полювання виходить жах…
Наконечна, Т. Життя під парасолею [Текст] : проза : кн.- перевертень / Т. Наконечна. – Чернівці : Книги ХХІ, 2018. – 104 с. + укр. та англ. мовами.
Ця книжка – мозаїка, яку я збирала по скельцю протягом кількох років. Тексти – миттєві замальовки, словесні етюди, насичені емоціями та відчуттями – тут і тепер. Лейтмотив цієї збірки – заклик любити життя й цінувати кожну неповтону його мить. Водночас книжка є посвятою тим моїм друзям, далеким і близьким, чиї життя обірвалися раптово і трагічно, з різних причин, за останні кілька років, чиї життя і передчасна смерть спонукали прагнути змін, кардинально змінити свої стосунки з навколишньою дійсністю і використовувати кожен шанс, дарований Богом. Коли згадую їх усіх, стає соромно за кожен закопаний в землю талант. Книжка задумана двомовною – оригінальні українські тексти з авторським перекладом на англійську мову.
Бережко-Камінська, Ю. Пошепки і в голос [Текст] : [поезії] / Ю. Бережко-Камінська. – К. : Український письменник, 2017. – 240 с. : іл.
Є слова, які можна промовчати тільки пошепки, аби тільки злегка озвучити, позначивши те, що спонукає до них. Все інше відбуватиметься в душі того, хто їх почув і озвався. Пошепки, бо – не викричати ніжність, як і не перевести у слова всю глибину любові. Однак є й те, що треба говорити, розправивши плечі; говорити просто і впевнено, дивлячись у вічі, не боячись, що тебе не зрозуміють. Не відкладаючи на потім. Не обіцяючи спокою. Бо кожен має його знайти у своєму серці. Бо поезія – це тільки одна зі стежин.
Харенко, А. Атеїст [Текст] / А. Харенко. – Л. : Самміт-Книга, 2016. – 232 с. – (Із книгою- по життю !).
В чому сенс життя? Для чого я живу? Чи є Бог? Якщо Він є, чому цього не можна довести? Якщо Він є, чому в світі стільки страждань? Чи є сенс жити, якщо Бога нема? Напевно кожна доросла людина задавала собі такі або схожі запитання. Головний герой цієї книги відправляється в далеку подорож, щоб знайти відповіді на ці запитання з допомогою свого критичного розуму і знань великого мудреця. Книга, яка містить найважливіші істини. Книга, яка пронизана мудрістю. Книга, яка стосується кожного. Книга, яку треба читати серцем. Ця книга і є “Атеїст”.
Багряна, А. Македонські оповідки [Текст] / А. Багряна. – К. : КМ-Букс, 2016. – 256 с. – (Відкрий світ).
«Македонські оповідки» – перша книга нової серії «Відкрий світ». Перша зі збірок оповідань, автори яких подовгу мешкали у різних країнах світу. Вони розповідають про побачене – подібне чи відмінне від нашого життя, розкривають особливості побуту та менталітету корінного населення, показують народні традиції та культурну спадщину різних країн. Кожна збірка серії – ніби подорож із доброзичливим провідником-українцем, який веде читача за руку у відкритий ним самим світ і щедро ділиться власними враженнями. Письменниця, драматург і поет Анна Багряна пише про цю збірку так: «З одного боку, ця книга для мене є підсумком прожитих у Македонії шести років, з іншого – лише маленькою часточкою того, що мені вдалося побачити, почути й відчути за цей час».
Загоровська, Л. Коли були ми…[Текст] : роман / Л. Загоровська. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2018. – 160 с.
Літні канікули можуть перетворитися на щоденні абсолютно несподівані пригоди з непередбачуваними наслідками, якщо поруч найкращі друзі, та ще й вреднюча сусідка. Роман «Коли були ми…» нагадає багатьом дорослим про те, якими вони були в дитинстві, а дітям відкриє таємниці, як росли, гралися та розважалися їхні батьки. Це книжка для сімейного читання. А ще — книжка, яка обов’язково викличе у читача усмішку.
Гуменюк, Н.П. Янгол у сірому [Текст] : роман / Н.П. Гуменюк. – Тернопіль : Богдан, 2013. – 200 с.
У кожній з новел, які складають архітектоніку роману Надії Гуменюк «Янгол у сірому», — окрема людська доля, що використовується або занепадає у нестримному крутежі історії. Але всі вони зав’язуються у тугий сюжетний вузол навколо криниці, що колись стояла на хуторі, а тепер опинилася у «царському» селі. Пам’ять води невмируща, а час робить над нею нове коло… Ніщо не минає безслідно, все має своє продовження. Такий лейтмотив роману — сучасної варіації біблійної притчі про Авеля і Каїна.
Шевчук, В.О. Свято неділі [Текст] : невид. повісті / В.О. Шевчук. – К. : Кліо, 2017. – 400 с.
У книжці зібрано повісті, написані у різночасся, яким з різних причин не судилося раніше дійти до читача у книжковому виданні. Тематика – урбаністична, із притаманним Валерієві Шевчуку проникненням у людську душу.
Горовий, Р. Казки на ніч [Текст] : збірник / Р. Горовий. – Х. : Книжковий клуб ” Клуб сімейного дозвилля”, 2016. – 224 с.
«Казки на ніч» — це збірка оповідань відомого українського журналіста, режисера, волонтера Руслана Горового, це неупереджена, яскрава і багатогранна картина сучасної України. Емоції, що викликає книжка, — від гомеричного сміху до межі «больового порогу свідомості» — змусять по-новому зрозуміти й оцінити те, що є основою нашого життя: мудрість предків, беззахисність дитинства, батьківську любов і синівську самопожертву, непорушність мрії про те, що колись казки на ніч будуть лише про добро й любов.

Кокотюха, А.А. Легенда про Безголового [Текст] : роман / А.А. Кокотюха. – Тернопіль : Навчальна книга – Богдан, 2018. – 256 с. – (Детективна агенція ВО).
Дія роману відбувається у містечку Дунаївцях на Поділлі. Тут орудує маніяк, котрий убиває людей, відрубує їм голови та заховує невідомо де, а тіла нещасних залишає у людних місцях. Як виявилося, нинішні жахливі події перегукуються, більше того — безпосередньо пов’язані з давнього легендою про Безголового — жорстокого мучителя простого люду пана Ржеутського, якого колись покарали за численні кривди, відтявши голову. Волею долі у центрі подій опиняється київський адвокат Лариса, завдяки котрій місцева поліція розплутує ці страшні й загадкові убивства. Для шанувальників детективного жанру.
Антипович, Т. Мізерія [Текст] : роман / Т. Антипович. – К. : Нора- Друк, 2007. – 208 с.
«Мізерія» – це несподіване балансування на межі поезії й непристойності, іронії й трагізму. Тут майже мультиплікаційні імена героїв, дивакуваті сюжетні виверти, однак людські нерви і мізки – справжні. Автор створив неповторну метафоричну реальність, крізь яку наша дійсність проступає тонким пунктиром.
Сучасна проза. Соціальна фантастика.
Івченко, В.В. Одного разу на Дикому Сході [Текст] : пригоди зі скарбами та чудовиськами у часи визвол. змагань : укр. вестерн / В.В. Івченко. – Х. : Фоліо, 2016. – 314 с.
Роман “Одного разу на Дикому Сході” написаний, за визначенням самого автора, у жанрі українського вестерну. Події розгортаються в Україні під час Громадянської війни. За великими скарбами, які заховані у палаці барона фон Шпіла біля села Шпилівка, що під Охтиркою, починається справжнє полювання. Їх хочуть отримати і червоні, й білі. Здається, здобич уже поруч, але раптом виявляється, що палац барона охороняє чудовисько – величезний і могутній Голем, штучна людина, велетень, зроблений за допомогою ворожіння та кабали віденськими рабинами і проданий за великі гроші фон Шпілу. На честь господаря чудовисько називають Шпилем. Він шість метрів заввишки, йому не завдають шкоди кулі і снаряди, не кажучи вже про холодну зброю. Але є в нього слабке місце – він закохується…
Винокуров, О.Ю. Ангел пригляду [Текст] : роман / О.Ю. Винокуров. – Х. : Ранок, Фабула, 2017. – 448 с. – (Епоха).
Дія роману Олексія Винокурова розгортається водночас на різних гранях світобудови: з обох боків від лінії протистояння України і Росії в Донбасі — а також у неосяжності Всесвіту, населеного прадавніми істотами, чию природу ми не можемо до кінця збагнути, але з якими співіснуємо. Смішне проростає страшним, за звичними з вигляду речами й подіями відкриваються метафізичні безодні. Кожен новий розділ підхоплює читача й веде за собою, а загалом цей вигадливий роман цілком здатний кинути виклик найдинамічнішим жанрам кіно. Розпач, надія і віра в те, що в цьому зрушеному з колії світі щось іще можна виправити, — таким є кредо автора «Ангела пригляду».
Опільський, Ю. Ідоли падуть. Золотий Лев [Текст] / Ю. Опільський. – К. : Знання, 2016. – 304 с. – (Скарби: молодіжна серія).
Історичні повісті Юліана Опільського (1884-1937) “Ідоли падуть” і “Золотий Лев” переносять читача у часи Київської та Галицько-Волинської держав. У першій повісті відтворена складна, повна інтриг боротьба князя Володимира за прий­няття християнства і створення сильної держави. У другій розповідається про спротив Данила Галицького розбійним нападам зовнішніх ворогів. Повіс­ті приваблюють гострим сюжетом, відтворенням колориту життя у давні часи, людяністю та уболіванням героїв за долю рідного краю. Вони спонукають нас замислитися над історією та зберігають свою актуальність і сьогодні.
Горліс-Гірський, Ю. Холодний Яр [Текст] / Ю. Горліс-Гірський. – Х. : Книжковий клуб ” Клуб сімейного дозвілля”, 2017. – 399 с.
«Холодний Яр» – спогади вояка, які читати легко, ніби пригодницький роман, і корисно, як багате на факти джерело про маловідому сторінку нашої історії: повстанський рух під прапором Української Народної Республіки. Уперше після 1961 року презентується автентичний текст. Крім того, це перше академічне видання, яке відображує всі відомі прижиттєві версії від 1932 до 1938 року. Книжка доповнена статтями, у яких розглянуто спогади Горліса-Горського як історичне джерело, а також наведено деякі зауваги щодо його біографії, яку досліджувати виявилося вкрай непросто.

Кісіна, Ю. Весна на Місяці [Текст] : роман / Ю. Кісіна. – Х. : Ранок, Фабула, 2017. – 256 с. – (Епоха).
Проникливий, філософський і в той же час фантастично-саркастичний роман про дитинство, дорослішання і осягнення життя. Автор нанизує свої історії дрібними намистинками крізь епохи і вимірювання, поєднуючи містичні явища з сімейними легендами. Та так майстерно, що читачеві часом не відрізнити алегорію від істини.

частина 1

 


Нові вдходження за 2020 рік