Нові надходження – книги червень 2020

 


Дочинець, М.І. Карби і скарби. [Текст] : посвіт карпат. світу / М.І. Дочинець. – Х. : Книжковий Клуб “Клуб Сімейного Дозвілля”, 2015. – 288 с.
Твори Мирослава Дочинця знають і люблять по всьому світу! На сторінках своїх книжок він шукає відповіді на одвічні питання, що близькі кожному: хто ми, для чого прийшли в цей світ, куди йдемо. Ви доторкнетеся до споконвічної мудрості українського народу, яку зберігають Карпатські гори, віднайдете ту одвічну гармонію, що є основою нашого існування на землі. Ця книга — неспішна дружня оповідь про відчуте й спостережене, пережите й побачене. Мозаїка образів підкуповує своєю щирістю, простотою й мудрістю, захоплює й не відпускає, навіть коли перегорнена остання сторінка.
Суходуб, З. Ліна Костенко. Любов’ю- Пам’яттю Причастя [Текст] : діалоги з поетесою : комплект-диптих / З. Суходуб. – Л. : Апріорі, 2016. – 148 с. : іл. + CD-ROM.
Пропонований комплект-диптих (книга разом із компакт-диском) – це вислід спілкування автора Зиновія Суходуба (члена НСПУ, Заслуженого журналіста України) із поетесою Ліною Костенко у переломні, віхові моменти української історії середини 2010-х років. Тут зафіксовані «великим планом» солідарність Ліни Костенко із протестуючими проти тоталітарного режиму студентами Києво-могилянської академії, а також – із голодуючими тележурналістами восени 2004 року.., а ще – її роздуми про українську молодь, зворушливі спогади про друзів-побратимів, зокрема Василя Симоненка, Івана Миколайчука… Читач-слухач здійснить також мандрівку, неймовірну за інтимністю, щемкою любов’ю, разом із Поетесою та її друзями-однодумцями, українським некрополем – Байковим кладовищем,– мандрівку у просторі і часі України та у долі її чесних, талановитих дітей-мучнів – Михайла Грушевського, Івана Стешенка, Миколи Міхновського, Порфирія Демуцького, В’ячеслава Чорновола та багатьох інших. Вразить екскурс у родовід Поетеси із обпікаючими спогадами про її дитинство, про війну, про найрідніших людей, а також – у власну творчість. Безцінними є роздуми Поетеси про місію письменника, про призначення української людини, роздуми про Любов, про Життя і про Смерть… Видання ілюстроване документальними й художніми світлинами автора книги, автографами Поетеси. Компакт-диск вміщує голосові діалоги автора із пані Ліною, сформовані у літературно-поетичні композиції. Тут також вміщено його роздум-відеоінтерв’ю про Ліну Костенко, а також художньо-автобіографічний есей у новелах та відеофільм.
Лущевська, О. Залізний вовк [Текст] : повість / О. Лущевська. – Л. : Видавництво Старого Лева, 2019. – 136 с.
Граф Горгій побився об заклад, що впіймає на полюванні небаченого досі звіра. Так і стається, проте на бенкеті на честь полювання хтось потай випускає залізного вовка, і той тікає. Підозра падає на десятирічного сина графа — Віра. Ціна зради дуже висока, і лютий батько проганяє хлопчика геть. Хлопчик залишається сам у лісі, тепер він мусить боротися за своє життя. Та поруч із Віром — його вірний щур Дада. Разом вони знаходять шлях до маєтку, де їм дають притулок… Динамічний сюжет, екшн та переживання за героїв захоплять юних читачів.
Тютюнник, Г.М. Дивак [Текст] : вибр. твори / Г.М. Тютюнник. – К. : Знання, 2018. – 159 с. – (Скарби).
Твори Григора Тютюнника (1931—1980), включені до цієї збірки, по праву можна назвати маленькими шедеврами. Читаючи їх, переймаєшся і болем пораненої війною дитячої душі, і трепетом та ніжністю героїв у ставленні до навколишнього світу, гармонії з яким вони прагнуть, і великими та малими людськими проблемами, багато з яких до цього часу належним чином не осмислені й не вирішені. Персонажі творів Григора Тютюнника стають нам до болю рідними і залишаються в серці на все життя.

Винниченко, В.К. Намисто [Текст] : оповідання / В.К. Винниченко. – К. : Знання, 2019. – 271 с. – (Скарби: молодіжна серія).
Дитячий світ у збірці “Намисто” Володимира Винниченка (1880—1951) щільно переплітається зі світом дорослих. Їхні турботи і проблеми малі герої оповідань відтворюють в іграх, змушуючи батьків, дідусів і бабусь замислюватися над своїми вчинками та діяти відповідально, адже діти вміють тонко відчувати добро і зло, справедливість і кривду. Письменник майстерно відтворює дитячу безпосередність і романтичну небуденність, що не залишать байдужими ні юних, ні дорослих читачів.
Мирний, П. Повія [Текст] / П. Мирний; передм. та комент. С.А. Гальченка; НАН України. Ін-т літ. ім. Т.Г. Шевченка. – 3-тє вид. – Х. : Клуб сімейного дозвілля, 2018. – 416 с.
Роман, який хочеться читати і перечитувати! Твір величезної художньої вартості, один із найкращих соціально-психологічних романів української літератури XIX століття! Нужда та переслідування місцевих багатіїв женуть красуню Христину з рідного села на заробітки в місто. Але й там вона не знаходить щастя – знов насильство, підлість, брехня, що завдають їй болю і страждань, штовхають у прірву.
Пагутяк, Г. Зачаровані музиканти. Слуга з Добромиля [Текст] : романи : кн. містична / Г. Пагутяк. – Л. : Піраміда, 2019. – 292 с. – (Приватна колекція).
До книги містичної прози відомої української письменниці Галини Пагутяк ввійшли два знакові її романи – “Зачаровані музиканти”, один із вершинних її творів (за словами Михайла Слабошпицького), та “Слуга з Добромиля”, відзначений Національною премією України імені Тараса Шевченка 2009 р. Надзвичайно природня й артистична проза Галини Пагутяк зачаровує і не залишає людей байдужими.
Малик, В.К. Таємний посол [Текст] : тетралогія у 2-т. / В.К. Малик. – К. : КМ-Букс, 2017.
Т1.: Посол Урус-Шайтана. Фирман султана [Текст] : кн.1-2. – 2017. – 576 с. – 978-617-7409-59-4 (в опр.) 
Т2.: Чорний вершник. Шовковий шнурок [Текст] : кн.3-4. – 2017. – 640 с.
У тетралогії В. Малика (справжнє прізвище Сиченко) «Таємний посол» розповідається про боротьбу українського народу за свободу і незалежність у другій половині ХVІІ століття. До першого тому ввійшли романи «Посол Урус-Шайтана» і «Фірман султана». Молодий козак Арсен Звенигора, виконуючи за дорученням кошового отамана Івана Сірка секретну місію в Болгарії, потрапляє у полон. Разом зі своїми друзями Арсен тікає з рабства. До їхніх рук випадково потрапляє фірман султана. Арсен намагається якнайшвидше потрапити додому, щоб попередити про небезпеку, яка очікує його рідну Україну. На шляху до України йому допомагають вправне володіння зброєю та його винахідливість. Другий том тетралогії містить романи «Чорний вершник» і «Шовковий шнурок». Арсен Звенигора нарешті повертається додому, проте війна знову змушує його вирушати в похід. Продовжуючи боротьбу проти ворогів, він дізнається, що його кохана дівчина потрапила в полон, і разом зі своїм другом їде її визволяти.
Тютюнник, Г.М. Три зозулі з поклоном [Текст] : вибр. твори / Г.М. Тютюнник. – К. : Знання, 2018. – 206 с. – (Класна література).
Персонажі творів Григора Тютюнника (1931-1980) – прості люди, на долю яких випало жити у повоєнні роки ХХ століття. У буденних реаліях життя письменник уміє побачити їхню глибинну сутність, характерну ознаку часу, долю людини. Він любить тих людей, про яких пише; написане ним – завжди вистраждане до глибини душі. Тому кожне його оповідання, новела чи повість сприймаються як сповідь. Добірна і точна мова персонажів, за нею можна безпомилково визначити характер, моральне обличчя, а нерідко і професію того, хто говорить. Читача зворушують у його творах правдивість, щирість, самобутній характер оповіді, але найбільше – самовідданість і милосердя людської душі.
Андієвська, Е. Казка про яян. Говорюща риба [Текст] : казки / Е. Андієвська. – К. : Знання, 2019. – 143 с. – (Класна література).
До пропонованої збірки входять літературні казки-притчі відомої української письменниці та художниці Емми Андієвської, в яких за допомогою алегорії відтворено реальну дійсність та піднято проблеми, актуальні для сучасної людини. Зі сторінок книги читач дізнається багато цікавих історій, які розповідають одне одному незвичні співрозмовники – шакал і бляшанка. Кожна казка сповнена ненав’язливої мудрості, вражає оригінальністю, незвичайними пригодами та загадковими персонажами.
Дочинець, М.І. Бранець Чорного лісу [Текст] / М.І. Дочинець. – К. : Теза, 2017. – 224 с.
Він мав загинути в нерівній боротьбі за Карпатську Україну. Але вижив. Він мав пропасти в глухому й похмурому Чорному лісі. Але там він осягнув мудрість природи. Він пішов від людей, але прийшов до себе. Його ув’язнили в сибірському таборі, але він лишався вільним. Він — бранець, що став володарем власного життя… Ця книжка розповідає незбагненну історію дивовижної людини, закинутої волею долі в безлюдну пущу Карпат. Про те, як упродовж років виживання в дикій природі юнак із мандрівника, натураліста, мисливця і вояка стає Воїном духу. Українського духу. Він і нам допомагає відповісти на вічні запитання: хто ми, звідки ми, для чого живемо й куди йдемо?
Дочинець, М.І. В’язень замку Паланок [Текст] / М.І. Дочинець. – Л. : Література та мистецтво, 2019. – 386 с.
Це незбагненна історія про безрідного закарпатського хлопчика-байстрюка, який рано прилучається до копання криниць. І докопується до таких глибин! Здобуває унікальний хист, навчається мудрості в учителів, мужності в скрутних обставинах, стає зрештою найбагатшою людиною в краї. Та найбільші його скарби – свобода духу, висока освіченість, шляхетність душі. Книга сповнена неймовірних пригод, читається на одному подиху.
Воронина, Л. Суперагент 000 [Текст] : таємниця золотого кенгуру : ірон. детектив / Л. Воронина; худож. К. Білетіна. – Х. : Ранок, 2018. – 224 с. : іл. – (Пригоди).
Нездоланний Супергерой 000, як і годиться всім супергероям, розплутує найзагадковіші злочини, перемагає найпідступніших ворогів і рятує світ від неминучої загибелі. Іронічний детектив знаної сучасної української письменниці Лесі Ворониної вже й сам став легендою. Сповнені жартів, іронії та смішних натяків, повісті про Гриця Мамая зацікавлять не тільки дітей та підлітків, а і їхніх батьків, якщо раптом вони не читали перші, вже раритетні, видання книжки.
Чемерис, В.Л. Золота осінь гетьманщини [Текст] : іст. роман / В.Л. Чемерис. – Х. : Фоліо, 2019. – 346 с. – (Історія України в романах).
В одному з останніх романів Валентин Чемерис (1936—2016) пише про Гетьманщину — так півофіційно називали у Росії в ХVIII столітті Лівобережну Україну разом з Києвом. Після виступу гетьмана Мазепи на боці шведського короля Карла ХІІ Петро І зробив все, аби знищити українське гетьманство. Але через 41 рік воно було відроджене Єлизаветою. Разом зі своїм фаворитом, козацьким сином Олексієм Розумовським (з яким згодом імператриця уклала таємний морганатичний шлюб) вона відвідала Україну. Скориставшись її присутністю в Києві, козацька старшина подала прохання про те, щоб в Україні було обрано гетьмана. За пропозицією Єлизавети, ним став освічений Кирило Розумовський, молодший брат Олексія. І почалося 14-річне правління нового гетьмана, час відносного спокою, економічного зростання та розквіту культури в Україні — золота осінь Гетьманщини…
Соловецький етап [Текст] : антологія / уклад. Ю.П. Винничук. – Х. : Фоліо, 2018. – 490 с. – (Великий науковий проект).
Горезвісна Соловецька каторга прийняла до себе майже всіх представників народів СРСР і навіть Європи й Америки. Можна вважати, що совєтська табірна система почалася, коли 13 жовтня 1923 року було створено Соловецький табір особливого призначення з двома пересильно-розподільчими пунктами у Архангельську та Кемі. Каторга проіснувала до 2 листопада 1939 р. «Соловецькі табори – країна мук і відчаю. Переважну більшість з тих, хто туди потрапляв, чекала загибель. У запліснявілих мурах монастиря, де колись ченці кадили фіміам покори Всевишньому, тепер фабрикували романтичну брехню про любов- ненависть і царство Боже на землі», – писав письменник І. Гришин-Грищук, який пережив сибірські табори. Ця антологія присвячується тому останньому етапу 1937-го року з Соловків до урочища Сандармох у Карелії, де було вистріляно цвіт української інтелігенції, а серед них кілька десятків науковців та біля трьох десятків письменників – Валеряна Підмогильного, Миколу Зерова, Павла Филиповича, Мирослава Ірчана, Валер’яна і Клима Поліщуків, Олексу Слісаренка, Григорія Епіка, Юліана Шпола, Василя Штангея, Марка Вороного, Михайла Лозинського, Леся Курбаса та багатьох інших… Протягом п’яти днів – 27 жовтня і 1– 4 листопада – було убито 1111 в’язнів. Минуло 80 років від цієї дати…
Васильченко, С. Вибрані твори [Текст] / С.В. Васильченко. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 112 с.
Книги Степана Васильченка (1878—1932) уже багато років користуються незмінною любов’ю читачів. Персонажі оповідань “Мужицька арихметика”, “Талант”, “Циганка”, “Свекор”, із якими ми вперше зустрічаємося ще за шкільною партою, запам’ятовуються на все життя. До С. Васильченка мало кому вдавалося так проникливо заглянути у дитячу душу, з такою чуйністю і делікатністю доторкнутися до неї, інколи із сумом, інколи з лагідним гумором передати радощі й печалі маленької людини, її бурхливі пристрасті, примхи, витівки. Кращим персонажам оповідань письменника притаманні сміливість, мужність, вірність дружбі, здатність захистити слабшого, почуття гідності. Сюжети творів письменника різні, часом сумні, навіть трагічні, але й тоді персонажі цих творів несуть у собі світло надії, віру в краще майбутнє.
Хоткевич, Г.М. Довбуш [Текст] : повість / Г.М. Хоткевич. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 408 с.
Першу згадку про опришків історики знайшли у документах за 1529 рік. З Галичини, Закарпаття і Буковини тікали в Карпатські гори розорені хуторяни, бідні міщани і польські, молдавські та угорські селяни, з яких створювалися опришківські загони. Найвищого піднесення карпатське опришківство, що залишило помітний слід в історії українського народу, досягло у XVIII столітті, коли на чолі народного руху постав Олекса Довбуш. Саме йому, захисникові знедолених і скривджених, українському Робін Гуду, і присвячена повість видатного українського письменника Гната Хоткевича.
Любченко, А.П. Проза [Текст] / А.П. Любченко. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 118 с.
До Вашої уваги збірка повістей і оповідань Аркадія Любченка.
Лепкий, Б.С. З-під Полтави до Бендер [Текст] : іст. повість / Б.С. Лепкий. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 260 с.
«З під-Полтави до Бендер завершує цикл повістей про Івана Мазепу (1639- 1709), кінцевою метою політики якого було утвердження державності України. Повість була закінчена незадовго до смерті автора, а надрукована у 1955 р. в Нью-Йорку. Власне, ця повість не є завершенням задуму письменника, який розростався до дев’яти томів. Вона мала бути першою частиною (сьома книга) оповіді про гетьмана Орлика, а вже після другої частини повинен був іти останній, заключний том епопеї — про Войнаровського.
Антонич, Б.-І.В. Поезії [Текст] / Б.-І.В. Антонич. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 116 с.
Богдан-Ігор Антонич (1909–1937) — відомий український поет, прозаїк, літературознавець. Перша збірка поезій Б.-І. Антонича «Привітання життя» вийшла 1931 р., коли авторові було 22 роки. Згодом з’явилися ще дві: «Три перстені» (1934 р.) та «Книга Лева» (1936 р.). Уже після смерті поета побачили світ «Зелена Євангелія» (1938 р.) та незакінчена збірка «Ротації» (1938 р.).
Сизоненко, О. Зорі падають в серпні [Текст] : повість / О. Сизоненко. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 228 с.
З Криму гітлерівці вивезли у фашистську Німеччину хлопчика Юрка. На протязі 12 років його готували американські і німецькі гангстери до шпигунської діяльності. Зусилля ворога виявилися марними…
Плужник, Є.П. Поезії [Текст] / Є.П. Плужник. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 96 с.
До книжки Євгена Плужника (1898- 1936) – талановитого українського поета увійшли вірші та поеми з його відомих збірок «Дні», «Рання осінь», «Рівновага», а також твори в різний час надруковані в періодиці.
Стефанович, О.К. Поезії [Текст] / О.К. Стефанович. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 98 с.
Вийшли друком такі книги поета— «Поезії» (1927), «Stefanos I» (1938), «Зібрані твори» (1975, посмертно), які включають поетичні збірки «Stefanos II», «Кінецьсвітнє», «Фрагменти» і статті про О. Близька та О. Ольжича).
Міщенко, Д.О. Батальйон необмундированих [Текст] : повість / Д.О. Міщенко. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 100 с.
У повісті “Батальйон необмундированих” предметом художнього дослідження є доля населення України, що опинилося в роки Великої Вітчизняної війни на окупованій ворогом території.
Білик, І.І. Дикі білі коні [Текст] : роман / І.І. Білик. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 250 с.
Цей історичний роман відомого українського письменника, лауреата Шевченківської премії Івана Білика є першою книгою його знаменитої скіфської трилогії. Як і попередні твори автора – “Меч Арея” і “Похорон богів”, – він знову веде нас у глибини минувшини. З далекої історії, з тисячоліть, що видаються сьогодні майже вічністю, долинає золотий гомін скіфів – наших предків, які розгромили іранців-персів та їхнього царя Дарія. Головні герої роману – діти і онуки цих переможців. Читачів зачарує далекий світ наших пращурів, невідомий і загадковий.
Близнець, В.С. Древляни [Текст] : з батькових оповідок : повість / В.С. Близнець. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 310 с.
У повісті “Древляни” зображено події громадянської війни в Україні. Автор змальовує суворе, сповнене нелегких випробувань життя поліщуків-лісорубів, їхні звичаї, побут. Твір перейнятий думкою про високе покликання людини, про її відповідальність перед прийдешнім. До книжки вміщено також повісті “Мовчун” і “Старий дзвоник”.
Близнець, В.С. Земля світлячків. Паруси над степом [Текст] : повісті / В.С. Близнець. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 272 с.
Напружений динамічний сюжет пригодницької казки “Земля світлячків” занурить вас у вир таємничих, інколи навіть моторошних пригод, загадкових хитросплетінь і перетворень, обгорне чистою і ніжною любов’ю до світу добра. Вона триматиме в напрузі найнепосидючішого читача і змусить його “проковтнути” написане до останньої сторінки. Усі ми родом зі свого дитинства. Всі ми, нехай то буде в місті чи в селі, відкриваємо для себе незбагненно-таємничий світ природи.
Письменна, Л. Скарб Вовчої криниці [Текст] : повість / Л. Письменна. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 98 с.

Чудова дитяча повість талановитої письменниці, де веселі пригоди переплітаються з таємничими і загадковими подіями…

Гжицький, В. Чорне озеро [Текст] : роман / В. Гжицький. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 308 с.

Гжицький – автор романів “Чорне озеро” (1929), “У світ широкий” (1960), “День і ніч” (1965), “Великі надії” (1966), низки оповідань.

Гжицький, В. Опришки. Кам Кабир. Лось. Маланка. Онуфрій Дума. Побачення. Зірка [Текст] : оповідання / В. Гжицький. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 340 с.
У романах “Опришки” (1962) та “Кармелюк” (1971) в романтичному дусі змальовано народних месників Карпат та Поділля. Основним джерелом сюжетів для автора були народні перекази.
Смолич, Ю.К. Господарство доктора Гальванеску [Текст] : роман / Ю.К. Смолич. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 128 с.
Перебуваючи у справах в Німеччині, українка Юлія Сахно відряджена Берлінською академією до Румунії, щоб вивчити передовий досвід доктора Гальванеску у царині сільського господарства. Дорогою з’ясувалося, що серед навколишніх селян маєток Гальванеску користується лихою славою. Та й сам доктор, як згодом виявилося, досліджує зовсім не сільськогосподарські проблеми, а проводить злочинні експерименти над людьми. Юлія Сахно вступає в нерівну боротьбу зі злим генієм. Твір №1 з трилогії “Прекрасні катастрофи”.
Смолич, Ю.К. Ще одна прекрасна катастрофа [Текст] : роман / Ю.К. Смолич. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 176 с.
Творчий доробок письменника, журналіста, учасника громадського життя доби Української революції 1917–1921 років Юрія Смолича багатогранний. Зокрема, працював письменник і над розробкою науково-фантастичного жанру. Презентовано його роман «Ще одна прекрасна катастрофа», що вийшов друком у 1932 році. Цей твір разом із романами «Господарство доктора Гальванеску» (1928) і «Що було потім» (1933) становлять трилогію «Прекрасні катастрофи».
Серія “Класика української літератури” включає перелік творів видатних українських письменників за програмою Міністерства освіти та науки України для позакласного читання учнів середніх загальноосвітніх навчальних закладів.
Ольжич, О. Вибрані твори [Текст] / О. Ольжич. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 114 с. Незважаючи на те, що ім’я Олега Ольжича входить в списки імен найбільш видатних українських літераторів XX століття, його творчість відома все ще не дуже широко. Це видання покликане познайомити широке коло читачів з незвичайним і багатогранним талантом Ольжича, показавши його в образі проникливого поета, неабиякого прозаїка і уважного публіциста. До книги увійшли вибрані вірші, розповіді, публіцистичні нариси і статті, а так само особисте листування автора. Особливий інтерес у любителів автентичної літератури викличе авторська орфографія і пунктуація, дбайливо збережена редакторами цієї збірки.
Кащенко, А.Ф. Під Корсунем. Славні побратими. Про гетьмана Сагайдачного. Кость Гордієнко- Головко – останній лицар Запорожжя [Текст] : [іст. повість та оповідання] / А.Ф. Кащенко. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 188 с.

Серія «Класика української літератури» включає перелік творів видатних українських письменників за програмою Міністерства освіти та науки України для позакласного читання учнів середніх загальноосвітніх навчальних закладів.
Чайковський, А.Я. Полковник Михайло Кричевський. У чужому гнізді[Текст] : повісті / А.Я. Чайковський. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 400 с.
Чайковський, А.Я. Перед зривом. Олюнька. Четверта заповідь[Текст] : повісті / А.Я. Чайковський. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 400 с.
Чайковський, А.Я. Сонце заходить[Текст] / А.Я. Чайковський. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 178 с.
Дніпрова Чайка. Оповідання. Вірші[Текст] / Дніпрова Чайка. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 380 с.
Нечуй-Левицький, І.С. Старосвітські батюшки та матушки[Текст] : повість-хроніка / І.С. Нечуй-Левицький. – К. : Центр учбової літератури, 2018. – 324 с.
Назарук, О.Т. Роксоляна. Слово до українських людей доброї волі[Текст] : роман / О.Т. Назарук. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 320 с.
Руданський, С.В. Поезії[Текст] / С.В. Руданський. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 98 с.
Черкасенко, С. Поезії[Текст] / С. Черкасенко. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 140 с.
Черкасенко, С. Северин Наливайко. Оповідання[Текст] / С. Черкасенко. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 400 с.
Повість минулих літ. Поучення Володимира Мономаха[Текст]. – К. : Центр, 2019. – 192 с.
Куліш, П.О. Маруся Богуславка[Текст] : поема / П.О. Куліш. – К. : Центр учбової літератури, 2019. – 248 с.
Франко, І.Я. Борислав сміється[Текст] / І.Я. Франко. – К. : Центр учбової літератури, 2017-9. – 232 с.

Частина 2

Нові вдходження за 2020 рік