15 листопада 2024 року обласна юнацька зібрала бібліотечну спільноту Одещини на щорічний онлайн семінар «Українська мова та література в контексті популяризації читання та патріотичного виховання молоді». До заходу доєдналося біля 100 учасників.
Сьогодні в роботі бібліотек з юнню та молоддю цей напрям набув більш важливого та актуального значення. Виховання національної самосвідомості через мову і літературу сприяє збагаченню духовного світогляду майбутнього покоління, формує усвідомлення особистістю себе як часточки українського народу з власною національною гідністю.
Програма семінару була дуже насиченою, інформаційною і емоційною: консультації, лекції, аналітика, практикуми з досвіду роботи…
Цінним матеріалом, зібраним автором у єдиному контенті, поділилася з слухачами Ірина Володимирівна Нечиталюк, к.ф.н., доцент кафедри української літератури ОНУ ім. І. І. Мечникова, у своєму виступі «Письменники-Воїни: новітній напрям української літератури».
Дві важливі та неординарні думки висловлено у фіналі лекції: війна – це жахливо, тому, що гине цвіт української нації – золотий фонд нашої культури, але ж війна народжує потужне слово (перш за все – поетичне),створює письменників і літературу. А ще – багато хто з письменників – це люди-пацифісти, які вимушені захищати свою Батьківщину.
Також в першій частині семінару фахівці Одеської обласної бібліотеки для юнацтва ділилися своїми напрацюваннями:
«Патріотичне виховання молоді та юні через популяризацію української мови і літератури». Консультація (Благодар К. І., завідувачка науково-методичним відділом).
«Книга – це зброя і захист». Коментований огляд заходів в рамках обласного віртуального марафону (Петелько Т.М., головний методист науково-методичного відділу).
«РІКА»: мова, історія, культура». З досвіду роботи розмовно-інтеграційного клубу для підлітків (Трубніков М. В., керівник клубу, викладач музики та мистецтва Одеського ліцею №9, фронтмен рок-гурту «Друже музико» і його колега Мирослава Степанюк).
«Формування читацьких навичок через спільноту книголюбів: кейс клубу PRO-читай». Виступ-презентація (Маленко Л.А., заступниця директора з бібліотечної роботи).
Друга частина – «Українською читаємо, думаємо, живемо!»: з досвіду роботи публічних бібліотек області:
– «Скажи мені українською»: досвід роботи сучасних бібліотечних розмовних клубів» (Урсул О.І., директорка ПБ Ананьївської міської ТГ Подільського р-ну);
– «Новітні форми роботи бібліотеки: відеопрезентація як інструмент популяризації української книги» (Максименко С.І., бібліотекарка Стрюківської сільської ПБ, Березівського р-ну);
– «Рідна мова – наша зброя»: популяризація української мови та літератури серед юнацтва – важливий аспект у вихованні справжніх громадян України» (Бабінчук Л.М., директорка Великомихайлівської ПБ Роздільнянського р-ну);
– ««Книга бібліотечна» як провідний ресурс популяризації читання та патріотичного виховання в бібліотеках Куяльницької громади» (Вербицька І.С., завідувачка відділом обслуговування ПБ ім. Є. Чикаленка Куяльницької ЦБС Куяльницької сільської ТГ Подільського р-ну).
Ми вдячні нашим колегам за їх багатогранну роботу, за яскраві
презентації, за плідну співпрацю з нашим обласним методичним центром.
Запис семінару: