
Захід проходить у формі бібліотечних портфоліо. Портфоліо – це спосіб фіксування, накопичення, оцінки і самооцінки досягнень бібліотеки за певний період часу.
Під час таких зустрічей учасники дізнаються про історію села та історію створення бібліотеки, про її працівників, партнерів та друзів, про проєкти, в яких беруть участь бібліотеки. Бібліотекарі діляться своїми напрацюваннями та досвідом роботи. Колегам важливо дізнатися і про те, як бібліотек
а долає виклики сьогодення.
Вперше Бібліотечне портфоліо ОЮБ провела у 2023 році. Були проведені онлайн-знайомства з роботою Холоднобалківської, Цебриківської, Буджацької (Бородінської), Яковлівської сільськими бібліотеками.
29 квітня цього року своє портфоліо представила Кубейська сільська бібліотека (Болградський р-н). Підготувала портфоліо Наталія Пилипівна Бальжик, завідувачка бібліотеки.
Яскраві відео-презентації розповіли учасникам про історію села Кубей, про шлях пані Наталі до бібліотечної професії, про партнерів бібліотеки. Різноманітні книжкові виставки та фотозони приваблюють юних читачів до книгозбірні. Разом із закладами культури бібліотека проводить патріотичні заходи, популяризує українську мову та літературу, народні традиції та звичаї рідного краю. Завдячуючи Олександру Полібзі – бессарабському етнографу, в селі створено музей минувшини. Читачі бібліотеки відвідують музей під час проведення краєзнавчих заходів.
В такий нелегкий час бібліотеки допомагають своїм читачам, переселенцям долати психологічні навантаження за допомогою книг, ігор, розважальних заходів. Юні таланти Анастасія Кузічева та Меланія Дубчак, які вимушено покинули рідні місця, змогли і далі розвивати свої здібності.
Пані Наталя поділилася і проблемами. В бібліотеці не вистачає сучасної української літератури, науково-пізнавальних видань, комп’ютерної техніки. Кількість працівників в бібліотеках 1, або 0,5 ставки, а об’єм роботи великий.
Попри все, бібліотекарі сповнені оптимізму, в пошуку нових ідей.
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
![]() |
Презентуємо Кубейську сільську бібліотеку — приклад того, як невеликий заклад може стати великим осередком культури, памʼяті та підтримки для громади.
Дивіться відео, надихайтеся досвідом і переконайтесь: сільські бібліотеки — це живе серце українського читання!