Сучасне людство через велику кількість різних можливостей отримувати інформацію в своїй більшості практично перестало приділяти увагу читанню книг. Інтернет з його безмежними можливостями, соціальні мережі, віднімають багато часу та затьмарили таке колись улюблене багатьма заняття, як читання книг.
Але провести вечір з книгою в руках – значить отримати не тільки естетичну насолоду. Користь від читання гарної книги величезна.
Хороша книга – справжнє джерело знань, здатне збагатити життя людини. У будь-яку вільну хвилину потрібно відкривати її і черпати з цього джерела все те, що є корисним для духовного здоров’я. Але буває, що звичка читати втрачена. Що робити? Як знову її знайти?
Правильно підібрана книга здатна дати можливість відпочити і розслабитися. Але не тільки. Вона:
розширює обрій людини, відкриває нові горизонти, дає розуміння цінності життя;
поповнює словниковий запас, що допомагає спілкуватися з іншими людьми, точно формулювати свої думки, позбавлятися від непотрібних слів, що засмічують мову;
змушує мозок продуктивно працювати, роздумувати над сюжетом твору, робити висновки;
розвиває логіку, робить розум гострим, покращує спостережливість;
дає можливість знаходити вихід зі складних ситуацій, пізнавати психологію відносин;
піднімає настрій, позбавляє від стресу;
впливає на моральні цінності.
Все це відноситься до тих книг, відкривши які хочеться дочитати до кінця, до останньої сторінки. Це ті книги, які змушують думати, зіставляти, приймати рішення, ставити себе на місце героїв.
Змусити себе читати не важко
У будь-якій справі, простому або складному, завжди потрібна мотивація. Нехай стимулом для читання книг буде величезна користь, яку приносить це заняття.
Розуміючи важливість читання можна позбутися від інертності і ліні, перебороти які досить важко. У такій справі головне – почати, змусити себе зусиллям волі читати книги. Адже встає сама людина рано вранці по будильнику, коли робити це зовсім не хочеться і йде на роботу, тому що знає: треба.
Так і в цьому випадку, почніть з складання списку книг, які необхідно прочитати.
Яку вибрати книгу – вирішує кожен самостійно, виходячи зі своїх бажань і переваг. Скласти список творів, які слід прочитати – значить зробити перший крок до того, щоб повернути книгу в свій розпорядок дня.
Звичка робити записи
Під час прочитання книги корисно робити деякі записи в блокноті. Це можуть бути ваші думки про прочитане, цитати що сподобалися. З плином часу такі записи допоможуть відновити в пам’яті прочитане і щиро здивуватися тому, що ви відчували при читанні даного твору, які зробили висновки.
З віком людина змінюється, і такі записи приносять задоволення від знання того, яку корисну і цікаву книгу ви колись читали, як про неї міркували.
Звичка читати
Серед суєти і постійної завантаженості роботою не завжди вдається знайти час для читання. Однак, зробити це просто необхідно. Знайти час для книги, при цьому зменшивши перегляд ТБ і перебування в соцмережах – значить виробити корисну звичку читати.
Розставте правильно пріоритети. Що дає перегляд серіалу, перегляд газет, крім витраченого марно часу? Книга здатна дати набагато більше. Виробити звичку читати можна тільки постійністю.
Знайти час для читання – не проблема
Для того, щоб повернути книгу в звичний розпорядок дня необхідно знайти для неї час. Найкраще читати книгу в ранкові години, коли думки не завантажені нічим стороннім, а свідомість і розум свіжі. В цей час книга сприймається з найбільшою користю.
Добре читати книгу і перед сном. Таке проведення часу не тільки дає багато інформації, але і заспокоює, умиротворяє, налаштовує на сон. Для початку вечірнє читання можна обмежити 15-20 хвилинами. Згодом звичка читати вечорами сподобається і буде тривати більш тривалий час, поки книга не стане вечірньою необхідністю.
Читати книгу можна, де завгодно: в транспорті, стоячи в черзі, чекаючи кого-то. Дейл Карнегі радив виривати з книг сторінки і класти їх у кишеню, щоб при будь-якому зручному випадку діставати їх і читати. І нехай такий метод здасться варварським, але він дуже ефективний у справі відновлення читання книг.
Книги, які “не йдуть”
Буває, що твір не сприймається з першого разу і книга відкладається на полицю. Але якщо так поступати з кожним виданням, то можна взагалі перестати читати.
Найкорисніші книги не завжди відразу сприймаються розумом. В такому випадку не варто поспішати. Читайте ще. І тільки тоді, коли прочитано чимало, а книга «невразила» – відкладіть її на час.
Знайти однодумців
Спілкування з тими, хто життя не уявляє без читання книг принесе неоціненну користь. З такими людьми можна ділитися враженнями про прочитане, дізнаватися у них про книги, які варто прочитати. Спілкування з книголюбами розширює обрій, робить ваше заняття цікавим і осмисленим.
Книга в електронному форматі
Сучасні технології пропонують споживачам читати книгу в електронному вигляді. Така книга зручна, проста у використанні, компактна. Вона дозволяє закачувати будь-яку літературу, яку можна читати, де завгодно.
У паперовому палітурці книги мають більше переваг. Вони здатні дарувати задоволення від дотику до сторінок, дозволяють відчути запах типографської фарби. Традиційна книга є екологічно чистою продукцією, здатної заспокоїти нервову систему, подарувати виключно позитивні емоції від спілкування з “натуральним” книжковим виданням.
Який би варіант книги ви не вибрали – головне, щоб вона була читана, щоб дозволяла рости духовно, дарувала багато нового і непізнаного, збагачувала внутрішній світ.
Люди, які багато і плідно читають цікаві оточуючим, внутрішньо наповнені, здатні впоратися зі своїми життєвими негараздами і допомогти іншим в їх подоланні.