Декілька причин, чому книги роблять людину кращою

У читання величезна кількість переваг перед іншими формами дозвілля. Незважаючи на це, деякі люди відмовляють собі в задоволенні читати, навіть не підозрюючи, як багато вони втрачають. Тривалість життя людини безпосередньо залежитиме від того, скільки часу вона приділяє книгам. Читання здатне запобігти розумовим хворобам характерним для людей похилого віку.
Одна з головних функцій батька по відношенню до своєї дитини – це передача знань і досвіду. І якщо досвід буде отримано в будь-якому випадку, то знання доведеться добувати самостійно. Після закінчення школи і навчального закладу не варто забувати про книги. Чим більше ви будете дізнаватися, тим більше нової інформації зможете передати вашій дитині.

Батьки, які віддають перевагу читанню книг того чи іншого жанру, зможуть допомогти своїм дітям у виконанні домашніх завдань, не вдаючись до допомоги репетитора. Читаючі батьки подають хороший приклад молодому поколінню, адже дітям властиво копіювати поведінку дорослих.
Читання для учнів
Читати необхідно в будь-якому віці. Але найбільш інтенсивним цей процес повинен бути в шкільні та студентські роки. підвищення здатності до навчання
Дослідження показали, що людина, яка читає багато і часто, навчається набагато легше, ніж та, хто занадто рідко бере в руки книгу або не читає взагалі. Читання – не пасивний процес. Отримуючи новий матеріал, людський мозок негайно приступає до його обробки. Під час читання люди несвідомо погоджуються або сперечаються з прочитаним, дивуються, дратуються, симпатизують головним героям або відчувають до них огиду. Читання допомагає з легкістю приймати і обробляти будь-яку незнайому інформацію, а значить, навчання буде проходити набагато швидше і ефективніше.
Розвиток фантазії
Фантазія може знадобитися навіть тим учням, які не планують пов’язувати своє майбутнє з творчою професією. Писати твори доводиться всім. Під час читання книг людина неусвідомлено запозичує стиль автора, хід його думок і т. д. Створюючи власний маленький шедевр, ви можете використовувати кілька різних стилів або на їх основі створити свій. Комбінуючи отриману інформацію, ви неодмінно створите щось нове й оригінальне, що порадує вашого викладача.
Читання і спілкування
Книга не замінить живого людського спілкування, проте зможе до нього підготувати, зробити більш чуйним і уважним співрозмовником.
Нові друзі
Нерідко знайомство двох людей починається з обговорення недавно прочитаної книги. Коли співрозмовник помічає, що ви «в темі», читаєте ті ж книги, що і він, маєте з ним спільні інтереси, можете розраховувати на те, що ви станите партнерами, потоваришуєте.
Красива мова
Уміння володіти словом необхідно всім людям без винятку. Виступ на зборах або співбесіді при прийомі на роботу обов’язково буде в житті кожної людини. Красива правильна мова без слів-паразитів неодмінно приверне увагу того, кому вона адресована.
Позитивний вплив на словниковий запас надає не всяка література. Віддайте перевагу класиці. Можливо, деякі слова і мовні кліше, використані відомими письменниками XVIII-XIX століть, вже встигли застаріти або вийти з ужитку. Проте, творчість Пушкіна, Толстого і Достоєвського до сих пір вважається зразком для наслідування. Використання в мовленні архаїзмів – один із способів привернути увагу до того, що ви говорите.
Ваші переваги
Отримана і забута інформація не дає ніякої користі. Намагайтеся запам’ятовувати цитати і найбільш яскраві мовні звороти з вдалим використанням стилістичних засобів. Вживайте їх в мові зі збереженням авторства. Наприклад, в суперечці зі своїм опонентом ви можете послатися на якогось давньогрецького філософа. Ймовірно, вашому співрозмовнику нічим буде вам відповісти, і він мимоволі перейметься до вас повагою.
Не менш корисно заучувати напам’ять вірші або уривки з них. Знання поезії змусить оточуючих, особливо протилежну стать, захоплюватися вами.
Читання і життя
Порівняння книги з учителем – не перебільшення. Крім цього, можна провести паралель між книгою і філософом, особистим психологом або гідом.
Відхід від проблем
У житті кожної людини періодично виникають неприємні ситуації, від яких необхідно відволіктися. Переключити увагу можна різними способами. На жаль, деякі вважають за краще алкоголь або наркотики. Вирішенню проблем такі методи не сприяють, а ось поява нових вам гарантована.
Тиха пристань
Книга, ймовірно, також не може вирішити в вашому житті проблему, але тимчасовий відхід від реальності обов’язково забезпечить. Прочитавши декілька сторінок обраного твору, ви з подивом виявите, що ситуація, яка ще годину тому здавався такою жахливою, не настільки кошмарна, щоб впадати в депресію.
Заспокійливе дозвілля
Відпочивати активно хочеться не завжди. Катання на роликах, велосипеді або відвідування нічних клубів набагато більше підходить тим, хто веде сидячий спосіб життя. Однак якщо ваша робота пов’язана з постійним переміщенням, до вечора ви втомитеся настільки, що навряд чи всерйоз будете розглядати ідею відвідування розважальних закладів. Вечір за читанням подарує умиротворення і душевний спокій. У вихідні дні можна поєднати приємне з корисним: відправитися з книгою за місто, в найближчий сквер або парк.
Погляд на дійсність
Читаючи книги, особливо, художню літературу, людина проживає кілька життів одночасно. Сьогодні ви дивитеся на світ очима американського детектива, завтра відчуєте себе іспанським живописцем. Кожен герой кожної прочитаної книги залишає в душі частинку себе. В результаті, читач бачить реальність не «однобоко», а відразу з декількох сторін. Знання та філософія вигаданих персонажів можуть стати в нагоді у повсякденності.
Погляд на чуже життя з боку дозволяє побачити власні переваги і недоліки. На сторінках романів люди нерідко зустрічають героїв, схожих на них самих. Виникає враження, що автор довго підглядав за твоїм життям, вивчав тебе з усіх боків і в результаті створив свого власного героя, твого літературного двійника.
Трохи різноманітності
Хто не мріє про подорож в будь-яку точку світу, в минуле або майбутнє абсолютно безкоштовно! Подорож стає можливою завдяки книзі. Відчуття від такого переміщення в часі і просторі не менш реалістичні, ніж звичайне турне.
Особливу увагу привертають автори, що створюють свої власні світи. Всього через кілька секунд після початку читання ви опиняєтеся на далекій планеті, бачите її мешканців, поринаєте в нове, невідоме вам життя.