Читання – корисне у всіх сенсах заняття. Ця істина відома всім. Однак всерйоз її сприймають не всі. Щоб переконатися в користі читання, просто почніть читати. Всього через кілька місяців ви помітите, що ваше життя змінилося на краще.
Дослідникам вдалося встановити взаємозв’язок між читанням і рівнем добробуту людини. Статистика показує, що майже половина тих, хто не любить читати, живуть в бідності. Серед тих, хто читає цей показник значно нижче.
Набуття звички читати широкими масами може змінити суспільство на краще. Книголюби, згідно зі статистикою, проявляють велику соціальну активність. Читаючі набагато частіше беруть участь в благодійних акціях і відрізняються більшою чуйністю до потреб ближніх.
Книги здатні знизити рівень злочинності. Дослідження показали, що ув’язнені, що присвячують багато часу читанню, набагато рідше повертаються до злочинної діяльності після виходу на свободу. Ймовірно, вигадані історії допомагають їм осмислити власну поведінку.
Читання і кар’єра
Пошук себе
Людина, яка знайшла своє місце в цьому світі, по праву може вважати себе щасливим. Однак нерідко пошук розтягується на роки. Далеко не всі випускники шкіл знають, чого вони хочуть в цьому житті.
Знайти свою стезю допоможуть книги. Читаючи різні твори, люди мають можливість бачити різні долі і приміряти їх на себе. Хтось неодмінно захоче стати відважним капітаном, вирушати в далекі небезпечні мандри. Хтось впізнає себе в простому робочому або геніальному вченому.
Майбутнім письменникам
Письменник, впевнений у власній геніальності, що відмовляється читати книги своїх колег, допускає серйозну помилку. Багато відомих авторів стали такими саме тому, що приділяли достатньо уваги читанню.
Письменникам нерідко доводиться розповідати про те, з чим вони не знайомі в реальному житті, описувати людей, з якими вони ніколи не зустрічалися в дійсності, і країни в яких вони ніколи не були. Щоб історія вийшла правдоподібною, потрібно бути дуже ерудованою людиною. Читання рекомендовано не тільки письменникам, а й усім людям творчих професій взагалі: акторам, режисерам, сценаристам і навіть музикантам.
Читання і сім’я
Встановити міцний зв’язок між двома поколіннями можна тільки в тому випадку, коли батьків і дітей пов’язує якесь загальне заняття. Таким заняттям може стати читання. Багато тат і мам читають своїм дітям казки в перші роки їх життя. Однак поступово сімейна традиція забувається.
Навіщо читати дітям
А між тим, читати вголос дітям слід і в більш старшому віці. Коли швидкість читання у дитини підвищиться до 60-70 слів за хвилину, вона також зможе брати участь в процесі. Емоції, отримані від спільного читання книги, значно зближують і зміцнюють відносини в родині.
Дослідники відзначають, що в сім’ях, де прийнято читати вголос, або просто багато читати, діти вчяться набагато краще за своїх однолітків з нечитаючих сімей. Примітно, що школяри з сімей бібліофілів отримують задоволення від процесу навчання, і відвідування школи не буває їм в тягар.
Читання та навчання
Здобувати освіту людині доводиться все життя, незалежно від її бажання. Вас можуть відправити на курси підвищення кваліфікації, може виникнути необхідність в отриманні другої вищої освіти і т. п. Якщо людина постійно читає, отримання нових знань не доставить йому особливого дискомфорту. Вчені відзначили, що:
після читання книги протягом години інтелектуальний рівень людини підвищується на кілька днів. Пояснюється це тим, що мозок як би «прокидається» і починає свою активну роботу, використовуючи отримані колись їм знання. Для підвищення інтелектуального рівня необхідно читати хоча б 2-3 разів на тиждень;
бібліофіли набагато краще засвоюють незнайому іноземну мову, саме тому перш, ніж стати поліглотом, необхідно бути книголюбом;
читання збільшує словниковий запас, і не тільки активний, але і пасивний. Розширення словникового запасу позитивно позначиться на якості освіти. Зустрівши незнайоме, рідко вживане слово, людина прагне зрозуміти його сенс. Для цього вона може спробувати знайти слово в словнику. Сенс деяких незнайомих слів стає зрозумілим з контексту.
Читання і здоров’я
На жаль, ще існують люди, які стверджують, що читання «псує очі» і викликає атрофію м’язів, а значить, набагато краще і корисніше для здоров’я заняття спортом. Сучасні дослідники дотримуються іншої думки. Встановлено, що книголюбів в спортзалі можна зустріти набагато частіше. Крім цього, читання допомагає боротися з багатьма захворюваннями.
Боротьба з безсонням
Людям, які страждають безсонням, рекомендовано читання перед сном. Причому, не обов’язково читати що-небудь захоплююче-цікаве. Навпаки, чим нудніше буде книга, тим швидше вона налаштує людини на умиротворення. Перегляд телевізора і сидіння перед комп’ютером тільки дратують мозок.
Боротьба зі стресом і депресією
Книга може стати кращим борцем зі стресом, ніж заспокійливі і, тим більше, алкоголь. Читання допомагає «перемкнути» увагу, змусити відволіктися від неприємної ситуації. На думку вчених, перемогти стрес за допомогою книги можна всього за 6 хвилин.
Спілкування з книгами рекомендовано також людям, страждаючим постійними депресіями. Дослідження показали, що читання самовчителя протягом року допоможе впоратися з депресивними станами набагато швидше, ніж антидепресанти.
Боротьба з хворобою Альцгеймера
Важке захворювання вражає найчастіше людей з «нетренованим» мозком. Книга допоможе впоратися не тільки з хворобою Альцгеймера, але і зі склерозом та маразмом. Щоб уникнути всіх цих проблем, читайте при першій зручній нагоді.
Читання і взаємини
Існує помилкова думка про те, що читання віддаляє людину від реального життя і собі подібних. Вигаданий світ замінює реальність, до якої нетовариським людям важко пристосуватися. Бібліофілів прийнято вважати сором’язливими соціофобними, єдиними друзями яких стають книги. Це черговий міф.
Люди, які люблять читання, дуже цікаві співрозмовники хороші розповідачі. Вони більш чутливі по відношенню до оточуючих. Книги, як би дивно це не звучало, розвивають здібності до аудіювання. Людина, що проводить багато часу за читанням, насправді потребує самоти набагато менше. Бібліофілам набагато легше привернути увагу оточуючих. Такі люди більш товариські і привабливі своєю ерудованістю. Книголюб здатний підтримати практично будь-яку розмову. Йому легко встановлювати з людьми нові контакти.
Книга, безумовно, не може замінити живого спілкування. Однак створити певну кількість моделей поведінки вона цілком здатна. Людина, яка читає досить часто, мимоволі копіює героїв того чи іншого твору, вживає в мові властиві їм слова.