Як встигати багато читати, практичні поради

На жаль, чи на щастя, людині доводиться вчитися все своє життя. В наші дні інформація застаріває дуже швидко. Щоб завжди бути в курсі подій, необхідно багато і часто читати. Художня література удосконалює вашу мову. Книги з педагогіки і психології навчать бути хорошими батьками і правильно спілкуватися з людьми. Література, присвячена веденню бізнесу, необхідна підприємцям. Будь-яка книга дасть цікаву і корисну інформацію, яку можна буде використовувати в процесі життя.
Найпоширенішою причиною відмовитися від читання стає нестача часу. Однак в більшості випадків відсутність зайвої години – не більше ніж зручна відмовка. Для того, щоб в цьому переконатися, досить підрахувати, скільки годин йде на відвідування Інтернету і перегляд телевізора. А між тим, час, витрачений на улюблений серіал або соціальні мережі, так і залишається часом, проведеним даремно.

Читати можна не тільки вдома. Протягом дня знайдеться величезна кількість вільних хвилин.

Візьміть книгу з собою
На роботі бувають обідні перерви. Крім цього, жителі сучасних мегаполісів проводять величезну кількість часу у всіляких чергах. Весь цей час можна присвятити читанню. Навіть таке явище, як дорожня пробка, здасться більш приємним, якщо взяти з собою книгу. Бажано, щоб читач, який стоїть в пробці, знаходився не за кермом .
Перед сном
Чверть години для читання або трохи більше можна виділити перед сном, якщо замінити книгою перегляд бойовиків і «страшилок». Історії про маніяків і монстрів не дадуть нічого, крім нічних кошмарів. Читання заспокоює. Крім того, інформація, що надійшла в мозок незадовго до засипання, засвоюється набагато краще. Цю особливість мозку можна використовувати в тих випадках, коли необхідно без особливих зусиль запам’ятати який-небудь новий матеріал.
В транспорті
Деякі люди використовують поїздки на роботу для того, щоб виспатися. Вагон електрички – не найкраще місце для відновлення сил. Можна проспати свою зупинку. Відпочивати потрібно вдома, а в транспорті найкраще читати.

Читацькі звички
У кожного «завзятого» читача є певний набір звичок. Деякі з них слід заохочувати. Від інших необхідно позбавлятися.
Одна з найбільш шкідливих звичок – читати кілька книжок одночасно. Щоб встигнути дізнатися якомога більше, багато читачів беруться за вивчення 2-3 і більше творів. Таке читання не приносить користі. Інформація не засвоюється, зміст книг плутається. Набагато краще приділяти увагу одному твору.
Читання в туалеті теж не вважається корисною звичкою. Це одне з найбрудніших приміщень в квартирі, і проводити тут потрібно якомога менше часу. Книга відволікає від концентрації на природних фізіологічних процесах. Ніколи не слід читати за їжею. Час, безумовно, потрібно економити і витрачати його розумно. Однак прийом їжі – це не той випадок, коли треба робити кілька справ одночасно. Відволікаючись на читання або перегляд телевізора, ви не контролюєте кількість їжі.
Не можна читати лежачи. Це призводить до погіршення зору. Читаючи в ліжку перед сном, необхідно знаходиться в сидячому положенні. Над ліжком обов’язково повинен бути нічник.
Хороші звички допоможуть зробити читання більш продуктивним. Корисно записувати прочитані книги. Заведіть загальний зошит, читацький щоденник. Список поступово буде поповнюватися, що захопить читача ще більше. Крім цього, читацький щоденник допоможе не повторюватися, тобто, не брати будь-коли прочитану книгу вдруге. Навпаки кожної книги можна робити позначки: сподобалося, не сподобалося, прочитати інші твори цього автора і т. д.
Можливий і інший варіант читацького щоденника: створювати список книг, які потрібно прочитати. Для того, щоб зошит поповнювалася, треба регулярно цікавитися книжковими новинками. Процес викреслювання ще однієї прочитаної книги здатний доставити величезне задоволення.
Постійно бути в курсі подій в світі літератури допоможе спілкування з однодумцями. Для цього необхідно відвідувати бібліотеку, вступити в відповідний клуб або заснувати власний. Члени клубу можуть по черзі влаштовувати в бібліотеці або у себе вдома засідання після чергового прочитаного твору. Обмін враженнями допоможе краще запам’ятати матеріал книги, сюжет, імена персонажів. Літературний клуб може бути суто сімейним. Добре, якщо в гру включені представники всіх поколінь, особливо діти, яких слід привчати до читання з самого раннього віку. Якщо книга виявиться досить цікавою, за мотивами твору поставте домашню виставу. Діти неодмінно оцінять креативність батьків і можливість проявити себе в якості актора.

Поради бібліофіла

Дочитати до кінця
Не всі твори захоплюють з першої сторінки. Не варто робити поспішних висновків вже після першого розділу. Книга здається нудною, проте дочитати її потрібно до кінця. І чим нудніше твір, тим твердіше повинна бути впевненість в тому, що він буде дочитаний. Потрібно вміти доводити до переможного фіналу будь-яке починання. Читання – можливість привчити себе до терпіння.
Пробувати нове
Якщо ви звикли тільки до детективів, спробуйте почитати любовні романи або фантастику. Не варто обмежуватися і «зациклюватися» на чомусь одному. Зміна жанру значно розширює кругозір. Ви відкриєте для себе багато нового і цікавого, знайдете скарби, про існування яких раніше навіть не підозрювали.