Чому корисно відвідувати бібліотеку

Сьогодні бібліотека це не просто сховище книг, куди ми вирушаємо за пошуком необхідної інформації. Незважаючи на те, що корисну літературу завжди можна знайти в інтернеті, вік інформаційних технологій не стоїть не місці, постійно створюються нові технології інтерактивної передачі інформації. Бібліотека була і буде своєрідним осередком інформаційних матеріалів, місцем, де можна дізнатися багато цікавого і корисного.
Стаціонарна бібліотека – центр творчого розвитку, що надає умови для спілкування між людьми різних поколінь. У бібліотеці постійно здійснюється довідково-бібліографічна робота, яка полягає в аналізі та відборі інформації для відвідувачів на паперових та електронних носіях.

На вибір читачеві надаються найпопулярніші форми обслуговування. Читацький абонемент, фактично означає, що підібрану книгу можна взяти додому на певний строк для читання в домашній обстановці. Інша форма обслуговування надає відвідувачам можливість скористатися читальним залом, в якому книгу можна почитати в спеціально відведеному комфортному приміщенні, не залишаючи меж бібліотеки.
Бібліотека має у своєму розпорядженні великий фонд, значна частина якого знаходиться у відкритому доступі. Книгами з бібліотечного фонду може скористатися будь-який бажаючий. Бібліотека постійно розширює свій фонд, замовляючи нові і рідкісні видання орієнтуючись на потреби відвідувачів.

Що дає відвідування бібліотеки

Допитливість і прагнення до нового закладена в людях з дитинства. Розвиваючись інтелектуально і фізично, підліток відчуває найсильніший інформаційний голод. Не кожен може розібратися, яка саме інформація йому потрібна для дозвілля, який жанр літератури більше до смаку. Іноді для того, щоб розібратися в цьому, доводиться поверхнево вивчити кілька літературних джерел. Бібліотека для цього надає необмежені можливості. Процес пошуку потрібної книги може і повинен приносити задоволення. Перегортаючи сторінки, людина починає осмислювати, яка інформація йому потрібна. Вподобану книгу забирають додому, де в спокійній обстановці прочитують, потім перечитують особливо моменти, що спадобались найбільше, заново переживаючи за долю героїв книги.
При написанні дипломної чи курсової роботи учням простіше і зручніше звернутися до послуг бібліотеки. В інтернеті не завжди можна знайти саме ту інформацію, яка необхідна. На етапі дослідницької підготовки у студента внаслідок нестачі тієї чи іншої інформації по темі, виникають різні питання.

Користь для дитини

Незадоволена допитливість малюка в сучасному світі призводить до того, що рано чи пізно дитина починає отримувати необхідну для розвитку інформацію з телевізора та інтернету. Тим часом до кінця не вивчено, якої шкоди організму може завдати електронно-магнітне випромінювання, що виходить від працюючих електроприладів. Науково доведено, що тривале проведення часу за комп’ютером підвищує стомлюваність дитини, гнітюче впливає на психіку. В результаті падає успішність, дитина виглядає блідим і млявим. Замислюватися про те, чому потрібно ходити в бібліотеку, батьки починають замислюватися в тому випадку, коли у дитини починаються проблеми зі здоров’ям.
Одного разу зважившись записати дитину на абонемент в бібліотеку, вони допомагають йому духовно та інтелектуально зростати і розвиватися. До того ж в стінах установи дитина позбавлена шкідливого електромагнітного випромінювання. Послуги бібліотеки комунікативні навички, які у сучасного покоління, обмеженого інформаційним простором мобільних телефонів та інтернету, розвинені недостатньо. У стінах установи постійно проводяться цікаві виставки, інтелектуальні ігри, беручи участь в яких дитина навчиться розвивати комунікативні навички.

Переваги відвідування бібліотеки

Неможливо не оцінити переваги, які отримують відвідувачі бібліотеки. Сучасна бібліотечна система протягом останніх десятиліть була дуже мінлива. Сьогодні бібліотека намагається бути цікавою і корисною для своїх відвідувачів. Існує як мінімум п’ять причин, за якими відвідування бібліотеки буде корисним для людини будь-якого віку.
Територія для наукової роботи
Надання місця для роботи і наукової діяльності. У бібліотеці є необхідні умови для повноцінної науково-дослідницької діяльності. В читальному залі можна проводити виставки і конференції, презентації та творчі вечори.
Вільний доступ до рідкісних документів
Бібліотечний фонд розпорядженні багатий вибір краєзнавчої літератури, а також документацією з архівного фонду. З безцінними зразками художньої літератури, а також рідкісними екземплярами книг можна познайомитися тільки в стінах бібліотеки.
Допомога в самореалізації особистості
Бібліотека допомагає людині усвідомити свою духовну сутність. Вивчаючи матеріал, відвідувач бібліотеки обмінюється думками з іншими читачами, беручи участь у творчих вечорах і семінарах. Збагачуючись духовно, він знаходить віру в себе, самовдосконалюється, зміцнюючи почуття власної гідності.
Вільний доступ до інформації
Бібліотека готова надати допомогу будь-якій людині незалежно від національності, статі, місця проживання, віросповідання та способу життя. Будучи найбільш доступним і стабільним інформаційним джерелом, установа працює за зручним для відвідувань графіком.
Реалізація комунікативних потреб
Перебуваючи вдома в чотирьох стінах, людина відчуває потребу в живому людському спілкуванні. Бібліотека надає йому цю можливість. Після прочитання книги сюди повертаються за тим, щоб поділитися своєю думкою про прочитане з бібліотекарем і оточуючими.


Як повернути читання в свій щоденний розпорядок дня

Кілька аргументів на користь читання

Чому наше майбутнє залежить від читання

Декілька причин, чому книги роблять людину кращою

Як встигати багато читати, практичні поради

Навіщо потрібно читати книги

Методика роботи з текстом